Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez szerszon » wtorek 16 kwietnia 2019, 22:03

Henq napisał(a):]Ale to tylko tobie się wydaje że coś wykazaleś
tobie się wydaje,że nie wykazałem.
Wystarczy podać tekst sądu o zmianie kierunku ruchu i obowiązku jego sygnalizacji. W Art 22 nie zauważyłem nic o obowiązku sygnalizacji zmiany kierunku ruchu...a ty ?
ja już ci wykazałem.
Na razie tylko wykazałeś,że jesteś niedouczonym prostakiem.
Masz narysowane przejście dla pieszych? masz dwa pojazdy jadące w różnych kierunkach? masz wykazane!
Pojazdy jeszcze nie jadą w różnych kierunkach, jeden może mieć zamiar. Ale tego też nie łapiesz.
i pomimo tego dalej syf robisz ehhhh poszukaj w dzienniku ustaw co to wyprzedzanie :
Ja tylko uprzejmie podaje wyroki Sądu Najwyższego, które stoją w jawnej opozycji do twych wizji. A w dzienniku ustaw szuka się ustaw i rozporządzeń, a nie definicji wyprzedzania. Ta jest w Ustawie. Ale z tym trzeba poczekać, aż mały zakompleksiony henio zacznie łapać różnicę pomiędzy rozporządzeniem a ustawą.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez Henq » środa 17 kwietnia 2019, 00:15

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):]Ale to tylko tobie się wydaje że coś wykazaleś
tobie się wydaje,że nie wykazałem.
Oczywiście, że nie wykazałeś i to nie mnie się wydaje :spoko:
szerszon napisał(a):Wystarczy podać tekst sądu o zmianie kierunku ruchu i obowiązku jego sygnalizacji. W Art 22 nie zauważyłem nic o obowiązku sygnalizacji zmiany kierunku ruchu...a ty ?
Wystarczy, że dla ciebie zmiana kierunku jazdy to zmiana jezdni a nie zmiana kierunku jazdy pojazdu i już skręt w prawo jest dla ciebie abstrakcją :spoko:

szerszon napisał(a):
ja już ci wykazałem.
Na razie tylko wykazałeś,że jesteś niedouczonym prostakiem.

jak zwykle kiedy udowodni ci się braki :spoko: włącza się agresor :spoko: żenujący jesteś :help:

szerszon napisał(a):
Masz narysowane przejście dla pieszych? masz dwa pojazdy jadące w różnych kierunkach? masz wykazane!
Pojazdy jeszcze nie jadą w różnych kierunkach, jeden może mieć zamiar. Ale tego też nie łapiesz.
NIE! już nie jadą!, jechały w tym samym kierunku, jeden się zatrzymał i ruszając zmienia kierunek jazdy w lewo :spoko: czego zamiar już wcześniej sygnalizował przed zatrzymaniem albo w trakcie :spoko: ale to też musisz mieć pojęcie co się sygnalizuje :help:
w tym samym kierunku wskazano ci na obrazku jest przejście dla pieszych, nawet ty powinieneś załapać, że jeden pojazd jedzie w kierunku przejścia a drugi już nie :spoko: jeden dojedzie do przejścia, a drugi już nie :spoko:
jeden ma kierunek jazdy prosto a drugi w lewo :spoko:
wyprzedzanie nie obejmuje pojazdów jadących w różnych kierunkach :spoko: :mrgreen:

szerszon napisał(a):
i pomimo tego dalej syf robisz ehhhh poszukaj w dzienniku ustaw co to wyprzedzanie :
Ja tylko uprzejmie podaje wyroki Sądu Najwyższego, które stoją w jawnej opozycji do twych wizji.
NIE! jawnie stoją przeciw PoRD, widać sędzia pobierał nauki u takiego instruktorka jak ty co nie ma pojęcia co to wyprzedzanie i kierunki jazdy miesza z jezdniami :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):A w dzienniku ustaw szuka się ustaw i rozporządzeń, a nie definicji wyprzedzania. Ta jest w Ustawie. Ale z tym trzeba poczekać, aż mały zakompleksiony henio zacznie łapać różnicę pomiędzy rozporządzeniem a ustawą.
Śierścionie w dzienniku ustaw są publikowane akty normatywne - za trudne byś ogarnął wiem nie przejmuj się w końcu wykształcenie nie piwo nie musisz mieć pełne :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez szerszon » środa 17 kwietnia 2019, 01:03

Henq napisał(a):Oczywiście, że nie wykazałeś i to nie mnie się wydaje :spoko:
Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Fakty pokazują.
Wystarczy, że dla ciebie zmiana kierunku jazdy to zmiana jezdni a nie zmiana kierunku jazdy pojazdu i już skręt w prawo jest dla ciebie abstrakcją
To nie w tym wątku.
jak zwykle kiedy udowodni ci się braki :spoko: włącza się agresor :spoko: żenujący jesteś
Jaki heniu wrażliwy się zrobiłeś...tylko ty możesz rzucać pomówienia ? Ja tylko stwierdziłem fakt. Jesteś prostakiem. Twój język woła o pomstę.
NIE! już nie jadą!, jechały w tym samym kierunku, jeden się zatrzymał i ruszając zmienia kierunek jazdy w lewo
Nie widzę czy się zatrzymał.
nawet ty powinieneś załapać, że jeden pojazd jedzie w kierunku przejścia a drugi już nie
Dalej jest to wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem.
NIE! jawnie stoją przeciw PoRD, widać sędzia pobierał nauki u takiego instruktorka jak ty co nie ma pojęcia co to wyprzedzanie i kierunki jazdy miesza z jezdniami
Stoją przeciw twoim bzdetom. Tylko.
Śierścionie w dzienniku ustaw są publikowane akty normatywne - za trudne byś ogarnął wiem nie przejmuj się w końcu wykształcenie nie piwo nie musisz mieć pełne
Jak się henio szybko wyuczył. To już heniu nie ustawa bo w dzienniku ustaw ? Heniu, jestem pod wrażeniem,że nawet taki gamoń jak ty to załapał. Szacun.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez waw » sobota 20 kwietnia 2019, 18:50

Kolejna taka sprawa - co o tym sądzicie?
https://www.lublin112.pl/skrecajac-w-le ... enia-foto/
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez szerszon » sobota 20 kwietnia 2019, 18:54

Brak konkretów. Czy to było skrzyżowanie czy skręcał w posesję. Nic nie wiadomo.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez gumik » sobota 20 kwietnia 2019, 18:57

Artykuł jest napisany niezbyt rzetelnie moim zdaniem. Ktoś może odnieść mylne wrażenie, że w takich sytuacjach można wyprzedzać.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez szerszon » sobota 20 kwietnia 2019, 19:01

Czasami można. Wszystko zależy od czasu, miejsca pozycji na drodze obydwu pojazdów itp...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez gumik » sobota 20 kwietnia 2019, 19:06

A podobno nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez waw » sobota 20 kwietnia 2019, 19:17

Można wyprzedzać skręcającego w lewo jeśli:
a) robi się to z prawej strony,
b) rozpocznie się ten manewr zanim skręcający włączy lewy kierunkowskaz (lub nie włączy go w ogóle).
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez gumik » sobota 20 kwietnia 2019, 19:19

I właśnie to powinno być uwzględnione w artykule. Inaczej czytający wyniesie błędne wrażenie, że skręcającego w lewo może wyprzedzić (zawsze), a jak w niego wjedzie, to wina skręcającego.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez waw » sobota 20 kwietnia 2019, 19:49

Nie wymagaj za wiele od lokalnych (i nie branżowych) dziennikarzy.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kto ma pierwszeństwo ?

Postprzez Cyryl » niedziela 21 kwietnia 2019, 06:23

waw napisał(a):Można wyprzedzać skręcającego w lewo jeśli:
a) robi się to z prawej strony,
b) rozpocznie się ten manewr zanim skręcający włączy lewy kierunkowskaz (lub nie włączy go w ogóle).


PoRD:
"Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony."

zanim skręcający włączy kierunkowskaz, nie mamy pewności czy rzeczywiście będzie skręcał w lewo, w przepisie jest wyraźnie napisane: "który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo"

więc to co napisałeś w punkcie b jest chyba nadinterpretacją i to niewłaściwą.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości