Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Postprzez yorki » piątek 14 grudnia 2018, 07:33

A Henq niereformowalny, :)
Tak z ciekawości, jak rozumiesz ten przepis?
PORD napisał(a):Art.19.4. Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej
500 m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż:
1) 50 m – jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobusem

Odstęp dotyczy wszystkich stron?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Postprzez gumik » piątek 14 grudnia 2018, 08:48

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Nie wziąłeś tylko pod uwagę wielu czynników, które mogą wpłynąć, że taka sytuacja może się zakończyć stłuczką:
- stan nawierzchni drogi
- warunki pogodowe
- stan ogumienia samochodu
- stan ogumienia motorka
- stan ukladów hamulcowych
Poza tym awaryjne hamowanie dwuśladem jest o wiele bardziej niebezpieczne niż w takiej tam osobówce. Gość może i wyhamuje, ale może skończyć ze złamaną ręką leżąc na asfalcie.
tak to bywa jak się w podstawówce wagarowało :eek2: cięższy pojazd jadący z większą prędkością ma drogę hamowania większą niż, 100kg motorower :spoko:

Jeszcze zapomniałeś o sile hamowania, ktora jest ściśle związana z liczbą kół, ilością hamulców, siłą tarcia do podłoża. Dodając do tego punkty podane wcześniej okazuje się, że jest o wiele więcej czynników, które wpływają na drogę hamowania niż Ci się wydaje. Także jeśli chcesz udowadniać tezę, że "cięższy pojazd jadący szybciej" ma zawsze dłuższą drogę hamowania, to musisz te wszystkie czynniki wziąć pod uwagę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Postprzez Henq » sobota 15 grudnia 2018, 02:11

yorki napisał(a):A Henq niereformowalny, :)
zreformuj się na PoRD to pogadamy :spoko:
Instruktor który uczył cię przepisów nie wykonał najlepszej roboty, albo: starał się ale poległ :eek2:

yorki napisał(a):Tak z ciekawości, jak rozumiesz ten przepis?
czyli już nie "interpretujesz"? zmieniasz podejście :eek2:
Więc zapytam: czytać nie umiesz? Czy art 19 dotyczy wyprzedzania?
Po raz N-ty zapytam kto cię uczył przepisów? Przyznasz się w końcu?
Sugerując się twoimi wypocinami to skłaniam się do tego, że ty w ogóle nie masz "pj" a kartę rowerową i tylko dlatego ją posiadasz, bo dawali w chipsach :eek2:

--------

gumik napisał(a):Jeszcze zapomniałeś ... bla

sorry :help:
nie wiedziałem że temat jest o twoim nieudolnym ratowaniu twarzy :eek2:
obliczamy hamowanie na 4 koła czy na jedno? wskaż, proszę :thumb2:
by znów nie było nieścisłości :help:

aha byłbym zapomniał art 24.2 bezpieczny odstęp:
Obrazek

czy dotarło już do waszej trójcy co to wyprzedzanie? (i jeszcze jednego melepety na j? który jest poza skalą :eek2: ) - i pomyśleć, że wśród was jest instruktor :eek2: :help:
czyżby: "jaki pan taki kram" :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Postprzez Cyryl » sobota 15 grudnia 2018, 07:19

Henq napisał(a):...a kartę rowerową i tylko dlatego ją posiadasz, bo dawali w chipsach.... :eek2:
...i jeszcze jednego melepety na j? który jest poza skalą...


a ja mam pytanie:
czy ktoś uraził Cię, wypowiedzi były wobec Ciebie obraźliwe, czy po prostu nieładne.

wygląda mi na to, że nie próbujesz wyjaśnić przepisów, podzielić się wiedzą, ale z wszelką cenę chcesz wykazać swoją wyższość w wiedzy, intelekcie i nie wiem może przynależność do wyższej kasty jak w podzielonym społeczeństwie.
jeżeli tego nie uda się, to koniecznie musisz umniejszyć adwersarzy w dowolny sposób.

czy uważasz, że posiadacz karty rowerowej jest w czymś gorszy od Ciebie, nawet jeżeli dysponuje dużo mniejszą wiedzą?
czy nie ma prawa pisać swojego zdania, nawet ja się myli?
czy każdy temat musi służyć temu, aby innym wykazać matolstwo, brak intelektu, opóźnienie w rozwoju umysłowym?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Postprzez yorki » sobota 15 grudnia 2018, 15:17

Henq napisał(a):Po raz N-ty zapytam kto cię uczył przepisów? Przyznasz się w końcu?

Jeszcze na to muszę odpowiedzieć,
Nie czuję się upoważniony do wymieniania nazwiska, był to instruktor, który szkolił w późnych latach 70 w LOK Lublin bodajże na Przemysłowej . (Boczna Buczka) {Ja uczyłem się jeździć Nysą}
Musiał być bardzo dobrym nauczycielem; skoro jego uczeń przejechał w czasie ok. 40 lat, ok, 1 mln km (nie na TIRach) z tylko jedną stłuczką.

Ale ty nie musisz uczyć się od najlepszych, każdy, kto przeczytał PoRD może cię bardzo dużo nauczyć,
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Wyprzedzanie wyprzedzajacego na drodze dwupasmowej

Postprzez Henq » sobota 15 grudnia 2018, 19:36

yorki napisał(a):Rozumiem. że wątek uważa się za zakończony. :D
wątek był zakończony w drugim poście, niestety wasza trójca nieudolnie znająca przepisy drogowe musiała swoje farmazony klepać :eek2:

yorki napisał(a):Fajne,... obie sentencje.
to się zacznij od nich uczyć, po pierwsze poznaj co to wyprzedzanie, a potem może zrozumiesz mądrzejszego od siebie :help:

yorki napisał(a):był to instruktor, który szkolił w późnych latach 70 w LOK Lublin bodajże na Przemysłowej .
jak widać w twoich wszystkich wypowiedziach na forum nie popisał się za bardzo :eek2: Chociaż bardziej prawdopodobne było, że się starał niestety poległ. Nadrabiaj braki bo masz ogromne w przepisach.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości