Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Kto ma?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Kto ma?

Postprzez bodosz » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:23

Witam.
Bardzo bym prosił o wyjaśnienie, kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu?
Skrzyżowanie znane w stolicy (w pobliżu WORD :-) )
Warszawa, ul Conrada/Kochanowskiego z Reymonta.
Obrazek

widok z prawo-skrętu
Obrazek


Jadę Conrada tak jak pokazuje niebieska strzałka, chcąc skręcić w prawo na zielonym świetle.
Z naprzeciwka z ul Kochanowskiego samochody skręcają też na zielonym świetle ale w lewo, tak jak pokazuje żółta strzałka.

Niby dla zasady ja mam pierwszeństwo ale osoby skręcające po narysowanej żółtej strzałce, gdy już są na Reymonta mają na tyle dużą prędkość że często nie myślą ustępować samochodom skręcającym w prawo w Reymonta z Conrada.
Nie chce mi się walić na siłę i korzystam z ograniczonego zaufania :-) (albo robię to przepisowo).

Pytanie tylko jak móią przepisy?

Niby jest to jedno skrzyżowanie. Chyba że jak prawo-skręt dochodzi do drogi Reymonta ok 10 metrów za skrzyżowaniem to jest to traktowane jako odrębne skrzyżowanie???.
Moje wątpliwości wzbudziło nie ustąpienie mi pierwszeństwa przez jadącą "L" bo zawsze do tego skrzyżowania podchodziłem z dystansem.
bodosz
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:04

Re: Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Kto ma?

Postprzez gumik » wtorek 22 maja 2018, 19:53

Moim zdaniem Ci skręcający w prawo (niebieska strzałka) mają pierwszeństwo nad tymi skręcającymi w lewo (żółta strzałka).
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Kto ma?

Postprzez mp0011 » wtorek 22 maja 2018, 19:56

Wcześniejsza dyskusja o tym skrzyżowaniu:

viewtopic.php?f=3&t=38033
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości