Stłuczka.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Stłuczka.

Postprzez Saluut18 » środa 28 lutego 2018, 08:47

Witam, dziś rano zdarzyła się taka sytuacja: wyjeżdżając z parkingu cofając stoczył się na mnie zaparkowany z tylu samochód. Nie zdążyłem wyhamowac i lekko w niego uderzyłem. Po czyjej stronie leży wina?
Saluut18
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 28 lutego 2018, 08:43

Re: Stłuczka.

Postprzez Henq » środa 28 lutego 2018, 20:06

Saluut18 napisał(a):Witam, dziś rano zdarzyła się taka sytuacja: wyjeżdżając z parkingu cofając stoczył się na mnie zaparkowany z tylu samochód. Nie zdążyłem wyhamowac i lekko w niego uderzyłem. Po czyjej stronie leży wina?

jak to stoczył się na ciebie zaparkowany pojazd i nie zdążyłeś wyhamować?
a jak byś wyhamował to by się na ciebie nie stoczył? - to coś nie bardzo się toczył :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Stłuczka.

Postprzez mp0011 » środa 28 lutego 2018, 20:41

W praktyce, wina leży po stronie tego, kto ma gorszych świadków i dowody.
Masz zdjęcie tamtego samochodu wystającego z miejsca parkingowego w miejscu kolizji?

Jeżeli tamten się poruszał bez kierowcy i toczył się w momencie kolizji, jest to jego wina 100%.
Ale nie powinieneś mówić że go nie zauważyłeś, bo to źle świadczy o Twoich zdolnościach. "A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, (...), to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!" - parafrazując. W końcu cofając masz obowiązek obserwować co się za tobą dzieje.

Jeżeli tamten stanął/stał przed kolizją, to wina Twoja, lub 50/50.

Generalnie im bardziej się poruszasz, tym bardziej Twoja wina, ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Stłuczka.

Postprzez PraktykRuchu » sobota 10 marca 2018, 18:23

Generalnie im bardziej się poruszasz, tym bardziej Twoja wina, ;)

Najlepiej mówić, że przed nim spieprzałeś, ale cię dogonił. 8)
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Stłuczka.

Postprzez stefek3434 » poniedziałek 19 marca 2018, 22:28

Tłumaczenie te powyżej jest według mnie posunięciem trochę smarkatym
stefek3434
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2018, 22:27

Re: Stłuczka.

Postprzez Cyryl » środa 21 marca 2018, 20:26

Saluut18 napisał(a):...wyjeżdżając z parkingu cofając stoczył się na mnie zaparkowany z tylu samochód...Po czyjej stronie leży wina?


mój kolega miał podobny wypadek:
cofając samochodem pomylił mu się gaz z hamulcem (lub odwrotnie) i stoczył się na niego sklep. w rezultacie znalazł się samochodem na wystawie sklepowej.
nie wiem czy to ma znaczenie, ale nie była to wolna od handlu niedziela.
no właśnie czyja wtedy jest wina?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości