Zielona strzałka

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zielona strzałka

Postprzez dawek121 » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 19:37

Dzień Dobry,
Mam pytanie odnośnie zielonej warunkowej strzałki, jak się zachowawyć przy kat C.
Np. dojeżdzam do skrzyżowania i pali się zielona strzałka więc się zatrzymuje przed nią, ustępuje pieszym i tutaj pojawia się problem czy jechac dalej czy nie jezeli mam zablokować połowe przejscia dla pieszych i np sceżke dla rowerzystów.
dawek121
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 16 kwietnia 2018, 19:31

Re: Zielona strzałka

Postprzez LeszkoII » środa 18 kwietnia 2018, 14:57

Możesz wjechać mając 100%-ową pewność, że nikomu nie utrudnisz ruchu. Ewentualnie powstałe utrudnienie ruchu kwalifikuje się pod niezastosowanie się do sygnału nadawanego przez sygnalizator S-2. Nie można się tłumaczyć w stylu "przecież 10 sekund temu nikogo nie było".
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Zielona strzałka

Postprzez dawek121 » środa 18 kwietnia 2018, 15:50

Czyli lepiej stać jak nie mam 100% pewności że się zmieszczę za pasami/scieżką rowerową tak? Czy egzaminator może przerwać egzamin jeżeli "on" uzna że mogłem jechać a nie pojechałem na strzałce warunkowej? Mowa o kat C.
dawek121
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 16 kwietnia 2018, 19:31

Re: Zielona strzałka

Postprzez Cyryl » środa 18 kwietnia 2018, 20:45

zależy od tego jaką masz widoczność.
jeżeli widoczność jest dobra z miejsca przed przejściem, to czekasz przed.
jeżeli jednak nie masz takiej widoczności to musisz podjechać. chyba że zamierzasz wysiąść z auta podbiec do miejsca z którego dobrze widać i wrócić do auta biegiem, aby podjechać, jeżeli sytuacja się nie zmieniła.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 60 gości