Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez Badura » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 16:15

Obrazek
Trylinka.
Czytając definicję z wikipedii są to płyty betonowe. Zatem jest to normalna pełnowartościowa droga twarda (proszę poprawić o ile się mylę).
Nie mam absolutnie pojęcia, dlaczego te miejsca w moim mieście NIE SĄ traktowane jako skrzyżowania równorzędne.
Nawet polecenia egzaminatorów są wydawane "na skrzyżowaniu w prawo" i nie mają na myśli wjazdu w takie drogi, dlaczego ?? dlaczego nie traktują tego jak skrzyżowanie?

1. https://goo.gl/maps/jmt3NjeJ4Qw
2. https://goo.gl/maps/vUihaPTHvPk - okej - obiekt przydrożny, parking. Tak naprawdę definicja obiektu przydrożnego nie istnieje. Jakbym się uparł, to dla mnie to jest droga. Przecież ja jako kierowca nie mam obowiązku znać topografii miasta
3. https://goo.gl/maps/nL7T5Qm6NBS2
4. https://goo.gl/maps/YTf1cag9om82 tutaj na google maps jest piękny A7. Teraz w rzeczywistości go nie ma. Dla mnie to pełnoprawne skrzyżowanie równorzędne. Mylę się? Proszę mnie poprawić.
5. https://goo.gl/maps/kbpgtBb6FG32 tutaj za cholery nie wiem. Nawet jeśli to jest obiekt przydrożny, to znajduje się bardzo daleko, a dojazd do niego odbywa się DROGĄ. Skrzyżowanie wg egzaminatorów nie istnieje.

Generalnie wniosek na te pytania nasuwa się taki: w Szczecinie droga z trylinki to droga gruntowa.
Badura
 
Posty: 54
Dołączył(a): niedziela 27 grudnia 2015, 23:01

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez JAKUB » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 20:31

Badura napisał(a):(..) Generalnie wniosek na te pytania nasuwa się taki: w Szczecinie droga z trylinki to droga gruntowa.
drogi pokazane to drogi osiedlowe (prywatne dojazdy do budynków). Rzeczywiście można się pomylić, tym bardziej, że kto bogatemu zabroni zbudować "autostradę" do swojego domu. Ja odróżniam je po tym, że nie mają swojej nadanej nazwy.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez mp0011 » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 23:02

JAKUB napisał(a):... Ja odróżniam je po tym, że nie mają swojej nadanej nazwy.


Jak całkiem sporo publicznych dróg w nowobudowanych osiedlach w Warszawie. Nazwy pewnie jakieś mają, ale nie figurują one na mapach, GPSach, ani nie mają tabliczek z nazwą... Niemniej, te pokazane w poście pewnie są niepubliczne. Gdyby tylko wymyślono jakieś tablice które pozwolą odróżnić takie drogi od publicznych :/
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez jasper1 » poniedziałek 13 sierpnia 2018, 23:13

Badura napisał(a):Generalnie wniosek na te pytania nasuwa się taki: w Szczecinie droga z trylinki to droga gruntowa.

Nie gruntowa, co raczej prywatna, dojazd do obiektu.
Taki tok myślenia uzasadnia główne zastosowanie trylinki - powierzchnie parkingów, drogi wewnętrzne, tymczasowe, dojazdy do obiektu... Zdarza się jednak, że z trylinki buduje się też drogi gminne i stąd problem.
Z przedstawionych przykładów dla mnie myląca jest pozycja 4 z nazwą ulicy i oznakowanym przejściem dla pieszych oraz brak D-46. Kryterium nazwy ulicy bywa zawodne, najbardziej mnie dezorientuje PdP.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez benio101 » wtorek 14 sierpnia 2018, 05:53

Tak, to jest droga. Jeśli przecina się z inną drogą na tym samym poziomie, to tworzy skrzyżowanie. A to, czy ta droga jest z płytek, asfaltu, czy piachu, nie ma żadnego znaczenia.
Dz.U. 1988 nr 5 poz. 40 i 44 art. 1 pkt h napisał(a):skrzyżowanie — każde przecięcie się dróg na jednym poziomie, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z placami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez szerszon » wtorek 14 sierpnia 2018, 07:05

benio101 napisał(a):Tak, to jest droga. Jeśli przecina się z inną drogą na tym samym poziomie, to tworzy skrzyżowanie. A to, czy ta droga jest z płytek, asfaltu, czy piachu, nie ma żadnego znaczenia.
Dz.U. 1988 nr 5 poz. 40 i 44 art. 1 pkt h napisał(a):skrzyżowanie — każde przecięcie się dróg na jednym poziomie, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z placami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia
Nie stosuj przepisów bezmyślnie i wybiórczo tak jak sąd z twej sygnaturki.
czy piachu,
Według definicji skrzyżowania jednak to odpada. A definicja jest w PoRD, aktualnie obowiązującym akcie na polskich drogach.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez benio101 » wtorek 14 sierpnia 2018, 08:07

Szerszonku, nie spamuj.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez waw » wtorek 14 sierpnia 2018, 23:28

jasper1 napisał(a):Z przedstawionych przykładów dla mnie myląca jest pozycja 4 z nazwą ulicy i oznakowanym przejściem dla pieszych oraz brak D-46. Kryterium nazwy ulicy bywa zawodne, najbardziej mnie dezorientuje PdP.
Nazwa nie ma nic do rzeczy. Poza obszarem zabudowy nie nazywa się dróg, a Ustawa o drogach publicznych pozwala pod pewnymi warunkami nadać nazwę np. drodze wewnętrznej.
benio101 napisał(a):Szerszonku, nie spamuj.

On nie spamuje.
Skrzyżowaniami nie są np. połączenia drogi twardej i gruntowej.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Trylinka - droga twarda? skrzyżowanie?

Postprzez szerszon » środa 15 sierpnia 2018, 08:21

benio101 napisał(a):Szerszonku, nie spamuj.
beniu zacznij czytać ze zrozumieniem przepisy. Jesteś tak bezmyślny, że aż światło zakręca
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości