Kto ma pierwszeństwo?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » czwartek 28 lutego 2019, 07:50

PoRD
Art. 1. ust. 32 "pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego".

również nie znalazłem w PoRD jednoznacznego przepisu, który mówi, że pojazd szynowy musi poruszać się po torowisku.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » czwartek 28 lutego 2019, 08:32

Henq napisał(a):
nie widzę zakazu "jazdy" poboczem! wskażesz!



Jest napisane o przeznaczeniu. Dla nawet średnio inteligentnego znaczy to,że jak coś jest przeznaczone do czegoś, to nie jest przeznaczone do czegoś innego.
"Tylko dla VIP" nie ma zakazu dla podlewanych skondensowanym nawozem...a ty będziesz się pchał, bo "zakazu nie ma"
jeżeli coś nie jest zakazane jest dozwolone!
C-5 nakaz jazdy na wprost. Zakazali skręcania w lewo lub w prawo ? Nie-według ciebie można skręcić, bo nie zakazali.
tacy znawcy prawa nie przestrzegają podstawowych przepisów tego prawa
Umieją przeczytać przepis ze zrozumieniem. To taka drobnostka, ale poza twoim zasięgiem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez gumik » czwartek 28 lutego 2019, 08:34

"Wyłączone z ruchu"? Co to ma niby znaczyć? Weź nie wymyślaj własnych pojęć
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » czwartek 28 lutego 2019, 20:30

gumik napisał(a):"Wyłączone z ruchu"? Co to ma niby znaczyć? Weź nie wymyślaj własnych pojęć
Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy wjeżdżaniu na jezdnię z pobocza. :spoko:
Jak się nazywa w drugą stronę? mianowicie zjeżdżanie z jezdni na pobocze? co jest przeciwieństwem włączania? No co jest taki bystrzak jak ty podstaw nie ogarnia? :eek2:

-------------
@Cyryl:
Pojazd szynowy – ruchome urządzenie poruszające się wyłącznie po szynach
wypadało by wiedzieć o czym się dyskutuje! :eek2:

-------------

Swoją drogą fahofcy:

Czy wolno cofać na jednokierunkowej?
Jest zakaz cofania na jednokierunkowej?
no wniosek nasuwa się sam!
chyba, że mam przytoczyć wypowiedzi konkretnych twierdzących, że nie ma przepisu zabraniającego cofania na jednokierunkowej? Czysta hipokryzja :help:

-------------

no i bardzo proszę trzymać poziom wypowiedzi a nie wymyślać sobie przepisów bo akurat pasują pod chorą wizję!
w przepisie jest: "która może być przeznaczona"
to w cale nie oznacza, że jest przeznaczona tylko do tego i kropka!
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez gumik » czwartek 28 lutego 2019, 20:53

A jak wjeżdżam w "strefe ruchu", to tez nagle jestem "wylaczony z ruchu"? No bo przeciez wjezdzajac z niej na droge wlaczam sie do ruchu. :D
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » czwartek 28 lutego 2019, 21:17

widzę ty na prawdę nie rozumiesz przepisów Ruchu Drogowego :help: a jestes na drodze publicznej? to że auto się porusza nie znaczy że jest uczestnikiem ruchu drogowego :spoko: wjeżdżając ze stodoły na pole również jestes uczestnikiem ruchu drogowego? przecież wjeżdżasz :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez gumik » czwartek 28 lutego 2019, 22:54

:lol:

Czy uczestnik ruchu, to dla Ciebie tylko ktoś kto włączył się do ruchu, a Ci - jak ich nazywasz - wyłączeni z ruchu nie są uczestnikami ruchu?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » czwartek 28 lutego 2019, 23:00

Henq napisał(a):
no i bardzo proszę trzymać poziom wypowiedzi a nie wymyślać sobie przepisów bo akurat pasują pod chorą wizję!
w przepisie jest: "która może być przeznaczona"
to w cale nie oznacza, że jest przeznaczona tylko do tego i kropka!
Proponuję zacząć od siebie.A czy w przepisie jest napisane,że może być przeznaczona do ruchu wszystkich pojazdów, czy tylko niektórych ? A których ? A to trzeba poczytać szczególne przepisy dla których to może być przeznaczona. Można zacząć od rowerów.
Ja wiem, heniu, że ignorujesz moje posty. Nie przejmuję się tym. Gorzej że ignorujesz PoRD, czytanie ze zrozumieniem, język polski i podstawy kultury. Nie licz na to,że ci odpuścimy. Głupotę trzeba zdusić w zarodku. Twoje chamskie wycieczki nic tu nie pomogą.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » piątek 01 marca 2019, 07:23

Henq napisał(a):....
@Cyryl:
Pojazd szynowy – ruchome urządzenie poruszające się wyłącznie po szynach
wypadało by wiedzieć o czym się dyskutuje!...

PoRD
Art.2 ust. 82
"tramwaj – pojazd przeznaczony do przewozu osób lub rzeczy zasilany energią elektryczną, poruszający się po szynach na drogach publicznych"


więc nie ma wyrazu "wyłącznie".
a ktoś na tym forum napisał: "jeżeli nie ma wyraźnego zakazu, to jest dowolność"

a takiego jednoznacznego zakazu poruszania się pojazdem szynowym poza torowiskiem w PoRD - nie ma.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » sobota 02 marca 2019, 04:24

gumik napisał(a):Czy uczestnik ruchu, to dla Ciebie tylko ktoś kto włączył się do ruchu,
oj za ambitne? a już chciałem ci dać szansę - ale jednak udowodniłeś, że przepisy masz w d...
Oddział 2. Włączanie się do ruchu (art. 17-18a) - widzę obce dla ciebie,
Później pretensje, że "nie pomaga", a jak przepisy daję na tacy, to ty swoje wizje oderwane od rzeczywistości, jak np rozmawiamy o poboczu a ty o jezdni z przepisami wyjeżdżasz :eek2: a później zdziwiony, że się z ciebie śmieją :help:

no nic wolisz swoje interpretacje :dumb:
więc słucham: wytłumacz mi kiedy pojazd włącza się do ruchu, daję ci szansę :spoko:
podpowiedzieć ci :help: kopiuj wklej art. 17 :thumb2:
a teraz będą schody: pojazd włącza się do ruchu, no to kiedyś musi się wyłączyć no przecież nie będzie jeździł w nieskończoność - nieprawdaż? chyba, że ty włączyłeś się do ruchu i nadal gnasz? :eek2:

gumik napisał(a): a Ci - jak ich nazywasz - wyłączeni z ruchu nie są uczestnikami ruchu?
a są? :help:

------------------

Cyryl napisał(a):tramwaj
o to tak się bawimy? ty mi "pojazd szynowy" - ja tobie definicje, a ty mi cuda na kiju :eek2:
no to panie instruktor nie każdy pojazd szynowy jest tramwajem :eek2: ogarnij w końcu o co ci chodzi :help:

Cyryl napisał(a):a ktoś na tym forum napisał: "jeżeli nie ma wyraźnego zakazu, to jest dowolność"
nie sądzę by ktoś tak napisał :eek2: ale możesz przeszukać forum,
już raz nieudolnie wyczytałeś coś czego nie ma i oskarżyłeś mnie bezpodstawnie - do teraz nie udowodniłeś prawdy - czyżby problemy z czytaniem? - wypadało by przeprosić :thumb2:
Może teraz zdarzy się cud i uratujesz honor, bo widzę w kolejnym poście czytanie nie jest twoją mocną stroną :help:

Cyryl napisał(a):więc nie ma wyrazu "wyłącznie".
a ma być?
przecież dajesz definicję tramwaju a nie pojazdu szynowego :eek2: ależ dno...

------------------

w skrócie nasza rozmowa:
ja wam:
"nie ma zakazu jazdy poboczem",
wy mi:
"przecież pobocze jest przeznaczone do jazdy niektórych pojazdów"
ja wam:
"nieprawda! w przepisie jest "może być przeznaczona" a nie "jest przeznaczone"

Czy wolno cofać na jednokierunkowej?
wy mi:
o tramwajach, o wyłączeniu z ruchu
odpowiedzi brak :eek2:

------------------

Więc skoro tak się bawicie to czekam na odpowiedź:

Henq napisał(a):Czy wolno cofać na jednokierunkowej?


za małe literki?
powtórzę:

Czy wolno cofać na jednokierunkowej?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » sobota 02 marca 2019, 07:16

Henq napisał(a):...ja tobie definicje, a ty mi cuda na kiju...


przecież podałem artykuł i ustęp z PoRD definiujący pojazd szynowy, to są cuda na kiju?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » sobota 02 marca 2019, 11:14

Cyryl napisał(a):
Henq napisał(a):...ja tobie definicje, a ty mi cuda na kiju...


przecież podałem artykuł i ustęp z PoRD definiujący pojazd szynowy, to są cuda na kiju?
a nie są?! przypomnę:
Cyryl napisał(a):pojazd szynowy
Cyryl napisał(a):tramwaj
wg ciebie to te same słowa? :eek2: :help:

pojazd szynowy ≠ tramwaj
no wybacz, wyraźnie pisałeś o pojeździe szynowym :eek2:
dostałeś definicję pojazdu szynowego? dostałeś i co robisz? ignorujesz ją i wstawiasz definicję tramwaju :wow:
powtórzę: nie każdy pojazd szynowy jest tramwajem!!!!
co to już tak zdesperowani jesteście, że podstawowych słów nie rozróżniacie :eek2: masakra :wow:

Panie instruktor nie widać pytania?:
Czy wolno cofać na jednokierunkowej?
niewygodne prawda?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » sobota 02 marca 2019, 22:43

Henq napisał(a):Czy wolno cofać na jednokierunkowej?
niewygodne prawda?
Cofać tak, jechać nie.
Czy szanowny znalazł, kto napisał, co nie jest zabronione to dozwolone ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez JAKUB » niedziela 03 marca 2019, 06:35

Nie rozumię co ma szanowny na myšli pisząc.
szerszon napisał(a):",... jechać nie".
Bo ja prostak jestem i źle się domyślam, a czasem jeżdżę po drodze jednokierunkowej.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » niedziela 03 marca 2019, 08:52

Można parkować tyłem równolegle. Chyba nie chcesz jechać jednokierunkową np te 200 metrów tyłem ? Uważasz,że to zgodne z przepisami ? A co wtedy z obowiązkowymi światłami pojazdu Masz światła stop z przodu, a np mijania z tyłu ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości