Wyjazd z drogi podporządkowanej w lewo w drogę dwujezdniową

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wyjazd z drogi podporządkowanej w lewo w drogę dwujezdniową

Postprzez MrRoly » sobota 10 marca 2018, 14:40

Witam,
jeśli był temat na forum to przepraszam ale szukałem i nie znalazłem podobnego.
Chciałbym zapytać o skręt w lewo na drodze dwujezdniowej dwukierunkowej tak jak na GoogleMaps. Wyjeżdżam z drogi podporządkowanej chcę skręcić w lewo i pytanie czy pokonywać to "na raz" czy można wjechać na środek, czyli ustąpić pierwszeństwa z lewej a później z prawej? Z zatrzymaniem na środku obawiam się, że mogę się nie zmieścić na pasie samochodem i istnieje ryzyko, że może ktoś będzie chciał skręcić w lewo z prawej strony a ja mogę go nie zauważyć oraz ktoś będzie chciał jechać na wprost z naprzeciwka i go przyblokuję.
pozdrawiam
https://www.google.com/maps/@50.9131513,20.681396,0a,75y/data=!3m4!1e1!3m2!1slS82jkkLkly2oMdBnhhQjQ!2e0
MrRoly
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 10 marca 2018, 14:31

Re: Wyjazd z drogi podporządkowanej w lewo w drogę dwujezdni

Postprzez waw » poniedziałek 19 marca 2018, 01:31

Najlepiej by było przejechać "na raz", ale to nie zawsze możliwe. Jeśli jedziesz pojazdem o takich wymiarach że zmieści się w wymiarach wysepki (jak ten niebieski) możesz śmiało jechać na dwa. Większym pojazdem do drugiej jezdni możesz dojechać gdy na pierwszej pojazdy są na tyle daleko że najprawdopodobniej zdąży się już wjechać na drogę nim zdążą nadjechać.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości