Ograniczenia prędkości

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Ograniczenia prędkości

Postprzez elektrolivedj » czwartek 21 lutego 2019, 21:45

Witam. Jak to jest z ograniczeniami prędkości. Jeżeli przed skrzyżowaniem występują dwa ograniczenia (np. najpierw 60 a zaraz 30) to skrzyżowanie odwołuje obydwa ograniczenia, czy tylko jedno?
elektrolivedj
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 17 grudnia 2013, 18:47

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » piątek 22 lutego 2019, 01:01

Każde kolejne ograniczenie kasuje to poprzednie. Jak jest "60" - "30" - skrzyżowanie, to za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez waw » piątek 22 lutego 2019, 03:22

Te "dwa ograniczenia prędkości" to tzw. stopniowanie ograniczenia bo znak B-33 nie może obniżać dopuszczalnej prędkości o więcej jak 30km/h.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » sobota 23 lutego 2019, 21:33

fahofiec napisał(a):to za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości.
znak obowiązuje do skrzyżowania, a nie do jego końca, :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » sobota 23 lutego 2019, 22:25

Poprawiać? Tylko po czym? Nigdy nie twierdziłem inaczej.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » sobota 23 lutego 2019, 22:47

gumik napisał(a):Poprawiać? Tylko po czym? Nigdy nie twierdziłem inaczej.
a to nie ty twierdziłeś, że dopiero za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości? :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 00:49

Wyciągnąłeś zbyt pochopny wniosek. Podpowiedź - "dopiero".
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » niedziela 24 lutego 2019, 01:29

gumik napisał(a):Wyciągnąłeś zbyt pochopny wniosek. Podpowiedź - "dopiero".
więc fahofcu oświeć :eek2: jaki można wyciągnąć wniosek po słowach:
fahofiec napisał(a):to za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości.
czy można wyciągnąć wniosek że "OD" skrzyżowania jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości, czy za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości? :eek2:
już tu jeden pseudo instruktorek nakazuje zawracanie na trzy od lewej krawędzi jezdni i to na jednokierunkowej bo mu przepisy od zawracania pokićkały się z przepisami od skrętu w lewo :eek2: - chociaż on tam widzi koniunkcje :eek2: , a w PoRD nie ma miejsca na nieścisłości :spoko: pojazd wjeżdża to jedzie a nie teleportuj się ;)
naprawdę trzymajcie się stricte przepisów i będzie wszystko ok :spoko:
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lutego 2019, 01:44 przez Henq, łącznie zmieniany 1 raz
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 01:44

Podpowiedź (do samodzielnego rozwiązania):
Przed skrzyżowaniem jest sucha droga.
Za skrzyżowaniem jest mokra droga.
Czy można powiedzieć, że na skrzyżowaniu jest sucha droga?
Czy można powiedzieć, że na skrzyżowaniu jest mokra droga?
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lutego 2019, 01:51 przez gumik, łącznie zmieniany 1 raz
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » niedziela 24 lutego 2019, 01:47

Podpowiedź:
Jest droga mokra i droga sucha :spoko:
Mokra droga obowiązuje (aktualna) do skrzyżowania.
Czy można powiedzieć, że na skrzyżowaniu jest mokra droga?
:hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez szerszon » niedziela 24 lutego 2019, 09:01

Henq napisał(a):już tu jeden pseudo instruktorek nakazuje zawracanie na trzy od lewej krawędzi jezdni i to na jednokierunkowej bo mu przepisy od zawracania pokićkały się z przepisami od skrętu w lewo

Po raz kolejny szanowny udowodnił,że czytanie ze zrozumieniem jest mu całkowicie obce, a jeśli chodzi o przeinaczanie faktów to w tym temacie jest mistrzem.
Nie wiem gdzie pisałem o zawracaniu na trzy od lewej krawędzi jezdni- to wyjątkowo brzydka sugestia świadcząca o bardzo niskim poziomie szanowny userze. A zawracać na jednokierunkowej sam chciałeś. Tak więc uprasza się o przyznawanie się do swoich wyczynów, a nie przypisywanie ich komuś innemu. Proszę sie w końcu nauczyć znaczenia poszczególnych słów. Inaczej zapraszam do ukończenia podstawówki, ponieważ "poziom" jaki szanowny user prezentuje urąga inteligencji ludzi rozumnych.
pojazd wjeżdża to jedzie a nie teleportuj się ;)
naprawdę trzymajcie się stricte przepisów i będzie wszystko ok :spoko:
Jak pojazd przejeżdża przez coś to nie jedzie po czymś. Jak wjeżdża to nie jedzie po. Naucz sie człowieku w końcu języka polskiego i zwiększ zasób swojego słownictwa, bo najwyraźniej przeszkadza ci to zrozumieć podstawowe znaczenia słów. Zajecie to nie zmiana.Dno.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez ks-rider » niedziela 24 lutego 2019, 12:01

Henq napisał(a):... "OD" skrzyżowania jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości, czy za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości?



Mam na ten temat troche onne zdanie, predkosc obowiazuje do konca skrzyzowania, bo dopiero za skrzyzowaniem mozna ustawic znak ktory predkosc zmienia lub nie ustawiac znaku co powoduje odwolanie predkosci przed skrzyzowaniem.

Jest jeszcze cos takiego jak logika i kultura na drodze. Skrzyzowanie bez wzgledu jekie ono nie jest powinno przejezdzac sie z predkosciia dopasowana do warunkow.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 13:27

ks-rider napisał(a):Mam na ten temat troche onne zdanie, predkosc obowiazuje do konca skrzyzowania

To ja mam w takim razie pytanie. Rozważmy hipotetyczną, ale nie niemozliwą sytuację

ograniczenie-skrzyzowanie.JPG


Obszar zabudowany.

Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd A w zaznaczonym miejscu?
Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd B w zaznaczonym miejscu?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez ks-rider » niedziela 24 lutego 2019, 21:53

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez ks-rider » niedziela 24 lutego 2019, 21:56

gumik napisał(a):
ks-rider napisał(a):Mam na ten temat troche onne zdanie, predkosc obowiazuje do konca skrzyzowania

To ja mam w takim razie pytanie. Rozważmy hipotetyczną, ale nie niemozliwą sytuację

ograniczenie-skrzyzowanie.JPG


Obszar zabudowany.

Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd A w zaznaczonym miejscu?
Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd B w zaznaczonym miejscu?


Gumik

Faktycznie, hipotetyczne rozwazanie, bo przy takim oznakowaniu to

1. Musza byc ustawione znaki regulujace pierszenstwo przejazdu, ktorych na tej ilustracji nie widze.

2. Sygnalizacja swietlna ( niekoniecznie )

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości