D3 (jednokierunkowa) bez B2 (zakazd wjazdu) na drugim końcu?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

D3 (jednokierunkowa) bez B2 (zakazd wjazdu) na drugim końcu?

Postprzez dopieroZaczynam » piątek 21 grudnia 2018, 07:58

Dzień dobry.

Wrzucam link do google maps: https://www.google.com/maps/place/%C5%8 ... 14.4807019

Dopiero zaczynam swoją przygodę z jazdą na drodze i staram się stosować do przepisów, ale wiadomo nie zawsze wychodzi. Miałem sytuację gdzie wyjeżdżając z parkingu inny samochód jechał z na przeciwka. Szczerze powiedziawszy zgłupiałem. Może mi ktoś to wyjaśnić?

Tak wygląda wjazd (najwidoczniej tylko mi się wydawało, że to jedyny wjazd): Obrazek

A tak wygląda "wyjazd" z parkingu: Obrazek

Więc na pierwszym zdjęciu mamy D3, ale na drugim już B2 nie ma (nie ma go tez nigdzie indziej). Ktoś mi wyjaśni o co tutaj chodzi? Facet mógł sobie wjechać od strony gdzie ja wyjeżdżałem (drugie zdjęcie) i jechać prosto do bramy, która jest otwarta na zdjęciu, ale nie mógł już skręcić w prawo (parking)? Przecież skręcając w prawo trafiłby na mnie, a ja tam miałem informację, że jest jednokierunkowa... a zakazu skrętu w prawo facet nie ma:

Obrazek


Wiem, że tekst dosyć chaotycznie napisany za co przepraszam. Proszę o wyrozumiałość i liczę na odpowiedź :)
dopieroZaczynam
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 21 grudnia 2018, 07:46

Re: D3 (jednokierunkowa) bez B2 (zakazd wjazdu) na drugim ko

Postprzez LeszkoII » piątek 21 grudnia 2018, 19:21

Ano brakuje B-2. Nie można obwiniać kierującego na podstawie iż powinien zapamiętać, że wjeżdżał na parking wjazdem jednokierunkowym (D-3).

Pozostałe kwestie (np. pierwszeństwo) są trywialne (zasada prawej strony).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: D3 (jednokierunkowa) bez B2 (zakazd wjazdu) na drugim ko

Postprzez dopieroZaczynam » sobota 22 grudnia 2018, 03:06

Aż mi wstyd, ale nie będę usuwał postu - niech to będzie przestroga dla innych.

Jednokierunkowa jest... ale tylko na dosłownie kilka metrów. Jest zakaz wjazdu tam dalej po prawej za autobusem, który widać na zdjęciu. Jeżeli chodzi o ten fragment prostej do bramy, to jak wyjeżdżam z parkingu, to jest tam znak ustąp pierwszeństwa, którego nigdy wcześniej nie widziałem.

Dalej tylko nie rozumiem co w takim razie oznacza ten bruk pomiędzy pasami? To ma robić za podwójną ciągła? Niemożliwe, bo wtedy na parking od drugiej strony można by się dostać tylko skręcając w prawo.
dopieroZaczynam
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 21 grudnia 2018, 07:46

Re: D3 (jednokierunkowa) bez B2 (zakazd wjazdu) na drugim ko

Postprzez mp0011 » niedziela 23 grudnia 2018, 21:38

https://goo.gl/maps/wb38dZqj3UA2

Jednokierunkowy jest tylko wjazd z jednej strony parkingu... I jest oznakowany zakazem...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości