Kolizja i wyrok nakazowy z art. 86 § 1 - złożenie sprzeciwu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kolizja i wyrok nakazowy z art. 86 § 1 - złożenie sprzec

Postprzez leelook » czwartek 18 października 2018, 20:22

Dzięki Wam wszystkim za wypowiedzi w tym wątku. Napiszę tylko, że sprawa nadal jest w toku i jak tylko zostanie rozstrzygnięta, napiszę o tym tu na forum. Pozdrawiam! :-)
leelook

Postprzez leelook » sobota 17 listopada 2018, 16:38

Kolejny film z codziennej sytuacji na tym skrzyżowaniu: https://youtu.be/Q2Dzz8zAj-Y

A sprawa w toku. Być może za niecałe 2 tygodnie będzie coś więcej wiadomo.
leelook

Postprzez leelook » sobota 16 lutego 2019, 14:38

No i wyjaśniło się. W listopadzie miałem niby ogłoszenie wyroku, który nie został ogłoszony z uwagi na to, że miał zostać powołany biegły, który miał stwierdzić, czy oba auta się poruszały czy któreś stało w momencie kolizji. Biegły stwierdził, że ja się zatrzymałem (byłem po manewrze hamowania) i w stojące moje auto uderzyła kierująca Seatem. Sąd przeczytał opinię biegłego w ubiegły poniedziałek i wstrzymał się do piątku z ogłoszeniem wyroku. Wczoraj ogłosił wyrok taki, że podtrzymują stronę policjanta, że popełniłem wykroczenie, ALE:
1) we wniosku o ukaranie napisanym przez policjanta było, że "nie ustąpiłem pierwszeństwa przejazdu kierującej Seatem", ale sąd to zmienił, że "nie zachowałem ostrożności przy wjeździe na skrzyżowanie i spowodowałem zagrożenie w ruchu lądowym" czy jakoś tak, co nie oznacza - co sąd kilka razy podkreślił - że jestem w 100% winny kolizji, ale że zadaniem sądu nie było rozstrzygnięcie, kto był winny kolizji, tylko czy popełniłem wykroczenie, czy też nie, więc w ogóle odcina się od zachowania kierującej seatem. No paranoja!
2) wyznaczył grzywnę 250 zł (tyle, co miał być mandat) + koszty rozprawy 70 zł, a zwolnił z pozostałych kosztów, czyli poprzednich rozpraw, kosztów powołania biegłego, itp.
Teraz będę składał wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku a potem złożę apelację, bo to normalnie porażka jest. Ostatnio widziałem film na YouTube, gdzie gość rusza na zielonym, gdzie w poprzek jechała jeszcze ciężarówka (wjechała na skrzyżowanie pod koniec zielonego albo na pomarańczowym), a gość z kamerką zaczął się rozpędzać mimo tego, że nie miał miejsca na pokonanie skrzyżowania, ponadto za ciężarówką puściła się jeszcze osobówka, która wjechała już ewidentnie na czerwonym, ale gość z kamerką rozpędza się nadal i uderza w bok osobówki, przewracając ją (muszę poszukać tego filmiku, to załączę tu). Nagrywający widział jak na dłoni (tak sądzę), że nadjeżdża auto, a i tak w niego przywalił. Policja na miejscu stwierdziła winę tej osobówki wjeżdżającej na czerwonym, chociaż tam mniej bym się spierał z policjantem, jeśli skierowałby sprawę do rozpatrzenia przez sąd, bo można było uniknąć tamtej kolizji, bo nic nie zasłaniało wjeżdżającego na tor kolizyjny, tak jak u mnie... :?
leelook

Postprzez mp0011 » niedziela 17 lutego 2019, 23:54

leelook napisał(a):Ostatnio widziałem film na YouTube, gdzie gość rusza na zielonym, gdzie w poprzek jechała jeszcze ciężarówka (wjechała na skrzyżowanie pod koniec zielonego albo na pomarańczowym), a gość z kamerką zaczął się rozpędzać mimo tego, że nie miał miejsca na pokonanie skrzyżowania, ponadto za ciężarówką puściła się jeszcze osobówka, która wjechała już ewidentnie na czerwonym, ale gość z kamerką rozpędza się nadal i uderza w bok osobówki, przewracając ją (muszę poszukać tego filmiku, to załączę tu). Nagrywający widział jak na dłoni (tak sądzę), że nadjeżdża auto, a i tak w niego przywalił. Policja na miejscu stwierdziła winę tej osobówki wjeżdżającej na czerwonym, chociaż tam mniej bym się spierał z policjantem, jeśli skierowałby sprawę do rozpatrzenia przez sąd, bo można było uniknąć tamtej kolizji, bo nic nie zasłaniało wjeżdżającego na tor kolizyjny, tak jak u mnie... :?

Może to to?

phpBB [media]
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011

Postprzez leelook » poniedziałek 25 marca 2019, 13:56

Kolejny film z tego feralnego skrzyżowania: https://youtu.be/Nb-5CUgOMQM , co potwierdza, że w godzinach szczytu nie da się tam przejechać inaczej, niż przez lukę zostawioną przez innych kierowców (o ile w ogóle ją zostawią, bo w takim wypadku nie wjechałbym na skrzyżowanie na zielonym).
Jadąc nie wiem jak ostrożnie i tak trzeba się wychylić maską za pojazd stojący w poprzek, a wtedy jest ryzyko, że ktoś nieostrożny i łamiący przepisy w nas przywali. I wg polskiej policji i sądu będzie to moja wina, że doprowadziłem do kolizji. No po prostu świetnie.
Mógłbym takie filmy wrzucać codziennie, ale po co.
leelook

Postprzez waw » czwartek 28 marca 2019, 15:49

Sprawa omawiana na początku "Jedź bezpiecznie" tego odcinka: https://krakow.tvp.pl/41903134/odc-740
Jeszcze nie ma na YT.
waw

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze