Kolizja

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kolizja

Postprzez kamyk8520 » piątek 30 marca 2018, 23:11

Witam, dziś miałem kolizje na drodze która wyglądała mniej więcej tak:
Jadę w terenie zabudowanym (sam) i zamierzam zaraz skręcić w lewo na wjazd do biedronki, widzę, że nie ma blisko samochodów, więc zabieram się do manewru, a jakaś pani szykuje się do wyjazdu z biedronki w tym samym momencie co wykonuje manewr, lecz zamiast zjechać do krawędzi wjazdu/wyjazdu ustawiła się mniej więcej na środku, tak, że nie mogłem wjechać, będąc już na przeciwnym pasie. Z naprzeciwka nadjeżdża auto z dużą prędkością i zaczyna trąbić, więc wrzucam wsteczny bieg (w automacie) i próbuje cofnąć, kierowca dalej zbliżał się z dużą prędkością i dopiero po jakimś czasie zaczyna hamować gwałtownie, zdążyłem odjechać niecałe pół metra, a on uderza we mnie.
I tu do was pytanie, jak według was to wygląda.
Dodam, że pomimo moich tłumaczeń, policja orzekła o mojej winie.
kamyk8520
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 30 marca 2018, 22:54

Re: Kolizja

Postprzez szerszon » sobota 31 marca 2018, 11:26

Ciekawe czy na drzewo też by trąbił i czy policja obwiniłaby to drzewo.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja

Postprzez gumik » sobota 31 marca 2018, 13:46

Jeśli jest dokładnie tak jak piszesz, to wina kolizji nie jest Twoja. Kierowca miał czas na reakcję, mógł spokojnie sie zatrzymać. Problemem w takich sytuacjach jest udowodnienie swojej racji.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kolizja

Postprzez mp0011 » sobota 31 marca 2018, 23:31

Chyba, że było dokładnie tak, jak piszesz ;)

Bo być może kierowca jadący drogą z pierwszeństwem próbował np. minąć Cię tyłem, trąbiąc jednocześnie.
Wtedy zacząłeś cofać, na co niestety tamten nie zdążył już zareagować...

Nieco za mało szczegółów aby wyciągać jednoznaczne wnioski. Przydałyby się zdjęcia miejsca oraz skutków.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości