kto ma pierwszeństwo - mylne (?) oznakowanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

kto ma pierwszeństwo - mylne (?) oznakowanie

Postprzez jarzabek » poniedziałek 20 sierpnia 2018, 18:20

Czy jakaś mądra głowa może mi powiedzieć kto ma pierwszeństwo na tej drodze jak na załączonym obrazku, rower czy auto? Jest to zjazd z głównej drogi na stacje benzynową. Rowerzyści zjeżdżają z chodnika ale na drodze którą przemieszczają się auta jest ustąp pierwszeństwa w formie znaku poziomego na jezdni. Z jednej strony rowerzysta włącza się z chodnika a z drugiej strony mamy znak ustępowania. Do tego na jezdni namalowane są znaki poziome - droga rowerowa. Staram się przepuszczać rowerzystów (mimo że włączają się do ruchu, ponieważ sam jestem również rowerzystą), a patrząc z perspektywy rowerzysty to auto ma ustąp pierwszeństwa i jeszcze rowerzystę po prawej stronie, więc często widzę tam sytuacje niebezpieczne. Mnie się wydaje że auto ma jednak pierwszeństwo mimo znaku ustępowania. A co Wy o tym myślicie? Pozdrawiam
Załączniki
Bez tytułu.png
jarzabek
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 20 sierpnia 2018, 18:01

Re: kto ma pierwszeństwo - mylne (?) oznakowanie

Postprzez benio101 » środa 22 sierpnia 2018, 21:17

Odnoszę nieodparte wrażenie, że błędnie nazwałeś jezdnię ogólnodostępną drogą dla rowerów, a ten "chodnik dla pieszych" wcale nie jest chodnikiem.
Wstaw, proszę, aktualne zdjęcie tego miejsca, wraz z pełnym oznakowaniem opisywanych dróg dojazdowych (do poprzedniego skrzyżowania).
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: kto ma pierwszeństwo - mylne (?) oznakowanie

Postprzez jarzabek » piątek 24 sierpnia 2018, 17:25

To skrzyżowanie znajduje się przy ulicy 29 Listopada w Krakowie przy stacji BP. Niestety GoogleMaps ma nieaktualne zdjęcia. Teraz skrzyżowanie jest przerobione dokładnie tak jak narysowałem i znajduje się tam trasa rowerowa otwarta ok. pół roku temu może dłużej.

https://www.google.com/maps/dir//50.078 ... m2!4m1!3e0
jarzabek
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 20 sierpnia 2018, 18:01


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości