Budowany odcinek drogi a rowery

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Budowany odcinek drogi a rowery

Postprzez nieznaju » piątek 06 kwietnia 2018, 14:25

Witam
czy w weekendy lub po godzinach pracy majstrów można jechać na budowanym odcinku drogi?
normalnie są znaki zakazu wjazdu dla pojazdów innych niż pojazdy budowy ale co z rowerem?

droga biegnie przy dość ruchliwej trasie albo to S-ka albo krajówka... a tak nie byłoby samochodów. i bezpiecznie
wylany jest asfalt jeżdżą po nim koparki i samochody z piachem.

a ja sobie mogę legalnie tam wjechać rowerem gdy już budowlańcy konczą prace albo jest niedzielny dzień i nie pracują?
nieznaju
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 kwietnia 2018, 14:23

Re: Budowany odcinek drogi a rowery

Postprzez mp0011 » sobota 07 kwietnia 2018, 12:31

A jak wkręcisz sobie kawał jakiegoś drutu w szprychy, przewrócisz się i walniesz głową w stos betonowych krawężników, to będziesz miał pretensje że teren nie był dostatecznie zabezpieczony...?

Zakaz to zakaz, a rower to pojazd, którego ten zakaz dotyczy.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Budowany odcinek drogi a rowery

Postprzez Cyryl » sobota 07 kwietnia 2018, 13:14

nieznaju napisał(a):...normalnie są znaki zakazu wjazdu dla pojazdów innych niż pojazdy budowy ale co z rowerem?...


jeżeli Twój rower jest pojazdem budowy, wozisz nim kruszywo, zbrojenia, asfalt lub choć dokumentację budowy, to jak najbardziej możesz tam jeździć.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowany odcinek drogi a rowery

Postprzez rpa » niedziela 08 kwietnia 2018, 11:47

Uczestniczyłem kiedyś w budowie drogi i szczerze nie polecam, zdziwiłbyś się w co niewidocznego można wjechać. Na budowie często zarabiają wulkanizatorzy, ty chociaż zaoszczędź na ortopedzie.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości