Ustawienie się autobusem przed rondem

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Ustawienie się autobusem przed rondem

Postprzez Paszkowski » niedziela 04 marca 2018, 02:03

Witam. Mam nie mały dylemat. Które zatrzymanie będzie właściwe przed rondem, zważywszy na przejście dla pieszych? Autobus, na którym się uczę ma prawie jedenaście metrów, i nie wiem kompletnie, czy właściwym będzie wjechanie przed warunkowe trójkąty, gdyż z drugiej strony na to popatrzeć przejście dla pieszych zostanie "niedrożne" a z kolei ustanie przed pasami może być niewłaściwe, ponieważ teoretycznie trzeba zatrzymać się przed linią złożoną z trójkątów... Proszę o pomoc..
Załączniki
sdfdsffds.jpg
Paszkowski
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 03 marca 2018, 22:23

Re: Ustawienie się autobusem przed rondem

Postprzez stanislaw » niedziela 04 marca 2018, 09:23

jak dla mnie musisz stanac przed pasami,
nie możesz zastawiać przejścia dla pieszych ,
zwróć uwagę w miescie jak staja kierowcy autobusow ...
nigdy nie widziałem by atrzymywalis ie na pasach ... pieszy jest "swiety"
stanislaw
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 03 marca 2018, 23:11

Re: Ustawienie się autobusem przed rondem

Postprzez Henq » niedziela 04 marca 2018, 15:39

Paszkowski napisał(a):Witam. Mam nie mały dylemat. Które zatrzymanie będzie właściwe przed rondem, zważywszy na przejście dla pieszych? Autobus, na którym się uczę ma prawie jedenaście metrów, i nie wiem kompletnie, czy właściwym będzie wjechanie przed warunkowe trójkąty, gdyż z drugiej strony na to popatrzeć przejście dla pieszych zostanie "niedrożne" a z kolei ustanie przed pasami może być niewłaściwe, ponieważ teoretycznie trzeba zatrzymać się przed linią złożoną z trójkątów... Proszę o pomoc..
nie masz obowiązku zatrzymywać się przed P-13, tak samo jak nie masz obowiązku zatrzymywać się przed A-7 to są tylko linie pomocnicze to nie są linie P-12 gdzie bezwzględnie musisz się zatrzymać. O ile zatrzymanie na pasach może być uznane za błąd (powinno) to niezatrzymanie się przed P-13 jak nic nie jedzie nie jest błedem.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Ustawienie się autobusem przed rondem

Postprzez rpa » niedziela 04 marca 2018, 16:59

Koledze nie chodzi o zatrzymywanie się w sytuacji, gdy nikogo nie ma na rondzie, tylko o ustępowanie pierwszeństwa.
Rozwiązanie: przepuszczasz pieszych i dojeżdżasz do linii. Jeśli nie ma pieszych na przejściu i zamierzających przez nie przejść, również dojeżdżasz do linii. Jeśli sytuacja jest niepewna i masz widoczność pozwalającą ocenić sytuację na rondzie, lepiej zatrzymać się przed przejściem i powoli się dotoczyć - i tak nie wjedziesz na zajęte, a egzaminator odbierze to jako dodatkową, uzasadnioną ostrożność. Tak samo się robi w osobówce, więc nie rozumiem skąd wątpliwości.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Ustawienie się autobusem przed rondem

Postprzez Cyryl » niedziela 04 marca 2018, 18:33

sytuacja tak zdarza się na co dzień na egzaminach kat. D.
zależy to od dwóch czynników:
1. jak wspomniał przedmówca jeżeli nie ma pieszych, to wjeżdżasz przed linię zatrzymania warunkowe złożonej z trójkątów (one są wierzchołkami w drugą stronę).
2. zależy od widoczności, przecież nie zostawisz pojazdu przed przejściem i nie będziesz wysiadał, wybiegał przed skrzyżowanie, aby zobaczyć czy coś jedzie, z powrotem biegiem do autobusu i po zapięciu pasów ruszamy, tylko w tym czasie sytuacja mogłaby się już zmienić.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości