Obwodnica Leśnicy

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Obwodnica Leśnicy

Postprzez Cyryl » środa 23 maja 2018, 08:21

ponieważ ostatnio pracuję w soboty i niedziele, weekend robię sobie w poniedziałek, wtorek.
wczoraj wracałem do Wrocławia od strony Środy Śl. DK 94.
jechałem od strony Wołowa i w zasadzie zawsze wracam od strony Obornik Śl. ale ze względu na ostatnio oddaną obwodnicę Leśnicy postanowiłem zobaczyć jak to się ma.
ogólnie - zgroza.

obwodnica, dwupasmowa kończy się na rondzie wrocławskiego lotniska z jednym ALE, jest zakaz wjazdu pojazdom ciężarowym.
więc to co miało łączyć Autostradową Obwodnicę Wrocławia z wyjazdem na Zieloną Górę jest niedostępne dla pojazdów ciężarowych.

czyli w dalszym ciągu poruszają się one starą drogą, a w sytuacji gdy wyłączono sygnalizację świetlną na głównym skrzyżowaniu Leśnicy działy się tam wczoraj dantejskie sceny.
o ile do Wrocławia było jeszcze do akceptacji, to korek wyjeżdżających kończył się na placu Jana Pawła II (dawny 1 maj).

mam nadzieję, że ta obwodnica zostanie udostępniona dla pojazdów ciężarowych, bo jeżeli nie, to budowanie dwupasmówki jest zwykłym marnotrawstwem miejskich funduszy.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obwodnica Leśnicy

Postprzez Blacksmith » środa 23 maja 2018, 18:46

https://wroclaw.tvp.pl/37263934/otwiera ... ciezarowek

"To jest rozwiązanie tymczasowe, bo tak naprawdę ciężki ruch pójdzie w momencie, gdy cały ten pierwszy etap obwodnicy zostanie oddany, czyli w październiku. Wtedy ciężarówki pojadą obwodnicą i da to największą ulgę mieszkańcom Leśnicy i okolic" – zapowiada Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Obwodnica Leśnicy

Postprzez Cyryl » czwartek 24 maja 2018, 05:03

W Warszawie miał zostać zniesiony zakaz godzinowy po skończeniu trasy toruńskiej, czyli teraz S8.
nie został zniesiony, w mediach dowiedzieliśmy się że nastąpi to, dopiero jak zostanie otwarta obwodnica Marek.
Obwodnica otwarta, zakaz dalej jest i się nie zanosi żeby miało się cos zmienić.

także jak uczy doświadczenie, informacje w mediach trzeba traktować z dużą rezerwą.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obwodnica Leśnicy

Postprzez Radhezz » środa 20 czerwca 2018, 22:29

W chorym kraju żyjemy, był czas się przyzwyczaić.

A Leśnicy akurat ta obwodnica była bardzo potrzebna - to co tam się dzieje/działo w godzinach szczytu to była masakra jakaś.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości