Uderzenie w zaparkowane auto

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Uderzenie w zaparkowane auto

Postprzez intensick » piątek 20 kwietnia 2018, 23:35

Przed chwilą parkowałem na ciasnym parkingu. Było mało miejsca, ciemno, do tego nie znalazłem miejsca parkingowego więc zacząłem zawracać. Popełniłem błąd bo zawracałem za szybko i światło cofania słabo oświetlało mi drogę i... lekko uderzyłem w zaparkowaną toyotę. Po kilkunastu minutach, jak znalazłem miejsce do zaparkowania poszedłem ocenić "szkody". Mimo, że u mnie została ok 15cm rysa, to na toyocie śladu nie było, ale pech chciał, że odpadła jej przednia rejestracja. Położyłem ją pod lewym progiem, żeby właściciel auta przypadkiem nie odjechał autem bez rejestracji, bo wcześniej nie zauważył, że przez jakiegoś idiotę mu odpadła. Wsadziłem też za wycieraczkę kartkę z krótką informacją, że uderzyłem podczas cofania, oraz nr telefonu. Jak myślicie - jak teraz może postąpić właściciel toyoty? Oczywiście zapłacę np za wymianę rejestracji jeśli będzie taka potrzeba, ale bardziej martwi mnie to w kontekście zniżek na OC mojego szwagra, na którego stoi moje auto. Pozdrawiam.
intensick
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 kwietnia 2018, 23:20

Re: Uderzenie w zaparkowane auto

Postprzez mp0011 » sobota 21 kwietnia 2018, 13:39

Trzeba było zrobić kilka zdjęć pojazdu, żeby było widać brak szkód... Just In case...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Uderzenie w zaparkowane auto

Postprzez waw » sobota 21 kwietnia 2018, 20:13

intensick napisał(a):Jak myślicie - jak teraz może postąpić właściciel toyoty? Oczywiście zapłacę np za wymianę rejestracji jeśli będzie taka potrzeba, ale bardziej martwi mnie to w kontekście zniżek na OC mojego szwagra, na którego stoi moje auto. Pozdrawiam.

Opcje są generalnie dwie.
Albo będzie bardziej wyrozumiały albo mniej.
W pierwszym przypadku zadzwoni do Ciebie i powie żebyś mu zapłacił za naprawę tablicy i o sprawie nie dowie się ubezpieczyciel.
W drugim przypadku może zażądać spisania protokołu i pójdzie do ubezpieczyciela po odszkodowanie. Ale aktualnie sporo ubezpieczycieli w warunkach ubezpieczenia podaje, że za pierwszą małą stłuczkę nie obcinają zniżek. Ewentualnie można nie podpisać protokołu dla poszkodowanego, wtedy sprawa trafi na policję.

A tak poza tym to zależy od siły uderzenia bo współczesne zderzaki są bardzo elastyczne i przy uderzeniu odginają się z powrotem co nie oznacza że deformacji nie uległy elementy pod nim.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości