Mandat czy utrata prawa jazdy?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Mandat czy utrata prawa jazdy?

Postprzez Hieronim96 » środa 23 stycznia 2019, 17:01

Witam.
Dzisiaj w swoim mieście (wojewódzkim) przez swoją nieostrożność i zamyślenie nie ustąpiłem na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną przy skręcaniu w lewo pierwszeństwa pojazdowi, który z z przeciwka jechał prosto.
Nie zmusiłem go do zatrzymania się, ponieważ zdążyłem skręcić.
Po powrocie do domu zacząłem się zastanawiać czy mogę dostać mandat albo stracić prawo jazdy za spowodowanie niebezpieczeństwa na drodze.
Co prawda nie było kolizji, policji, ale martwię się czy na skrzyżowaniu nie ma jakichś kamer, albo czy jakiś kierowca nie miał kamerki samochodowej.
Dodam, że nie mam żadnych punktów karnych, ani nigdy nie zostałem ukarany mandatem.
Dodam także, że samochód zarejestrowany jest na członka mojej rodziny.
Proszę o pomoc, bo nie wiem czy czekać, iść na Policję i się dowiadywać czy spokojnie żyć dalej.
Hieronim96
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 23 stycznia 2019, 17:00

Re: Mandat czy utrata prawa jazdy?

Postprzez LeszkoII » czwartek 24 stycznia 2019, 11:16

Spokojnie żyć dalej.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Mandat czy utrata prawa jazdy?

Postprzez gumik » czwartek 24 stycznia 2019, 11:51

Spokojnie. Czasem kierowcy popełniają błędy, które, na szczęście, nie powodują większych konsekwencji. Część kierowców uzna, że się zagapiłeś i nic z tego nie zrobi. Część uzna, że zrobiłeś to specjalnie, ale też nic z tego nie zrobi. Natomiast szansa, że ktoś to zgłosi na policję jest bliska zeru.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości