Kto w tej sytuacji ma pierszenstwo?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kto w tej sytuacji ma pierszenstwo?

Postprzez dawidzbazin » niedziela 18 marca 2018, 17:12

Witam, zastanawia mnie kto ma pierszenstwo w tej sytuacji, czarny czy czerwony? Czerwony jedzie drogą która niema ustalonego znakiem pierszenstwa, więc wedlug mnie pierszenstwo ma czarny, ktory wjezdza z prawej strony czerwonego (jest to skrzyzowanie wedlug prawa tak?) Czy jednak sie myle?
Załączniki
Zrzut ekranu (1).png
dawidzbazin
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 18 marca 2018, 16:41

Re: Kto w tej sytuacji ma pierszenstwo?

Postprzez dylek » niedziela 18 marca 2018, 20:14

https://goo.gl/maps/Lx6xbLbb1ou
Zerknij do rozporządzenia co oznacza ten znak ustawiony na wyjeździe z ul. Zaułek.
Myślę, że to poniekąd wyjaśni pierwszeństwo przy wjeździe na ten rynek ;)
Natomiast już na samym rynku ? Hmmm... formalnie masz rację, ale byłbym baaaardzo ostrożny z egzekwowaniem tego swojego pierwszeństwa :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kto w tej sytuacji ma pierszenstwo?

Postprzez dawidzbazin » niedziela 18 marca 2018, 20:42

Masz racje, lecz znak ten stoi przed tym pierwszym wjazdem na rynek. Ustepujemy pierszenstwa autom nadjezdzającym z lewej, lecz krzyzowka o ktora mi chodzi jest tą kolejną, 20m dalej (przy zjezdzie w jednokierunkową ul.jeziorną) i tam juz niema zadnego znaku ustąp pierszenstwa, bo o ile dobrze pamietam znak "miejsce zamieszkania" o ktorym mowisz kasuje sie za krzyzowką na ktorej stoi :) Dobrze mysle?
dawidzbazin
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 18 marca 2018, 16:41

Re: Kto w tej sytuacji ma pierszenstwo?

Postprzez gumik » czwartek 22 marca 2018, 13:08

dawidzbazin napisał(a):o ile dobrze pamietam znak "miejsce zamieszkania" o ktorym mowisz kasuje sie za krzyzowką na ktorej stoi :) Dobrze mysle?
Nie. Ten znak nigdzie się nie kasuje. Po prostu w miejscu w którym wyjeżdżasz ze "strefy zamieszkania" włączasz się do ruchu i ustępujesz wszystkim pierwszeństwa. Tam dalej jest normalne skrzyżowanie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto w tej sytuacji ma pierszenstwo?

Postprzez Henq » sobota 24 marca 2018, 21:35

dawidzbazin napisał(a):Masz racje, lecz znak ten stoi przed tym pierwszym wjazdem na rynek. Ustepujemy pierszenstwa autom nadjezdzającym z lewej, lecz krzyzowka o ktora mi chodzi jest tą kolejną, 20m dalej (przy zjezdzie w jednokierunkową ul.jeziorną) i tam juz niema zadnego znaku ustąp pierszenstwa, bo o ile dobrze pamietam znak "miejsce zamieszkania" o ktorym mowisz kasuje sie za krzyzowką na ktorej stoi :) Dobrze mysle?
dobrze myślisz, obie drogi przez ten parking przecinają się z tą po wyjeździe ze strefy tworząc normalne skrzyżowania równorzędne - brak znaków - zapewne ktoś zapomniał o znakach
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości