Czyja wina?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Czyja wina?

Postprzez szerszon » wtorek 24 lipca 2018, 22:51

Henq napisał(a): :eek2:
hahaha cały twój debilny świat runął, co za pajac :eek2:

Dalej proponuję czytać ...dalej jest to poza twoim zasięgiem umysłowym.
chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.
A co te zaprezentowane znaki mają wspólnego z drogą z pierwszeństwem ? Droga z pierwszeństwem jest oznakowana poprzez znak D-1. Sama w sobie nie istnieje. Musi być jeszcze podporządkowana, aby można było mówić o pierwszeństwie i jego zakresie.
za każdym razem mieszam cię z błotem. Po raz kolejny udowadniam że pajacujesz.

Za każdym razem rzucasz błotem. To prawda. Ponieważ nie masz nic innego do zaprezentowania. A co udowodniłeś ?
mnie przerasta pajacu? czytaj:
"...że nie utrudni ruchu na DRODZE z pierwszeństwem."
Co oznaczają użyte słowa masz w §1.2 zacytować czy sam się dokształcisz?
Tak, ciebie przerasta zrozumienie więcej niż dwóch zdań. Zatrzymując się w wyznaczonym miejscu przy linii P-12 nie utrudniam ruchu pojazdom na drodze z pierwszeństwem. Jeszcze raz...przepis ogólny jakim jest paragraf 1.2 jest doprecyzowany przez
2. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.
Miejsce zatrzymania, linia P-12 jest namalowana przed jezdnią drogi z pierwszeństwem i zatrzymując się przed nią jakoś nie utrudniam ruchu na drodze z pierwszeństwem...niesamowite, prawda ?
"...że nie utrudni ruchu na DRODZE z pierwszeństwem."
ależ ty jesteś upośledzony
A to ja nie rozumiem tego ?
2. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem

Przebieg linii bezwarunkowego zatrzymania wyznacza się wzdłuż krawędzi jezdni z pierwszeństwem, a w przypadku występowania linii krawędziowych na jezdni z pierwszeństwem - wzdłuż tych linii.

zatrzymujesz się by nie utrudnić ruchu na DRODZE z pierwszeństwem. zacytować co to droga czy już się dokształciłeś?
Cytuj. Tylko musisz brać pod uwagę, że droga to nie droga z pierwszeństwem. Obawiam się, że znowu nie odróżnisz. Może tzw "łamane pierwszeństwo" pozwoli ci w końcu coś zrozumieć. Pieszy na chodniku czy rowerzysta na DDR czy poboczu nie ma obowiązku do stosowania się do znaku droga z pierwszeństwem czy droga podporządkowana.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czyja wina?

Postprzez Henq » wtorek 24 lipca 2018, 23:29

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a): :eek2:
hahaha cały twój debilny świat runął, co za pajac :eek2:

Dalej proponuję czytać dalej...dalej jest to poza twoim zasięgiem umysłowym.
chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

no to uczymy czytać analfabetę :eek2:
aż słów brak jak taka patologia umysłowa może być instruktorem? w którym zdaniu masz zawarte wskazane słowa?
Znak drogowy pionowy umieszczony po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią dotyczy kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu; jeżeli jednak znaki są umieszczone nad poszczególnymi pasami ruchu, to znak dotyczy tylko kierujących znajdujących się na pasie, nad którym znak jest umieszczony.

nie twoich wizji brak :eek2:
czytaj dalej bo udowadniasz że równasz się z amebą :help:
twoja logika:
"Niebo ma kolor niebieski. Morze jest niebieskie, chyba że glony na powierzchni nadają kolor zielony."
Twoja żelazna logika: "Niebo jest zielone" - dwa różne zdania - a ty słowa po przecinku w drugim zdaniu przypisujesz pierwszemu? Człowieku czy ty masz pięć lat czy tylko tak bardzo tępy jesteś? Chociaż czytając twoje wizje na temat "i" oraz "lub" znam odpowiedź :help:

szerszon napisał(a):A co te zaprezentowane znaki mają wspólnego z drogą z pierwszeństwem ?
a to twój koronny argument §2.1 dotyczy tylko znaku B-20? :eek2: innych znaków twoja chora wizja nie dotyczy? :hmm: no to jak?
nie dość że tworzysz własny PoRD to jeszcze we własnym PoRD własne interpretacje? a co to "Incepcja" :eek2: - ogarnij się i przestań pajacować

szerszon napisał(a): Droga z pierwszeństwem jest oznakowana poprzez znak D-1. Sama w sobie nie istnieje. Musi być jeszcze podporządkowana, aby można było mówić o pierwszeństwie i jego zakresie.
i jak to zmienia definicję drogi? może twój PoRD coś tu zmienia? a może twoja interpretacja własnego PoRD zmienia definicje drogi? oświeć nas - albo lepiej nie :help:

szerszon napisał(a):
za każdym razem mieszam cię z błotem. Po raz kolejny udowadniam że pajacujesz.

Za każdym razem rzucasz błotem. To prawda. Ponieważ nie masz nic innego do zaprezentowania. A co udowodniłeś ?
Jesteś kłamca i perfidny manipulant. Wychodzi to za każdym razem jak ci się udowodni braki w wykształceniu :thumb2:

szerszon napisał(a):
mnie przerasta pajacu? czytaj:
"...że nie utrudni ruchu na DRODZE z pierwszeństwem."
Co oznaczają użyte słowa masz w §1.2 zacytować czy sam się dokształcisz?
Tak, ciebie przerasta zrozumienie więcej niż dwóch zdań. Zatrzymując się w wyznaczonym miejscu przy linii P-12 nie utrudniam ruchu pojazdom na drodze z pierwszeństwem.
a to znak B-20 mówi by nie utrudniać ruchu tylko pojazdom? :eek2: wskażesz w którym miejscu?

szerszon napisał(a): Jeszcze raz...przepis ogólny jakim jest paragraf 1.2 jest doprecyzowany przez
2. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.
Miejsce zatrzymania, linia P-12 jest namalowana przed jezdnią drogi z pierwszeństwem i zatrzymując się przed nią jakoś nie utrudniam ruchu na drodze z pierwszeństwem...niesamowite, prawda ?
no tak niesamowite tylko pojazdom :eek2: wskażesz gdzie?

szerszon napisał(a):
"...że nie utrudni ruchu na DRODZE z pierwszeństwem."
ależ ty jesteś upośledzony
A to ja nie rozumiem tego ?
jakoś mnie to nie dziwi :eek2:
szerszon napisał(a):
Przebieg linii bezwarunkowego zatrzymania wyznacza się wzdłuż krawędzi jezdni z pierwszeństwem, a w przypadku występowania linii krawędziowych na jezdni z pierwszeństwem - wzdłuż tych linii.
Wzdłuż znaczy na? Twój własny PoRD czy jak?

szerszon napisał(a):
zatrzymujesz się by nie utrudnić ruchu na DRODZE z pierwszeństwem. zacytować co to droga czy już się dokształciłeś?
Cytuj. Tylko musisz brać pod uwagę, że droga to nie droga z pierwszeństwem.
..."na DRODZE z pierwszeństwem..." - ja pierdziu ty wmawiasz teraz, że droga z pierwszeństwem to nie droga z pierwszeństwem? jak bardzo zagubiłeś się w swoim rozumku?

szerszon napisał(a): Obawiam się, że znowu nie odróżnisz. Może tzw "łamane pierwszeństwo" pozwoli ci w końcu coś zrozumieć. Pieszy na chodniku czy rowerzysta na DDR czy poboczu nie ma obowiązku do stosowania się do znaku droga z pierwszeństwem czy droga podporządkowana.
Mówimy o kierujących a nie o pieszych, i skończ pajacować, kierującego obowiązuje znak droga z pierwszeństwem względem wszystkich uczestników ruchu - a ty sobie po warszawsku pseudo instruktorku rozjeżdżaj pieszych :thumb2:

a tak na marginesie to twoja wizja skrzyżowania ma się ni jak do def B-20:
§ 21.
1. Znak B-20 "stop" oznacza:
1)zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem,
2)obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą.

zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed DROGĄ z pierwszeństwem - no to gdzie ta droga skoro to skrzyżowanie?
Ostatnio zmieniony wtorek 24 lipca 2018, 23:52 przez Henq, łącznie zmieniany 1 raz
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czyja wina?

Postprzez szerszon » wtorek 24 lipca 2018, 23:52

Henq napisał(a):no to uczymy czytać analfabetę :eek2:
aż słów brak jak taka patologia umysłowa może być instruktorem? w którym zdaniu masz zawarte wskazane słowa?
:
Zacznij od siebie. Cytowałeś pytanie, a piszesz bez sensu.
nie twoich wizji brak :eek2:
czytaj dalej bo udowadniasz że równasz się z amebą :help:
twoja logika:
"Niebo ma kolor niebieski. Morze jest niebieskie, chyba że glony na powierzchni nadają kolor zielony."
Twoja żelazna logika: "Niebo jest zielone" - dwa różne zdania - a ty słowa po przecinku w drugim zdaniu przypisujesz pierwszemu? Człowieku czy ty masz pięć lat czy tylko tak bardzo tępy jesteś? Chociaż czytając twoje wizje na temat "i" oraz "lub" znam odpowiedź
Co to za bezsensowny bełkot ? Masz podane przepisy.
a to twój koronny argument §2.1 dotyczy tylko znaku B-20? :eek2: innych znaków twoja chora wizja nie dotyczy? :hmm: no to jak?
nie dość że tworzysz własny PoRD to jeszcze we własnym PoRD własne interpretacje? a co to "Incepcja" :eek2: - ogarnij się i przestań pajacować
Znowu nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem ? To już jest nudne. Cytuje jeszcze raz fragment 2.1
chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.
To w temacie twoich bezmyślnych i nie związanych z tematem wstawek.
To nie mój PoRD. To cytaty przepisów.
i jak to zmienia definicję drogi?
Jak podejrzewałem myślenie zdecydowanie jest ci obce. Co ma definicja drogi do pierwszeństwa ?
Jesteś kłamca i perfidny manipulant. Wychodzi to za każdym razem jak ci się udowodni braki w wykształceniu
Nic nie udowodniłeś. Nie potrafisz. :lol: :lol: :lol:
a to znak B-20 mówi by nie utrudniać ruchu tylko pojazdom? :eek2: wskażesz w którym miejscu?
To pokaż mi znak D-1 dla pieszych na drodze z pierwszeństwem :lol: :lol: :lol:
no tak niesamowite tylko pojazdom :eek2: wskażesz gdzie?
Jezdnia jest przeznaczona do ruchu pojazdów.
A ten paragraf 1.2 zrozumiałeś ? :lol: :lol: :lol:
1)drodze z pierwszeństwem - rozumie się przez to drogę oznakowaną jako droga z pierwszeństwem, na której kierujący zbliżający się do skrzyżowania ma pierwszeństwo w stosunku do kierujących zbliżających się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako podporządkowana;

jakoś mnie to nie dziwi
To ja nie rozumiem,że miejsce zatrzymania jest przed jezdnią drogi z pierwszeństwem ? Czy ty ? Chyba zdziwiony jesteś,że świat nie skończył się na paragrafie 1.2 ?
Wzdłuż znaczy na? Twój własny PoRD czy jak?
Nawet średnio inteligentny zrozumie, co oznacza wzdłuż krawędzi...szkoda, że się do nich nie zaliczasz.
.."na DRODZE z pierwszeństwem..." - ja pierdziu ty wmawiasz teraz, że droga z pierwszeństwem to nie droga z pierwszeństwem? jak bardzo zagubiłeś się w swoim rozumku?
ty naprawdę jesteś tak ograniczony,że nie potrafisz doczytać ?
Napisałem
Tylko musisz brać pod uwagę, że droga to nie droga z pierwszeństwem.

a nie, że...
że droga z pierwszeństwem to nie droga z pierwszeństwem

nie widzisz różnicy i tak w chamski sposób usiłujesz coś sugerować ?
Mówimy o kierujących a nie o pieszych, i skończ pajacować, kierującego obowiązuje znak droga z pierwszeństwem względem wszystkich uczestników ruchu - a ty sobie po warszawsku pseudo instruktorku rozjeżdżaj pieszych
No popatrz..chyba masz własny PoRD, bo w przepisach napisali zupełnie co innego.
1)drodze z pierwszeństwem - rozumie się przez to drogę oznakowaną jako droga z pierwszeństwem, na której kierujący zbliżający się do skrzyżowania ma pierwszeństwo w stosunku do kierujących zbliżających się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako podporządkowana;
Coś o pieszych ? :lol: :lol: :lol:
Ale jesteś bezmyślny.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czyja wina?

Postprzez Henq » środa 25 lipca 2018, 00:18

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):no to uczymy czytać analfabetę :eek2:
aż słów brak jak taka patologia umysłowa może być instruktorem? w którym zdaniu masz zawarte wskazane słowa?
:
Zacznij od siebie. Cytowałeś pytanie, a piszesz bez sensu.
bez sensu to jest twoja chora wizja: słowa po przecinku z drugiego zdania przepisu dotyczą całego przepisu :thumb2: jak bardzo trzeba być na bakier z j. polskim żeby takie bzdury wypisywać? i taki ktoś ma maturę? żenada :help:

szerszon napisał(a):
nie twoich wizji brak :eek2:
czytaj dalej bo udowadniasz że równasz się z amebą :help:
twoja logika:
"Niebo ma kolor niebieski. Morze jest niebieskie, chyba że glony na powierzchni nadają kolor zielony."
Twoja żelazna logika: "Niebo jest zielone" - dwa różne zdania - a ty słowa po przecinku w drugim zdaniu przypisujesz pierwszemu? Człowieku czy ty masz pięć lat czy tylko tak bardzo tępy jesteś? Chociaż czytając twoje wizje na temat "i" oraz "lub" znam odpowiedź
Co to za bezsensowny bełkot ? Masz podane przepisy.
których nie ogarniasz, słowa pisanego prostego polskiego nie ogarniasz - ja pierdziu chłopczyku ogarnij się :help:

szerszon napisał(a):
a to twój koronny argument §2.1 dotyczy tylko znaku B-20? :eek2: innych znaków twoja chora wizja nie dotyczy? :hmm: no to jak?
nie dość że tworzysz własny PoRD to jeszcze we własnym PoRD własne interpretacje? a co to "Incepcja" :eek2: - ogarnij się i przestań pajacować
Znowu nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem ? To już jest nudne. Cytuje jeszcze raz fragment 2.1
chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.
To w temacie twoich bezmyślnych i nie związanych z tematem wstawek.
To nie mój PoRD. To cytaty przepisów.
NIE - patolu jeden to twoja chora interpretacja twojego chorego PORD!!!
W przepisie masz wyraźnie:

Znak drogowy umieszczony po lewej stronie jezdni lub pasów ruchu stanowi powtórzenie znaku umieszczonego po prawej stronie, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.


Tyle zdanie! i koniec!
wcześniejsze zdanie się już dawno skończyło - analfabeto jeden!

szerszon napisał(a):
i jak to zmienia definicję drogi?
Jak podejrzewałem myślenie zdecydowanie jest ci obce. Co ma definicja drogi do pierwszeństwa ?
mi jest obce? patologio języka polskiego masz jak byk napisane DROGA Z PIERWSZEŃSTWEM więc masz definicję drogi i masz definicję pierwszeństwa połącz sobie a nie perfidnie manipuluj!!!

szerszon napisał(a):
Jesteś kłamca i perfidny manipulant. Wychodzi to za każdym razem jak ci się udowodni braki w wykształceniu
Nic nie udowodniłeś. Nie potrafisz. :lol: :lol: :lol:
wszystko masz powyżej :lol: potrafię i nie raz to robiłem i nie raz będę to robił za cienki jesteś w uszach :spoko:

szerszon napisał(a):
a to znak B-20 mówi by nie utrudniać ruchu tylko pojazdom? :eek2: wskażesz w którym miejscu?
To pokaż mi znak D-1 dla pieszych na drodze z pierwszeństwem :lol: :lol: :lol:
a to B-20 nie wystarcza? musi być D-1? :wow: ależ perfidna manipulacja przypomnieć ci twoje wypowiedzi na temat D-1?

szerszon napisał(a):
no tak niesamowite tylko pojazdom :eek2: wskażesz gdzie?
Jezdnia jest przeznaczona do ruchu pojazdów.
w def B-20 jest na temat jezdni czy drogi? analfabeto czytaj!

szerszon napisał(a):A ten paragraf 1.2 zrozumiałeś ? :lol: :lol: :lol:
1)drodze z pierwszeństwem - rozumie się przez to drogę oznakowaną jako droga z pierwszeństwem, na której kierujący zbliżający się do skrzyżowania ma pierwszeństwo w stosunku do kierujących zbliżających się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako podporządkowana;

jakoś mnie to nie dziwi
To ja nie rozumiem,że miejsce zatrzymania jest przed jezdnią drogi z pierwszeństwem ? Czy ty ? Chyba zdziwiony jesteś,że świat nie skończył się na paragrafie 1.2 ?
dla ciebie skończył się na B-20 i linii P-12 olać pieszych olać przejście znaki nad ustawą, własny SZPORD :eek2:

szerszon napisał(a):
Wzdłuż znaczy na? Twój własny PoRD czy jak?
Nawet średnio inteligentny zrozumie, co oznacza wzdłuż krawędzi...szkoda, że się do nich nie zaliczasz.
Ja pierdziu ależ ty masz braki chłopczyku :eek2:

przyimek

(1.1) …informujący o położeniu czegoś lub o odbywaniu się jakiejś czynności równolegle do długości danego obiektu

przysłówek

(2.1) równolegle do dłuższego boku, na całej długości, przez całą długość


szerszon napisał(a):
.."na DRODZE z pierwszeństwem..." - ja pierdziu ty wmawiasz teraz, że droga z pierwszeństwem to nie droga z pierwszeństwem? jak bardzo zagubiłeś się w swoim rozumku?
ty naprawdę jesteś tak ograniczony,że nie potrafisz doczytać ?
Napisałem
Tylko musisz brać pod uwagę, że droga to nie droga z pierwszeństwem.

a nie, że...
że droga z pierwszeństwem to nie droga z pierwszeństwem

nie widzisz różnicy i tak w chamski sposób usiłujesz coś sugerować ?
Czyli droga z pierwszeństwem to nie droga :hmm:
ależ ty się pogrążasz w swoim świecie :help:

szerszon napisał(a):
Mówimy o kierujących a nie o pieszych, i skończ pajacować, kierującego obowiązuje znak droga z pierwszeństwem względem wszystkich uczestników ruchu - a ty sobie po warszawsku pseudo instruktorku rozjeżdżaj pieszych
No popatrz..chyba masz własny PoRD, bo w przepisach napisali zupełnie co innego.
1)drodze z pierwszeństwem - rozumie się przez to drogę oznakowaną jako droga z pierwszeństwem, na której kierujący zbliżający się do skrzyżowania ma pierwszeństwo w stosunku do kierujących zbliżających się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako podporządkowana;
Coś o pieszych ? :lol: :lol: :lol:
Ale jesteś bezmyślny.

no to ustalmy fakty: pieszy przechodzi przez jezdnię wiec ścierścion go rozjeżdża bo miejsce zatrzymania jest dalej? :eek2: Czyli uczestnik ruchu na drodze z pierwszeństwem nie ma pierwszeństwa :eek2: - ciekawe

żebyś się nie wymigał od swoich chorych wizji to nadal czekam na twoje wyjaśnienie dlaczego na skrzyżowaniu uważasz że nie ma drogi z pierwszeństwem skoro B-20 mówi że jest :hmm: :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czyja wina?

Postprzez mp0011 » środa 25 lipca 2018, 00:26

Czy ja dobrze rozumiem interpretacje Szerszona, że jeżeli jest linia warunkowego zatrzymania (którą się wyznacza na krawędzi jezdni) to zatrzymujemy się na krawędzi jezdni, a jeżeli jej nie ma - to też na krawędzi jezdni? To w jakim celu ona jest, skoro nic nie zmienia?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Czyja wina?

Postprzez benio101 » środa 25 lipca 2018, 02:14

gumik napisał(a):
benio101 napisał(a):Znak B–20 "stop" wymaga, aby zatrzymać się przed linią zatrzymania, względnie przed znakiem
Weź nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo zaraz będziemy widzieć kierowców, którzy bez sensu sie zatrzymują przed znakiem stop kilka metrów przed skrzyżowaniem, gdzie zero widoczności.
Gumiczku, nie spamuj. Znów się ośmieszasz:
Dz.U. 2017 poz. 1260 pkt 3.2.21 akapit ósmy napisał(a):Znak B-20 umieszcza się możliwie najbliżej skrzyżowania i nie dalej niż 25 m od niego w obszarze zabudowanym. Odległość umieszczenia znaku należy mierzyć od krawędzi jezdni drogi porzecznej lub od skrajnej szyny. Dopuszcza się umieszczenie znaku B-20 wraz ze znakiem G-3, G-4 albo ze znakiem D-6, D-6a, D-6b (na jednym słupku)

_________________

szerszon napisał(a):Chyba nie bedzie za trudne dla ciebie do zrozumienia,że nie obowiązują pieszych na chodnikach wzdłuż dróg, poboczach, DDR...
A to nowość! Rozumiem, że pięcioletniej dziewczynki jadącej rowerem pod opieką dorosłego chodnikiem ten znak nie obowiązuje: 53.0286255 18.6026923? Jakaś podstawa prawna? Czy kolejne brednie?
Ostatnio zmieniony środa 25 lipca 2018, 02:58 przez benio101, łącznie zmieniany 1 raz
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Czyja wina?

Postprzez mp0011 » środa 25 lipca 2018, 06:05

Benio, zlituj się...

Oczywiście że zakaz wjazdu rowerów nie obowiązuje osoby, która według przepisów jest pieszą i ma prawo jeździć chodnikiem. Ten znak jest skierowany do ROWERZYSTÓW (czyli osób uprawnionych do kierowania rowerem, kierujących) i zabrania im korzystania z chodnika w czasie np. deszczu, mgły i tym podobnych okoliczności.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Czyja wina?

Postprzez szerszon » środa 25 lipca 2018, 07:12

Henq napisał(a):bez sensu to jest twoja chora wizja: słowa po przecinku z drugiego zdania przepisu dotyczą całego przepisu :thumb2: jak bardzo trzeba być na bakier z j. polskim żeby takie bzdury wypisywać? i taki ktoś ma maturę? żenada :help:

A czego dotyczą ? To że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już udowodniłeś( jedyna rzecz, jak ci sie udała). :lol: :lol: :lol:
których nie ogarniasz, słowa pisanego prostego polskiego nie ogarniasz - ja pierdziu chłopczyku ogarnij się
Powtórzę...to bełkot. Pisz na trzeźwo. Bredzisz o czymś bez sensu, a powodem jest brak zrozumienia jednego punku w przepisie.
NIE - patolu jeden to twoja chora interpretacja twojego chorego PORD!!!
W przepisie masz wyraźnie:
Czyli dalej udowadniasz, że nie rozumiesz tego co czytasz. Jśli znak jest powtórzeniem to w pierwszej kolejności musi być po prawej lub nad. Ale to szczegół. Jak to się ma do D-1 i zakresu jego obowiązywania ? Jakiś przepis szczególny posiadasz ?
mi jest obce? patologio języka polskiego masz jak byk napisane DROGA Z PIERWSZEŃSTWEM więc masz definicję drogi i masz definicję pierwszeństwa połącz sobie a nie perfidnie manipuluj!!!
Jest ci bardzo obce. Na jakiej podstawie połączyłeś sobie drogę z drogą z pierwszeństwem ? Usłużnie podpowiadałem ci z "łamanym pierwszeństwem"- złudna nadzieja,że cokolwiek pojmiesz. :lol: Masz D-1 i paragraf 2.1. Idący po chodniku ma się stosować do D-1 ?
wszystko masz powyżej :lol: potrafię i nie raz to robiłem i nie raz będę to robił za cienki jesteś w uszach
Gdzie ? Trochę bezmyślnego bełkotu. Nie widzę żadnej podstawy prawnej. Na razie widzę kolejny element potwierdzający twój kompletny brak czytania ze zrozumieniem.
a to B-20 nie wystarcza? musi być D-1? :wow: ależ perfidna manipulacja przypomnieć ci twoje wypowiedzi na temat D-1?
D-1 nie stawia się w ..wiadomo kiedy...( chociaż możesz tego nie wiedzieć).Proszę przypomnij.
czy zacytować ci sposób oznakowywania skrzyżowań ? Czy doczekam się tego przepisu, gdzie pieszy poruszajacy sie drogą z pierwszeństwem ma dla siebie znak ? :lol:
w def B-20 jest na temat jezdni czy drogi? analfabeto czytaj!
No czytam i cytuję.
2. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.
i następny...
Przebieg linii bezwarunkowego zatrzymania wyznacza się wzdłuż krawędzi jezdni z pierwszeństwem, a w przypadku występowania linii krawędziowych na jezdni z pierwszeństwem - wzdłuż tych linii.

Czy dotarło, gdzie się maluje linię bezwarunkowego zatrzymania ? Przed drogą czy przed jezdnią drogi z pierwszeństwem ? :lol: :lol: :lol:
BTW... to nie def B-20 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dla ciebie skończył się na B-20 i linii P-12 olać pieszych olać przejście znaki nad ustawą, własny SZPORD
W stosunku do pieszych jest D-6. Ale ten znak nie ma nic wspólnego ze znakami określającymi pierwszeństwo przejazdu. Inaczej rozjeżdżałbyś pieszych na przejściu, bo masz D-1 :lol:
:lol: :lol: No popatrz..masz dwa znaki...który ważniejszy ?
I znowu trzeba ci podać przepis, na który ty bezmyślnie bez zrozumienia się powołujesz.
2)drodze podporządkowanej - rozumie się przez to drogę oznakowaną jako droga podporządkowana, na której kierujący zbliżający się do skrzyżowania jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującym zbliżającym się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako droga z pierwszeństwem;
pieszy to kierujący według ciebie ? :lol: :lol: :lol:
Ja pierdziu ależ ty masz braki chłopczyku
Ja ? to ty nie potrafisz zrozumieć, co oznacza "wzdłuż krawędzi jezdni drogi z pierwszeństwem"
Czyli droga z pierwszeństwem to nie droga :hmm:
ależ ty się pogrążasz w swoim świecie
Za głupi jesteś, aby to zrozumieć. Jeszcze raz...."łamane pierwszeństwo" Przebieg pierwszeństwa na T-6 jest obrazem drogi z definicji ustawowej ? Usiłujesz przypisać pierwszeństwo do definicji drogi i wychodzą ci bzdury, że wszyscy uczestnicy ruchu na każdej z części drogi mogą się stosować i egzekwować swoje pierwszeństwo. A to już jest idiotyzm. Dlatego ci podałem paragraf 2.1, którzy to uczestnicy ruchu są zobowiązani.
no to ustalmy fakty: pieszy przechodzi przez jezdnię wiec ścierścion go rozjeżdża bo miejsce zatrzymania jest dalej? :eek2: Czyli uczestnik ruchu na drodze z pierwszeństwem nie ma pierwszeństwa :eek2: - ciekawe
Czy pierwszeństwo pieszego przechodzącego przez jezdnię na PdP wynika z B-20, czy A-7 dla kierującego, czy ze znaku D-6 i Art 26 ? Odwracając sytuację, kierujący na drodze z pierwszeństwem( czyli nie ma B-20) to już może jechać ? Gdzie A-7 lub B-20 dla pieszego ? Czyli dalej nie rozumiesz przepisu na który sie powołałeś. :lol: :lol: :lol:
żebyś się nie wymigał od swoich chorych wizji to nadal czekam na twoje wyjaśnienie dlaczego na skrzyżowaniu uważasz że nie ma drogi z pierwszeństwem skoro B-20 mówi że jest
A czy ja napisałem, że nie ma drogi z pierwszeństwem ? Możesz to zacytować ?
Naprawdę jesteś porażająco bezmyślny. Nie masz bladego pojęcia o zakresie obowiązywania znaków dotyczących pierwszeństwa przejazdu. Nie odróżniasz ogólnego pojęcia uczestnika ruchu od kierującego. To naprawdę jakiś defekt i ułomność umysłowa, że masz z tym aż taki problem.
Ostatnio zmieniony środa 25 lipca 2018, 07:48 przez szerszon, łącznie zmieniany 1 raz
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czyja wina?

Postprzez szerszon » środa 25 lipca 2018, 07:15

mp0011 napisał(a):Czy ja dobrze rozumiem interpretacje Szerszona, że jeżeli jest linia warunkowego zatrzymania (którą się wyznacza na krawędzi jezdni) to zatrzymujemy się na krawędzi jezdni, a jeżeli jej nie ma - to też na krawędzi jezdni? To w jakim celu ona jest, skoro nic nie zmienia?
Czy dociera do szanownego, że linia może być niewidoczna ? Czy np śnieg zmienia miejsce zatrzymania w związku z B-20 czy A-7 ? Czy szanowny ma pojęcia o pojęciu tzw trójkąta widoczności ?
I jaka interpretacja. To suchy przepis, który do was nie dociera.
benio101 napisał(a):
szerszon napisał(a):Chyba nie bedzie za trudne dla ciebie do zrozumienia,że nie obowiązują pieszych na chodnikach wzdłuż dróg, poboczach, DDR...
A to nowość! Rozumiem, że pięcioletniej dziewczynki jadącej rowerem pod opieką dorosłego chodnikiem ten znak nie obowiązuje: 53.0286255 18.6026923? Jakaś podstawa prawna? Czy kolejne brednie?
To nie nowość. To przepisy, o których nie masz bladego pojęcia. Tu jest dyskusja o znakach określających pierwszeństwo przejazdu, a nie np B-9 czy B-36, których znaczenie i zakres jest ustalony w przepisach szczególnych.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czyja wina?

Postprzez JAKUB » środa 25 lipca 2018, 09:36

Teraz wiem, gdzie jest elektorat posła Michała Szczerby.

"Boże, chroń mnie przed debilami,
bo kontakt z nami sprawa,
że grzeszę pychą"
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Czyja wina?

Postprzez gumik » środa 25 lipca 2018, 11:05

benio101 napisał(a):
gumik napisał(a):
benio101 napisał(a):Znak B–20 "stop" wymaga, aby zatrzymać się przed linią zatrzymania, względnie przed znakiem
Weź nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo zaraz będziemy widzieć kierowców, którzy bez sensu sie zatrzymują przed znakiem stop kilka metrów przed skrzyżowaniem, gdzie zero widoczności.
Gumiczku, nie spamuj. Znów się ośmieszasz:
Dz.U. 2017 poz. 1260 pkt 3.2.21 akapit ósmy napisał(a):Znak B-20 umieszcza się możliwie najbliżej skrzyżowania i nie dalej niż 25 m od niego w obszarze zabudowanym. Odległość umieszczenia znaku należy mierzyć od krawędzi jezdni drogi porzecznej lub od skrajnej szyny. Dopuszcza się umieszczenie znaku B-20 wraz ze znakiem G-3, G-4 albo ze znakiem D-6, D-6a, D-6b (na jednym słupku)


Aha. I skąd wnioskujesz, że zatrzymanie powinno nastąpić przed znakiem? Jak jest znak "STOP" 25m od skrzyżowania, to też się przed znakiem zatrzymujesz?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Czyja wina?

Postprzez szerszon » środa 25 lipca 2018, 21:59

gumik napisał(a):
Aha. I skąd wnioskujesz, że zatrzymanie powinno nastąpić przed znakiem? Jak jest znak "STOP" 25m od skrzyżowania, to też się przed znakiem zatrzymujesz?
Pewnie tak, bo musi ustąpić pieszym na przejściu czy rowerzystom na DDR zgodnie z paragrafem 1.2 :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czyja wina?

Postprzez benio101 » czwartek 26 lipca 2018, 07:48

gumik napisał(a):Aha. I skąd wnioskujesz, że zatrzymanie powinno nastąpić przed znakiem? Jak jest znak "STOP" 25m od skrzyżowania, to też się przed znakiem zatrzymujesz?
Ja tak nie wnioskuję. Podkreśliłeś nawet słowo względnie, a teraz nagle je pominąłeś. Czyżby znów manipulacja? Nieudolna próba czepiania się słówek, co nic nie wnosi do tematu? Doskonale wiem, że znak może stać dalej (ktoś może sobie go postawić nawet i 100 metrów przed skrzyżowaniem, niezgodnie z przepisami). Ty wciąż masz obowiązek się do niego zastosować. Jednak uwzględniając przepisy, znak stoi możliwie najbliżej potencjalnego miejsca zatrzymania, więc masz obowiązek, w przypadku braku linii zatrzymania, zatrzymać się względnie przed znakiem stop.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Re: Czyja wina?

Postprzez szerszon » czwartek 26 lipca 2018, 08:10

benio101 napisał(a): więc masz obowiązek, w przypadku braku linii zatrzymania, zatrzymać się względnie przed znakiem stop.
Kompletna bzdura. W przepisie jest napisane co innego. Kompromituj się dalej.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czyja wina?

Postprzez gumik » czwartek 26 lipca 2018, 09:36

benio101 napisał(a):
gumik napisał(a):Aha. I skąd wnioskujesz, że zatrzymanie powinno nastąpić przed znakiem? Jak jest znak "STOP" 25m od skrzyżowania, to też się przed znakiem zatrzymujesz?
Ja tak nie wnioskuję. Podkreśliłeś nawet słowo względnie, a teraz nagle je pominąłeś. Czyżby znów manipulacja? Nieudolna próba czepiania się słówek, co nic nie wnosi do tematu? Doskonale wiem, że znak może stać dalej (ktoś może sobie go postawić nawet i 100 metrów przed skrzyżowaniem, niezgodnie z przepisami). Ty wciąż masz obowiązek się do niego zastosować. Jednak uwzględniając przepisy, znak stoi możliwie najbliżej potencjalnego miejsca zatrzymania, więc masz obowiązek, w przypadku braku linii zatrzymania, zatrzymać się względnie przed znakiem stop.

W przypadku braku linii P-12, zatrzymanie ma nastąpić przed skrzyżowaniem. Koniec kropka. Żadne "względnie przed znakiem", które nie wiem co miałoby oznaczać.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości