Telefon a krótkofalówka :-)

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Telefon a krótkofalówka :-)

Postprzez waw » niedziela 02 czerwca 2019, 15:21

Zasadniczo telefony dzielą się na stacjonarne i komórkowe.
Telefon klasyczny to taki który pochodzi z epoki klasycyzmu lub (jak w tym przypadku) jest najpowszechniejszym. W dzisiejszych czasach takim klasykiem jest już smartfon
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Telefon a krótkofalówka :-)

Postprzez gumik » piątek 07 czerwca 2019, 08:14

Jest jeszcze inna definicja: "powstały w okresie przed najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami w danej dziedzinie". Mam wrazenie, ze wiekszosc ludzi wlasnie to ma na mysli piszac "telefon klasyczny". Czyli taki sprzed ery smartfonow.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Telefon a krótkofalówka :-)

Postprzez waw » piątek 07 czerwca 2019, 13:53

Ale teraz powstają telefony które określasz jako klasyczne. Definicja błędna.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Telefon a krótkofalówka :-)

Postprzez gumik » piątek 07 czerwca 2019, 14:11

Nie chodzi o to, że powstają = są produkowane, tylko że zostały wymyślone.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Telefon a krótkofalówka :-)

Postprzez mp0011 » niedziela 09 czerwca 2019, 14:42

Mam podobny problem.

Do komputera mam podpięty monitor. Monitor ma tuner, głośniki i całą resztę, więc formalnie jest telewizorem. Powinienem płacić abonament RTV, choć telewizji nie oglądam, a antena nie jest podpięta?

Czy jak ktoś używa tabletu jako nawigacji, i ustawia go palcami podczas jazdy w samochodzie, to popełnia wykroczenie? A jak ten sam tablet posiada modem 3G oraz aplikację do rozmów? Cokolwiek to zmienia?

Ważny jest sens prawa, czyli zastanowienie się po co je wprowadzono i czemu miało zapobiegać. A prawo to wprowadzono jak już były na rynku komórki i to dość zaawansowane, z pierwszymi smartfonami włącznie...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Telefon a krótkofalówka :-)

Postprzez ks-rider » niedziela 09 czerwca 2019, 23:02

mp0011 napisał(a):Mam podobny problem.

Do komputera mam podpięty monitor. Monitor ma tuner, głośniki i całą resztę, więc formalnie jest telewizorem. Powinienem płacić abonament RTV, choć telewizji nie oglądam, a antena nie jest podpięta?

Czy jak ktoś używa tabletu jako nawigacji, i ustawia go palcami podczas jazdy w samochodzie, to popełnia wykroczenie? A jak ten sam tablet posiada modem 3G oraz aplikację do rozmów? Cokolwiek to zmienia?

Ważny jest sens prawa, czyli zastanowienie się po co je wprowadzono i czemu miało zapobiegać. A prawo to wprowadzono jak już były na rynku komórki i to dość zaawansowane, z pierwszymi smartfonami włącznie...


To, ze w PL tak nie jest, to nie znaczy, ze gdzieindziej tego niema.

U mnie przy skoncueniu 18 - roku zycia z automatu dostajesz do placenia za RTV - 52,- €na pol roku.

A co do tableta, to nie gra roli, tez telefonwiec doopy zbita.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości