Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » czwartek 27 grudnia 2018, 20:22

Henq napisał(a):pomimo, że obwiednią pola wyłączonego z ruchu jest linia P-7b krawędziowa to powierzchnię wyłączoną stosuje się na jezdni m.in. jednokierunkowej, więc połączenie dwóch jezdni musi być wcześniej, bo tu już mamy jedną jezdnię, a co za tym idzie skrzyżowanie jest przed powierzchnią wyłączoną :thumb2: zupełnie jak połączenie łącznicy (osobna droga) z pasem włączenia jezdni głównej autostrady(osobna droga) czyli tzw skrzyżowaniem :thumb2:
wiesz co, jestem po świętach, troszkę wolniej myślę i nie nadążam. Byłbyś uprzejmy opisać lub narysować dokładnie miejsce tego skrzyżowania, najlepiej na tym wzorcu? S'il vous plaît?
https://zapodaj.net/2bd072c9c56fd.png.html
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez JAKUB » czwartek 27 grudnia 2018, 20:46

To ja, się pytam:
Henq napisał(a):(...)
gdzie to skrzyżowanie mistrzuniu?(...)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez gumik » piątek 28 grudnia 2018, 16:21

A ja się tak zapytam. Jakie znaczenie, w kontekście pytania postawionego w pierwszym poście, ma to gdzie dokładnie się zaczyna, a gdzie kończy skrzyżowanie? Czy to cokolwiek zmienia?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » piątek 28 grudnia 2018, 18:47

gumik napisał(a):A ja się tak zapytam. Jakie znaczenie, w kontekście pytania postawionego w pierwszym poście, ma to gdzie dokładnie się zaczyna, a gdzie kończy skrzyżowanie? Czy to cokolwiek zmienia?
Świta mi taka myśl, że może ten A-7 dotyczy sytuacji, gdy wjezdzajacy z prawej chce zmienić pas na środkowy, na który właśnie wjeżdża pojazd ze skrajnego lewego pasa.
Ale nie będę umierać za to.

Z drugiej strony była kiedyś omawiana podobna sytuacja, gdzie oprócz znaku A-7 była też na pasach ruchu linia P-13.

Generalnie chyba wszyscy zgodziliśmy się, że w tym konkretnym przypadku ma zastosowanie Art.22.
A dyskusja o skrzyżowaniu, to taki lokalny zwyczaj, ale przecież powinieneś już być przyzwyczajony do tego. :D
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez LeszkoII » piątek 28 grudnia 2018, 20:20

gumik napisał(a):A ja się tak zapytam. Jakie znaczenie, w kontekście pytania postawionego w pierwszym poście, ma to gdzie dokładnie się zaczyna, a gdzie kończy skrzyżowanie? Czy to cokolwiek zmienia?
Masz rację, dyskutujemy o Kocie Schrödingera w worku a nie powinniśmy. Trudno uznać, że przy połączeniu jezdni (asekurując się: czy tam było skrzyżowanie) zajmuje się pas ruchu zamiast go zmieniać. Jakby było mało, linia ciągła (a wcześniej P-21), o ile zauważalna, jest ważniejsza niż stwierdzenie obecności A-7 do celu ustalenia "abstrakcyjnego sprawcy".

Wytyczne dla wykorzystywania znaków pionowych w terenie zabezpieczają brak obiektywnej widoczności oznakowania poziomego (kompozycja: D-1 versus A-7). Zabezpieczają... ale tylko w określonym (chciałoby się napisać) miejscu. Stąd zasadne pytanie: gdzie się kończy to skrzyżowanie. Pytanie gratis: czy kolizja za skrzyżowaniem dyskwalifikuje "winę" wjeżdżającego na to skrzyżowanie drogą podporządkowaną? Mocno osadzone znaki zapytania :P
Ostatnio zmieniony piątek 28 grudnia 2018, 20:51 przez LeszkoII, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez mp0011 » piątek 28 grudnia 2018, 20:46

Moim skromnym, w sytuacji gdy obaj uczestnicy ruchu mają podstawy do tego aby uznawać swoje pierwszeństwo (na podstawie jednych przepisów) oraz jednocześnie je ustąpić (na podstawie innych), obaj powinni traktować siebie jako podporządkowanych, chyba że widzą (i mają 100% pewności co do tego) że drugi uczestnik pierwszeństwa wykorzystać nie zamierza i wyraźnie je ustępuje.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 29 grudnia 2018, 01:59

JAKUB napisał(a):To ja, się pytam:
:thumb2: stop przemocy na drodze :thumb2:
ty się nie pytasz ty stwierdzasz:
JAKUB napisał(a):Pierwszeństwo ma kierowca zmieniający pas ze srodkowego do prawej strony, ponieważ:
...)Znak A-7 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony.(...)
wiec na takie debilizmy to ja się pytam:
Henq napisał(a):gdzie przed znakiem zaczyna się skrzyżowanie skoro A-7 jest postawiony w "obrębie"
wskaż dlaczego znak dotyczy tylko najbliższej jezdni :thumb2:
stop przemocy na drodze :eek2:
uprzedzając twoją "inteligencję" :eek2: :"bo jest umieszczony w obrębie skrzyżowania"
więc ponowie pytanie: gdzie przed znakiem A-7 zaczyna się skrzyżowanie? skoro ten jest umieszczony w "obrębie" ?
oczywiście tylko wg ciebie :eek2: :help:
aha nie zapominając: stop przemocy na drodze :eek2:

------------
yorki napisał(a):wiesz co, jestem po świętach, troszkę wolniej myślę i nie nadążam.
to nie święta są tego przyczyną :help: niestety dość naczytałem się twoich wypocin więc jakoś mnie nie dziwi twoja ignorancja :eek2:
yorki napisał(a):Byłbyś uprzejmy opisać lub narysować dokładnie miejsce tego skrzyżowania...
a może czas najwyższy wprowadzić na tym forum zasady z "forum elektroda":
  1. "było"
  2. "szukajka nie boli"
  3. "temat wałkowany zamykam"
:eek2:
człowieczku poszukaj tematu o skrzyżowaniu na autostradzie, było wyjaśnione co to pas włączenia oraz, że takowy należy do jezdni głównej :thumb2:
yorki napisał(a):najlepiej na tym wzorcu? S'il vous plaît?
to aż takie braki, że nie wiesz gdzie się linie łączą? :eek2:

Obrazek
więc o czym ty chcesz dyskutować? :hmm:

po raz kolejny wytykając twoją nieznajomość PoRD pytam się kto ci takich durnot nauczył?

-----------
gumik napisał(a):A ja się tak zapytam. Jakie znaczenie, w kontekście pytania postawionego w pierwszym poście, ma to gdzie dokładnie się zaczyna, a gdzie kończy skrzyżowanie?
A jakie znaczenie ma: picie w Szczawnicy o szczania w piwnicy? :eek2:
to już @sankila ma większe pojęcie od ciebie na temat skrzyżowania :eek2:
gumik napisał(a):Czy to cokolwiek zmienia?
dla znających PoRD TAK ZMIENIA :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » sobota 29 grudnia 2018, 12:58

Ponawiam pytanie
yorki napisał(a):Byłbyś uprzejmy opisać lub narysować dokładnie miejsce tego skrzyżowania...

Henq napisał(a):to aż takie braki, że nie wiesz gdzie się linie łączą? :eek2:
Obrazek
więc o czym ty chcesz dyskutować? :hmm:

Myślałem raczej o takiej formie wskazania obszaru skrzyżowania:
Obrazek
ale skoro dla ciebie obszar skrzyżowania to linia, :shock: Art.2.10) czytałeś?
Henq napisał(a):poszukaj tematu o skrzyżowaniu na autostradzie, było wyjaśnione co to pas włączenia oraz, że takowy należy do jezdni głównej :thumb2:
A kto to wyjaśniał i co z tego wynika, skoro i tak wjeżdżając na jezdnię autostrady z pasa włączenia i tak trzeba ustąpić PP ?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 29 grudnia 2018, 14:49

yorki napisał(a):ale skoro dla ciebie obszar skrzyżowania to linia, :shock: Art.2.10) czytałeś?
nie od dziś wiadomo że masz jakieś problemy z czytaniem i pisaniem:
yorki napisał(a):lub narysować dokładnie miejsce tego skrzyżowania
masz wyjaśnione:
yorki napisał(a):
Henq napisał(a):to aż takie braki, że nie wiesz gdzie się linie łączą? :eek2:
co nawet nie widzisz? aż takie problemy?

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):poszukaj tematu o skrzyżowaniu na autostradzie, było wyjaśnione co to pas włączenia oraz, że takowy należy do jezdni głównej :thumb2:
A kto to wyjaśniał i co z tego wynika, skoro i tak wjeżdżając na jezdnię autostrady z pasa włączenia i tak trzeba ustąpić PP ?
:eek2: na pewno masz ustąpić zmieniającemu pas z lewego na środkowy? :wow: jak ty znasz te przepisy? po raz kolejny braki :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » sobota 29 grudnia 2018, 15:25

Widzę, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć swojego bredzenia o skrzyżowaniu usytuowanym "przed powierzchnią wyłączoną"...
Dalej to nawet nie chce mi się czytać...
I skoro nie potrafisz narysować tego skrzyżowania, to dam ci już spokój.

Zdaję sobie sprawę, że naszej dyskusji nikt inny nie czyta, ale gdyby tak się zdarzyło to nie życzę sobie, aby ktoś pomyślał, że słowa o tym, że skrzyżowanie jest tam gdzie linie się łączą pochodzą ode mnie. Więc bądź tak uprzejmy nie cytować swoich idiotyzmów jako moje.

Henq napisał(a)::eek2: na pewno masz ustąpić zmieniającemu pas z lewego na środkowy? :wow: jak ty znasz te przepisy? po raz kolejny braki :help:

jako odpowiedź zacytuję tylko przepisy Konwencji Wiedeńskiej
Artykuł 25
Autostrady i drogi podobnego rodzaju
2. Kierujący, którzy wjeżdżają na autostradę, są obowiązani:
a) jeżeli nie ma na niej pasa przyspieszenia stanowiącego przedłużenie drogi wjazdowej - ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym na autostradzie;
b) jeżeli istnieje pas przyspieszenia - korzystać z niego i włączyć się do ruchu na autostradzie stosownie do postanowień artykułu 14 ustępów 1 i 3 niniejszej konwencji.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 29 grudnia 2018, 19:35

yorki napisał(a):Widzę, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć
wszystko masz wytłumaczone nie moja wina że za tępy jesteś by to pojąć, masz jedną jezdnię na której jest P-21 i masz drugą jezdnię na której jest P-21 obie te jezdnie łączą się tworząc skrzyżowanie, obie te powierzchnie łączą się ze sobą wskazałem ci to linią nawet, nadal nie widzisz :eek2: w miejscu gdzie takie łączenie się zaczyna zaczyna się skrzyżowanie i tyle w temacie ucz się od mądrzejszych a nie pitol po swojemu.

yorki napisał(a):jako odpowiedź zacytuję tylko przepisy Konwencji Wiedeńskiej

jesteś w Polsce obowiązuje cię Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.
której nie znasz a wielce filozofa strugasz.

yorki napisał(a):Artykuł 25
Autostrady i drogi podobnego rodzaju
2. Kierujący, którzy wjeżdżają na autostradę, są obowiązani:
a) jeżeli nie ma na niej pasa przyspieszenia stanowiącego przedłużenie drogi wjazdowej - ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym na autostradzie;
b) jeżeli istnieje pas przyspieszenia - korzystać z niego i włączyć się do ruchu na autostradzie stosownie do postanowień artykułu 14 ustępów 1 i 3 niniejszej konwencji.
no i co masz napisane czytać nie umiesz? jeżeli pas włączenia nie istniej masz ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym na autostradzie a jeżeli takowy pas istnieje stosuje się art 14.1 i art 14.3
Pas takowy istnieje a ty chcesz niudolnie stoswać zapis do nieistniejącego :help: :dumb:
W PoRD masz wyraźnie napisane co w sytuacji gdy pojazdy zmieniają pas z lewego na środkowy i z prawego na środkowy
:thumb2:

podpierasz się konwencją wiedeńską której również nie rozumiesz :help: żenujące są te twoje wypowiedzi...
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » sobota 29 grudnia 2018, 21:24

Henq napisał(a):Pas takowy istnieje a ty chcesz niudolnie stoswać zapis do nieistniejącego :help: :dumb:

Znowu coś mi insynuujesz, to już zaczyna być nudne.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 29 grudnia 2018, 22:00

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):Pas takowy istnieje a ty chcesz niudolnie stoswać zapis do nieistniejącego :help: :dumb:

Znowu coś mi insynuujesz, to już zaczyna być nudne.

nudne to non stop udowadniać tobie braki w wykształceniu, człowieku sam pisałeś głupoty:
yorki napisał(a):wjeżdżając na jezdnię autostrady z pasa włączenia i tak trzeba ustąpić PP

już nie pamiętasz? czy ty masz jakieś problemy z główką czy to może nie ty pisałeś?
:dumb:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez yorki » wtorek 01 stycznia 2019, 13:10

Witam w Nowym Roku :wink:
Henq napisał(a):...a jeżeli takowy pas istnieje stosuje się art 14.1 i art 14.3
Pas takowy istnieje a ty chcesz niudolnie stoswać zapis do nieistniejącego :help: :dumb:

A w Art. 14.1 napisali, że nie można zmienić pasa ruchu bez narażenia na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi, a w 14.3, że przed manewrem trzeba go zasygnalizować.
Henq napisał(a):W PoRD masz wyraźnie napisane co w sytuacji gdy pojazdy zmieniają pas z lewego na środkowy i z prawego na środkowy
:thumb2:

Zapomniałeś wspomnieć o Art.25.1 "Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony..."
Idąc twoim tokiem myślenia, to nawet ten ze "środkowego" ma ustąpić PP. :wow:

Zapomniałeś tylko o skromnym znaku A-7, ale co tam, "W PoRD masz wyraźnie napisane co w sytuacji gdy pojazdy zmieniają pas z lewego na środkowy i z prawego na środkowy"
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Dziwna sytuacja na estakadzie - pierwszeństwo

Postprzez Henq » wtorek 01 stycznia 2019, 15:14

:wow: A-7 nie obowiązuje przy zmianie pasa ruchu, A-7 obowiązuje na skrzyżowaniu, umieszcza się go przed skrzyżowaniem i obowiązuje na skrzyżowaniu, które to dawno się minęło i jedzie pasem prawym, pasem do którego obowiązują przepisy PoRD art 22.4 o zmianie pasa ruchu a nie art 25.1 o skrzyżowaniu i przecieciu kierunków ruchu. Ale to trzeba mieć pojęcie o przepisach drogowych, niestety ty takowego nie posiadasz i głupoty wypisujesz. :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości