Ograniczenia prędkości

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez szerszon » niedziela 24 lutego 2019, 21:59

gumik napisał(a):To ja mam w takim razie pytanie. Rozważmy hipotetyczną, ale nie niemozliwą sytuację

Krakowskim :wink: targiem ustalcie,że prędkość obowiązuje do miejsca przecięcia się z drogą poprzeczną.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » niedziela 24 lutego 2019, 22:03

ks-rider napisał(a):
gumik napisał(a):
ks-rider napisał(a):Mam na ten temat troche onne zdanie, predkosc obowiazuje do konca skrzyzowania

To ja mam w takim razie pytanie. Rozważmy hipotetyczną, ale nie niemozliwą sytuację

ograniczenie-skrzyzowanie.JPG


Obszar zabudowany.

Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd A w zaznaczonym miejscu?
Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd B w zaznaczonym miejscu?


Gumik

Faktycznie, hipotetyczne rozwazanie, bo przy takim oznakowaniu to

1. Musza byc ustawione znaki regulujace pierszenstwo przejazdu, ktorych na tej ilustracji nie widze.

2. Sygnalizacja swietlna ( niekoniecznie )

:wink:

Powyższe nie mają znaczenia do zadanego pytania. Ustaw sobie pierwszeństwo jak chcesz. W rzeczywistości na tym skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » niedziela 24 lutego 2019, 23:58

ks-rider napisał(a):
Henq napisał(a):... "OD" skrzyżowania jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości, czy za skrzyżowaniem jest dozwolona taka prędkość jakby nie było żadnego znaku ograniczenia prędkości?



Mam na ten temat troche onne zdanie, predkosc obowiazuje do konca skrzyzowania, bo dopiero za skrzyzowaniem mozna ustawic znak ktory predkosc zmienia lub nie ustawiac znaku co powoduje odwolanie predkosci przed skrzyzowaniem.
nie bardzo rozumiem, wg ciebie prędkość obowiązuje do końca skrzyżowania, ale nie ustawienie znaku odwołuje prędkość przed skrzyżowaniem? :eek2:
no coś nie bardzo albo do skrzyżowania, albo do końca skrzyżowania :hmm:
w przepisie jest "do"

Jeżeli zakaz wyrażony przez znak B-25 nie jest uprzednio odwołany znakiem B-28 lub B-42, to obowiązuje do najbliższego skrzyżowania.

ks-rider napisał(a):Jest jeszcze cos takiego jak logika i kultura na drodze. Skrzyzowanie bez wzgledu jekie ono nie jest powinno przejezdzac sie z predkosciia dopasowana do warunkow.


:wink:
i tak powinno być w szczególności jak na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej.
A teraz wyobraź sobie obwodnicę w terenie zabudowanym i podwyższenie prędkości na niej do 80km/h dojeżdżasz do skrzyżowania i wg ciebie można mknąć 80 przez takowe bo dopiero za nim jest kolejny znak i najprawdopodobniej też to będzie 80km/h więc po co zwalniać przejedziesz 80 przez skrzyżowanie i będzie ok.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez zgredziatko » poniedziałek 25 lutego 2019, 00:12

Uczono mnie, że skrzyżowanie odwołuje prędkość wyrażoną znakiem (ograniczeniem prędkości).
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez szerszon » poniedziałek 25 lutego 2019, 10:05

Jeżeli zakaz wyrażony przez znak B-25 nie jest uprzednio odwołany znakiem B-28 lub B-42, to obowiązuje do najbliższego skrzyżowania.
To nie jest akurat dziwne, ponieważ jest zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu poza wyjątkami.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » wtorek 26 lutego 2019, 08:57

@ks-rider tak teraz widzę że wstawiłem cytat ze znaku zakaz wyprzedzania a nie B-33:

"jeżeli zakaz wyrażony przez znak nie jest uprzednio odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania; nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią"

ale chodzi o sam zapis "do" skrzyżowania a nie włącznie z tym skrzyżowaniem.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » wtorek 26 lutego 2019, 15:59

szerszon napisał(a):
gumik napisał(a):To ja mam w takim razie pytanie. Rozważmy hipotetyczną, ale nie niemozliwą sytuację

Krakowskim :wink: targiem ustalcie,że prędkość obowiązuje do miejsca przecięcia się z drogą poprzeczną.

Można sobie ustalić. Tylko i tak są przypadki, że nie wiadomo jak by to miało wyglądać.
sketch-1551189217128.jpg

Na każdym wlocie inne ograniczenie prędkości. Jaka max dozwolona prędkość w miejscu zaznaczonym czerwonym kółkiem?

Obecny zapis nie jest może idealny, ale przynajmniej nie budzi żadnych wątpliwości gdzie jaka prędkość maksymalna obowiązuje.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez waw » środa 27 lutego 2019, 19:51

Nie do końca. Bo jeśli takie rondo byłoby poza obszarem zabudowanym to teoretycznie młodzież mogłaby się popisywać po nocy 100km/h na rondzie. I do póki nie wylecą z drogi robią to legalnie.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez LeszkoII » środa 27 lutego 2019, 20:03

gumik napisał(a):ObrazekObszar zabudowany.

Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd A w zaznaczonym miejscu?
Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pojazd B w zaznaczonym miejscu?
Pojazd A: Maks. 70 km/h do momentu skręcania, oraz 50(60) km/h po skręceniu w lewo
Pojazd B: Maks. 30 km/h, aż do opuszczenia skrzyżowania.

Wygrałem coś? :)
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez gumik » środa 27 lutego 2019, 21:04

@waw - 100km/h na takim rondzie to byłby niezły wyczyn. Legalne? Raczej nie. Zagrożenie bezpieczeństwa.

@LeszkII - skąd taki wniosek?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ograniczenia prędkości

Postprzez Henq » sobota 02 marca 2019, 05:29

gumik napisał(a):@LeszkII - skąd taki wniosek?
a skąd te pytania?
przecież wiesz wszytko najlepiej, więc oświeć nas dlaczego @LeszkoII jest w błędzie?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości