zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez gumik » niedziela 05 sierpnia 2018, 09:15

Nie przekonuje mnie argumentacja Henq. To, ze jest przepis o zawracaniu, ktory zezwala to robic w pewnych okolicznosciach, moim zdaniem wcale nie wylacza innych przepisow. Dla wyjezdzajacego z drogi podporzadkowanej pojazd stojacy i ruszajacy jest po prostu pojazdem wlaczajacym sie do ruchu. Z jego perspektywy nie ma znaczenia, czy zatrzymal sie podczas cofania, czy tylko jadac prosto zeby wysadzic tesciowa do warzywniaka.
Zawracanie na skrzyżowaniu nie jest zabronione, ale można to tez zrobić jadąc do przodu, bez zatrzymywania.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez szerszon » niedziela 05 sierpnia 2018, 09:30

gumik napisał(a): Z jego perspektywy nie ma znaczenia, czy zatrzymal sie podczas cofania, czy tylko jadac prosto zeby wysadzic tesciowa do warzywniaka.
Ale skąd masz pewność, że nie przepuszczał przed chwilą rowerzysty pędzącego ile sił w nogach ? Dojeżdżasz do skrzyżowania i widzisz pojazd, który w danej chwili stoi.I co dalej ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez JAKUB » niedziela 05 sierpnia 2018, 11:52

@Henq - pozostanie mi spotkanie jako pieszy.
Błagam, "Januszu drogowy" potraktuj wtedy mnie, jak jelenia i nie rozjedź.
CZEŚĆ.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez mp0011 » niedziela 05 sierpnia 2018, 12:22

szerszon napisał(a):
gumik napisał(a): Z jego perspektywy nie ma znaczenia, czy zatrzymal sie podczas cofania, czy tylko jadac prosto zeby wysadzic tesciowa do warzywniaka.
Ale skąd masz pewność, że nie przepuszczał przed chwilą rowerzysty pędzącego ile sił w nogach ? Dojeżdżasz do skrzyżowania i widzisz pojazd, który w danej chwili stoi.I co dalej ?


Nie popadajmy w skrajności.

Widząc osobę która się zatrzymała (lub po prostu stoi) przed skrzyżowaniem należy domniemywać, że miała jakiś ważny powód ku temu i ma zamiar kontynuować jazdę/ruch. Jednak nie można uznać za kontynuację jazdy pojechania w przeciwnym (lub jeszcze innym) kierunku.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez Henq » niedziela 05 sierpnia 2018, 13:07

JAKUB napisał(a):@Henq - pozostanie mi spotkanie jako pieszy.
Błagam, "Januszu drogowy" potraktuj wtedy mnie, jak jelenia i nie rozjedź.
CZEŚĆ.

nadal brak przepisów, tutaj jest forum PJ anie wizje @JAKUB, skończ w końcu swoje dywagacje i zacznij czytać przepisy. Włączających się do ruchu obowiązuje art 16 i nie ma to nic wspólnego z twoimi wizjami.
Mnie nazywasz Januszem a pojęcia nie masz o przepisach. Proszę cię lepiej nie wyjeżdża nawet rowerkiem na drogę bo przez ciebie i twoja niewiedze doprowadzisz fo tragedii.
Podstawa to znajomość przepisów czytaj i nadrabiaj braki.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez JAKUB » niedziela 05 sierpnia 2018, 13:51

oh kolego @Henq naucz się czytać - może, zamiast robić "gównoburze" dla edukacji, razem na te rowerki?

NIE JESTEŚ SAM NA DRODZE!
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez Henq » niedziela 05 sierpnia 2018, 14:12

JAKUB napisał(a):oh kolego @Henq naucz się czytać - może, zamiast robić "gównoburze" dla edukacji, razem na te rowerki?

NIE JESTEŚ SAM NA DRODZE!

czytam i nadal nie widzę tych twoich przepisów :eek2: zacytujesz w koncu? czy dalej będziesz ciemnogród wciskał?
jak na razie to ty gowno burze robisz i nie potrafisz nawet przepisów zacytować ma twoje genialne wizje a wielce dyskutujesz :help:
przepisy januszku przepisy to podstawa.
nadrabiaj braki może komuś życie ocalisz nie wyjeżdżając z domu :eek2: :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez JAKUB » niedziela 05 sierpnia 2018, 15:20

@Henq - wszystko co miałem tu do napisania znajdziesz na str 1.
Wystarczy, źe nie będziesz olewał zadawanych Tobie pytań.
Twoja odp. na zapytanie o przepisy z tym jeleniem jest super.

NAJWIĘCEJ WYMAGAJ OD SIEBIE.

Czym się kierownicy.
Pa Pa.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez Henq » niedziela 05 sierpnia 2018, 15:30

JAKUB napisał(a):@Henq - wszystko co miałem tu do napisania znajdziesz na str 1.
Wystarczy, źe nie będziesz olewał zadawanych Tobie pytań.
Twoja odp. na zapytanie o przepisy z tym jeleniem jest super.

NAJWIĘCEJ WYMAGAJ OD SIEBIE.

Czym się kierownicy.
Pa Pa.

czyli nie masz nic do powiedzenia oprócz tych pierdów sadzonych na str1?
gdzie przepisy pytam się?
wskaż przepis jakikolwiek na podparcie swoich glupot. Nawet nie potrafisz obronić swoich glupot :help:
porażka.
Człowieku ty nawet nie rozumiesz co się do ciebie pisze, możesz wskazać jaki przepis z jeleniem? żadnego przepisu ja tu nie widzę, może twoj wzrok bystrzejszy wyłapał jakiś przepis, wskażesz? :eek2:
Jeżeli ktoś pisze głupoty czyt. ty to wymagam od niego czyt ty, by te głupoty poparł przepisami, czwarta strona glupot z twojej strony narasta, a konkretnych przepisów jak nie było tak nie ma. :eek2:
ba jednego przepisu nie potrafisz przytoczyć :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez benio101 » niedziela 05 sierpnia 2018, 18:42

JAKUB napisał(a):
Henq napisał(a):(...) Na drodze jednokierunkowej pojazd cofa zatrzymuje się i rusza do przodu czy to znaczy że włącza się do ruchu? :eek2:
TAK! rusza po zatrzymaniu nie spowodowanym warunkami ruch.
Hahahaha :wizard: No nie wierzę. To jak omijam rowerem korek samochodów, to oni za każdym razem, co kilka metrów włączają się do ruchu? Ło panie… to powinni wszyscy mi z drogi zjechać, bo przecież włączają się do ruchu, prawda? :D
No nie mogę, no to palnął nasz Kubuś teraz grubiej nisz jego nick pisany fullcapsem.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez mp0011 » niedziela 05 sierpnia 2018, 19:10

Benio, pojazd w korku zatrzymuje się że względu na warunki ruchu, czyli ze względu na stojące przed nim pojazdy. Pojazd cofający - nie.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez szerszon » niedziela 05 sierpnia 2018, 20:31

mp0011 napisał(a): Pojazd cofający - nie.
Może nie ma gdzie dalej cofnąć. Infra drogowa-czy to podpada pod warunki ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez benio101 » niedziela 05 sierpnia 2018, 20:40

JAKUB napisał(a):@benio101 - ty w korku przelączasz skrzynię biegów z 1 na R nie chcę wiedzieć co bedzię jak cofniesz?
Obym nie stał za Tobą.
Absolutne kłamstwo. Nigdy nic takiego nie napisałem. Przestań łgać, bezczelny trollu.
Nigdy nic nawet o żadnej skrzyni nie pisałem. Jak widać, jak ktoś nie ma argumentów, to wypisuje brednie na czyjś temat.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez benio101 » niedziela 05 sierpnia 2018, 20:47

mp0011 napisał(a):Benio, pojazd w korku zatrzymuje się że względu na warunki ruchu, czyli ze względu na stojące przed nim pojazdy. Pojazd cofający - nie.
A jak na drogę wyskoczy np. sarna i będzie biegła prosto na mnie, a ja będę miał miejsce i cofnę. Czy po ruszeniu dalej do przodu, włączam się do ruchu? Coś nie sądzę…
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury - pierwszeńst

Postprzez JAKUB » niedziela 05 sierpnia 2018, 21:43

W temacie jest o zawracaniu ... (czyt. str. 1).
Warunki do cofania przez infrastrukturę są bez ograniczeń!
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości