Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez gumik » czwartek 20 września 2018, 07:12

Jest inny przepis, który nakazuje zmniejszyć prędkość w razie potrzeby. Niekoniecznie pieszy musi być na przejściu.
Mniejsza prędkość = więcej czasu na reakcję.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 1681
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez Henq » czwartek 20 września 2018, 08:53

gumik napisał(a):Jest inny przepis, który nakazuje zmniejszyć prędkość w razie potrzeby.
po raz kolejny jaka to potrzeba? wskażes w końcu?

gumik napisał(a):Niekoniecznie pieszy musi być na przejściu.
oczywiście, że musi być lub na nie wchodzić jak ty czytasz te przepisy? po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o przepisach. Dla ciebie pieszy stoi na chodniku = pieszy na pasach czy pieszych wchodzący. :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 2776
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez waw » piątek 21 września 2018, 14:40

Dyskusja o omijaniu w tej sytuacji jest o tyle nieistotna, że zdający po prostu zatrzymał się na zakazie i to zostało negatywnie ocenione.
waw
 
Posty: 1238
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez cbias » sobota 22 września 2018, 14:56

waw napisał(a): zdający po prostu zatrzymał się na zakazie i to zostało negatywnie ocenione.


Na jakim zakazie? :wow:

Bo chyba nie chodzi o art 49? Tutaj jest interpretacja Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na ten temat.
https://lh3.googleusercontent.com/G3ihI ... 11-h894-no

+ wyrok WSA:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/273CA6CE57
cbias
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 19 lipca 2017, 18:43

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez Henq » sobota 22 września 2018, 18:15

cbias napisał(a):
+ wyrok WSA:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/273CA6CE57
specjalnie dla ciebie i pana Dworaka:

... Wprawdzie osoby widoczne na nagraniu nie znajdowały się na przejściu, a zatem nie korzystały z pierwszeństwa...
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 2776
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez cbias » sobota 22 września 2018, 19:04

Jak już cytować to najlepiej całe podsumowanie, a nie zdanie wyrwane z kontekstu.
Na tle okoliczności faktycznych rozpatrywanej sprawy przyjąć więc należy, że jakkolwiek osoby widoczne na nagraniu DVD nie znajdowały się na przejściu, a zatem nie korzystały z pierwszeństwa, jednakże ich zachowanie sugerowało zamiar wejścia na przejście, to reakcja egzaminowanej polegająca na zatrzymaniu pojazdu i ustąpieniu pierwszeństwa przy uwzględnianiu zasady ograniczonego zaufania, tym samym nie stanowiła naruszenia normy prawnej wynikającej z art. 49 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym właśnie ze względu na obowiązek wynikający z art. 4 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, kreującego jakże istotną w ruchu drogowym - zasadę ograniczonego zaufania.

Myślę, że wyrok i interpretacja z ministerstwa wyczerpują temat.

Podsumowując:
Egzaminator z WORD Warszawa, Henq, waw uważają, że popełniłem błąd.
Ja, policjanci z krakowskiego WRD, Dworak, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (Departament Transportu Drogowego) można przyjąć, że w swoich wypowiedziach/orzeczeniach uznają, że błędu nie popełniłem.

Temat można zamknąć.
cbias
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 19 lipca 2017, 18:43

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez Henq » sobota 22 września 2018, 20:10

cbias napisał(a):Ja, policjanci z krakowskiego WRD, Dworak, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (Departament Transportu Drogowego) można przyjąć, że w swoich wypowiedziach/orzeczeniach uznają, że błędu nie popełniłem.

Temat można zamknąć.
człowieku ty umiesz czytać? przecież wyraźnie w cytowanym fragmencie sąd pisze że pieszy pierwszeństwa nie miał:
Na tle okoliczności faktycznych rozpatrywanej sprawy przyjąć więc należy, że jakkolwiek osoby widoczne na nagraniu DVD nie znajdowały się na przejściu, a zatem nie korzystały z pierwszeństwa, jednakże ich zachowanie sugerowało zamiar wejścia na przejście, to reakcja egzaminowanej polegająca na zatrzymaniu pojazdu i ustąpieniu pierwszeństwa przy uwzględnianiu zasady ograniczonego zaufania, tym samym nie stanowiła naruszenia normy prawnej wynikającej z art. 49 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym

wiesz w ogóle czego dotyczy art 49.1.2?
Więc zostajesz tylko ty, niedouczone policjanty z Krakowa oraz pan Dworak człowiek który nie wie co to skrzyżowanie. No powiem ci że doborowe towarzystwo :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 2776
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez waw » niedziela 23 września 2018, 00:10

Dworak potrafi krytykować wyroki sądów i opinie biegłych stwierdzających wtargnięcie pieszego. Nie uznając takiego zjawiska, dowodzi własnej nieznajomości lub braku akceptacji dla obecnych przepisów wynikających zarówno z PoRD jak i KW. Więc albo ma on problem sam ze sobą albo plecie bzdury pod wpływem jakiegoś lobby.
Zabawne jest też podawanie za wzór przepisów i zachowań z Niemiec gdzie przejść dla pieszych praktycznie nie ma...
waw
 
Posty: 1238
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Skrzyżowanie a strefa ruchu i przejście dla pieszych

Postprzez gumik » niedziela 23 września 2018, 00:34

Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca
oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany
zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo
pieszych lub rowerzystów znajdujących
się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub
wjeżdżających.
W pewnych okolicznościach zatrzymanie się przed przejściem (przejazdem dla rowerów), mimo, że nie znajdują się na nim piesi (rowerzyści) nie jest błędem. (Nie zawsze.)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 1681
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości