warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Postprzez Stasiek123 » poniedziałek 22 października 2018, 18:05

Witam mam takie pytanie ostatnio jechałem i nagle miałem strzałke w prawo (warunkowa) i za sygnalizatorem był znak stop i linia moje pytanie bo wiem że jak jest główne zielone to nie trzeba sie zatrzymać przed linią ale jak jest warunkowa to trzeba sie zatrzymać? czy tylko musze ustąpić pierwszeństwa jak jest taka potrzeba
Pozdrawiam
Stasiek123
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 22 października 2018, 17:57

Re: warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Postprzez Henq » czwartek 25 października 2018, 20:25

Stasiek123 napisał(a):Witam mam takie pytanie ostatnio jechałem i nagle miałem strzałke w prawo (warunkowa) i za sygnalizatorem był znak stop i linia moje pytanie bo wiem że jak jest główne zielone to nie trzeba sie zatrzymać przed linią ale jak jest warunkowa to trzeba sie zatrzymać? czy tylko musze ustąpić pierwszeństwa jak jest taka potrzeba
Pozdrawiam
nie zatrzymujesz się na STOP-ie tylko przed sygnalizatorem:
Skręcanie lub zawracanie, o których mowa w ust. 1 i 2, jest dozwolone pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Postprzez gumik » piątek 26 października 2018, 12:29

Jeśli sygnalizacja świetlna działa, to znaki ustalające pierwszeństwo nie obowiązują. Dotyczy to zarówno zwykłych sygnalizatorów jak i tych ze strzałką kierunkową.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Postprzez LeszkoII » piątek 26 października 2018, 17:57

^^^ zatrzymanie się jest w związku z wymogiem ustąpienia pierwszeństwa B-20 (w odróżnieniu od znaku B-32 "Stój...", którego kwintesencją dyspozycji jest zatrzymanie się)
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Postprzez Henq » piątek 26 października 2018, 19:53

LeszkoII napisał(a):^^^ zatrzymanie się jest w związku z wymogiem ustąpienia pierwszeństwa B-20 (w odróżnieniu od znaku B-32 "Stój...", którego kwintesencją dyspozycji jest zatrzymanie się)
zatrzymanie się jest w związku ze strzałka na sygnalizatorze S-2 a nie znakiem drogowym B-20 :spoko: sygnalizator jest wyłączony dopiero wówczas zatrzymanie będzie w związku z wymogami B-20
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: warunkowa strzałka w prawo i znak STOP

Postprzez LeszkoII » sobota 27 października 2018, 17:51

^^^ Czytaj ze zrozumieniem:
LeszkoII napisał(a):^^^
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości