Pytanie z wężykiem...

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Czy za widocznymi znakami...

Wolno skręcić w lewo
2
22%
Wolno zawrócić
4
44%
Żadne z powyższych
3
33%
 
Liczba głosów : 9

Re: Pytanie z wężykiem...

Postprzez mp0011 » poniedziałek 21 stycznia 2019, 23:37

Czy Waszym zdaniem "utrudnianie ruchu" ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy fizycznie przejazd jest niemożliwy?
Po mojemu, utrudnianiem ruchu jest każde zachowanie, które powoduje u innych kierujących konieczność kombinowania, wykręcania, nadmiernego spowolnienia, i generalnie poświęcenie większej niż zwykle uwagi itp...

Ponadto... Czy wy na poważnie uważacie, że gdyby tam było skrzyżowanie to kierowcy by nie parkowali...? W sensie, czy wierzycie że na takich uliczkach ktokolwiek przestrzega tego przepisu (ze strażą miejska włącznie)?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 1746
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pytanie z wężykiem...

Postprzez gumik » poniedziałek 21 stycznia 2019, 23:41

Nie no jasne. Utrudnianie to nie tylko całkowite zagrodzenie przejazdu. Dlatego mnie uczyli na kursie że jak droga jest mocno uczęszczaną, to się tam nie parkuje. Co do tego miejsca, to ponoć nawet duży samochod nie będzie miał problemu. Takie moje zdanie i instruktor dużych pojazdów potwierdził. ;)

A w tego typu miejscach, na osiedlach, parkuje się gdzie popadnie. Bo zwyczajnie brak miejsca (lub też równoważnie - za dużo samochodów).
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 2052
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pytanie z wężykiem...

Postprzez waw » wtorek 22 stycznia 2019, 00:15

mp0011 napisał(a):Czy Waszym zdaniem "utrudnianie ruchu" ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy fizycznie przejazd jest niemożliwy?
Po mojemu, utrudnianiem ruchu jest każde zachowanie, które powoduje u innych kierujących konieczność kombinowania, wykręcania, nadmiernego spowolnienia, i generalnie poświęcenie większej niż zwykle uwagi itp...

Zwyczajowo się przyjęło na drogach osiedlowych, że parkowanie w sposób uniemożliwiający wymijanie się pojazdów samochodowych nie jest utrudnianiem ruchu.
waw
 
Posty: 1368
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Pytanie z wężykiem...

Postprzez Cyryl » wtorek 22 stycznia 2019, 07:18

mp0011 napisał(a):...nadmiernego spowolnienia, i generalnie poświęcenie większej niż zwykle uwagi itp...


jeżeli chodzi o ten przypadek, to przy ograniczeniu prędkości do 40km/h (jak dobrze podejrzałem - https://www.google.pl/maps/@52.2200186, ... 6656?hl=pl) nadmierne spowolnienie to ma być ile?
przypominam, że graniczenie prędkości nie jest nakazem jechania z prędkością podaną na znaku.

powiedzmy krótką ciężarówką (egzaminacyjny MAN TGL długość 8m), dla których jest tutaj pewnie zakaz wjazdu, można tu skręcić w prawo zwalniając do na oko 10km/h, to nie uważam, żeby tak zaparkowane auto było utrudnieniem dla przeciętnego kierowcy pojazdu osobowego, a zwłaszcza rowerzysty.
choć jeden z kolegów jest za wyeliminowaniem placu manewrowego (łuku) z egzaminu - bo dla niego okazał się za trudny, a wtedy zgadzam się, może to być znacznym utrudnieniem ruchu dla osób z tak słabą techniką jazdy.

w przypadku omijania, masz obowiązek zachować bezpiecznego odstępu, a to wymaga trochę więcej uwagi i czybyś omijał zaparkowany pojazd, czy kałużę, czy odgrodzoną dziurę w jezdni, czy grupę stojących pieszych, tak samo musisz zachować ten bezpieczny odstęp - poświęcić więcej uwagi niż podczas jazdy po prostej na szerokiej drodze.
Cyryl
 
Posty: 1327
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości