Kto ma pierwszeństwo?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez gumik » niedziela 07 kwietnia 2019, 07:44

Henq napisał(a):no popatrz a twój guru twierdzi, że tylko do oddzielenia jezdni od pobocza zresztą sam o tym pisałeś fahofcu więc dziwne, że teraz ci służą do czegoś innego
Nic takiego nie pisałem.

Ja natomiast czekam na wyjaśnienie na jakiej podstawie pojazd osobowy wyjeżdżający z zatoki autobusowej włącza się do ruchu. Pisałeś, że tak jest. A skoro nie jest to wjazd z pobocza na jezdnię wg. Ciebie, to co?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » niedziela 07 kwietnia 2019, 08:34

Henq napisał(a):kłamca i manipulant wmawiał wszystkim, że po drugiej stronie P-7 jest pobocze udowodniłem, że nieprawda :spoko: bilecik skasowany :spoko:
Przecież na twoich wrzutkach z przepisów jest napisane.
"Znak P-17 stosuje się do znakowania na przystankach autobusowych zlokalizowanych na jezdni lub na POBOCZU. Rys b)
czym się różni rys b) 7.10.3 od 7.10.4 ?
Ta sama linia. Tak sama infrastruktura. Jak to odróżnisz jadąc drogą ? Czy dalej według tych rysunków po prawej stronie P-7a jest jezdnia ?
kłamco i manipulancie widzimy wyżej pobocze?
A jezdnię widzimy ? Przypominam o twej światłej wrzutce o "poszerzeniu" jezdni. Zacytować Ci ?
Przypomnę,że beka z ciebie jest właśnie z tego powodu. "poszerzenie" jezdni :spoko: Po co uciekasz w tematy które nie są związane z tematem ? Co mają zjazdy do zatoki autobusowej ?
Tutaj dalej chodzi tylko o to,że serwujesz bzdury z wiki. :lol: :lol: :lol:
że tylko do oddzielenia jezdni od pobocza
Tak napisałem,że TYLKO ? I kto tu kłamie i manipuluje ? Mowa jest tylko o konkretnym przypadku.To ty uciekasz w tematy, które mają niewiele wspólnego z głównym tematem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » czwartek 11 kwietnia 2019, 23:36

Heniu...dlaczego zamknąłeś dzioba ?
czym się różni rys b) 7.10.3 od 7.10.4 ?
Ta sama linia. Tak sama infrastruktura. Jak to odróżnisz jadąc drogą ? Czy dalej według tych rysunków po prawej stronie P-7a jest jezdnia ?

Heniu to w końcu jak to jest z tym "poszerzeniem jezdni", której to definicję a z takim zapałem cytowałeś ?
Przytkało ? Jaka szkoda.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » piątek 12 kwietnia 2019, 22:15

gumik napisał(a):Ja natomiast czekam...
a może w końcu fahowiec @gumik najpierw sam zacznie odpowiadać na pytania? a nuż, się okaże, że jego twórczość zbędna :lol:
ponawiam czy to jest pobocze:
Obrazek

uprzedzając durne odpowiedzi :thumb2: :czy tak kierowca motoroweru ma obowiązek jechać:
Obrazek

---
ps co brakuje tam jeszcze P-17 by końcu zamknąć japę pseudoinstruktorka? :spoko:
Obrazek
zatoka to nie pobocze!!! dlaczego upośledzone umysłowo warszawiaki nie potrafią tego rozróżnić przecież jest jak byk :eek2: :
"Linie krawędziowe stosuje się przede wszystkim do..." od "Linie krawędziowe stosuje się tylko do...", jeden zapis nie wyklucza zastosowania do czegoś innego a drugi zapis wyklucza.
W jednym przypadku mamy:
"...w celu oddzielenia jezdni od pobocza lub pasa awaryjnego." - tylko i wyłącznie
a w drugim przypadku mamy:
"Ponadto znaki te stosuje się w celu:"
Ostatnio zmieniony piątek 12 kwietnia 2019, 22:43 przez Henq, łącznie zmieniany 1 raz
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » piątek 12 kwietnia 2019, 22:38

Henq napisał(a):a może w końcu fahowiec @gumik najpierw sam zacznie odpowiadać na pytania

A to jest dobre pytanie...
czym się różni rys b) 7.10.3 od 7.10.4 ?
Ta sama linia. Tak sama infrastruktura. Jak to odróżnisz jadąc drogą ? Czy dalej według tych rysunków po prawej stronie P-7a jest jezdnia ?

Heniu to w końcu jak to jest z tym "poszerzeniem jezdni"
No nie ma odpowiedzi.
czy tak kierowca motoroweru ma obowiązek jechać:
A kierowca motoroweru przeprowadza regularne przewozy odpłatne ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez gumik » piątek 12 kwietnia 2019, 23:03

W takim razie chyba nie będzie nietaktem, jeśli ponowię pytanie do @Henq:
Na jakiej podstawie pojazd osobowy wyjeżdżający z zatoki autobusowej włącza się do ruchu. Pisałeś, że tak jest. A skoro nie jest to wjazd z pobocza na jezdnię wg. Ciebie, to co?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » piątek 12 kwietnia 2019, 23:05

gumik napisał(a):W takim razie chyba nie będzie nietaktem, jeśli ponowię pytanie do @Henq:
Na jakiej podstawie pojazd osobowy wyjeżdżający z zatoki autobusowej włącza się do ruchu. Pisałeś, że tak jest. A skoro nie jest to wjazd z pobocza na jezdnię wg. Ciebie, to co?
w takim razie ponowię bo widzę znów problemy z czytaniem:
Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Ja natomiast czekam...
a może w końcu fahowiec @gumik najpierw sam zacznie odpowiadać na pytania? a nuż, się okaże, że jego twórczość zbędna :lol:
ponawiam czy to jest pobocze:
Obrazek

uprzedzając durne odpowiedzi :thumb2: :czy tak kierowca motoroweru ma obowiązek jechać:
Obrazek
ehh
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » piątek 12 kwietnia 2019, 23:17

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):a może w końcu fahowiec @gumik najpierw sam zacznie odpowiadać na pytania

A to jest dobre pytanie...
czym się różni rys b) 7.10.3 od 7.10.4 ?
Ta sama linia. Tak sama infrastruktura.

ta sama infrastruktura :wow: :wow: :wow: :wow: co za ślepota:
7.10.3 Oznakowanie przystanku autobusowego:
b) na poboczu
P-17 Znak P-17 "linia przystankowa" (rys. 5.2.3.1) stosuje się w celu wyznaczenia odcinka jezdni...
7.10.4 Oznakowanie przystanku autobusowego w zatoce...
tak panie pseudoinstruktorku wszystko to samo :wow: co za dzban :mrgreen:

szerszon napisał(a):Jak to odróżnisz jadąc drogą ? Czy dalej według tych rysunków po prawej stronie P-7a jest jezdnia ?
P-17 poczytaj dokształć się czas najwyższy!
szerszon napisał(a):
Heniu to w końcu jak to jest z tym "poszerzeniem jezdni"
No nie ma odpowiedzi.
odpowiedź była - przerosła cię - prosty język polski cię przytłoczył? czego nie rozumiesz w zapisie: "nie ma definicji zatoki"?

szerszon napisał(a):
czy tak kierowca motoroweru ma obowiązek jechać:
A kierowca motoroweru przeprowadza regularne przewozy odpłatne ?
a kierowca motoroweru się zatrzymuje czy jedzie? Człowieczku definicja D-15 i o czym ty chcesz ułomny bileciku kolejny raz skasowany rozmawiać? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » piątek 12 kwietnia 2019, 23:36

Henq napisał(a):
ta sama infrastruktura :wow: :wow: :wow: :wow: co za ślepota:
Odróżniasz infrastrukturę od znaku poziomego ? Jak widać po cytatach jednak nie.
Napisałem.
Ta sama linia. Tak sama infrastruktura.
Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Sądzę, że wątpię.
P-17 Znak P-17 "linia przystankowa" (rys. 5.2.3.1) stosuje się w celu wyznaczenia odcinka jezdni...
7.10.4 Oznakowanie przystanku autobusowego w zatoce...
tak panie pseudoinstruktorku wszystko to samo :wow: co za dzban
Co jest po prawej stronie linii krawędziowej P-7a ? Jezdnia ? Linia P-7a oddziela jezdnię od jezdni ?
P-17 poczytaj dokształć się czas najwyższy!
A o P-7a już nie czytasz ?
zatoka to nie pobocze!!! dlaczego upośledzone umysłowo warszawiaki nie potrafią tego rozróżnić przecież jest jak byk
Może "poszerzenie jezdni" ? Jak nie pobocze to co ?
odpowiedź była - przerosła cię - prosty język polski cię przytłoczył? czego nie rozumiesz w zapisie: "nie ma definicji zatoki"?
Skoro nie ma definicji zatoki to po co cytujesz "definicję" z wiki za którą prawie umierasz ? :lol:
przecież stąd jeżdżę po tobie jak po burej suce i mam ubaw jak się zapluwasz z powodu braku argumentów stosując "argumenta" :lol:
a kierowca motoroweru się zatrzymuje czy jedzie?
A to po przystankach się jeździ ? Nawet jak są usytuowane na poboczu ? D-15 nie dociera do Henia ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » sobota 13 kwietnia 2019, 00:34

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):
ta sama infrastruktura :wow: :wow: :wow: :wow: co za ślepota:
Odróżniasz infrastrukturę od znaku poziomego ? Jak widać po cytatach jednak nie.
Napisałem.
Ta sama linia. Tak sama infrastruktura.
Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Sądzę, że wątpię.
o jakie głębokie - szkoda, że słowo "infrastruktura" przerasta tą patologię warszafską :help:
człowieczku infrastruktura to również znak poziomy, ależ braki, wielce dyskutuje na temat infrastruktury a nie ma pojęcia co oznacza słowo :wow:

szerszon napisał(a):
P-17 Znak P-17 "linia przystankowa" (rys. 5.2.3.1) stosuje się w celu wyznaczenia odcinka jezdni...
7.10.4 Oznakowanie przystanku autobusowego w zatoce...
tak panie pseudoinstruktorku wszystko to samo :wow: co za dzban
Co jest po prawej stronie linii krawędziowej P-7a ? Jezdnia ? Linia P-7a oddziela jezdnię od jezdni ?
ileż razy można powtarzać? jak grochem o ścianę, to już nie jest upośledzenie to perfidne trollowanie:
oprócz oddzielenia jezdni od pobocza znaki te stosuje się w celu:

- przedłużenia krawędzi jezdni na skrzyżowaniach (P-7a),

- wyznaczenia przejazdów przez pasy dzielące jezdnie (P-7a),

- oddzielenia od jezdni zlokalizowanych w zatokach przystanków komunikacji publicznej (P-7a, P-7c),

- oznaczenia zjazdów (P-7a, P-7c).

w podstawówce też tak mówiłeś na koło że to kwadrat do usranej śmierci? :eek2:

szerszon napisał(a):
P-17 poczytaj dokształć się czas najwyższy!
A o P-7a już nie czytasz ?
nie muszę znam definicje, ty z drugiej strony nadal braków nie nadrobiłeś:
Przystanek zlokalizowany w zatoce oddziela się od pasa ruchu linią krawędziową przerywaną (znak P-7a), jak pokazano na rysunku 7.10.4.
coś o poboczu? :hmm:

szerszon napisał(a):
zatoka to nie pobocze!!! dlaczego upośledzone umysłowo warszawiaki nie potrafią tego rozróżnić przecież jest jak byk
Może "poszerzenie jezdni" ? Jak nie pobocze to co ?
zatoka! a co pobocze? :wow:

szerszon napisał(a):
odpowiedź była - przerosła cię - prosty język polski cię przytłoczył? czego nie rozumiesz w zapisie: "nie ma definicji zatoki"?
Skoro nie ma definicji zatoki to po co cytujesz "definicję" z wiki za którą prawie umierasz ? :lol:
przecież stąd jeżdżę po tobie jak po burej suce i mam ubaw jak się zapluwasz z powodu braku argumentów stosując "argumenta" :lol:
:eek2: człowieczku ale co się zapluwam? napisałem ci wyraźnie, że nie ma definicji zatoki jest tylko coś takiego z wiki, nigdzie nie pisałem, że umieram za tę definicje znów sobie coś uroiłeś :help: przytaczam ci przepisy z DZ U który dla ciebie nie jest ustawą i dlatego nie potrafisz ogarnąć podstaw, argumenty masz przytoczone do ciebie nie docierają bo są sprzeczne z twoimi pseudo"argumentami" zatoka to pobocze :wow:

szerszon napisał(a):
a kierowca motoroweru się zatrzymuje czy jedzie?
A to po przystankach się jeździ ? Nawet jak są usytuowane na poboczu ? D-15 nie dociera do Henia ?
ja pierniczę znów jakieś urojenia :wow: a to jest zakaz jazdy po przystankach :wow: :wow: :wow: ja wiem że masz tendencję do wymyślania zakazów ale kurde no ileż można, zakaz jazdy poboczem - brak zakazu w przepisach, zakaz cofania na jednokierunkowej - brak zakazu w przepisach teraz zakaz jazdy po wyznaczonym przystanku autobusowym - brak zakazu w przepisach :wow: :wow: :wow: Do czegóż to jeszcze ta twoja paranoja nas doprowadzi?
Zapewne i tak wymyślisz jakieś kłamstewko czy manipulacje, że ty nie pisałeś o zakazie jazdy po przystankach :eek2: ehh
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » sobota 13 kwietnia 2019, 12:58

Henq napisał(a):o jakie głębokie - szkoda, że słowo "infrastruktura" przerasta tą patologię warszafską :help:
człowieczku infrastruktura to również znak poziomy, ależ braki, wielce dyskutuje na temat infrastruktury a nie ma pojęcia co oznacza słowo :wow:

To twoja własna kolejna definicja, czy też z wiki ?
infrastruktura «urządzenia i instytucje usługowe niezbędne do należytego funkcjonowania społeczeństwa i produkcyjnych działów gospodarki»
Znak jako urządzenie ? W twojej pokrętnej logice może i tak.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... amrMOAQef2
ileż razy można powtarzać?
Aż w końcu odpowiesz konkretnie.
A nie bezmyślnie cytujesz. Interesuje nas ten punkt.
- oddzielenia od jezdni zlokalizowanych w zatokach przystanków komunikacji publicznej (P-7a, P-7c),
Oddzielenia od jezdni, Według mnie po prawej stronie lini P-7a/c nie ma jezdni, ponieważ linia oddziela od jezdni. Dlatego pytam się, co jest po prawej stronie linii P-7a/c. Jezdnia czy pobocze, ponieważ w tym konkretnym przypadku nie ma innej możliwości. Chyba nie będziesz mnie po raz kolejny rozśmieszał definicją z wiki o "poszerzeniu jezdni" ?
nie muszę znam definicje, ty z drugiej strony nadal braków nie nadrobiłeś:
Przystanek zlokalizowany w zatoce oddziela się od pasa ruchu linią krawędziową przerywaną (znak P-7a), jak pokazano na rysunku 7.10.4.
coś o poboczu?
Oj musisz i to intensywnie. I nie od pasa ruchu tylko od jezdni. Nawet nie umiesz przeczytać co cytujesz z przepisów. Coś o jezdni ?
zatoka! a co pobocze?
Jaką częścią drogi jest zatoka ? Jezdnią ?
człowieczku ale co się zapluwam? napisałem ci wyraźnie, że nie ma definicji zatoki jest tylko coś takiego z wiki, nigdzie nie pisałem, że umieram za tę definicje znów sobie coś uroiłeś
Oczywiście,że odstawiłeś Rejtana. Teraz wycofujesz się z tego idiotyzmu ? A wystarczyło pomyśleć, zamiast bezmyślnie cytować bzdety na twoim niewątpliwie wysokim poziomie.
przytaczam ci przepisy z DZ U który dla ciebie nie jest ustawą i dlatego nie potrafisz ogarnąć podstaw, argumenty masz przytoczone do ciebie nie docierają bo są sprzeczne z twoimi pseudo"argumentami" zatoka to pobocze
Problem w tym,że ty po raz kolejny czegoś nie odróżniasz. Zarówno ustawa jak i rozporządzenia są publikowane w Dz.U. To inaczej..zatoce bliżej do jezdni czy do pobocza ?
ja pierniczę znów jakieś urojenia :wow: a to jest zakaz jazdy po przystankach
ja wiem,że ty pierniczysz... nie ma zakazu jazdy po przystankach, ponieważ przystanki są usytuowane zarówno w zatokach jak i na pasie ruchu. Tego też nie odróżniasz. Przystanek w zatoce jest przeznaczony dla komunikacji, a nie do jeżdżenia komu się podoba. Poza tym, Heniu, wypadałoby już zrozumieć, że brak bezpośredniego zakazu nie jest zezwoleniem. Ta definicja pobocza naprawdę ma problem z przebiciem się do twych szarych??? komórek.
Zapewne i tak wymyślisz jakieś kłamstewko czy manipulacje,

Spójrz w pierwszej kolejności na autora postu. Mylisz moje ze swoimi. Jak na razie to ty manipulujesz i przeinaczasz podlewając to moimi rzekomymi wyzwiskami. Jakoś do tej pory nie potrafiłeś ich wskazać.Zrób tabelkę...z prawej strony moje wyzwiska w stosunku do ciebie, a z lewej twoje w stosunku do mnie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » poniedziałek 15 kwietnia 2019, 18:27

szerszon napisał(a):Znak jako urządzenie ? W twojej pokrętnej logice może i tak.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... amrMOAQef2
:wow: czyli dalej nie łapiesz co to infrastruktura? definicje przytoczył i dalej nie dociera :wow: tak znak drogowy należy do infrastruktury drogowej :help:

szerszon napisał(a):
ileż razy można powtarzać?
Aż w końcu odpowiesz konkretnie.
A nie bezmyślnie cytujesz.
masz konkretnie odpowiedziane i pokazane, nie moja wina, że nie potrafisz zrozumieć różnicy po między dwoma zapisami z ustawy, pomiędzy dwoma różnymi obrazkami. Na jednym jest pobocze na drugim zatoka - wyraźnie ustawodawca napisał.

szerszon napisał(a):Interesuje nas ten punkt.
- oddzielenia od jezdni zlokalizowanych w zatokach przystanków komunikacji publicznej (P-7a, P-7c),
Oddzielenia od jezdni,
trolle forumowe nie ogarniają to już mnożycie się :help:

szerszon napisał(a):Według mnie po prawej stronie lini P-7a/c nie ma jezdni, ponieważ linia oddziela od jezdni.
nie ma też pobocza ponieważ linia P-7a/c nie służy tylko do oddzielania jezdni od pobocza :spoko: a tak na marginesie to konkretna definicja linii P-7 brzmi linie krawędziowe wyznacza się przede wszystkim do wyznaczenia krawędzi jezdni :spoko:

szerszon napisał(a): Dlatego pytam się, co jest po prawej stronie linii P-7a/c.
trzy razy już cytowałem do czego jeszcze stosuje się P-7a/c nadal się nie nauczyłeś? braków nie nadrobiłeś?

szerszon napisał(a):Jezdnia czy pobocze, ponieważ w tym konkretnym przypadku nie ma innej możliwości.
oczywiście, że nie tylko jezdnia i pobocze, wyraźnie masz napisane do czego służy P-7a/c i jest tam jak byk zatoka :spoko:

szerszon napisał(a):Chyba nie będziesz mnie po raz kolejny rozśmieszał definicją z wiki o "poszerzeniu jezdni" ?
chyba nie będziesz mnie nadal rozśmieszał że 7.10.4. i 7.10.3. to takie same twory "pobocze"? doczytałeś różnicę czy nadal analfabetyzm wybiórczy? to może dyrektor GDDKiA cię przekona swoja definicją:
Zatoka autobusowa - jest to część drogi zlokalizowana przy jezdni na przystanku komunikacji zbiorowej, przeznaczona do zatrzymywania się pojazdów transportu publicznego (autobusów, mikrobusów lub trolejbusów).
Jak widać nie jest to pobocze jak tu nieudolnie pseudoinstruktorki i trolle forumowe próbują wcisnąć :help:


szerszon napisał(a):
nie muszę znam definicje, ty z drugiej strony nadal braków nie nadrobiłeś:
Przystanek zlokalizowany w zatoce oddziela się od pasa ruchu linią krawędziową przerywaną (znak P-7a), jak pokazano na rysunku 7.10.4.
coś o poboczu?
Oj musisz i to intensywnie. I nie od pasa ruchu tylko od jezdni. Nawet nie umiesz przeczytać co cytujesz z przepisów. Coś o jezdni ?
jak na razie, nadal ty MUSISZ braki nadrabiać - pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni
ehh jakie nieogarnięcie :help:

szerszon napisał(a):
zatoka! a co pobocze?
Jaką częścią drogi jest zatoka ? Jezdnią ?
Nie jest poboczem!

szerszon napisał(a):
człowieczku ale co się zapluwam? napisałem ci wyraźnie, że nie ma definicji zatoki jest tylko coś takiego z wiki, nigdzie nie pisałem, że umieram za tę definicje znów sobie coś uroiłeś
Oczywiście,że odstawiłeś Rejtana. Teraz wycofujesz się z tego idiotyzmu ? A wystarczyło pomyśleć, zamiast bezmyślnie cytować bzdety na twoim niewątpliwie wysokim poziomie.
Nic się nie wycofuje, tylko nie potrafisz zrozumieć, że niewątpliwie przerastam cię wiedzą i udowadniam ci, że jesteś w błędzie - zresztą jak zawsze!!! Twoje ego nie pozwala ci tego pojąć, podkulić ogona i w końcu się przymknąć to zaczynasz swoje kłamstewka i manipulacje, a to ci linia P-7 nie odpowiada, a to ci obrazki się nie podobają, a to różnicy pomiędzy poboczem a zatoką nie widzisz :eek2: Niestety na każdym kroku będę wytykał takim trollom jak ty i jeszcze jeden szanowny co to prym wiedzie w tematach nie związanych z przepisami, że nie ogarniacie przepisów. Nie będzie tak jak ty chcesz nie ma miejsca na twoje chore widzimisię

szerszon napisał(a):
przytaczam ci przepisy z DZ U który dla ciebie nie jest ustawą i dlatego nie potrafisz ogarnąć podstaw, argumenty masz przytoczone do ciebie nie docierają bo są sprzeczne z twoimi pseudo"argumentami" zatoka to pobocze
Problem w tym,że ty po raz kolejny czegoś nie odróżniasz. Zarówno ustawa jak i rozporządzenia są publikowane w Dz.U. To inaczej..zatoce bliżej do jezdni czy do pobocza ?
Problem w tym, że obaliłem twoje chore wizje jazdy przystankiem, jazdy poboczem, cofania na jednokierunkowej i zawracania na trzy od lewej krawędzi jezdni (pamiętny art 22). teraz obalam że zatoka to pobocze :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
ja pierniczę znów jakieś urojenia :wow: a to jest zakaz jazdy po przystankach
ja wiem,że ty pierniczysz... nie ma zakazu jazdy po przystankach, ponieważ przystanki są usytuowane zarówno w zatokach jak i na pasie ruchu. Tego też nie odróżniasz.
przecież to ty pisałeś, że nie wolno jeździć po przystankach :wow: :wow: no i jak zwykle jak ci błędy wytykam to manipulacje :lol: :lol: :lol: po raz kolejny przyłapany!!!

szerszon napisał(a):Przystanek w zatoce jest przeznaczony dla komunikacji, a nie do jeżdżenia komu się podoba.
tak? słucham gdzie to tak napisano? ja widzę tylko o zatrzymaniu nic na temat jeżdżenia znów coś wymyślasz? co nie pasuje do twojej chorej wizji to trzeba przepisy wymyślać? co za troll.

szerszon napisał(a):Poza tym, Heniu, wypadałoby już zrozumieć, że brak bezpośredniego zakazu nie jest zezwoleniem. Ta definicja pobocza naprawdę ma problem z przebiciem się do twych szarych??? komórek.
No i w końcu mamy twojego raka, w końcu przyznałeś się, że nie masz bladego pojęcia jak działa prawo w Polsce :lol: :lol: ale nie - będzie dalej się zapluwał w swojej ignorancji.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » poniedziałek 15 kwietnia 2019, 22:36

Henq napisał(a):: czyli dalej nie łapiesz co to infrastruktura? definicje przytoczył i dalej nie dociera :wow: tak znak drogowy należy do infrastruktury drogowej :help:

Dla ciebie nawet rozporządzenie jest ustawą to i znak może być infrastrukturą drogową.
masz konkretnie odpowiedziane i pokazane, nie moja wina, że nie potrafisz zrozumieć różnicy po między dwoma zapisami z ustawy, pomiędzy dwoma różnymi obrazkami. Na jednym jest pobocze na drugim zatoka - wyraźnie ustawodawca napisał.
Heniu...to rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać znaki i sygnały drogowe. Twoja ignorancja jest już przysłowiowa. Obrazki były takie same poza linią P-17. Dlatego pytam się o różnicę. Dalej zasłaniasz się tym co wrzuciłeś. W dodatku bezmyślnie.
trolle forumowe nie ogarniają to już mnożycie się
Nie zrozumiałeś pytania ?
nie ma też pobocza ponieważ linia P-7a/c nie służy tylko do oddzielania jezdni od pobocza :spoko: a tak na marginesie to konkretna definicja linii P-7 brzmi linie krawędziowe wyznacza się przede wszystkim do wyznaczenia krawędzi jezdni
No to cały czas pytam się, co jest po prawej stronie linii P-7a/c. Jezdnia ?
trzy razy już cytowałem do czego jeszcze stosuje się P-7a/c nadal się nie nauczyłeś? braków nie nadrobiłeś?
Do oddzielenia jezdni...od czego ? Co jest po prawej stronie linii P-7a/c ?
oczywiście, że nie tylko jezdnia i pobocze, wyraźnie masz napisane do czego służy P-7a/c i jest tam jak byk zatoka
Proszę bardzo. Definicja.
1) droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;
Proszę mi wskazać zatokę jako część drogi.
chyba nie będziesz mnie nadal rozśmieszał że 7.10.4. i 7.10.3. to takie same twory "pobocze"? doczytałeś różnicę czy nadal analfabetyzm wybiórczy? to może dyrektor GDDKiA cię przekona swoja definicją:
Zatoka autobusowa - jest to część drogi zlokalizowana przy jezdni na przystanku komunikacji zbiorowej, przeznaczona do zatrzymywania się pojazdów transportu publicznego (autobusów, mikrobusów lub trolejbusów).
Jak widać nie jest to pobocze jak tu nieudolnie pseudoinstruktorki i trolle forumowe próbują wcisnąć

Jest ta sama linia P-7a/c. Z definicji tej szacownej instytucji wynika,że zatoka to część drogi zlokalizowana przy jezdni. Co jest przy jezdni powołując się na ustawową cytowaną powyżej definicję drogi? Z tej definicji dyrektora wynika również,że skompromitowałeś się definicją z wiki o "poszerzeniu jezdni".
jak na razie, nadal ty MUSISZ braki nadrabiać - pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni
ehh jakie nieogarnięcie
W przepisach, które cytujesz tak bezmyślnie jest napisane o jezdni a nie o pasie ruchu. Ale to szczegół pokazujący tylko,że nie rozumiesz tego co cytujesz.
Nie jest poboczem!
Pytam się. Czy jest jezdnią, ponieważ to ty podałeś "definicję" na swoim poziomie o "poszerzeniu jezdni". Cały czas w oparciu o definicję drogi pytam się czy zatoka jest jezdnią ?
Nic się nie wycofuje, tylko nie potrafisz zrozumieć, że niewątpliwie przerastam cię wiedzą i udowadniam ci, że jesteś w błędzie - zresztą jak zawsze!!!
Oczywiście, że przerastasz. Dlatego ciągle usiłuję się dowiedzieć od mądrzejszego co jest po prawej stronie linii P-7a/c w oparciu o definicję drogi. W pierwszej kolejności, w swej niebywałej mądrości podałeś "definicję" o "poszerzeniu jezdni". Padłem i aż oczy zakryłem przed blaskiem wiedzy, jaka biła z tego posta.
Problem w tym, że obaliłem twoje chore wizje jazdy przystankiem, jazdy poboczem, cofania na jednokierunkowej i zawracania na trzy od lewej krawędzi jezdni (pamiętny art 22). teraz obalam że zatoka to pobocze
A że coś obalasz to nie ulega wątpliwości.
Aby się nie pomyliło to ty pisałeś.
1.jeździe motorowerzysty po przystanku
2.to do ciebie nie dociera,że poboczem mogą poruszać się niektóre pojazdy, a nie wszystkie.
3.to nie o cofaniu mowa tylko ty chcesz jechać na wstecznym jednokierunkową
4.zawracanie od lewej to twoje zdjęcie pojazdu stojacego "pod prąd". Ja pisałem od osi jezdni,a ty o zawracaniu na jednokierunkowej
5. pytanie cały czas aktualne... zatoka to jezdnia ?
przecież to ty pisałeś, że nie wolno jeździć po przystankach

Nie. To ty.
Henq napisał(a):ja pierniczę znów jakieś urojenia :wow: a to jest zakaz jazdy po przystankach

A ja odpowiedziałem
.
nie ma zakazu jazdy po przystankach, ponieważ przystanki są usytuowane zarówno w zatokach jak i na pasie ruchu. Tego też nie odróżniasz. Przystanek w zatoce jest przeznaczony dla komunikacji, a nie do jeżdżenia komu się podoba.
Wrzuciłeś wszystkie przystanki do jednego wora, a to już jest manipulacja, którą tak chętnie innym zarzucasz.
Pisałem o jeździe po zatoce przystankowej a nie o wszystkich przystankach. Wymyśliłeś problem i dzielnie z nim walczysz.
tak? słucham gdzie to tak napisano? ja widzę tylko o zatrzymaniu nic na temat jeżdżenia znów coś wymyślasz? co nie pasuje do twojej chorej wizji to trzeba przepisy wymyślać? co za troll.
Jak zrozumiesz zapis o czymś co jest przeznaczone do czegoś a nie jest tym samym przeznaczone do czegoś innego to zrozumiesz. Na razie mieszasz przystanki zlokalizowane w zatoce i przystanki na pasie ruchu.
No i w końcu mamy twojego raka, w końcu przyznałeś się, że nie masz bladego pojęcia jak działa prawo w Polsce :lol: :lol: ale nie - będzie dalej się zapluwał w swojej ignorancji.
Heniu...maksyma "co nie zabronione to dozwolone" nijak się nie sprawdza we współczesnych przepisach.
5) droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego;
Jeśli DdR jest przeznaczony dla ruchu rowerów i nie napisali,że nie wolno DdR jechać pojazdem samochodowym to nie znaczy,że możesz pojechać samochodem po DdR bo nie zabronili.
Dalej jest aktualne moje zdanie
brak bezpośredniego zakazu nie jest zezwoleniem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez Henq » wtorek 16 kwietnia 2019, 23:38

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):: czyli dalej nie łapiesz co to infrastruktura? definicje przytoczył i dalej nie dociera :wow: tak znak drogowy należy do infrastruktury drogowej :help:

Dla ciebie nawet rozporządzenie jest ustawą to i znak może być infrastrukturą drogową.
rozporządzenie jak i ustawa jest aktem normatywnym, wiem trudne słowo dla ciebie, nie ogarniasz :eek2: jak również infrastruktura drogowa :spoko:
wyobraź sobie, że znaki drogowe jak również chodniki czy jezdnie, czy nawet latarnia przydrożna to infrastruktura drogowa :spoko: wiem :wow: szok dla ciebie :help:

szerszon napisał(a):
masz konkretnie odpowiedziane i pokazane, nie moja wina, że nie potrafisz zrozumieć różnicy po między dwoma zapisami z ustawy, pomiędzy dwoma różnymi obrazkami. Na jednym jest pobocze na drugim zatoka - wyraźnie ustawodawca napisał.
Heniu...to rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać znaki i sygnały drogowe. Twoja ignorancja jest już przysłowiowa.
wyobraź sobie, że akt normatywny jakim jest rozporządzenie bez ustawy nie istnieje :wow: nie pojęte dla ciebie prawda :spoko:

szerszon napisał(a):Obrazki były takie same poza linią P-17. Dlatego pytam się o różnicę. Dalej zasłaniasz się tym co wrzuciłeś. W dodatku bezmyślnie.
Nie mistrzuniu obrazki nie były takie same :spoko: bezmyślnie to jak widać ty bronisz swoich głupot, nie potrafisz zrozumieć, że na jednym jest przystanek autobusowy na poboczu a na drugim jest przystanek autobusowy w zatoce - ustawodawca wyraźnie to rozdzielił :thumb2:

szerszon napisał(a):
trolle forumowe nie ogarniają to już mnożycie się
Nie zrozumiałeś pytania ?
a ty odpowiedzi? no to do czego jeszcze - linia krawędziowa służąca do wyznaczenia krawędzi jezdni - oprócz oddzielenie jezdni od pobocza może być stosowana? miałeś cytowane z konkretnego dziennika ustaw :spoko:

szerszon napisał(a):
nie ma też pobocza ponieważ linia P-7a/c nie służy tylko do oddzielania jezdni od pobocza :spoko: a tak na marginesie to konkretna definicja linii P-7 brzmi linie krawędziowe wyznacza się przede wszystkim do wyznaczenia krawędzi jezdni
No to cały czas pytam się, co jest po prawej stronie linii P-7a/c. Jezdnia ?
cały czas trollujesz i perfidnie manipulujesz:
czy tu (czerwone kółko) jest pobocze:
Obrazek
jest linia P-7a/c więc wg twoich mądrości powinno być pobocze wskażesz?

a może tutaj widzisz gdzieś pobocze?:
Obrazek
również linia P-7 wskażesz gdzie to pobocze?

no to ostatnia szansa, wskaż pobocze:
Obrazek
tutaj na pewno ci się uda zaznaczyłem ci P-7 więc na pewno zaznaczysz gdzie to pobocze :thumb2:

masz trzy szanse :spoko:

szerszon napisał(a):
trzy razy już cytowałem do czego jeszcze stosuje się P-7a/c nadal się nie nauczyłeś? braków nie nadrobiłeś?
Do oddzielenia jezdni...od czego ? Co jest po prawej stronie linii P-7a/c ?
trzy razy i nadal nic? żal mi ciebie...
- przedłużenia krawędzi jezdni na skrzyżowaniach (P-7a) - krawędź jezdni a po drugiej stronie skrzyżowanie, więc co dochodzi do skrzyżowania? na pewno nie pobocze :spoko: :
Obrazek
1:0

- wyznaczenia przejazdów przez pasy dzielące jezdnie (P-7a) - krawędź jezdni a po drugiej stronie również krawędź jezdni, co łączy dwie jezdnie? na pewno nie pobocze :spoko: :
Obrazek
2:0

- oddzielenia od jezdni zlokalizowanych w zatokach przystanków komunikacji publicznej (P-7a, P-7c) - krawędź jezdni a po drugiej stronie zatoka, co? na pewno nie pobocze :spoko:
Obrazek
3:0

- oznaczenia zjazdów (P-7a, P-7c) - krawędź jezdni a po drugiej stronie jezdnia :eek2: :wow: cud niedowierzanie jezdnia na pewno nie pobocze :spoko:
Obrazek
4:0
gwóźdź do trumny :mrgreen:

szerszon napisał(a):
oczywiście, że nie tylko jezdnia i pobocze, wyraźnie masz napisane do czego służy P-7a/c i jest tam jak byk zatoka
Proszę bardzo. Definicja.
dostałeś dwie :mrgreen:

szerszon napisał(a):
1) droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;
Proszę mi wskazać zatokę jako część drogi.

trollu proszę mi wskazać pas rozdzielający jako część drogi :spoko: czy to też pobocze? :help:

szerszon napisał(a):
chyba nie będziesz mnie nadal rozśmieszał że 7.10.4. i 7.10.3. to takie same twory "pobocze"? doczytałeś różnicę czy nadal analfabetyzm wybiórczy? to może dyrektor GDDKiA cię przekona swoja definicją:
Zatoka autobusowa - jest to część drogi zlokalizowana przy jezdni na przystanku komunikacji zbiorowej, przeznaczona do zatrzymywania się pojazdów transportu publicznego (autobusów, mikrobusów lub trolejbusów).
Jak widać nie jest to pobocze jak tu nieudolnie pseudoinstruktorki i trolle forumowe próbują wcisnąć

Jest ta sama linia P-7a/c. Z definicji tej szacownej instytucji wynika,że zatoka to część drogi zlokalizowana przy jezdni. Co jest przy jezdni powołując się na ustawową cytowaną powyżej definicję drogi? Z tej definicji dyrektora wynika również,że skompromitowałeś się definicją z wiki o "poszerzeniu jezdni".
No i widzisz kłamco i manipulancie gdzie się skompromitowałem? Czy definicja dyrektora twierdzi, że zatoka to pobocze? Nie! - więc się nie skompromitowałem, czego niestety nie można powiedzieć o tobie - kolejny przykład na twoje manipulacje i kłamstewka :lol:
Czy z definicji dyrektora wynika, że zatoka to pobocze? NIE! Akurat z definicji dyrektora wynika, że to ty się skompromitowałeś bo ani w definicji z wiki ani w definicji dyrektora nie ma słowa o poboczu :spoko:

szerszon napisał(a):
jak na razie, nadal ty MUSISZ braki nadrabiać - pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni
ehh jakie nieogarnięcie
W przepisach, które cytujesz tak bezmyślnie jest napisane o jezdni a nie o pasie ruchu. Ale to szczegół pokazujący tylko,że nie rozumiesz tego co cytujesz.
po raz kolejny na czym są pasy ruchu? co jest na obrazku 7.10.3 jezdnia z trzema i dwoma czym? Po raz kolejny tak bezmyślnie usiłujesz perfidnie manipulować :mrgreen: a tu się nie udaje :help:

szerszon napisał(a):
Nie jest poboczem!
Pytam się. Czy jest jezdnią, ponieważ to ty podałeś "definicję" na swoim poziomie o "poszerzeniu jezdni".
no i widzisz i tak za wysokie progi dla ciebie byś ogarnął więc o czym dzieciaku chcesz dyskutować?
szerszon napisał(a):Cały czas w oparciu o definicję drogi pytam się czy zatoka jest jezdnią ?
czy P-7a/c oddziela jezdnię tylko od pobocza? Naprawdę pomimo 4:0 dla jezdni nadal będziesz się upierał, że to pobocze? Chyba troll wszedł za bardzo :eek2:

szerszon napisał(a):
Nic się nie wycofuje, tylko nie potrafisz zrozumieć, że niewątpliwie przerastam cię wiedzą i udowadniam ci, że jesteś w błędzie - zresztą jak zawsze!!!
Oczywiście, że przerastasz. Dlatego ciągle usiłuję się dowiedzieć od mądrzejszego co jest po prawej stronie linii P-7a/c w oparciu o definicję drogi.
np pas rozdzielający :spoko: wskażesz definicję czy to też pobocze :help: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):W pierwszej kolejności, w swej niebywałej mądrości podałeś "definicję" o "poszerzeniu jezdni". Padłem i aż oczy zakryłem przed blaskiem wiedzy, jaka biła z tego posta.
wiem ciebie wiele postów przerasta :spoko: ale spokojnie po woli nauczysz się chyba, że znów olejesz jak podstawówkę :help:

szerszon napisał(a):
Problem w tym, że obaliłem twoje chore wizje jazdy przystankiem, jazdy poboczem, cofania na jednokierunkowej i zawracania na trzy od lewej krawędzi jezdni (pamiętny art 22). teraz obalam że zatoka to pobocze
A że coś obalasz to nie ulega wątpliwości.
tak! :spoko: twoje pseudoinstruktorskie wstawki :lol: :lol: :lol:
szerszon napisał(a):Aby się nie pomyliło to ty pisałeś.
1.jeździe motorowerzysty po przystanku
2.to do ciebie nie dociera,że poboczem mogą poruszać się niektóre pojazdy, a nie wszystkie.
3.to nie o cofaniu mowa tylko ty chcesz jechać na wstecznym jednokierunkową
4.zawracanie od lewej to twoje zdjęcie pojazdu stojacego "pod prąd". Ja pisałem od osi jezdni,a ty o zawracaniu na jednokierunkowej
5. pytanie cały czas aktualne... zatoka to jezdnia ?

tak! tak! aby się nie pomyliło:
1. to ty pisałeś, że nie wolno jeździć po przystanku autobusowym ja pisałem, że wolno :spoko:
2. to ty pisałeś, że jest zakaz jazdy poboczem, ja że takowego nie ma i do ciebie nie dociera, że zakazu jak w przypadku chodnika jazdy wzdłuż nie ma :spoko:
3. to ty pisałeś, że nie wolno cofać na jednokierunkowej , ja że zakazu cofania nie ma i tak może to być szok dla ciebie ale o ile nie utrudniasz ruchu to możesz sobie na wstecznym jechać jednokierunkową ile chcesz nawet całą długość :spoko: tylko mistrzuniu manipulacji żeby ci nie przyszło do głowy wjeżdżać cofając pod "zakaz" bo już raz się wyrwałeś :mrgreen:
4. to ty pisałeś, że nie wolno parkować pod prąd :wow: - ja wskazałem, że parkowanie przy lewej krawędzi dozwolone :spoko: wskazać odpowiednie przepisy? znów obnażyć twój intelekt? a potem aj waj że obrażam, ze nieprawdę piszę :help: - no i to ty pisałeś, że przy zawracaniu na trzy obowiązuje art 22 :wow: - sorry mistrzuniu wykazałem twoje braki, że w art 22 jest mowa o jednokierunkowej :spoko:
5. cały czas obrazki z dziennika ustaw aktualne :spoko: co? nie widać ? jakim cudem przeszedłeś psychotesty?

szerszon napisał(a):
przecież to ty pisałeś, że nie wolno jeździć po przystankach

Nie. To ty.

tak? na pewno? a to nie są twoje słowa:
szerszon napisał(a):A to po przystankach się jeździ ?
? znacznik quote: szerszon mnie zmylił może to twój klon :spoko:

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):ja pierniczę znów jakieś urojenia :wow: a to jest zakaz jazdy po przystankach

A ja odpowiedziałem
.
nie ma zakazu jazdy po przystankach, ponieważ przystanki są usytuowane zarówno w zatokach jak i na pasie ruchu. Tego też nie odróżniasz. Przystanek w zatoce jest przeznaczony dla komunikacji, a nie do jeżdżenia komu się podoba.
dziwne z cytatu powyżej wynika, że nie masz pojęcia co to przystanek :help:

szerszon napisał(a):Wrzuciłeś wszystkie przystanki do jednego wora, a to już jest manipulacja, którą tak chętnie innym zarzucasz.
nie wszystkim :thumb2: tobie i jak widać na powyższym mam rację :spoko:

szerszon napisał(a):Pisałem o jeździe po zatoce przystankowej a nie o wszystkich przystankach.
NIE! pisałeś o przystankach :eek2: więc żeby nie było przypomniałem :spoko:

szerszon napisał(a):Wymyśliłeś problem i dzielnie z nim walczysz.
no i znów jesteś w błędzie :mrgreen: walczę sierścionie z tobą trollem forumowym :spoko: i wygrywam :mrgreen:

szerszon napisał(a):
tak? słucham gdzie to tak napisano? ja widzę tylko o zatrzymaniu nic na temat jeżdżenia znów coś wymyślasz? co nie pasuje do twojej chorej wizji to trzeba przepisy wymyślać? co za troll.
Jak zrozumiesz zapis o czymś co jest przeznaczone do czegoś a nie jest tym samym przeznaczone do czegoś innego to zrozumiesz. Na razie mieszasz przystanki zlokalizowane w zatoce i przystanki na pasie ruchu.
Więc oświeć nas. Zapewne masz ukrytą definicję zatoki i udowodnisz, że jeżdżenie w tym tworze jest zabronione :spoko: :eek2:
A może chociaż masz definicję do czego zatoka jest przeznaczona? :help:

szerszon napisał(a):
No i w końcu mamy twojego raka, w końcu przyznałeś się, że nie masz bladego pojęcia jak działa prawo w Polsce :lol: :lol: ale nie - będzie dalej się zapluwał w swojej ignorancji.
Heniu...maksyma "co nie zabronione to dozwolone" nijak się nie sprawdza we współczesnych przepisach.
5) droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego;
Jeśli DdR jest przeznaczony dla ruchu rowerów i nie napisali,że nie wolno DdR jechać pojazdem samochodowym to nie znaczy,że możesz pojechać samochodem po DdR bo nie zabronili.
no i kłamczuszku i manipulanciku mam cie :spoko: :mrgreen:
"oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi" - mówi ci to coś? nie? jakoś mnie to nie dziwi :lol: :lol: :lol:
no więc:
Znaki nakazu stosuje się w celu wskazania:
- obowiązku korzystania przez określonych uczestników ruchu z przeznaczonej dla nich drogi
(znaki C-13 i C-16),
OBOWIĄZKU - trudne słowo dla ciebie? prawda? :lol: :lol: :lol:
to może to ci ułatwi:
"Niestosowanie się do znaków: C-13 "Droga dla rowerów" 100zł 1pkt

Rozumiem, że taki sam OBOWIĄZEK wynikający ze znaku wykażesz w stosunku do pobocza :spoko: no i oczywiście odpowiedni mandat :spoko: :hmm:

szerszon napisał(a):Dalej jest aktualne moje zdanie
brak bezpośredniego zakazu nie jest zezwoleniem.
czyli za przejściem dla pieszych na drodze dwukierunkowej o czterech pasach ruchu nie wolno się zatrzymywać? :wow:
to odsyłam do podstaw :spoko: zakazu nie ma, a według ciebie:
szerszon napisał(a):brak bezpośredniego zakazu nie jest zezwoleniem
ależ bzdura, znów cie mam :mrgreen:
z tego też się wycofasz zapewne kłamstwami i manipulacjami :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo?

Postprzez szerszon » środa 17 kwietnia 2019, 01:29

no i kłamczuszku i manipulanciku mam cie :spoko: :mrgreen:
"oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi"
Heniu...nie ma zakazu.
13) przystanek – miejsce zatrzymywania się pojazdów transportu publicznego, oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi;
tu tez masz znaki.
Co mają te wszystkie rysunki wspólnego z zatoką ? A i ciekawy przypadek linii zatrzymania w zawiązku z A-7. Zawsze mi się wydawało ,że od tego jest P-13.

W definicji dyrektora jest napisane o zatoce przy jezdni. Nie ma nic o "poszerzeniu jezdni".
Obalasz co najwyżej "czar pegeeru"-widać to po jakości postów.
1. to ty pisałeś, że nie wolno jeździć po przystanku autobusowym ja pisałem, że wolno

Kłamiesz. Zwróciłem uwagę,że są przystanki na pasie ruchu po których jak najbardziej można jechać. Pisałem o zatoce. Pisałem o zakazie jazdy w stosunku do twojego konkretnego przykładu motorowerzysty i zdjęcia zatoki autobusowej, a ty zmanipulowałeś moją wypowiedź,że niby napisałem,że nie wolno jeździć po przystankach. Taka twoja "wygrana" To jest dopiero kłamstwo i manipulacja.
2. to ty pisałeś, że jest zakaz jazdy poboczem, ja że takowego nie ma i do ciebie nie dociera, że zakazu jak w przypadku chodnika jazdy wzdłuż nie ma
Jest możliwa jazda niektórych pojazdów, a nie wszystkich. Czyli dla niektórych jest zakaz.
3. to ty pisałeś, że nie wolno cofać na jednokierunkowej , ja że zakazu cofania nie ma

Kłamiesz. ty chcesz jeździć na wstecznym przez całą długość. Nie wykluczałem możliwości cofania np w celu zaparkowania.
4. to ty pisałeś, że nie wolno parkować pod prąd
Kłamiesz. To było w konkretnym przypadku, gdy pokazałeś pojazd zaparkowany pod prąd z metr od skrzyżowania.
5. cały czas obrazki z dziennika ustaw aktualne :spoko: co? nie widać ? jakim cudem przeszedłeś psychotesty?
Te z błędami też? A co mają wspólnego z zatoką ?
tak? na pewno? a to nie są twoje słowa:
A dlaczego manipulujesz, skoro moja wypowiedź była odniesieniem do konkretnej sytuacji ?
dziwne z cytatu powyżej wynika, że nie masz pojęcia co to przystanek
A to już było kilka postów dalej w odniesieniu do twego twórczego ogólnego zakazu jazdy po przystankach. I to podobno jak manipuluję.
nie wszystkim :thumb2: tobie i jak widać na powyższym mam rację
Na powyższym to powycinałeś moje wypowiedzi z kilku postów i sobie ułożyłeś "zgrabną" dyskusję. Ale zero z ciebie,że uciekasz się do takich manipulacji. Wycinasz moje wypowiedzi z konkretnych sytuacji dając je za ogólną opinię.Dno, heniu...
NIE! pisałeś o przystankach :eek2: więc żeby nie było przypomniałem
Zmanipulowałeś. Przecież jesteś z tego znany. Pobrałeś cytaty z kilku postów.Jak wyżej. Cytat dotyczył konkretnej sytuacji, a ty podajesz jako przykład,że napisałem,że nie wolno jeździć po przystankach. Nisko heniu upadłeś.
i wygrywam
Kłamstwem i manipulacją.Jak wyżej pokazałem.
Więc oświeć nas. Zapewne masz ukrytą definicję zatoki i udowodnisz, że jeżdżenie w tym tworze jest zabronione :spoko: :eek2:
A może chociaż masz definicję do czego zatoka jest przeznaczona?
Znak przystanku, tam masz napisane przy D-15 do czego jest przeznaczona i linia P-7a/c. Po jezdni się jeździ pojazdem silnikowym.
czyli za przejściem dla pieszych na drodze dwukierunkowej o czterech pasach ruchu nie wolno się zatrzymywać?
W jakiś sposób jest to zabronione ?
2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;

Czy zaraz pokażesz takie miejsce z B-36 i znowu triumfalnie ogłosisz, jaki to ty sprytny i mądry jesteś ?
ależ bzdura, znów cie mam
Napisałbym ci co ty masz między uszami...dalej bystrzaku jest tak,że jak coś jest przeznaczone do czegoś to nie jest przeznaczone do czegoś innego. Bladego pojęcia o technice prawodawczej i tylko manipulacja postami. Nisko upadłeś heniu...jesteś zerem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości