Wyjaśnienie dwóch skrzyżowań

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wyjaśnienie dwóch skrzyżowań

Postprzez rubesom » niedziela 22 kwietnia 2018, 21:29

Cześć

1. Jak się zachować na skrzyżowaniu gdzie nie ma znaku D-1 ale widzę, że na drodze równoległej jest znak A-7 lub P-15? Z mojego punktu widzenia jest to skrzyżowanie równorzędne, bo nie mam znaku D-1, ale jak się zatrzymam dla tych z prawej strony to będzie to błąd, bo to ja mam pierwszeństwo (nie ma też żadnego znaku T-6). Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

2. Również sytuacja gdzie nie mam znaku D-1 ale widzę, że droga równoległa jest ze znakiem STOP (P-12 i/lub B-20). Traktować takie skrzyżowanie jak równorzędne czy starać się szukać znaków z drogi równorzędnej zbliżając się do niej?
rubesom
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 28 lutego 2016, 19:45

Re: Wyjaśnienie dwóch skrzyżowań

Postprzez gumik » wtorek 22 maja 2018, 19:50

rubesom napisał(a):Cześć

1. Jak się zachować na skrzyżowaniu gdzie nie ma znaku D-1 ale widzę, że na drodze równoległej jest znak A-7 lub P-15? Z mojego punktu widzenia jest to skrzyżowanie równorzędne, bo nie mam znaku D-1, ale jak się zatrzymam dla tych z prawej strony to będzie to błąd, bo to ja mam pierwszeństwo (nie ma też żadnego znaku T-6). Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

2. Również sytuacja gdzie nie mam znaku D-1 ale widzę, że droga równoległa jest ze znakiem STOP (P-12 i/lub B-20). Traktować takie skrzyżowanie jak równorzędne czy starać się szukać znaków z drogi równorzędnej zbliżając się do niej?


Chyba chodziło Ci o prostopadłą.

Zachować się tak, że Ci co mają A-7/B-20 ustępują Ci pierwszeństwa. Po to te znaki mają inny kształt od reszty, żeby je można było rozpoznać z drugiej strony.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości