Nehringa Szczecin - ZAWRACANIE

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Nehringa Szczecin - ZAWRACANIE

Postprzez Badura » czwartek 01 marca 2018, 22:35

Film:
https://www.youtube.com/watch?v=yP3vRhGKReA
Zawracanie dookoła wyspy. Wjeżdżamy w prawo na drogę jednokierunkową. Następnie trzymając się lewej krawędzi jezdni skręcamy w lewo, po czym autor filmu ląduje znowu przy LEWEJ KRAWĘDZI. :hmm: Może mi ktoś to wytłumaczyć? Prawdopodobnie się mylę, ale dla mnie po skręcie w lewo lądujemy na drodze DWUKIERUNKOWEJ zatem autor filmu ustawił się pod prąd Jest to klasyczna pułapka egzaminacyjna i egzaminy tam też jeżdżą w taki sposób. LEO, WHY ??! Nie ogarniam :roll:
O właśnie o tę "przelotkę mi chodzi"
Obrazek
Obrazek


LINK DO MAPY https://goo.gl/maps/mG9B2jpDEGS2
Badura
 
Posty: 54
Dołączył(a): niedziela 27 grudnia 2015, 23:01

Re: Nehringa Szczecin - ZAWRACANIE

Postprzez Henq » niedziela 04 marca 2018, 16:55

Badura napisał(a):O właśnie o tę "przelotkę mi chodzi"

ta przelotka jest dwukierunkowa, błąd na filmie jest!
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Nehringa Szczecin - ZAWRACANIE

Postprzez mp0011 » niedziela 04 marca 2018, 18:40

Podejrzewam, że kiedyś to funkcjonowało jako przedłużenie tej jednokierunkowej z prawej strony i "tak się przyjęło"...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Nehringa Szczecin - ZAWRACANIE

Postprzez Badura » niedziela 04 marca 2018, 20:41

Henq napisał(a):ta przelotka jest dwukierunkowa, błąd na filmie jest!


też mi się właśnie tak wydaje, tylko czemu do cholery inni uczą pod prąd :hmm: z desperacji aż założyłem temat bo zwątpiłem w swoją wiedzę
Badura
 
Posty: 54
Dołączył(a): niedziela 27 grudnia 2015, 23:01

Re: Nehringa Szczecin - ZAWRACANIE

Postprzez mp0011 » niedziela 04 marca 2018, 21:35

Obrazek

Zasadniczo, pokonywanie przełączki "od wewnątrz", czyli mijanie się prawymi bokami nie jest błędem i często jest to wygodniejszy i bezpieczniejszy sposób mijania się pojazdów, choć zazwyczaj przełączki te nie są takie długie.

Należy zauważyć, że oba kierunku mogą wykorzystywać tę drogę wyłącznie do zawracania, a to jest sytuacja dość specyficzna. Nie należy traktować jej więc jak każdej innej drogi czy ulicy, ale jako część infrastruktury o konkretnym przeznaczeniu, jakim jest WYŁĄCZNIE zawracanie. Tak patrząc na mapę widać, że jest to fragment łączący dwie jezdnie jednej drogi, a nie oddzielna droga...

Przy jeździe z prawej, tory jazdy przecinały by się niepotrzebnie dwukrotnie. Wyobraźmy sobie jak by się tam jeździło jakby z obu kierunków nagle chciało zawrócić po kilkanaście samochodów... i autobus...

P.S.
Zauważcie brak zakazów skrętu lub wjazdu z przełączki w prawo. Widocznie dla miejscowych jest to oczywiste ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości