Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » piątek 11 stycznia 2019, 08:01

Nie uzależniam pierwszeństwa od tego, czy pas się kończy, czy nie, tylko od tego czy jest to skrzyżowanie ze znakami A-6a/A-7 łącznicy kończącej się pasem wyłączania z jezdnią drogi głównej, czy też wlot drogi mającej swoją kontynuację jako nowy pas ruchu. (bez A-7)
Jeśli ten pas będzie się kończył za jak piszesz za 10km to postawią znak D-14

A co do D-13a/D-14 to o tym samym pisałem.
Nie stosuje się ich na skrzyżowaniu.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez gumik » piątek 11 stycznia 2019, 10:50

I to jest właśnie bardzo dziwne. Połączenie dróg będzie zawsze skrzyżowaniem. Niezależnie, czy postawili znak, A-7, czy nie. Nie ważne, czy pas włączeniowy przechodzi potem w dodatkowy pas drogi głównej, czy kończy się za kilkaset metrów. Gdybym miał jeździć wg. Twoich "przepisów", to by mnie głowa rozbolała od roztrząsania, czy teraz zmieniając pas stosuje A-7, czy przepisy o zmianie pasa ruchu.

EDIT:
Bardzo jestem ciekaw, co byś powiedział na temat takiego przypadku.
https://www.google.pl/maps/@50.0108903, ... 312!8i6656
Jeden pas włączeniowy się kończy, ale drugi przechodzi w dodatkowy pas na autostradzie.
Hybryda! ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez szerszon » piątek 11 stycznia 2019, 11:10

yorki napisał(a):Nie uzależniam pierwszeństwa od tego, czy pas się kończy, czy nie, tylko od tego czy jest to skrzyżowanie ze znakami A-6a/A-7 łącznicy kończącej się pasem wyłączania z jezdnią drogi głównej,

.
Ale nie chcesz przyjąć do wiadomości, że w miejscu, gdzie ewentualnie następowałoby ustępowanie pierwszeństwa w związku ze znakami jest pole wyłączone z ruchu i linia P-7. Polecam poczytać zasady oznakowywania skrzyżowań.
czy też wlot drogi mającej swoją kontynuację jako nowy pas ruchu. (bez A-7)
I na początku tego wlotu też stoi A-7. I masz problem.
Twój punkt widzenia opiera się na tym,że A-7 dotyczy zmiany pasa ruchu, pomimo tego,że skrzyżowanie jest skanalizowane. Dlaczego? Bo piszesz,że jak nie ma A-7 to już inna sytuacja :lol:
A może wskażesz miejsce, gdzie to niby mam ustąpić w związku z A-7 ? Jakaś linia P-13 czy inna ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 12 stycznia 2019, 22:01

yorki napisał(a):Nie uzależniam pierwszeństwa od tego, czy pas się kończy, czy nie, tylko od tego czy jest to skrzyżowanie ze znakami A-6a/A-7 łącznicy kończącej się pasem wyłączania z jezdnią drogi głównej, czy też wlot drogi mającej swoją kontynuację jako nowy pas ruchu. (bez A-7)
wlot drogi mający swoją kontynuację jako nowy pas ruchu również oznakowany jest A-6a i A-7 :eek2:
i co tutaj nie ustępujesz pierwszeństwa na całym pasie w związku z A-7? dlaczego? :hmm:
yorki napisał(a):A co do D-13a/D-14 to o tym samym pisałem.
Nie stosuje się ich na skrzyżowaniu.
:wow: a to ciekawe :hmm: wskażesz gdzie tak pisałeś? :eek2:
nie miałeś bladego pojęcia gdzie się stosuje i czemu służą oba znaki, po raz kolejny musiałem cię uświadomić :help: to już naprawdę zaczyna być meczące :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości