Wyjazd z parkingu a skrzyżowanie, pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wyjazd z parkingu a skrzyżowanie, pierwszeństwo

Postprzez Bellator » niedziela 15 kwietnia 2018, 00:54

Witam, chciałbym dopytać się bardziej doświadczonych kierowców i zaznajomionych dokładnie z kodeksem drogowym kto ma pierwszeństwo tutaj.

Pojazd nr 2 cofa wyjeżdża z parkingu przed osiedlowym sklepem ( włącza się do ruchu)


Pojazd nr 1 skręca na skrzyżowaniu z drogą jednokierunkową w prawo mijając znak a7- ustąp pierwszeństwa

tak to wygląda
https://zapodaj.net/0fc4abe5afee9.jpg.html
Bellator
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 23:55

Re: Wyjazd z parkingu a skrzyżowanie, pierwszeństwo

Postprzez waw » niedziela 15 kwietnia 2018, 18:20

Włączający się do ruchu musi ustąpić.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Wyjazd z parkingu a skrzyżowanie, pierwszeństwo

Postprzez Bellator » czwartek 19 kwietnia 2018, 00:15

Policja po przyjeździe na miejsce stwierdziła że to moja wina, kierowcy motocykla, ja nie przyjąłem mandatu i teraz się zastanawiam czy kwestia braku obiektywizmu policjantów ( kobieta która cofała z parkingu to żona policjanta z tej samej komendy) czy rzeczywiście to tylko moja wina. Narazie sprawa w wydziale dochodzeniowym bo na skrzyżowaniu była kamera miejska
Bellator
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 23:55

Re: Wyjazd z parkingu a skrzyżowanie, pierwszeństwo

Postprzez gumik » niedziela 22 kwietnia 2018, 09:48

Czy kierowca motocykla widział, ze po skręcie będzie miał wolna drogę?
Czy jeśli kierowca motocykla nie był pewny, czy na ulicy w która skręca nie ma żadnej przeszkody, to czy zmniejszył prędkość?
Czy kierowca samochodu miał szanse zauważyć motocykl i ustąpić mu pierwszeństwa?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wyjazd z parkingu a skrzyżowanie, pierwszeństwo

Postprzez Bellator » piątek 27 kwietnia 2018, 20:04

gumik napisał(a):Czy kierowca motocykla widział, ze po skręcie będzie miał wolna drogę?
Czy jeśli kierowca motocykla nie był pewny, czy na ulicy w która skręca nie ma żadnej przeszkody, to czy zmniejszył prędkość?
Czy kierowca samochodu miał szanse zauważyć motocykl i ustąpić mu pierwszeństwa?


ad1, tak, samochód wywofał z parkingu wprost w niego, był zasłonięty
ad2. tak, prędkość bardzo mała, ok 5 km/h, praktycznie toczenie się
ad3. tak, gdyby może nie miał przyciemnionych szyb, 4 metrowego vw sharana, nie był zasłonięty przez inne pojazdy, uwaznie się rozglądal albo zapewnił sobie pomoc innej osoby
Bellator
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2018, 23:55


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 55 gości