Kto ma pierwszeństwo?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez JAKUB » sobota 23 lutego 2019, 22:08

wielkibill napisał(a):Obrazek
Na tym przystanku autobusowym zatrzymał się pojazd B (osobowy). Nadjechał autobus MPK i trącił stojący pojazd.

Kto winny takiej kolizji?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » sobota 23 lutego 2019, 22:28

JAKUB napisał(a):Kto winny takiej kolizji?
:eek2: no chyba nie trzeba przypominać jak polska policja durnie osądza?
https://www.tvn24.pl/ciekawostki-michal ... 03648.html

--------------

Cyryl napisał(a):
Henq napisał(a):...przecież twierdzicie...


to jakaś pomyłka, ja jestem tylko jeden.
nie jesteś jeden twierdzący, że poboczem się nie jeździ :spoko: chociaż zaraz twierdzisz, że zaparkować wjechać można więc się jeździ :help:
już się gubię w waszych zeznaniach, ustalcie jakąś wspólną wersję czy cuś :hmm: "poboczem się nie jeździ bo wyeliminowano pojazdy, ale jechać wolno bo parkować wolno" :dumb:

Cyryl napisał(a):wiem, że żadne argumenty przytoczone przeze mnie nie przekonają Cię ponieważ uważasz mnie za kompletnego nieuka, więc dlatego dałem kontakt, abyś miał z kim porozmawiać jak równy z równym.
jakie argumenty? wskażesz? jak na razie argumentów brak poza: WORD uważa za błąd jazdę jednym kołem na jezdni, a jednym poboczem :eek2: no oczywiście że to błąd, to co połowa pojazdu uczestniczy w ruchu a druga połowa wyłączone z ruchu? :eek2: to jak tu realizować art 17? :hmm: kierowca niewinny bo jechał jezdnią, ale pasażer winny bo włączał się do ruchu? :wow:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » sobota 23 lutego 2019, 22:37

JAKUB napisał(a):Na tym przystanku autobusowym zatrzymał się pojazd B (osobowy). Nadjechał autobus MPK i trącił stojący pojazd.

Kto winny takiej kolizji?
autobus
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez mp0011 » sobota 23 lutego 2019, 22:42

Nieporuszający się samochód nie może spowodować kolizji drogowej.

Jakaś bzdura lub uproszczenie. Mało to rowerzystów wpada na otwierane drzwi i dostaje kasę z odszkodowania?
Tu, moim zdaniem, analogiczna sytuacja.
Art. 45.1.3 napisał(a):Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » sobota 23 lutego 2019, 22:56

Daltego pisze, że "durnie" osądza, wszystko zależy od interpretacji policjanta, doszkolonego, nie doszkolonego, kiedyś w programie stop drogówka były dwie prawie identyczne sytuacje, z otwartymi drzwiami, i dwa różne mandaty, a prawie ponieważ w pierwszym przypadku chodziło o drzwi kierowcy, a drugim o klapę tylną otwieraną do góry busa (w obu przypadkach drzwi już były otwarte), raz winny kierowca otwartych drzwi, raz winny kierowca co wjechał w otwarte drzwi :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » niedziela 24 lutego 2019, 00:47

mp0011 napisał(a):
Nieporuszający się samochód nie może spowodować kolizji drogowej.

Jakaś bzdura lub uproszczenie. Mało to rowerzystów wpada na otwierane drzwi i dostaje kasę z odszkodowania?
]
Bo się poruszał poprzez otwieranie drzwi.
Henq napisał(a):
nie jesteś jeden twierdzący, że poboczem się nie jeździ :spoko: chociaż zaraz twierdzisz, że zaparkować wjechać można więc się jeździ do ruchu?
Wypadałoby w końcu zacząć odróżniać pojęcia wjechał, przejechał, jechał...
to już się robi nudne, jak ze zmianą pasa ruchu vs jego zajęciem.
Wypadałoby się w końcu nauczyć języka polskiego. Chyba są eksternistyczne podstawówki ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » niedziela 24 lutego 2019, 08:30

jest taki przepis, który mówi, że nie można zajmować dwóch pasów wyznaczonych, więc jak zmienić pas ruchu, bo zawsze znajdzie się moment, w którym będziemy mieli linią przerywaną między kołami?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » wtorek 26 lutego 2019, 22:34

Cyryl napisał(a):jest taki przepis, który mówi, że nie można zajmować dwóch pasów wyznaczonych, więc jak zmienić pas ruchu, bo zawsze znajdzie się moment, w którym będziemy mieli linią przerywaną między kołami?
przejazd przez linie oddzielającą pasy jest wg ciebie zajmowaniem?
za to jazda pasem ruchu w celu zaparkowania nie jest dla ciebie jazdą? :hmm: no ciekawe podejście nie powiem, ciekawe :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » środa 27 lutego 2019, 08:11

czy możesz mi wyjaśnić jedną rzecz?
jeżeli uważasz pozostałych uczestników tego forum za tak ograniczonych umysłowo pod względem znajomości prawa o ruchu drogowym jak i języka polskiego, po co "katujesz się " obcowaniem z nami?
bo to wygląda jakby Messi był zmuszony do gry na poziomie Zootechnika Żurawina lub Iskry Pasikurowice.
nie lepiej znaleźć klub na poziomie FC Barcelony?

przecież przy naszym poziomie "ameb umysłowych" nikt nie jest w stanie zrozumieć trafności Twoich wypowiedzi, więc czy jest sens pisania?

jaki jest sens rzucać perły między wieprze?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » środa 27 lutego 2019, 09:25

jaki jest sens rzucać perły między wieprze?
Nie chciałbym być zbyt drastyczny, ponieważ czasami nasz ulubiony user ma naprawdę dobre pomysły, ale w tym przypadku można napisać o pchaniu się wieprza pomiędzy perły.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » środa 27 lutego 2019, 11:17

Cyryl napisał(a):czy możesz mi wyjaśnić jedną rzecz?
a to nadal będziesz unikał odpowiedzi tylko zadawał pytania? ktoś cię musi w końcu uświadomić :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » środa 27 lutego 2019, 11:21

jak sam napisałeś, jestem kompletnym durniem i nieukiem, więc jakich odpowiedzi może oczekiwać Einstein od osoby ograniczonej umysłowo?
czego chcesz się ode mnie dowiedzieć?

przecież wszystko co napiszę będzie złe, a wszystko co Ty wiesz jest poza zasięgiem mojego intelektu, więc czy zadawanie pytań z Twojej strony i oczekiwanie odpowiedzi ode mnie, ma jakieś podstawy logiczne?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » środa 27 lutego 2019, 13:52

tak napisałem wskażesz?
może po prostu ciągłe udowadnianie, że taki alfa i omega z przepisów jak ty, jednak nie zna za dobrze tych przepisów jest męczące :eek2:
a jak widzę krytyka jest ci obca, uważasz że zawsze masz rację - jak widać nie zawsze.
A odpowiedzi na pytania wypadło by udzielić i poprzeć przepisami bo siódma strona tematu a ja nadal nie mogę się doczekać konkretnego przepisu zakazującego jazdy poboczem :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez gumik » środa 27 lutego 2019, 14:20

@Cyryl +2
@Henq -10 Skończ już swoje wywody, bo to się staje nudne.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Cyryl » środa 27 lutego 2019, 14:31

Henq napisał(a):tak napisałem wskażesz?...


napisałeś, że każdym swoim postem potwierdzam brak znajomości przepisów, mimo, że znaczna cześć moich wypowiedzi jest na inne tematy niż przepisy. do tego nazwałeś użytkowników (ja również jestem użytkownikiem tego forum) "amebami umysłowymi".
gdzie ja udowadniam, że czuję się alfą i omegą?
jeżeli ja mam lub ktoś inny ma wątpliwości odsyłam do mądrzejszych

ja przepisy zacytowałem, co oczywiście z powodu mojej ułomności umysłowej nie potraktowałeś poważnie, więc zachęciłem do kontaktu z egzaminatorem nadzorującym.
to czy z tego skorzystasz, czy nie - to Twoja sprawa.
jest to jakiś źródło i wydaje mi się, zawsze lepiej znać zdanie osoby, która decyduje jak będzie to interpretowane na egzaminie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości