Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez mp0011 » sobota 25 maja 2019, 14:13

Obrazek

https://goo.gl/maps/RDqrBB8SiwQcyuac6

Mam podejrzanie często problem z wyjazdem na Plac Trzech Krzyży z Hożej... Skąd bym nie ruszył i w którym kierunku nie jechał, zawsze znajdzie się jakiś Janusz (najczęściej taryfiarz) który zajeżdża mi agresywnie drogę, najczęściej trąbiąc.

Generalnie. Na Hożej są dwa pasy ruchu, bez strzałek. Traktuję całość jako jedno skrzyżowanie, za czym przemawia objęcie całości jednym systemem sygnalizacji. W związku z tym przyjmuję, że:
- z pasa A mogę zająć pasy ruchu 1-4 - bo skręcam w lewo z lewego pasa;
- z pasa B pozostałe (5-8) - bo skręcam w prawo.

Jeżeli ktoś ma inne spojrzenie na temat, proszę o opinię popartą przepisami PoRD i pokrewnymi.

Często zdarza się, że jeśli jadę z pasa B w kierunku 5, trafiam na osoby jadące z pasa A na pas 6. Podobnie, jak chcę zająć pas 1 z pasa A... Ostatnio jakiś taryfiarz, który na Hożej, jak go mijałem, stał na obu pasach jednocześnie okrakiem, wyprzedził, mnie z klaksonem prawą stroną, drąc się, że co ja w ogóle robię, bo jadę "z pasa na pas".

Czy przełączki X i Y powinny być uznane jako osobne drogi, z dwoma niewyznaczonymi pasami ruchu? Ciężko na pierwszy rzut oka ocenić ich szerokość (zwłaszcza X), bo są pod skosem i jeszcze idą łukiem... Czy powinny być traktowane jako odrębne drogi jednokierunkowe (brak znaków!) i wtedy skręt z nich w lewo odbywa się normalnie od lewej krawędzi, ale jako że jest możliwa jazda tylko w jednym kierunku - to jednak z prawej? Czy formalnie powinienem z pasa A pojechać do prawej krawędzi tego rękawa X (narażając się na kierowców jadących - moim zdaniem nielegalnie - z pasa B w tę przełączkę?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez yorki » piątek 31 maja 2019, 06:57

mp0011 napisał(a):Tu akurat to nie ma znaczenia, tam tak jeżdżą niezależnie od tego czym jadę i czy są jacyś cykliści w okolicy. Tak, jakby oba rękawy były dla nich "na wprost" i można się na nie wbić z obu pasów...

Odpowiem tutaj, bo to chyba lepsze miejsce.

Trudno tak ze zdjecia określić czy ten przesmyk za A/B, a przed X/Y ma jeden czy dwa pasy ruchu. Na oko wydaje się, że dwa. Wtedy z prawego na Y (i 6,7), a z lewego na X.
Jezeli to jeden pas , to dalej dowolnie ;).
Tylko problem, bo na wlocie A i B :?
Może z B tylko na 8?
Ciekawe jak Nawigacja każe się ustawić.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez Henq » niedziela 02 czerwca 2019, 22:42

mp0011 napisał(a):Często zdarza się, że jeśli jadę z pasa B w kierunku 5, trafiam na osoby jadące z pasa A na pas 6.
w prawo z lewego? :wow: a co to wymiary nie pozwalają inaczej? i to też warunkowo :wow:
w prawo obowiązuje tylko i wyłącznie: "...do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;"
kuźwa ja rozumiem, że te warszafskie psudoinstruktorskie brednie, że można od lewej krawędzi w prawo mogły was wypaczyć :help: :eek2: ale kierunki jazdy chyba nadal obowiązują normalnych kierujących?
Moge też zrozumieć, że dla niektórych pseudoinstruktorków "jezdnia zmienia kierunek jazdy" :eek2: ale no proszę cię w lewo czy w prawo ("warszawiacy!") to chyba jeszcze kurde ogarniacie? :help:
Zrobiło się dwa razy w prawo i nagle :help: Polsko pomóż? :eek2:
Pytam po raz kolejny gdzie jest napisane, że na skrzyżowaniu zmienia się kierunek jazdy tylko raz? albo tylko w jednym miejscu?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez ks-rider » wtorek 18 czerwca 2019, 20:54

Ale jakiej odpowiedzi oczekujesz jezeli w PL debile oznaczaja drogi ? ( albo wogole nie oznaczaja )

Skad kierowca ma wiedzeic, z ktorego pasa gdzie moze pojechac ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez Henq » wtorek 18 czerwca 2019, 22:29

ks-rider napisał(a):Skad kierowca ma wiedzeic, z ktorego pasa gdzie moze pojechac ?

:wink:

a na przykład z PoRD? :hmm: :help:

:eek2:
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
1) do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;
co? to już oprócz skrętu w lewo czy w prawo polscy kierowcy nie rozróżniają prawego pasa od lewego? :wow:
lewy pas nie znajduje się blisko prawej krawędzi jezdni :mrgreen:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez ks-rider » wtorek 18 czerwca 2019, 23:02

Heniu, jestes miszczem nad miszcze, szkoda tylko, ze nie wpadlo Ci do glowy, ze z jednego pasa mozna bylo by jechacalbo w prawo albow lewo.

I mniej wiecej do tego maluje sie na jezdni znaki poziome, szkoda tylko, ze nie w Polsce ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Plac Trzech Krzyży - "z pasa na pas"

Postprzez Henq » wtorek 18 czerwca 2019, 23:18

ks-rider napisał(a):Heniu,
jakieś problemy z czytaniem? ja nie heniu nie wiem do kogo piszesz? a swoją drogą widzę u ks pewno w seminarium to jakaś plaga :help: tak?

ks-rider napisał(a):jestes miszczem nad miszcze, szkoda tylko, ze nie wpadlo Ci do glowy, ze z jednego pasa mozna bylo by jechacalbo
może i można, ale gdyby bystrzaku wyznaczono strzałki kierunkowe na pasach :spoko:
niestety takowych brak :help: więc skoro brak znaków to obowiązuje ustawa :spoko: szkoda że taki orzeł tego nie wiedział :eek2: a wielce dyskutuje :help:

ks-rider napisał(a):w prawo albow lewo.
nie ma wyznaczonych strzałek więc sobie pojedzie jeden z drugim w lewo z prawego pasa a co tam, albo w prawo z lewego :wow: po co kaesom przepisy drogowe? ty wiesz w ogóle po co jest pord geniuszu? art 22 mówi ci to coś?
jak nie ma znaków to co stosujesz? :help:

ks-rider napisał(a):I mniej wiecej do tego maluje sie na jezdni znaki poziome, szkoda tylko, ze nie w Polsce ! :mrgreen:

:wink:
i po to jest właśnie PoRD w którym jest wszystko jasno i wyraźnie napisane, no sorry wybacz, że ustawodawca uznał, że dla ludzi rozumnych wystarczy słowo pisane nie trzeba obrazków :eek2: :wow: to nie stany by na mokrej podłodze stawiać znak "uwaga mokra podłoga" bo jeden z drugim idiota nie ogarnia :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości