Odpowiedzialność na zasadzie ryzyka - czy obowiązuje?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Odpowiedzialność na zasadzie ryzyka - czy obowiązuje?

Postprzez gumik » poniedziałek 11 czerwca 2018, 09:06

rpa napisał(a):Oczywiście, że nie mam dowodów, jakie miałbym mieć? Sprawa nie dotyczyła mnie osobiście, ani nikogo z mojej rodziny. Jednak, znając tutejsze realia, jestem skłonny uwierzyć w tę historię. Nie raz i nie dwa słyszałem o wypadkach rower-samochód z ewidentnej winy rowerzysty i zawsze kończyło się to bardzo źle dla osoby zmotoryzowanej.
Nie no, ok. Jak nie ma żadnych źródeł to wystarczy, że jest jasno powiedziane, że to historia "znajomy znajomego powiedział". Po prostu jest różnica między "znajomy znajomego powiedział", a "znajomy powiedział, a tu pisali o tym", a nawet "słyszałem o tym, a tutaj jest wyrok sądu".
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Odpowiedzialność na zasadzie ryzyka - czy obowiązuje?

Postprzez rpa » poniedziałek 11 czerwca 2018, 09:54

Kto pisze o takich sytuacjach? Gdzie są upubliczniane wyroki sądów o takich sytuacjach? To nie jest sprawa medialna ani żaden precedens. Poza tym to nie informacja z trzeciej ręki, tylko z drugiej - znajoma poszkodowanej.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Odpowiedzialność na zasadzie ryzyka - czy obowiązuje?

Postprzez gumik » poniedziałek 11 czerwca 2018, 11:17

Nie chcę zaczynać dyskusji nie na temat...
Nie sugeruję, że istnieją takie wyroki albo podobne sprawy są upubliczniane. Chciałem jedynie jakiekolwiek potwierdzenie żebym wiedział do której kategorii informacji wrzucić tę. Teraz już wiem do której. :D
Nawet jeśli ktoś na forum by pisał, że on osobiście miał taką sytuację, to jest to dla mnie tylko wypowiedź na forum nieznajomej mi osoby, której intencji nie znam, ani w żaden sposób nie sprawdzę. Po prostu ciężko takie informacje zweryfikować, a bazować na informacji niewiadomego pochodzenia, no to... słabo. Tak się rodzą plotki. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości