Dwa pasy do skrętu w lewo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » środa 14 marca 2018, 23:03

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):ależ oczywiście, że odróżniam, w przeciwieństwie do ciebie! Jazda po skosie z lewego pasa na prawy przez powierzchnię skrzyżowania nie jest wyborem pasa, a zmianą pasa ruchu :thumb2: niestety to tak w temacie dlaczego nie umiesz czytać :eek2:
A ile stopni ma ten skos,że traktujesz to jako zmianę pasa ruchu ? Na filmiku też jada po "skosie" a autor nawet nie zająknął się o zmianie pasa ruchu. Mowa o zajęciu pasa. To taka drobna różnica, ponieważ nie ma mowy o sygnalizacji zajęcia pasa ruchu. :lol: :lol: :lol:
a ile stopni ma mieć skos żebyś zaczął rozróżniać zmianę pasa ruchu od wyboru pasa ruchu?

Obrazek

za mało? to może wystarczy tyle:

Obrazek

czy też za mało? jakieś większe skrzyżowanie z większą powierzchnią dać?

szerszon napisał(a):
niestety na ciebie wystarczy prosty język pisany - którego nie ogarniasz. Nadal nie wskazałeś zapisu w 22.2 na temat skrzyżowania :thumb2: nadal w art 22.5 nie wskazałeś słowa autostrada :thumb2:
A to zmieniam kierunku jazdy zmieniając kierunek jazdy podczas przejazdu przez skrzyżowanie ? Czy na autostradzie nie zmieniam pasa ruchu, gdy przejeżdżam z prawego na lewy ? Art 22.5 nie dotyczy m.in autostrady ? Nie sygnalizuje zmiany pozycji na drodze ?
przestań perfidnie manipulować! Miałeś wskazać gdzie w art 22.5 jest mowa o ułożeniu pojazdu na drodze - nie wskazałeś tylko zaczynasz kombinować, bo znów nie pasuje do twojej wizji - no to prosty język:
art 22.5 Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
Wskaż zapis mówiący o pozycji pojazdu na drodze, podpowiedź:
- prawa krawędź jezdni;
- środek jezdni;
- lewa krawędź jezdni;
podpowiedź nr 2:
art 22.5 mówi jaki manewry sygnalizujemy od kiedy do kiedy :thumb2: :lol:

szerszon napisał(a):Możesz wskazać dokładny czas, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu ?
strzałka czarna zastępująca tor pojazdu niewidoczna czy jak?

szerszon napisał(a): Tory jazdy dotyczą zajęcia pasa ruchu już a skrzyżowaniem.
no i właśnie tego nie ogarniasz, tory jazdy przez skrzyżowanie nie moga dotyczyć zajęcia pasa ruchu za skrzyżowaniem :thumb2:
o zajęciu pasa ruchu mówimy tylko wówczas gdy masz jeden tor jazdy i wjeżdżasz na konkretny pas ruchu:
Obrazek

jeżeli piszesz o torach jazdy zawsze będzie to zmiana pasa w trakcie zmiany kierunku jazdy:

Obrazek

szerszon napisał(a):ty natomiast wymyśliłeś sobie zmianę pasa ruchu bez sygnalizacji jeszcze podczas przejazdu przez skrzyżowanie.
Nic sobie nie wymyśliłem po prostu tak jest, to nie moja wina, że nie potrafisz przetworzyć dwóch manewrów na raz :thumb2:

Obrazek


szerszon napisał(a):Nie pisałem nigdzie o zmuszeniu zajęcia któregokolwiek PO SKRĘCIE. No chyba jak w pokrewnym wątku dla ciebie skrzyżowaniem jest wjazd na SoRO...a to już inna bajka. :lol: :lol: :lol:
nie! bajka ta sama, w jednym i drugim wątku twierdzisz że art 22 nakazuje mi przejazd przez powierzchnię skrzyżowania jedynym słusznym pasem wewnętrznym :lol: a to jest głupota :thumb2:

szerszon napisał(a):
już udowodniłeś że czytanie nie jest twoją mocną stroną to może obrazki pomogą
Sytuacje analogiczne ze zdjęć tak jak na filmiku. Na razie jesteś jedyną osobą określającą zajęcie pasa ruchu po skręcie jego zmianą. :lol: :lol: :lol:
Dlatego nie możesz sobie poradzić z sygnalizacją, obowiązkową, zmiany pasa ruchu, gdy masz obowiązek sygnalizacji zmiany kierunku jazdy. :lol: :lol: :lol:
jednak nie pomogły :eek2: nadal to ty widzisz wybór pasa ruchu w miejscu gdzie pas ruchu się zmienia :thumb2: ; nadal to ty widzisz w art 22.5 zapis, że każdy z manewrów należy sygnalizować, a sorry jeszcze teraz doszło słowo "obowiązkową" sygnalizacją :eek2: ; więc nadal to ty nie znasz przepisów i czerpiesz bzdurki ze swojego prywatnego PoRD. Może czas najwyższy zamienić pierdoły na konkretną ustawę?
Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602


szerszon napisał(a):
kolejny przykład twojej tępoty i perfidnej manipulacji. Aby zmienić pas ruchu muszą być te pasy ruchu np przed lub za skrzyżowaniem - na wstawionym przykładzie takowych niema - nie na temat :thumb2: - ale ty zapewne takowe widzisz - ty widzisz różne rzeczy - nie wróżę ci nic dobrego na przyszłość - pokój bez klamek
No są dalej pasy ruchu za skrzyżowaniem. Nie widzisz ?
No nie widzę :eek2: widzę wysepkę i dwie jezdnie :thumb2: ty na prawdę masz poważne braki w wiedzy

szerszon napisał(a): Są i przed.
nadal dwie jezdnie :eek2: :wow:
I znów twoja perfidna manipulacja się nie udała :lol: :lol: :lol: sam sobie strzeliłeś w kolano - brawo pseudo instruktorek :thumb2:

szerszon napisał(a):
oczywiście że tam gdzie jest przejazd przez powierzchnię skrzyżowania trzema różnymi torami nie ma mowy o wyborze pasa ruchu nie wiem jakim cudem ty tam zajęcie pasa widzisz jak pasy są za skrzyżowaniem a nie na :hmm: Więc co zajmujesz na skrzyżowaniu?
Przeciez na filmiku, który się stał twoim strzałem w kolano
akurat filmik był twoim strzałem w kolano: przypomnę "z lewego tylko na lewy" :thumb2: - co za brednie :help:

szerszon napisał(a):WYRAŹNIE są możliwe trzy różne tory jazdy...
o widzisz czyli nie wybiera pasa ruchu a trzema różnymi torami przez skrzyżowanie wjeżdża na te pasy ruchu, więc jakim cudem to robi z lewego na prawy nie przecinając toru jazdy z lewego na lewy, czy też z lewego na środkowy? :hmm:
ułatwię ci każdy tor jazdy to niewyznaczony pas ruchu :thumb2: - no chyba że tu jest twój problem i tego nie wiedziałeś :lol: :lol: :lol: - ale beka wstyd :lol: :lol: :lol:
ale wracając: więc jaki cudem wjeżdża z lewego pasa ruchu na prawy przejeżdżając przez lewy pas ruchu i środkowy pas ruchu? przypomnę nie przecina pasów ruchu bo już jest na poprzecznym ale zmienia pasy ruchu :thumb2: jak byś znów coś nie rozumiał to tak przecina pasy ruchu ale te na części jezdni do ruchu przeciwnego :spoko:


szerszon napisał(a): pojazd może zająć każdy z trzech pasów po skręcie. Podczas przejazdu przez skrzyżowanie zmieniam kierunek jazdy. Wskaż te pasy ruchu na skrzyżowaniu na swoim filmiku. :lol: :lol: :lol:
ależ braki :help:
art 2.7 - pas ruchu
zielone - odległości jeden pojazd
czerwone - odległości jeden pojazd:

Obrazek

niebieska strzałka - pojazd -> czerwone zmienia, zielone przecina :thumb2:

szerszon napisał(a):
a to jakieś linie ciągłe prowadzące zabraniają mi zajęcie zewnętrznego pasa? może jakieś strzałki kierunkowe? Albo jakiś przepis? dajesz mystrzu dajesz
Po skręcie owszem.
a na skrzyżowaniu nie? no to jeszcze raz wskaż którym pasem ruchu mam wykonać manewr zawracania:

Obrazek

czerwonym czy czarnym? odpowiedź podeprzyj przepisem :thumb2:

szerszon napisał(a): Natomiast podczas jazdy wjeżdżasz na wewnętrzny z zamiarem skrętu w lewo.
wskaż jaki przepis i jakie linie wymuszają na mnie wjazd na powierzchnię skrzyżowania na pas tylko wewnętrzny? Masz powyżej rysunek ułatwi ci :help:

szerszon napisał(a): Masz już to sygnalizować od zamiaru, a nagle chcesz sie znaleźć na prawym. Ok. Jak to zasygnalizujesz jeśli jeszcze nie skończyłeś sygnalizacji skrętu w lewo ? A może już skończyłeś ?
co do znalezienia się na prawym to jak już wspomniałem wskaż zapis gdzie masz nakazane sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy i zmiany pasa ruchu obowiązkowo każdego z manewrów :thumb2: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
Wg ciebie jedyny słuszny pas jaki mogę zająć na powierzchni skrzyżowania to wewnętrzny, z lewego na lewy:
Nie. W miejscu grota strzałki jestem już po skręcie i faktycznie mogę zająć jeden z dwóch pasów do wyboru.
a przejechać skrzyżowanie mogę tylko jedynym słusznym pasem wewnętrznym :lol: :lol: :lol: - tak tak znam już twoje brednie.

szerszon napisał(a): Problem w tym,że ty chcesz znaleźć się w tym miejscu z prawego pasa jeszcze przed skrętem.Zbliżasz się do skrzyżowania lewym zmieniasz na prawy przed skrętem i skręt w lewo. Twoje rysunki nie mają nic wspólnego ze znalezieniem się na rondzie na prawym pasie na wysokości pierwszego zjazdu przy skręcie w lewo ( gdzie jeszcze nie było skrętu)
problemem jest to że ty nie mając żadnych linii prowadzących nakazujesz mi wjazd z lewego pasa przed skrzyżowaniem na jedyny słuszny wg ciebie lewy pas na skrzyżowaniu :help: - to jest głupota i nie widzisz tego :help:

szerszon napisał(a):
a to bzdurą jest i dlatego mam z ciebie beke - wychodzi twoja znajomość przepisów - i jeszcze perfidnie manipulujesz że art 22.2 albo art 22.5 na tobie to wymusza :lol: :lol: :lol: - bzdura!
Na tych twoich rysunkach (ostatnich) faktycznie wszystko jest zgodne z Art 22.2 i 5. Tylko nie ma to nic wspólnego ze zmianą pasa ruchu, czy sytuacją na prawym pasie przy skręcie w lewo na rondzie.
usuń sobie swoje manipulacje czyli strzałki P-8 przed wjazdem na skrzyżowanie i nagle zauważysz, że przejazd przez skrzyżowanie w tym wypadku objazd wyspy można zrobić pasem dowolnym lewym lub prawym a nie tylko wewnętrznym :thumb2: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
ani twoje perfidna manipulacja :thumb2:
taaaa... ja daję przykład jazdy na wprost przez SoRO przy dyskusji o skręcie w lewo.
a to nie ty wstawiłeś ten rysunek z SoRO ze strzałkami P-8x przed skrzyżowaniem? :hmm: - i dziwisz się że zarzuca ci się kłamstwa i manipulacje :eek2:

szerszon napisał(a):
Nie ma przepisu nakazującego przejazd dookoła wyspy pasem wewnętrznym
A czy ktoś tak twierdzi ? Przecież mogę skręcić w prawo. To po co mam meldować się na wewnętrznym. Sygnalizuje się zmianę pasa ruchu lub kierunku jazdy, a nie dookoła wyspy czy zajęcia bądź przecięcia pasa ruchu.
i znów manipulacja i kłamstwa :thumb2: cały czas ty twierdzisz że jedyne słuszny pas jakim mogę objechać wyspę dookoła to pas wewnetrzny :thumb2:

szerszon napisał(a):
Jedyne co zrozumiałem to fakt że nie umiesz czytać i wstawiasz obrazki nie na temat :help: gdzie tu jest skrzyżowanie?
Skrzyzowanie masz na swoim filmiku, gdzie nie wiem, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu podczas skrętu w lewo. Pomóż i wskaż. Jest mowa o zmianie pasa ruchu to ci wstawiłem rysunek obrazujacy zmianę pasa ruchu, a nie jego zajęcie po skręcie :lol: :lol: :lol:
no i manipulacji ciąg dalszy :eek2:

szerszon napisał(a):
a tu masz zmianę pasa ruchu:
Obrazek
w trakcie zmiany kierunku jazdy!
Cały czas czekam na sposób sygnalizacji tej "zmiany" pasa ruchu :lol: :lol: :lol: przypominam,że masz obowiązek sygnalizacji zmiany kierunku jazdy do zakończenia manewru.
a ja cały czas czekam aż nauczysz się przepisów i przestaniesz pisać swój własny PoRD :spoko:

szerszon napisał(a):Gdybyś pojął,że to nie jest zmiana pasa ruchu tylko zajęcie pasa ruchu po skręcie to nie byłoby problemu. Prawie nikt nie jeździ "kwadratowo" abyś był szczęśliwy i nie miał rozterek, czy to jest zmiana pasa ruchu czy nie.Zajmujesz pas ruchu wjeżdżając na poprzeczną drogę, która jest za skrzyżowaniem, a przecina się na skrzyżowaniu. Wspólczuję ci, że nie potrafisz odróżnić dwóch rzeczy.
Nie to nie jest zajęcie pasa ruchu tylko jego zmiana! Nie musi nikt jeździć kwadratowo, robią to tylko "L" ale skoro sam instruktorek nie rozróżnia zmiany pasa ruchu od zajęcia pasa ruchu to co się dziwić później że w warszafce jeździć nie umieją :eek2:
jeszcze raz:
wybór pasa ruchu:

Obrazek

zmiana pasa ruchu:

Obrazek

naucz sięw końcu rozróżniać dwa manewry i przestań nazywać szambo perfumerią :spoko:

szerszon napisał(a):
Zmiana pasa ruchu to przejechanie przez linie przerywane na sąsiedni pas ruchu jak czerwona strzałka. Czaisz?
Taki sam manewr jak TIRa.Też przejeżdża przez linie przerywane na sąsiednie pasy ruchu. :lol: :lol: :lol:
:wow: na drodze poprzecznej ot taka różnica - dziwne że taki instruktorek warszafski tego nie widzi :wow:

szerszon napisał(a):Przeciecie pasów ruchu aby wjechać na prawy na drodze poprzecznej.
no to przecięcie czy zmiana bo się zaczynasz gubić w tych manipulacjach :eek2:

szerszon napisał(a):Zmiane pasa ruchu miałeś na powyższych rysunkach.
na skrzyżowaniu? nie widzę, wskażesz czy znów będziesz kombinował bo ci się światopogląd zawalił?

szerszon napisał(a):
]Tak twoją - oba manewry trzeba sygnalizować :help: :lol: :lol: :lol: - co za idiotyzm
Nie widze zniesienia obowiązku sygnalizacji pasa ruchu. Natomiast nie widzę obowiązku sygnalizacji przeciecia pasa ruchu lub jego zajęcia. Dlatego sie zapętliłeś. :lol:
jak na razie zapętliłeś się ty, w swoich manipulacjach i kłamstwach :thumb2: nadal czekam na zapis w 22.5 o sygnalizowaniu każdego manewru i to jeszcze obowiązkowo :spoko: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
Pas ruchu możesz zmienić na autostradzie, na drodze gdzie tylko są pasy ruchu, ale wg ciebie art 22.5 opisuje położenie pojazdu w czasie przejazdu przez skrzyżowanie, czy też w czasie przejazdu przy zmianie pasa ruchu na takiej zasadzie jak art 22.2 więc wskaż ten konkretny zapis z art 22.5?
Oczywiście że opisuje. Przecież po to się sygnalizuje. Jesli jest na prawym to sygnalizacja lewym pozwala się domyślić,że za moment będzie na lewym pasie. W Art 22.5 masz obowiązek sygnalizacji tego co wynika z Art 22.2.
na lewym czy środkowym bo akurat są trzy :hmm: ? napisz proszę jakie ma położenie z art 22.5 :lol:
aż nie chcę myśleć co będzie jak tych pasów będzie 10 :wow: chyba ci główka strzeli :thumb2: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
]nie cały czas jadę na wprost tą samą drogą :thumb2: nic art 22.5 nie ma wspólnego z położeniem pojazdu art 22.5 mówi tylko jakie manewry na drodze masz sygnalizować :thumb2:
Ale na tej samej drodze możesz jechać zarówno prawym pasem, środkowym, czy lewym. To taka sama pozycja na drodze ? Masz tylko ten sam kierunek jazdy, którego nie masz możliwości zmienić ( autostrada, daleko od węzłów) Sygnalizujesz manewry zmiany pasa ruchu, gdzie pozycja na drodze pojazdu zmienia się pomimo braku zmiany kierunku jazdy. Pozycja na prawym pasie nie jest taka sama jak na lewym. Polecam się jeszcze zapoznać co do kierunku jazdy.
No to wskaż ten zapis w art 22.5 mówiący o położeniu pojazdu na konkretnym pasie :thumb2: może coś o skrajnym lewym? albo środkowym tam piszą, no chyba że są w art 22.5 użyte słowa prawy pas :spoko: - ale to na szczęście w twoim kodeksie. Polecam zapoznać się z Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602

szerszon napisał(a):
jestem i za każdym razem udowadniam ci twoje braki i perfidne manipulacje
Brakiem odróżnienia zmiany pasa ruchu od jego przeciecia lub zajęcia ?
tak dokładnie :spoko: , nie rozróżniasz jednego od drugiego i to udowodniłeś :help: jak ci linii nie maźną na skrzyżowaniu to pojęcia nie masz co robisz :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):Wybacz,że perfidnie manipuluję wskazujac ten brak odróżnienia tych manewrów.
już ci pisałem, nie przepraszaj tylko przestań to robić i naucz się przepisów :help: :thumb2:

na marginesie hipokryto zacznij używać polskich liter bo moja autokorekta nie wyrabia z twoimi postami :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » czwartek 15 marca 2018, 00:17

Tyle stopni,które dzielą pasy ruchu na drogach poprzecznych.
Pokazałem ci na przykładzie drogi, gdzie w Art 22.5 jest mowa o pozycji pojazdu na drodze, sygnalizacja określa zmianę pozycji na drodze.
strzałka czarna zastępująca tor pojazdu niewidoczna czy jak?
Nie dociera ? Pytałem o dokładny czas, minuta sekunda na filmiku, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu.
o zajęciu pasa ruchu mówimy tylko wówczas gdy masz jeden tor jazdy i wjeżdżasz na konkretny pas ruchu:
No to wjeżdżam na konkretny pas ruchu. Na pierwszy, może drugi, może trzeci.Zajmuję konkretny pas ruchu.
Nic sobie nie wymyśliłem po prostu tak jest, to nie moja wina, że nie potrafisz przetworzyć dwóch manewrów na raz
Oczywiście,że sobie wymyślasz. Gdybyś miał pojęcie to nie nazywałbys zajęcia pasa ruchu jego zmianą. Według ciebie nie zmienia sie kierunku jazdy..zmienia się pasy ruchu :lol:
nie! bajka ta sama, w jednym i drugim wątku twierdzisz że art 22 nakazuje mi przejazd przez powierzchnię skrzyżowania jedynym słusznym pasem wewnętrznym :lol: a to jest głupota
Nie omijaj,że przy skręcie w lewo lub zawracaniu. W prawo możesz pojechać zewnętrznym. Tak się zapluwasz,że nawet nie wiesz o czym mowa.
jednak nie pomogły :eek2: nadal to ty widzisz wybór pasa ruchu w miejscu gdzie pas ruchu się zmienia
Chodzi o zajęcie pasa ruchu. Wybór to ty lansujesz w kwestii zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Nie odróżniasz zajecia pasa ruchu po zmianie kierunku jazdy od zmiany pasa ruchu. :lol: :lol: :lol:
Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602
Proszę czytać ze zrozumieniem.
No nie widzę :eek2: widzę wysepkę i dwie jezdnie :thumb2: ty na prawdę masz poważne braki w wiedzy
No to do okulisty. Może skoncentruj się na filmiku i może zobaczysz te pasy ruchu za skrzyżowaniem, które można zająć.
kurat filmik był twoim strzałem w kolano: przypomnę "z lewego tylko na lewy"
A tu akurat ci się pomieszało. Nie pierwszy raz. Czepiasz się,że muszę zając lewy pas po zmianie kierunku jazdy. Natomiast ja piszę o jeździe lewym pasem przez skrzyżowanie po uprzednim wjeżdzie także lewym. Zajęcie pasa po skręcie nie było w moim poście w ogóle poruszane. Sam stworzyłeś problem i dzielnie z nim walczysz. :spoko:
niebieska strzałka - pojazd -> czerwone zmienia, zielone przecina
Twoja radosna twórczość. Nigdzie tego nie ma w przepisach. Rownie dobrze możesz napisać odwrotnie. Te kolorowe kreseczki są na skrzyżowaniu. Na przecieciu.
czerwonym czy czarnym? odpowiedź podeprzyj przepisem
Wygodniej czerwonym. Zajmuje jak najmniejszą powierzchnie skrzyzowania. Poszukać ci przepisu ? :lol:
wskaż jaki przepis i jakie linie wymuszają na mnie wjazd na powierzchnię skrzyżowania na pas tylko wewnętrzny? Masz powyżej rysunek ułatwi ci
Art 22.2 i 5 przy skręcie w lewo, bo to skrzętnie pomijasz usiłując mi wcisnąć,że jazda w każdym kierunku wymaga wjazdu na wewnętrzny. A tego nie napisałem.
co do znalezienia się na prawym to jak już wspomniałem wskaż zapis gdzie masz nakazane sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy i zmiany pasa ruchu obowiązkowo każdego z manewrów

Trafniejszym określeniem będzie -sobie wymyśliłeś. Jak odróżnisz zajecie od zmiany to dylematy się skończą.
a przejechać skrzyżowanie mogę tylko jedynym słusznym pasem wewnętrznym :lol: :lol: :lol: - tak tak znam już twoje brednei
Przy skręcie w lewo czy zawracaniu jak najbardziej. Sygnalizujesz od zamiaru do zakończenia. Nie wiem jakim cudem w połowie manewru czy wręcz na początku znajdujesz się na prawym bez sygnalizacji.
problemem jest to że ty nie mając żadnych linii prowadzących nakazujesz mi wjazd z lewego pasa przed skrzyżowaniem na jedyny słuszny wg ciebie lewy pas na skrzyżowaniu :help: - to jest głupota i nie widzisz tego
Przy skręcie w lewo czy zawracaniu jak najbardziej. Abyś nie zawracał pasem zewnętrznym i stwarzał zagrożenie. Głupotą jest to,że mi wciskasz wjazd lewym i jazdę lewym bez doprecyzowania kierunku jazdy sugerując,że także jazdę w prawo trzeba rozpoczać od lewego pasa ruchu. A to już jest tak ulubiona przez ciebie perfidna manipulacja.
usuń sobie swoje manipulacje czyli strzałki P-8 przed wjazdem na skrzyżowanie i nagle zauważysz, że przejazd przez skrzyżowanie w tym wypadku objazd wyspy można zrobić pasem dowolnym lewym lub prawym a nie tylko wewnętrznym
A to Art 22.2 i 5 bez linii i strzałek już nie obowiązuje ?
a to nie ty wstawiłeś ten rysunek z SoRO ze strzałkami P-8x przed skrzyżowaniem? :hmm: - i dziwisz się że zarzuca ci się kłamstwa i manipulacje
I co ? A to przez rondo nie można pojechać w innych kierunkach ? Miałem ci wymazać inne kierunki jazdy niż w lewo ? :lol: :lol: :lol: Skręt w lewo czy zawracanie -wjazd lewym, przejazd lewym i zajęcie pasa za skrzyżowaniem. Proste.
znów manipulacja i kłamstwa :thumb2: cały czas ty twierdzisz że jedyne słuszny pas jakim mogę objechać wyspę dookoła to pas wewnetrzny
Możesz poprzeć to cytatem, że napisałem gdzieś ,że np aby skręcić w prawo musimy wjechać pasem wewnętrznym ? Jadąc na wprost przez SoRO wypełniam wymóg,że ruch odbywa sie dookoła w kierunku, a nie że mam objeżdżać wyspę dookoła.Skręcając w prawo także stosuje się do dyspozycji znaku C-12 iż "ruch odbywa się dookoła..."

no i manipulacji ciąg dalszy
Czekam cały czas na minutę i sekundę z filmiku, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu. Doczekam się ?
a ja cały czas czekam aż nauczysz się przepisów i przestaniesz pisać swój własny PoRD

Tak świetnie znasz przepisy to oświeć mnie jak to zrobisz. :lol: :lol: :lol:
Nie to nie jest zajęcie pasa ruchu tylko jego zmiana!
Wskaż wiec sposób sygnalizacji zmiany pasa ruchu przy zmianie kierunku jazdy. :lol: :lol: :lol:
naucz sięw końcu rozróżniać dwa manewry i przestań nazywać szambo perfumerią

No właśnie odróżniam i nie mam problemu sygnalizacji zmiany kierunku jazdy i zajęcia pasa po skręcie.
na drodze poprzecznej ot taka różnica - dziwne że taki instruktorek warszafski tego nie widzi
Aaaa...a tu masz te samą drogę... :lol: :lol: :lol: wyszło szydło z worka. Droga jednokierunkowa na obwiedni :lol: :lol: :lol: czyli mam dla ciebie złą wiadomość. Musisz nauczyć się jeszcze odróżniać skrzyżowanie od drogi.
no to przecięcie czy zmiana bo się zaczynasz gubić w tych manipulacjach
Ja się nie gubię. Tak samo jak nie gubię się z którego nicka pisać.
na skrzyżowaniu? nie widzę, wskażesz czy znów będziesz kombinował bo ci się światopogląd zawalił?
Na drodze.
jak na razie zapętliłeś się ty, w swoich manipulacjach i kłamstwach :thumb2: nadal czekam na zapis w 22.5 o sygnalizowaniu każdego manewru i to jeszcze obowiązkowo
Numerek artykułu podałeś, a nie rozumiesz treści ? Napisali wyraźnie zmieniasz pas ruchu masz sygnalizować, zmieniasz kierunek jazdy masz sygnalizować. Nie ma potrzeby pisać,że każdemu. Jest napisane co masz sygnalizować.
na lewym czy środkowym bo akurat są trzy
Nie określałem liczby pasów na autostradzie podając ten przykład. Jeśli jestem na prawym pasie i zmieniam na lewy to sygnalizuje ten fakt i wiadomo,że po zakończeniu manewru będę na lewym. Określa pozycję na drodze przed i po manewrze ? No chyba że zmieniasz bez kierunkowskazu. Wtedy faktycznie Art 22.5 nie ma nic wspólnego.
No to wskaż ten zapis w art 22.5 mówiący o położeniu pojazdu na konkretnym pasie

Znowu wymyslasz teorię z którż bedziesz dzielnie walczył. Art 22.5 oczywiście określa też pozycję na drodze. Jeśli sygnalizujesz lewym zmiane pasa to oczywiste,że nie jestes na lewym tylko na prawym...zaraz zaraz...dla ciebie nie, ponieważ skręcasz w lewo z prawym kierunkowskazem. Wszystko jest możliwe. :lol: :lol: :lol:
tak dokładnie :spoko: , nie rozróżniasz jednego od drugiego i to udowodniłeś :help: jak ci linii nie maźną na skrzyżowaniu to pojęcia nie masz co robisz
Poprawna forma to "mazną". Uważaj jak piszesz, bo mam czerwono od autokorekty. Jak na razie dalej czekam na dokładny czas zmiany pasa ruchu na filmiku.
A dlaczego odpuściłeś temat z "każdy". No to jak będzie np w Art 3. Każdy uczestnik czy tylko uczestnik domyślnie przez ciebie wybrany ?
Dlaczego nie wyjaśniłeś sygnalizacji skrętu w lewo z prawym kierunkowskazem, bo podobno mam wybór sygnalizacji manewru ?

Koparka opadła ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » czwartek 15 marca 2018, 22:44

szerszon napisał(a):Tyle stopni,które dzielą pasy ruchu na drogach poprzecznych.
a to stopnie oddzielają pasy ruchu na drodze :eek2: popatrz a ja myślałem że linie :hmm:

szerszon napisał(a):Pokazałem ci na przykładzie drogi, gdzie w Art 22.5 jest mowa o pozycji pojazdu na drodze, sygnalizacja określa zmianę pozycji na drodze.
nic nie pokazałeś, wstawiasz obrazki nie na temat i brednie wypisujesz to nie jest nic pokazane. Twierdzisz że art 22.5 odnosi się do pozycji pojazdu na drodze w takim samym stopniu jak art 22.2 - wykaż to! bo na razie jak zwykle tylko kłamstwa i manipulacje z twojej strony czytam.

szerszon napisał(a):
strzałka czarna zastępująca tor pojazdu niewidoczna czy jak?
Nie dociera ? Pytałem o dokładny czas, minuta sekunda na filmiku, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu.
a do ciebie nadal nie dociera że na filmie jest mowa o pasach ruchu już za skrzyżowaniem, a ja mówię o przejeździe przez skrzyżowanie?

szerszon napisał(a):
o zajęciu pasa ruchu mówimy tylko wówczas gdy masz jeden tor jazdy i wjeżdżasz na konkretny pas ruchu:
No to wjeżdżam na konkretny pas ruchu. Na pierwszy, może drugi, może trzeci.Zajmuję konkretny pas ruchu.
masakra ty tak na poważnie? :wow: jak można być takim dyletantem? a na te pasy to czym wjeżdżasz jednym torem jazdy przez skrzyżowanie? na pierwszy pas jakim torem jazdy wjeżdżasz? na drugi pas jakim torem jazdy wjeżdżasz? na trzeci pas jakim torem jazdy wjeżdżasz? tym samym?

szerszon napisał(a):
Nic sobie nie wymyśliłem po prostu tak jest, to nie moja wina, że nie potrafisz przetworzyć dwóch manewrów na raz
Oczywiście,że sobie wymyślasz.
nic sobie nie wymyślam, zmienia się kierunek jazdy zmieniając pasy ruchu ot i tyle nie potrafisz przetworzyć tego bo ci światopogląd sięzawali.

szerszon napisał(a):Gdybyś miał pojęcie to nie nazywałbys zajęcia pasa ruchu jego zmianą.
jak na razie to ty ignorancie nazywasz to:
Obrazek
wyborem pasa ruchu :lol: :lol: :lol: co za brednie :wow:
szerszon napisał(a): Według ciebie nie zmienia sie kierunku jazdy..zmienia się pasy ruchu :lol:
no i znów zaczynasz kłamać i perfidnie manipulować, przecież pisałem cały czas, że wykonujesz manewr zmiany kierunku jazdy zmieniając zajmowane pasy ruchu :eek2: - czy ty na prawdę jesteś tak tępy?

szerszon napisał(a):
nie! bajka ta sama, w jednym i drugim wątku twierdzisz że art 22 nakazuje mi przejazd przez powierzchnię skrzyżowania jedynym słusznym pasem wewnętrznym :lol: a to jest głupota
Nie omijaj,że przy skręcie w lewo lub zawracaniu. W prawo możesz pojechać zewnętrznym.
nie omijam bo to ty się zapluwasz że na skrzyżowaniu można zmienić kierunek jazdy tylko raz, a zjeżdżając ze skrzyżowania po skręcie w lewo nie można zmieniać kierunku jazdy w prawo :lol:

szerszon napisał(a):Tak się zapluwasz,że nawet nie wiesz o czym mowa.
ależ ja wiem o czym mowa, udowodniłem ci że jesteś największym dyletantem tu na forum, obaliłem twoje bzdurne teoryjki "z lewego tylko na lewy" to zaczynasz swoje perfidne manipulacje i kłamstewka

szerszon napisał(a):
jednak nie pomogły :eek2: nadal to ty widzisz wybór pasa ruchu w miejscu gdzie pas ruchu się zmienia
Chodzi o zajęcie pasa ruchu. Wybór to ty lansujesz w kwestii zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Nie odróżniasz zajecia pasa ruchu po zmianie kierunku jazdy od zmiany pasa ruchu. :lol: :lol: :lol:
tak ja lansuje to co tu mamy mystrzu?:
Obrazek

szerszon napisał(a):1
Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602
Proszę czytać ze zrozumieniem.
ale to było do ciebie to ty masz czytać PoRD ze zrozumieniem :thumb2:

szerszon napisał(a):
No nie widzę :eek2: widzę wysepkę i dwie jezdnie :thumb2: ty na prawdę masz poważne braki w wiedzy
No to do okulisty. Może skoncentruj się na filmiku i może zobaczysz te pasy ruchu za skrzyżowaniem, które można zająć.
aha to teraz mam się skoncentrować na czymś innym nie wskażesz mi tych dwóch pasów? udowodniłem ci, że nie rozróżniasz jezdni od pasa ruchu to teraz tak będziesz nieudolnie próbował wyjść z twarzą? sorry za późno już wszyscy wiemy jakim jesteś krętaczem :lol:

szerszon napisał(a):
kurat filmik był twoim strzałem w kolano: przypomnę "z lewego tylko na lewy"
A tu akurat ci się pomieszało. Nie pierwszy raz. Czepiasz się,że muszę zając lewy pas po zmianie kierunku jazdy.
mi się nic nie pomieszało raczej tobie bo to ty wmawiasz mi że skoro wjeżdżam z lewego pasa ruchu na skrzyżowanie muszę to zrobić tylko na lewy i jeszcze nieudolnie wciskasz że tak mówi art 22 :eek2: - to ci udowodniłem że nie tak nie jest! powierzchnię skrzyżowania mogę pokonać dowolnym pasem :spoko:

szerszon napisał(a):Natomiast ja piszę o jeździe lewym pasem przez skrzyżowanie po uprzednim wjeżdzie także lewym.
ale dlaczego wymuszasz jazdę lewym pasem przez skrzyżowanie? przecież to bzdura jest, skrzyżowanie można pokonać zarówno lewym (wewnętrznym) pasem jak i prawym(zewnętrznym). Upierasz sięże tak nie jest bo ci się świat zawali że SoRO można dookoła zewnętrznym :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):Zajęcie pasa po skręcie nie było w moim poście w ogóle poruszane. Sam stworzyłeś problem i dzielnie z nim walczysz. :spoko:
ależ było, nie potrafisz odróżnić zmiany kierunku jazdy ze zmianą pasa ruchu od zajęcia pasa ruchu po opuszczeniu skrzyżowania i wszystko to wrzucasz w wybór pasa ruchu:
po raz kolejny to:
Obrazek
nie jest wybór pasa ruchu tylko w trakcie zmiany kierunku jazdy zmiana pasów ruchu :spoko:

szerszon napisał(a):
niebieska strzałka - pojazd -> czerwone zmienia, zielone przecina
Twoja radosna twórczość. Nigdzie tego nie ma w przepisach. Rownie dobrze możesz napisać odwrotnie. Te kolorowe kreseczki są na skrzyżowaniu. Na przecieciu.
no może teraz zrozumiesz czym jest przecięcie pasów ruchu bo dla ciebie to obojętne są linie to przecinasz :lol:

szerszon napisał(a):
czerwonym czy czarnym? odpowiedź podeprzyj przepisem
Wygodniej czerwonym.
ale wygodnie dla kogo dla ciebie? czy dla pojazdu który za chwilę skręci w prawo w swoją posesję? :lol: nie miałeś pisać którym pasem jest wygodniej - czytanie ze zrozumieniem się kłania - tylko miałeś wskazać którym pasem ruchu mam wykonać manewr zawracania i to podeprzeć przepisami a nie twoją radosna twórczością :spoko:

szerszon napisał(a): Zajmuje jak najmniejszą powierzchnie skrzyzowania. Poszukać ci przepisu ? :lol:
tak poproszę tylko nie z twojego PoRD bo widzę tu kolejny kwiatuszek o zajmowaniu najmniejszej powierzchni skrzyżowania :lol: :lol: :lol: za pewne to też masz w swoim PoRD :spoko: brawo ty :eek2:

szerszon napisał(a):
wskaż jaki przepis i jakie linie wymuszają na mnie wjazd na powierzchnię skrzyżowania na pas tylko wewnętrzny? Masz powyżej rysunek ułatwi ci
Art 22.2 i 5 przy skręcie w lewo,...
no to sprawdźmy:
22.2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
- do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
- do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.

Nie! nic na temat powierzchni skrzyżowania
Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

Nie! nadal nic na temat powierzchni skrzyżowania ani ustawienia pojazdu na powierzchni skrzyżowania :spoko:

szerszon napisał(a):usiłując mi wcisnąć,że jazda w każdym kierunku wymaga wjazdu na wewnętrzny. A tego nie napisałem.
nic ci nie usiłuje, udowadniam tylko że powierzchnie skrzyżowania można pokonać zarówno pasem wewnętrznym jak i zewnętrznym :thumb2:każde skrzyżowanie i to cie boli bo SoRO ci się nie zgadza :lol: a ty perfidnie manipulujesz i kombinujesz jak wyjść z twarzą bo ci się przepisy nie zgadzają z twoją durną twórczością :lol:

szerszon napisał(a):
co do znalezienia się na prawym to jak już wspomniałem wskaż zapis gdzie masz nakazane sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy i zmiany pasa ruchu obowiązkowo każdego z manewrów

Trafniejszym określeniem będzie -sobie wymyśliłeś. Jak odróżnisz zajecie od zmiany to dylematy się skończą.
ależ ja odróżniam to dla ciebie nie ma różnicy :lol: po raz kolejny manipulacja przez ciebie - bo nie widzę żebyś wskazał gdzie jest napisane, że należy sygnalizować każdy z manewrów i to jeszcze obowiązkowo :thumb2:

szerszon napisał(a):
a przejechać skrzyżowanie mogę tylko jedynym słusznym pasem wewnętrznym :lol: :lol: :lol: - tak tak znam już twoje brednei
Przy skręcie w lewo czy zawracaniu jak najbardziej. Sygnalizujesz od zamiaru do zakończenia. Nie wiem jakim cudem w połowie manewru czy wręcz na początku znajdujesz się na prawym bez sygnalizacji.
bzdura!!! przejechać mogę dowolnym pasem:
Obrazek
Obrazek

sygnalizuje zmianę kierunku jazdy jako manewr który wykonuje i art 22.5 daje mi wybór że nie muszę sygnalizować zmiany pasa ruchu sygnalizując już jeden z manewrów do zakończenia:
Obrazek

dlaczego perfidnie wmawiasz, że jedyny słuszny przejazd przez skrzyżowanie to pas wewnętrzny?

szerszon napisał(a):
problemem jest to że ty nie mając żadnych linii prowadzących nakazujesz mi wjazd z lewego pasa przed skrzyżowaniem na jedyny słuszny wg ciebie lewy pas na skrzyżowaniu :help: - to jest głupota i nie widzisz tego
Przy skręcie w lewo czy zawracaniu jak najbardziej.
po raz kolejny bwierutna bzdura naucz się przepisów:
Obrazek
czarna strzałka jak najbardziej poprawny tor jazdy :spoko:

szerszon napisał(a): Abyś nie zawracał pasem zewnętrznym i stwarzał zagrożenie. Głupotą jest to,że mi wciskasz wjazd lewym i jazdę lewym bez doprecyzowania kierunku jazdy sugerując,że także jazdę w prawo trzeba rozpoczać od lewego pasa ruchu.
i dlaczego kłamiesz? wiem z braku argumentów, wskaż gdzie ci nakazuje jazdę w prawo tylko z pasa lewego?

szerszon napisał(a):A to już jest tak ulubiona przez ciebie perfidna manipulacja.
manipulacja mówisz? no to popatrz z lewego w prawo:
Obrazek
cud :lol: i manipulacja :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
usuń sobie swoje manipulacje czyli strzałki P-8 przed wjazdem na skrzyżowanie i nagle zauważysz, że przejazd przez skrzyżowanie w tym wypadku objazd wyspy można zrobić pasem dowolnym lewym lub prawym a nie tylko wewnętrznym
A to Art 22.2 i 5 bez linii i strzałek już nie obowiązuje ?
na jezdni jak najbardziej na skrzyżowaniu już nie :spoko: dziwne że taki pseudo instruktorek tego nie wie :wow:

szerszon napisał(a):
a to nie ty wstawiłeś ten rysunek z SoRO ze strzałkami P-8x przed skrzyżowaniem? :hmm: - i dziwisz się że zarzuca ci się kłamstwa i manipulacje
I co ? A to przez rondo nie można pojechać w innych kierunkach ? Miałem ci wymazać inne kierunki jazdy niż w lewo ? :lol: :lol: :lol: Skręt w lewo czy zawracanie -wjazd lewym, przejazd lewym i zajęcie pasa za skrzyżowaniem. Proste.
a dlaczego przejazd lewym? wskaz przepis!
podpowiem art 22.2 mówi o jezdni nie o powierzchni skrzyżowania :spoko: art 22.5 mówi o sygnalizacji manewrów a nie o wyborze pasa :spoko:

szerszon napisał(a):
znów manipulacja i kłamstwa :thumb2: cały czas ty twierdzisz że jedyne słuszny pas jakim mogę objechać wyspę dookoła to pas wewnetrzny
Możesz poprzeć to cytatem, że napisałem gdzieś ,że np aby skręcić w prawo musimy wjechać pasem wewnętrznym ?
cały czas piszesz że z lewego w lewo tylko lewym przes krzyżowanie, więc skąd nagle ci się wzięło w prawo? podpowiem perfidna manipulacja :spoko:

szerszon napisał(a): Jadąc na wprost przez SoRO wypełniam wymóg,że ruch odbywa sie dookoła w kierunku, a nie że mam objeżdżać wyspę dookoła.Skręcając w prawo także stosuje się do dyspozycji znaku C-12 iż "ruch odbywa się dookoła..."
a to jadąc na wprost przez SoRO nie objeżdżasz wyspy? dopiero co pisałeś że objeżdżasz zdecyduj się :eek2: :wow: nie nadążam już za tym twoim krętactwem i matactwem :eek2:

szerszon napisał(a):
a ja cały czas czekam aż nauczysz się przepisów i przestaniesz pisać swój własny PoRD

Tak świetnie znasz przepisy to oświeć mnie jak to zrobisz. :lol: :lol: :lol:
art 22.5 sygnalizuję zmianę kierunku jazdy - ucz się ucz pseudo instruktorku :lol:

szerszon napisał(a):
Nie to nie jest zajęcie pasa ruchu tylko jego zmiana!
Wskaż wiec sposób sygnalizacji zmiany pasa ruchu przy zmianie kierunku jazdy. :lol: :lol: :lol:
w jakim celu? coś nakazuje mi takowej sygnalizacji? może twój PoRD :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
naucz sięw końcu rozróżniać dwa manewry i przestań nazywać szambo perfumerią

No właśnie odróżniam i nie mam problemu sygnalizacji zmiany kierunku jazdy i zajęcia pasa po skręcie.
ależ oczywiście że masz! :help: tam gdzie jest zmiana pasa ruchu ty mówisz o wyborze albo o przecinaniu a drogi poprzecznej brak :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
na drodze poprzecznej ot taka różnica - dziwne że taki instruktorek warszafski tego nie widzi
Aaaa...a tu masz te samą drogę... :lol: :lol: :lol: wyszło szydło z worka. Droga jednokierunkowa na obwiedni :lol: :lol: :lol: czyli mam dla ciebie złą wiadomość. Musisz nauczyć się jeszcze odróżniać skrzyżowanie od drogi.

a czyli wg ciebie na skrzyżowaniu wjeżdża się na tą samą drogę z której się wjeżdża :wow: aaa no to wszystko jasne szydło wyszło ale u ciebie skrzyżowanie to nie jest ta sama droga która wjeżdżasz to powierzchnia połączenia minimum dwóch dróg, czyli jak widzimy to ty nie masz pojęcia co to jest skrzyżowanie :help: brawo dyletancie brawo :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
no to przecięcie czy zmiana bo się zaczynasz gubić w tych manipulacjach
Ja się nie gubię. Tak samo jak nie gubię się z którego nicka pisać.
?? :wow: jakieś urojenia psychiczne? ja cały czas twierdze że ty masz nierówno pod sufitem i to widać :eek2: nigdy nie miałem na tym forum dwóch kont, mam jedno i mi to wystarcza :spoko:

szerszon napisał(a):
na skrzyżowaniu? nie widzę, wskażesz czy znów będziesz kombinował bo ci się światopogląd zawalił?
Na drodze.
ale rozmawiamy o skrzyżowaniu coś ci się znów pomieszało i to grubo :eek2: droga to nie skrzyżowanie :lol:

szerszon napisał(a):
jak na razie zapętliłeś się ty, w swoich manipulacjach i kłamstwach :thumb2: nadal czekam na zapis w 22.5 o sygnalizowaniu każdego manewru i to jeszcze obowiązkowo
Numerek artykułu podałeś, a nie rozumiesz treści ? Napisali wyraźnie zmieniasz pas ruchu masz sygnalizować, zmieniasz kierunek jazdy masz sygnalizować. Nie ma potrzeby pisać,że każdemu. Jest napisane co masz sygnalizować.
ależ oczywiście że nie ma potrzeby pisać, bo jak wykonujesz jeden manewr drugiego nie sygnalizujesz :spoko: od taka różnica pomiędzy "lub" a "i" - i nadal nie widzę "obowiązkowo" :spoko:

szerszon napisał(a):
na lewym czy środkowym bo akurat są trzy
Nie określałem liczby pasów na autostradzie podając ten przykład. Jeśli jestem na prawym pasie i zmieniam na lewy to sygnalizuje ten fakt i wiadomo,że po zakończeniu manewru będę na lewym.
albo na środkowym :lol: art 22.2 precyzuje to art 22.5 tylko jakie manewry sygnalizujemy :spoko:

szerszon napisał(a):Określa pozycję na drodze przed i po manewrze ? No chyba że zmieniasz bez kierunkowskazu. Wtedy faktycznie Art 22.5 nie ma nic wspólnego.
nie nic na temat pozycji w tym przepisie, widocznie tylko w twoim PoRD ale to stek bzdur musisz zmienić na obowiązujący :spoko:


szerszon napisał(a):
No to wskaż ten zapis w art 22.5 mówiący o położeniu pojazdu na konkretnym pasie

Znowu wymyslasz teorię z którż bedziesz dzielnie walczył. Art 22.5 oczywiście określa też pozycję na drodze. Jeśli sygnalizujesz lewym zmiane pasa to oczywiste,że nie jestes na lewym tylko na prawym
albo na środkowym :lol: ale główka twoja tego nie pojmuje :lol:

szerszon napisał(a):...zaraz zaraz...dla ciebie nie, ponieważ skręcasz w lewo z prawym kierunkowskazem. Wszystko jest możliwe. :lol: :lol: :lol:
kolejna porcja kłamstw i manipulacji :spoko: sam sobie wymyśliłeś, że skręcam w lewo z prawym i teraz mi to wmawiasz - jesteś perfidnym kłamcą i manipulantem!

szerszon napisał(a):
tak dokładnie :spoko: , nie rozróżniasz jednego od drugiego i to udowodniłeś :help: jak ci linii nie maźną na skrzyżowaniu to pojęcia nie masz co robisz
Poprawna forma to "mazną". Uważaj jak piszesz, bo mam czerwono od autokorekty.
coraz częściej czytając twoje wypociny mam wrażenie, że ty jesteś upośledzonym 13 latkiem któremu jak się powie, że jest głupi to będzie chodził i w kółko przez 12 godzin powtarzał: "nie bo ty" - tylko pogratulować :help:

szerszon napisał(a):A dlaczego odpuściłeś temat z "każdy". No to jak będzie np w Art 3. Każdy uczestnik czy tylko uczestnik domyślnie przez ciebie wybrany ?
Dlaczego nie wyjaśniłeś sygnalizacji skrętu w lewo z prawym kierunkowskazem, bo podobno mam wybór sygnalizacji manewru ?
nic nie opuściłem miałeś wytłumaczone tylko ci się wątki w główce pomyliły :lol: :lol:

szerszon napisał(a):Koparka opadła ?
tak opadła :eek2: tak durnej twórczości dawno nie napisałeś :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » czwartek 15 marca 2018, 23:13

Henq napisał(a):a to stopnie oddzielają pasy ruchu na drodze :eek2: popatrz a ja myślałem że linie :hmm:
Sam zacząłeś ze stopniami. Nie odóżniasz zajecia pasa ruchu po zmianie kierunku jazdy od zmiany pasa ruchu. Przy zmianie pasa ruchu nei zmienia się kierunku jazdy. Tylko teraz piszesz zamiast "zajecie" "wybór" Tego też się nie sygnalizuje.
a do ciebie nadal nie dociera że na filmie jest mowa o pasach ruchu już za skrzyżowaniem, a ja mówię o przejeździe przez skrzyżowanie?
Dociera, ponieważ sam o tym pisałęm w opozycji do twoje "zmiany pasa ruchu" :mrgreen: wskoczyłeś teraz w moje buty. Czyli jednak nie masz tego. Nie możesz znaleźć nic o zmianie pasa ruchu. Teraz już wiesz, dlaczego mam ubaw z ciebie ?
obaliłem twoje bzdurne teoryjki "z lewego tylko na lewy" to zaczynasz swoje perfidne manipulacje i kłamstewka
Pisałem o jeździe lewym pasem jezdni w celu skrętu w lewo i zamiarze sygnalizowania tego lewym kierunkowskazem. Siłą rzeczy na skrzyżowaniu nie możesz zmienić pasa na prawy bez sygnalizacji. ty wciskasz,że piszę o obowiązku jazdy z lewego na lewy bez doprecyzowania, czy chodzi o zmianę kierunku jazdy, zajęciu pasa po zmianie kierunku jazdy, czy przejeździe pzrez skrzyżowanie. Piszę o wjeździe na SoRO z lewego pasa przy skrecie w lewo. Bo o tym jest dyskusja. ty natomiast prostujesz sobie rondo i chcesz się szwendać po obwiedni jak po pojedynczej drodze. :mrgreen:
nic nie opuściłem miałeś wytłumaczone tylko ci się wątki w główce pomyliły
ze trzy posty wyżej. Padły pytania, a ty zwiałeś ukrywając się za tym słowotokiem.Na pewno jesteś mistrzem długości najgorszych postów. Pytania dalej aktualne. Powtórzę...
A dlaczego odpuściłeś temat z "każdy". No to jak będzie np w Art 3. Każdy uczestnik czy tylko uczestnik domyślnie przez ciebie wybrany ?
Dlaczego nie wyjaśniłeś sygnalizacji skrętu w lewo z prawym kierunkowskazem, bo podobno mam wybór sygnalizacji manewru ?
To kluczowe pytania. Daruj sobie ten bezmyślny słowotok.
Czekam dalej na cytat, gdzie napisałem,że przez skrzyżowanie tylko pasem wewnętrznym. Tylko bez wycinania z kontekstu, dobrze ? I jak pisze o Art 22.2 i 5 to nie tylko o 22.2. Bo cytujesz tylko wygodny fragment dla siebie-to jest manipulacja. W sumie problemem nie do przeskoczenia dla ciebie jest powiązanie tych dwóch ustępów. Wniosek-nawet manipulować nie umiesz. Do tego potrzeba krzty inteligencji.
tak durnej twórczości dawno nie napisałeś
Już przesadzasz z tymi omyłkami. Nie odróżniasz zmiany pasa ruchu od zajecia tak samo jak "napisałeś" od "czytałem"
No to jak heniu...uczymy się odróżniania pojęć zmiany pasa ruchu od jego zajęcia i trochę uczciwości w cytatach ? Czekam na cytaty i czas w filmie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » niedziela 25 marca 2018, 00:05

Czekam na cytaty i czas w filmie.
szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):a to stopnie oddzielają pasy ruchu na drodze :eek2: popatrz a ja myślałem że linie :hmm:
Sam zacząłeś ze stopniami.

hahaha jaki piękny pokaz tego co umiesz najlepiej czyli kłamać i manipulować :lol: :lol: :lol:
no to sprawdźmy kto zaczął o stopniach:
szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):ależ oczywiście, że odróżniam, w przeciwieństwie do ciebie! Jazda po skosie z lewego pasa na prawy przez powierzchnię skrzyżowania nie jest wyborem pasa, a zmianą pasa ruchu :thumb2: niestety to tak w temacie dlaczego nie umiesz czytać :eek2:

A ile stopni ma ten skos,że traktujesz to jako zmianę pasa ruchu ?
hahaha nie widzę nic na temat stopni w mojej wypowiedzi :eek2: a zerknijmy do wypowiedzi kłamcy i manipulanta:
szerszon napisał(a):A ile stopni ma ten skos,że traktujesz to jako zmianę pasa ruchu ?
:lol: :lol: :lol:
no a później to już tylko kwiatuszki:
szerszon napisał(a):Tyle stopni,które dzielą pasy ruchu na drogach poprzecznych.

stopnie dzielą pasy ruchu a nie znaki P-x normalnie super :spoko: prosimy więcej twojej twórczości :spoko: :lol:

szerszon napisał(a): Nie odóżniasz zajecia pasa ruchu po zmianie kierunku jazdy od zmiany pasa ruchu. Przy zmianie pasa ruchu nei zmienia się kierunku jazdy.
całe szczęście że tylko w twoim kodeksie :lol:

szerszon napisał(a):Tylko teraz piszesz zamiast "zajecie" "wybór" Tego też się nie sygnalizuje.
zajęcie pasa czy wybór pasa to jest to samo, niestety ty oba pojęcia przypisujesz do:

Obrazek

zmiany pasa ruchu :eek2: jeszcze pewno przy twoim zajęciu nadasz pierwszeństwo tym co tak jeżdżą :lol:

szerszon napisał(a):
a do ciebie nadal nie dociera że na filmie jest mowa o pasach ruchu już za skrzyżowaniem, a ja mówię o przejeździe przez skrzyżowanie?
Dociera, ponieważ sam o tym pisałęm w opozycji do twoje "zmiany pasa ruchu" :mrgreen: wskoczyłeś teraz w moje buty.
kompletna bzdura!
To do ciebie nie dociera, że przejeżdżając przez skrzyżowanie pojazd zmienia pasy ruchu czerwone na powierzchni skrzyżowania:

Obrazek

a przecina pasy ruchu zielone :help:

szerszon napisał(a):Czyli jednak nie masz tego. Nie możesz znaleźć nic o zmianie pasa ruchu. Teraz już wiesz, dlaczego mam ubaw z ciebie ?
masz ubaw bo nie rozumiesz przepisów i manewrów na drodze, dla ciebie przejazd przez skrzyżowanie wygląda tak:

Obrazek

a jak widać na filmiku strzałka czarna przeczy twoim wizjom - więc ja znalazłem ty nadal nie potrafisz :eek2:

szerszon napisał(a):
obaliłem twoje bzdurne teoryjki "z lewego tylko na lewy" to zaczynasz swoje perfidne manipulacje i kłamstewka
Pisałem o jeździe lewym pasem jezdni w celu skrętu w lewo i zamiarze sygnalizowania tego lewym kierunkowskazem.
tak i dlatego przyczepiłeś się do przejazdu przez powierzchnię skrzyżowania? Dla ciebie nie ma znaczenia czy pojazd porusza się jezdnią czy porusza się przez powierzchnię skrzyżowania ma stosować się do art 22.2 - a to jest bzdura - i to ci cały czas udowadniam, art 22.2 dotyczy kierującego na jezdni a nie na skrzyżowaniu :spoko:

szerszon napisał(a):Siłą rzeczy na skrzyżowaniu nie możesz zmienić pasa na prawy bez sygnalizacji.
ale siłą jakiej rzeczy? dlaczego skręcając w lewo i sygnalizując manewr skrętu w lewo do jego zakończenia nie można przejeżdżać przez trzy pasy równoległe?:

Obrazek

jaki przepis zabrania mi takowej jazdy? ustaliliśmy że sygnalizuję manewr zmiany kierunku jazdy do jego zakończenia mniej więcej to będzie jak grot strzałki, ale żeby tam się znaleźć pojazd zmienia (a nie zajmuje tak jak to ty uważasz) dwa pasy ruchu i może to zrobić bez sygnalizacji, zapis "lub" w art 22.5 umożliwia mu brak takowej - dlaczego to jest takie trudne dla ciebie? bo burzy twój światopogląd objechania wyspy dookoła pasem tylko wewnętrznym? - to może przestań utożsamiać manewr zawracania z manewrem skrętu w lewo to ci się świat naprostuje :help:

szerszon napisał(a): ty wciskasz,że piszę o obowiązku jazdy z lewego na lewy bez doprecyzowania, czy chodzi o zmianę kierunku jazdy, zajęciu pasa po zmianie kierunku jazdy, czy przejeździe pzrez skrzyżowanie.
no jak przecież sam twierdziłeś że art 22 precyzuje że tak właśnie mam pokonać skrzyżowanie :eek2: przecież od tej bzdury się wszystko zaczęło (swoją drogą widzę że mod usunął tą twoją bzdurną wypowiedź)

szerszon napisał(a): Bo o tym jest dyskusja.
coś ci się wątki pomyliły :eek2: - temat tego postu jest inny, ale jak widać ty zawsze w SoRO wskoczysz :eek2:

szerszon napisał(a): Piszę o wjeździe na SoRO z lewego pasa przy skrecie w lewo.
j/w ale jak już ciągniesz SoRO w innym wątku to dlaczego nakazujesz mi to robić na jedyny słuszny pas wg ciebie czyli wewnętrzny (lewy)? czy SoRO to nie skrzyżowanie? Czy powierzchnię skrzyżowania nie mogę pokonać przy prawej krawędzi? - przecież masz udowodnione, że można od prawej krawędzi przejechać skrzyżowanie żaden przepis tego nie reguluje więc dlaczego akurat przy skrzyżowaniu z ruchem okrężnym dla ciebie jest inaczej? :eek2:

szerszon napisał(a): ty natomiast prostujesz sobie rondo i chcesz się szwendać po obwiedni jak po pojedynczej drodze. :mrgreen:
Bzdura szwendam się po powierzchni skrzyżowania, ty natomiast szwendasz się po jezdni :mrgreen: skoro dla ciebie art 22.2 obowiązuje na powierzchni skrzyżowania - co jest totalną bzdurą!

szerszon napisał(a):
nic nie opuściłem miałeś wytłumaczone tylko ci się wątki w główce pomyliły
ze trzy posty wyżej. Padły pytania, a ty zwiałeś ukrywając się za tym słowotokiem.Na pewno jesteś mistrzem długości najgorszych postów. Pytania dalej aktualne. Powtórzę...
A dlaczego odpuściłeś temat z "każdy". No to jak będzie np w Art 3. Każdy uczestnik czy tylko uczestnik domyślnie przez ciebie wybrany ?
Dlaczego nie wyjaśniłeś sygnalizacji skrętu w lewo z prawym kierunkowskazem, bo podobno mam wybór sygnalizacji manewru ?
To kluczowe pytania. Daruj sobie ten bezmyślny słowotok.
a ja nadal uważam że masz coś z główką nie teges wszystko co teraz pytasz i piszesz nie było w tym wątku :eek2:

szerszon napisał(a):Czekam dalej na cytat, gdzie napisałem,że przez skrzyżowanie tylko pasem wewnętrznym. Tylko bez wycinania z kontekstu, dobrze ? I jak pisze o Art 22.2 i 5 to nie tylko o 22.2. Bo cytujesz tylko wygodny fragment dla siebie-to jest manipulacja. W sumie problemem nie do przeskoczenia dla ciebie jest powiązanie tych dwóch ustępów. Wniosek-nawet manipulować nie umiesz. Do tego potrzeba krzty inteligencji.
nie ten wątek, ale by to zrozumieć to trzeba mieć poukładane pod kopułą :eek2:

szerszon napisał(a):
tak durnej twórczości dawno nie napisałeś
Już przesadzasz z tymi omyłkami. Nie odróżniasz zmiany pasa ruchu od zajecia tak samo jak "napisałeś" od "czytałem"
No to jak heniu...uczymy się odróżniania pojęć zmiany pasa ruchu od jego zajęcia i trochę uczciwości w cytatach ?
zapomniałem o innych wątkach i twoich kwiatuszkach :lol: :lol: tam również popisałeś się durną twórczością :lol: ale wracając do tematu to może zamiast henia to ja cię nauczę ok :thumb2: to jest zmiana pasa ruchu:

Obrazek
Obrazek

podczas zmiany kierunku jazdy - robiąc to przejeżdża przez powierzchnię skrzyżowania :thumb2:

a to jest zajęcie pasa ruchu:

Obrazek
Obrazek

szerszon napisał(a):Czekam na cytaty i czas w filmie.
ty nie czekaj ty czytaj co się do ciebie pisze - ty i polski program edukacji udowadniacie, że razem nie jesteście kompatybilni :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » niedziela 25 marca 2018, 06:12

Henq napisał(a):...

Znowu słowotok. I długo ci się henqu myslało...czy ktos ci napisał ? :hmm:
całe szczęście że tylko w twoim kodeksie
Nie. W PORD. Ponieważ do tej pory nie potrafisz udowodnić w jaki sposób chcesz zasygnalizować zmianę pasa ruchu podczas zmiany kierunku jazdy.
zajęcie pasa czy wybór pasa to jest to samo, niestety ty oba pojęcia przypisujesz do:
Można tak powiedzieć,że jest to tym samym pod warunkiem,że nie nazwiesz tego zmianą pasa ruchu. A ty to robisz i dalej nie umiesz wybrnąć z sygnalizacją.
To do ciebie nie dociera, że przejeżdżając przez skrzyżowanie pojazd zmienia pasy ruchu czerwone na powierzchni skrzyżowania:
a przecina pasy ruchu zielone

A gdyby nie było drogi poprzecznej i pojazd "przecinałby" dalej te zielone pasy ruchu z prawego na lewy ? :lol: :lol: :lol: Czy zmiana pasa ruchu na jezdni przy braku skrzyżowania( jak z zielonymi pasami) to przeciecie lub wybór ? :lol: :lol: :lol: Naprawdę twoja filozofia zmiany i przecięcia to klękajcie narody.
masz ubaw bo nie rozumiesz przepisów i manewrów na drodze, dla ciebie przejazd przez skrzyżowanie wygląda tak:
Nie mecz się z wymyslaniem teorii, co u kogo jak wygląda tylko podaj dokładny czas w filmiku, gdzie lektor mówi o zmianie pasa ruchu. Ja tam słyszę tylko o zajęciu.
ZA trudne dla ciebie ? :lol:
a jak widać na filmiku strzałka czarna przeczy twoim wizjom - więc ja znalazłem ty nadal nie potrafisz
Jeszcze raz, bo nie dociera Dokładny czas, gdzie w takiej sytuacji lektor mówi o zmianie pasa ruchu. Co ty znalazłeś czy co sobie wymyśliłeś to mnie nie interesuje.
tak i dlatego przyczepiłeś się do przejazdu przez powierzchnię skrzyżowania? Dla ciebie nie ma znaczenia czy pojazd porusza się jezdnią czy porusza się przez powierzchnię skrzyżowania ma stosować się do art 22.2 - a to jest bzdura - i to ci cały czas udowadniam, art 22.2 dotyczy kierującego na jezdni a nie na skrzyżowaniu
Znowu sobie dzielisz przejazd przez skrzyżowanie na podmanewry. Przy skręcie w lewo po uprzednim ustawieniu sie przed wjazdem na jezdni jak zauważasz, zgodnie z Art 22.2 i sygnalizacją zgodnie z Art 22.5, czego już nie zauważasz :mrgreen: nagle po wjeździe na skrzyżowanie uważasz, że Art 22 już nie obowiązuje. I możesz sobie na nowo wymyślać. Art 22 obowiązuje podczas przejazdu przez skrzyżowanie, a nie na skrzyżowaniu. Ta sama bzdura jak kiedyś pewnego usera o kierunku jazdy na skrzyzowaniu.
Art 22.2 i 5 dotyczą sygnalizacji i przejazdu przez skrzyżowanie podczas którego następuje zmiana kierunku jazdy. W tym przypadku w lewo.
ale siłą jakiej rzeczy? dlaczego skręcając w lewo i sygnalizując manewr skrętu w lewo do jego zakończenia nie można przejeżdżać przez trzy pasy równoległe?:
Ależ można przejeżdżać. Tego ie napisałem, że nie mozna. Tylko to "przejeżdżanie" to zajecie pasa ruchu po skręcie, co ty bezmyślnie nazywasz zmianą pasa ruchu :lol: :lol: :lol: identyczna sytuacja jak na filmiku, gdzie do tej pory nie możesz wskazać, gdzie to jest mowa o zmianie pasa ruchu. No...wyspy brak i to problem dla ciebie :lol:
ale żeby tam się znaleźć pojazd zmienia (a nie zajmuje tak jak to ty uważasz)
Przejeżdza jak troszkę wyżej napisałeś. Wybiera, zajmuje...ale zmienia ? Jak zmienia to powinien sygnalizować, a ty do tej pory nie napisałeś jak to zrobić, jeśli jeszcze nie zmieniłeś kierunku jazdy. Na razie napisałeś,że mam wybór sygnalizacji zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy. Tylko dalej nie potrafisz odpowiedzieć, na jakiej podstawie. I nie odpowiedziałeś,czy skoro mam wybór to mogę skręcać w lewo sygnalizując tylko "zmianę pasa ruchu" prawym kierunkowskazem ? :lol:
no jak przecież sam twierdziłeś że art 22 precyzuje że tak właśnie mam pokonać skrzyżowanie :eek2: przecież od tej bzdury się wszystko zaczęło (swoją drogą widzę że mod usunął tą twoją bzdurną wypowiedź)
Tak oczywiście. Mod usunął :lol: :lol: :lol: czyli nie znalazłeś.
ja nadal uważam że masz coś z główką nie teges wszystko co teraz pytasz i piszesz nie było w tym wątku
tego mod nie usunął :lol: :lol: :lol: cały czas jest :wink:
nie ten wątek, ale by to zrozumieć to trzeba mieć poukładane pod kopułą
Odpowiedz w takim razie w tym odpowiednim. Czy mod też usunął ?
ty nie czekaj ty czytaj co się do ciebie pisze
Przecież to tylko twoje wymysły. Zwiewasz przed odpowiedzią na pytania, bo "mod usunął".
Pomogę...czekam na odpowiedzi...wtedy te wszystkie twoje pomysły znajdą się tam, gdzie powinny ..na śmietniku.
A dlaczego odpuściłeś temat z "każdy". No to jak będzie np w Art 3. Każdy uczestnik czy tylko uczestnik domyślnie przez ciebie wybrany ?
Dlaczego nie wyjaśniłeś sygnalizacji skrętu w lewo z prawym kierunkowskazem, bo podobno mam wybór sygnalizacji manewru ?

To że wrzucisz kabzylion zdjęć rysuneczków i zmieniasz pasy czerwone a przecinasz zielone nie sprawi,że uciekniesz przed tymi pytaniami. A czekam cierpliwie. Mam nadzieję,że znowu nie zajmie ci to dwóch tygodni.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » środa 04 kwietnia 2018, 18:06

nie mam takiej potrzeby by odpowiadać na posty od razu, a w szczególności na posty takiego kłamcy i manipulanta jak ty, poza tym mam już dość twoich bredni i ciągłego udowadniania ci że bzdury wypisujesz.
miałeś wszystko wytłumaczone miałeś podane przepisy art 22.2 nie dotyczy powierzchni skrzyżowania, art 22.5 nie dotyczy którym pasem przez powierzchnie skrzyżowania przejadę w lewo czy zawrócę.
Ot tyle w temacie twój mały móżdżek nie potrafi tego pojąć trudno - leży mi to martwym bykiem, tylko nie ucz tak jak uczysz - z lewego tylko na lewy bo art 22; zawracanie tylko przy lewej krawędzi bo art 22; mijanie się kolizyjnie bo art 22; - bo to debilizmy :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » środa 04 kwietnia 2018, 20:25

Henq napisał(a):nie mam takiej potrzeby by odpowiadać na posty od razu

.
Pamiętaj,ze najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja" złodziej. Tak samo ty. Mod ci nie wyciął ? Nic nie udowodniłeś poza przedstawieniem swoich zabawnych wizji.
miałeś wszystko wytłumaczone miałeś podane przepisy art 22.2 nie dotyczy powierzchni skrzyżowania, art 22.5 nie dotyczy którym pasem przez powierzchnie skrzyżowania przejadę w lewo czy zawrócę.
Przejazd przez skrzyżowanie trwa od zamiaru do zakończenia manewru, a nie kończy się na wjeździe. Połaczenie tych dwóch ustępów pokazuje,że twoje wizje to tylko wizje.
Ot tyle w temacie twój mały móżdżek nie potrafi tego pojąć trudno - leży mi to martwym bykiem,
Szkoda że przepisy też leżą. Odróżniasz już zajecie pasa ruchu od jego zmiany ?
z lewego tylko na lewy bo art 22;
Oczywiście nie potrafiłeś tego udowodnić, bo podobno mod wyciął :lol: :lol: :lol: nie wyciął..uroiło się tobie.
zawracanie tylko przy lewej krawędzi bo art 22
Z lewego pasa i nie zapomnij,że na jednokierunkowej się nie zawraca :lol: :lol: :lol: twój instruktor, jeśli tak ciebie nauczył to porażka. Ale raczej uważam,że to ty jesteś mądry inaczej.
mijanie się kolizyjnie bo art 22; -
Tego też nie napisałem. Znowu twój wymysł, bo przecież nie udowodnisz, bo mod wyciął. Na filmiku też ci wycięli ? :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » środa 04 kwietnia 2018, 21:49

porażką to są twoje perfidne kłamstwa i manipulacje :thumb2:zawracanie z lewego pasa pfff zapewne to też w swoim kodeksie wyczytałeś? :lol: :lol: :lol: już miałem z tego bekę to wstawiłeś mi że w art 22.2 o tym mowa to się pośmiałem i ci wstawiłem że mowa tam jest o jednokierunkowej więc zapewne tam też będziesz zawracał to teraz manipulujesz że to ja chcę zawracać na jednokierunkowej a ty "bochater" mnie chcesz przed tym uratować :lol: :lol: :lol: a się uśmiałem
szerszon napisał(a):Przejazd przez skrzyżowanie trwa od zamiaru do zakończenia manewru, a nie kończy się na wjeździe.
no i jak to się ma do wjazdu z lewego pasa przed skrzyżowaniem na prawy na skrzyżowaniu? czy może ma sięto że z lewego pasa przed skrzyżowaniem tylko na lewy na skrzyżowaniu? ogarnij się bo zaczynasz pisać nie na temat
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » środa 04 kwietnia 2018, 22:07

Henq napisał(a):porażką to są twoje perfidne kłamstwa i manipulacje
To ja ciebie punktuję i pokazuję, gdzie i kto kłamie i manipuluje...Jak dochodzi co do czego to ci "mod wyciął" albo, co lepsze...sam wyciąłem.
:zawracanie z lewego pasa pfff zapewne to też w swoim kodeksie wyczytałeś?
Zacytować ci po raz kolejny odpowiedni paragraf dyletancie ? Chcesz tego, abym znowu pokazał jak odporny jesteś ?
już miałem z tego bekę to wstawiłeś mi że w art 22.2 o tym mowa to się pośmiałem i ci wstawiłem że mowa tam jest o jednokierunkowej więc zapewne tam też będziesz zawracał to teraz manipulujesz że to ja chcę zawracać na jednokierunkowej
I nie tylko. Ale nikomu normalnemu do głowy nie przychodzi, aby być tak głupim i zawracać na jednokierunkowej.
6. Zabrania się zawracania:
1) w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej;

Ale ale..nie napisali,że na każdej..możesz zawracać :lol: :lol: :lol:
że to ja chcę zawracać na jednokierunkowej
a nie chciałeś przy zawracaniu " na trzy" ? :lol: :lol: :lol: płakałem ze śmiechu...
no i jak to się ma do wjazdu z lewego pasa przed skrzyżowaniem na prawy na skrzyżowaniu? czy może ma sięto że z lewego pasa przed skrzyżowaniem tylko na lewy na skrzyżowaniu? ogarnij się bo zaczynasz pisać nie na temat
Nie napisałem tego,że z lewego tylko na lewy i nie potrafiłeś tego mi udowodnić , bo podobno "mod wyciął" tak kłamiesz dyletancie. Teraz ci się płyta zacięła i dalej swoje bez żadnych podstaw.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » środa 04 kwietnia 2018, 23:39

szerszon napisał(a):Nie napisałem tego,że z lewego tylko na lewy i nie potrafiłeś tego mi udowodnić


no to:
szerszon napisał(a):Natomiast ja piszę o jeździe lewym pasem przez skrzyżowanie po uprzednim wjeżdzie także lewym


szerszon napisał(a):
Obrazek

czerwonym czy czarnym? odpowiedź podeprzyj przepisem :thumb2:

Wygodniej czerwonym. Zajmuje jak najmniejszą powierzchnie skrzyzowania. Poszukać ci przepisu ?


szerszon napisał(a):
wskaż jaki przepis i jakie linie wymuszają na mnie wjazd na powierzchnię skrzyżowania na pas tylko wewnętrzny?

Art 22.2 i 5 przy skręcie w lewo



no i nie mamy o czym rozmawiać perfidny kłamco i manipulancie - nie pisałeś takich bzdur że z lewego tylko na lewy? masz udowodnione
a tu masz moją odpowiedź na swoje bzdury:
bzdura!!! przejechać mogę dowolnym pasem:
Obrazek
Obrazek




p.s. nadal nie wskazałeś przepisu który zabraniał by mi jazdę jak czarna strzałka bo za dużą powierzchnię skrzyżowania zajmuję :wow:
Obrazek
czyżby takowego nie było :eek2: jakoś mnie to nie dziwi :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » czwartek 05 kwietnia 2018, 01:24

Henq napisał(a):
no to:
szerszon napisał(a):Natomiast ja piszę o jeździe lewym pasem przez skrzyżowanie po uprzednim wjeżdzie także lewym

Dlaczego kłamiesz i manipulujesz ? Przecież chodziło o skręt w lewo na rondzie. Do takich chamskich chwytów się posuwasz wycinając kluczowe słowa ?
o i nie mamy o czym rozmawiać perfidny kłamco i manipulancie - nie pisałeś takich bzdur że z lewego tylko na lewy? masz udowodnione
To były dwa odrębne tematy, które ty tu połączyłeś. Wyjątkowa kanalia z ciebie aby sie posuwać do takich kłamstw. A podobno mod wyciął..to sobie sam napisałeś.

p.s. nadal nie wskazałeś przepisu który zabraniał by mi jazdę jak czarna strzałka bo za dużą powierzchnię skrzyżowania zajmuję
Pytałem się, podać ? Nie wyraziłeś chęci, a jest.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » czwartek 05 kwietnia 2018, 08:47

A tu akurat ci się pomieszało. Nie pierwszy raz. Czepiasz się,że muszę zając lewy pas po zmianie kierunku jazdy. Natomiast ja piszę o jeździe lewym pasem przez skrzyżowanie po uprzednim wjeżdzie także lewym. Zajęcie pasa po skręcie nie było w moim poście w ogóle poruszane. Sam stworzyłeś problem i dzielnie z nim walczysz

Pełen cytat Ciąg dalszy tego.
Pisałem o jeździe lewym pasem jezdni w celu skrętu w lewo i zamiarze sygnalizowania tego lewym kierunkowskazem. Siłą rzeczy na skrzyżowaniu nie możesz zmienić pasa na prawy bez sygnalizacji. ty wciskasz,że piszę o obowiązku jazdy z lewego na lewy bez doprecyzowania, czy chodzi o zmianę kierunku jazdy, zajęciu pasa po zmianie kierunku jazdy, czy przejeździe pzrez skrzyżowanie. Piszę o wjeździe na SoRO z lewego pasa przy skrecie w lewo. Bo o tym jest dyskusja. ty natomiast prostujesz sobie rondo i chcesz się szwendać po obwiedni jak po pojedynczej drodze

Przykre,że z powodu ewidentnych braków posuwasz się aż do takich działań.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez Henq » czwartek 05 kwietnia 2018, 19:29

tak mystrzu a z lewego przed skrzyżowaniem tylko na lewy na skrzyżowaniu bo art 22 :spoko: bo przecież SoRO to skrzyżowanie :lol: :lol: :lol:
nic nie wycinałem nic nie manipulowałem cytuje twoje debilne wypowiedzi i tyle.
wjeżdżając na skrzyżowanie z lewego pasa ruchu mogę wjechać na prawy w ogóle go nie zmieniając:
Obrazek

i nie ma żadnego przepisu który by mi zabraniał takiej jazdy :spoko: art 22.2 dotyczy jezdni a nie powierzchni skrzyżowania a że skręcam w lewo to wjeżdżam z lewego pasa zupełnie jak tutaj:
Obrazek

wystarczy ci obrócić obrazki i powiększyć powierzchnię skrzyżowania i zaczynasz się gubić w zeznaniach :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Dwa pasy do skrętu w lewo

Postprzez szerszon » czwartek 05 kwietnia 2018, 20:07

Henq napisał(a):tak mystrzu a z lewego przed skrzyżowaniem tylko na lewy na skrzyżowaniu bo art 22 :spoko: bo przecież SoRO to skrzyżowanie :lol: :lol: :lol:
nic nie wycinałem nic nie manipulowałem cytuje twoje debilne wypowiedzi i tyle.
Oczywiście,że wyrwałeś z kontekstu. Podałem pełną wersję. Kasującą twoje kretyńskie wypociny.
wjeżdżając na skrzyżowanie z lewego pasa ruchu mogę wjechać na prawy w ogóle go nie zmieniając:
Powiedz to temu, co będzie wjeżdżał równolegle jadąc np na wprost. On też nie zmienia, a może z prawego na lewy ? też nie zmienia ...ty prowokujesz czy jesteś aż tak głupi ? On nie zmienia ty nie zmieniasz, a dzwon. Przed skrzyżowaniem powinieneś zasygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy i sygnalizować do zakończenia manewru.
i nie ma żadnego przepisu który by mi zabraniał takiej jazdy :spoko: art 22.2 dotyczy jezdni a nie powierzchni skrzyżowania
jezdni przed wjazdem na skrzyżowanie. I jest też Art 22.5. Jak sie znajdziesz na prawym pasie z lewym kierunkowskazem ?
a że skręcam w lewo to wjeżdżam z lewego pasa zupełnie jak tutaj:
tylko tutaj nie zajedziesz nikomu drogi, bo skręcając w lewo masz się zbliżyć do lewej krawędzi. Z prawego poza tobą nikt nie powinien "zmieniać" pasa ruchu.

wystarczy ci obrócić obrazki i powiększyć powierzchnię skrzyżowania i zaczynasz się gubić w zeznaniach

pokazałem ci, jak to ty obracasz. idziesz na bezczela w zaparte. Dno.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości