Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Lukas1987h » sobota 27 stycznia 2018, 13:33

Witam dostalem wezwanie na komende celem zlozenia wyjasnien za moje zaparkowanie ciezarowki na petli autobusowej za znakiem B1...
Oczywiscie pewnie panowie beda chclieli mi wypisac mandat za zlamanie znaku b1 tj. 5pkt i 250zl, ale czy maja do tego podstawe prawna? Wedlug mnie znak dotyczy ruchu pojazdów na ktorym mnie nie przylapali bo bylem poza samochodem, a nie postoju, badz parkowania jak bylo w moim przypadku. Co myslicie o tym ?
Lukas1987h
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2018, 13:19

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez dylek » sobota 27 stycznia 2018, 15:20

Lukas1987h napisał(a):Oczywiscie pewnie panowie beda chclieli mi wypisac mandat za zlamanie znaku b1 tj. 5pkt i 250zl, ale czy maja do tego podstawe prawna?

Myślę, że jak im przedstawisz rachunek, z którego będzie wynikało, że jakiś np. helikopter cię tam zdesantował - to zamkniesz im kopary i nie będą pyszczyć ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez JAKUB » sobota 27 stycznia 2018, 17:03

Wystarczy kopia listu przewozowego (miejsce wyładunku).
Myślę, że o to chcą zapytać?
Jak brak związku, to wymyśl historię potrzeby tam zaparkowania , jakoś problem techniczny ...(zdrowotny)..... lub podobne.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Henq » sobota 27 stycznia 2018, 19:11

JAKUB napisał(a):Wystarczy kopia listu przewozowego (miejsce wyładunku).
Myślę, że o to chcą zapytać?
Jak brak związku, to wymyśl historię potrzeby tam zaparkowania , jakoś problem techniczny ...(zdrowotny)..... lub podobne.

potrzeby wjazdu za B-1 a nie parkowania bo ten znak nie zabrania parkowania.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Lukas1987h » sobota 27 stycznia 2018, 20:23

Tez tak mysle ze ten znak nie zabrania parkowania czy postoju, nie ma na to artykulu tylko jak im to udowodnic i przedstawić bo jakos tam musialem sie znaleźć... mówiąc że wjechalem świadomie pod znak b1 liczac ze sie uda i nie zostane przylapany obciąży mnie, chyba ze moge tak powiedzieć jezeli jest jakis przepis mowicy ze nie moge byc za to ukarany skoro nie zostalem przylapany w daniej chwili
Lukas1987h
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2018, 13:19

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Cyryl » sobota 27 stycznia 2018, 21:35

1. nie wolno zatrzymywać i parkować w zatoczkach z przystankiem autobusowym, w to wchodzą pętle.
2. zakaz wjazdu znak B-1.
3. list przewozowy nie jest usprawiedliwieniem, aby dojechać do miejsca rozładunku, gdzie obowiązuje ograniczenie tonażowe, znaki zakazujące ruchu, odbiorca musi wystąpić o zezwolenie, czego najczęściej nie robi, chyba że chodzi tu o rynek w dużym mieście lub przewozy ładunków ponadnormatywnych bardzo uciążliwych dla ruchu.
4. jakie to jest auto? Art. 49.5 "zabrania się postoju: ... na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami."
jest to przepis częściowo martwy (lub całkowicie), bo w całym Wrocławiu są do takich celów zaledwie dwa parkingi.

jednak jeżeli zamierzasz iść na wojnę, to większość argumentów jest po stronie przeciwnej.
gdybyś wiózł sprzęt do szpitala, przewoził towary na cele charytatywne, czy chociaż meble do gabinetu prezydenta miasta, to jeszcze byłaby szansa wybronienia się.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Lukas1987h » sobota 27 stycznia 2018, 22:00

1. nie wolno zatrzymywać i parkować w zatoczkach z przystankiem autobusowym, w to wchodzą pętle.
2. zakaz wjazdu znak B-1.


Podaj artykuł ktory zabrania parkowania lub postoju na petli? Ozaczenie jest nastepujace: najpierw droga wewnętrzna pozniej znak b1

Ad2. Nie zakaz wjazdu, tylko zakaz ruchu w obu kierunkach
Lukas1987h
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2018, 13:19

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Cyryl » niedziela 28 stycznia 2018, 06:36

może napisałem niedokładnie, ale jeżeli masz wątpliwości, zawsze możesz nie przyjąć kary i sprawa zakończy się w sądzie.
napisałem jakie masz szanse, decyzja co zrobić - należy do Ciebie.

ps. Art. 49.9: "w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości;"
pętla jest rodzajem zatoki i co najważniejsze jest tam oznaczony przystanek autobusowy (no chyba, że wziąłeś płaską 17 i odkręciłeś wcześniej - wtedy faktycznie masz większe szanse na wybronienie się).

gdybyś jeszcze odkręcił ten B-1 oraz Twój pojazd miał w dowodzie mniejszą DMC niż 16t oraz długość poniżej 12m, to spokojnie jesteś na wygranej pozycji, no chyba, że jakiś monitoring uchwyciłby Cię w czasie tego odkręcania.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Cyryl » niedziela 28 stycznia 2018, 11:32

nie mogłem już edytować, ale jeszcze coś mi się przypomniało:
Lukas1987h napisał(a):...za moje zaparkowanie ciezarowki na petli autobusowej za znakiem B1...
...ale czy maja do tego podstawe prawna? Wedlug mnie znak dotyczy ruchu pojazdów na ktorym mnie nie przylapali bo bylem poza samochodem...


jeżeli masz tacho cyfrowe to czyja karta była w tachografie, jeżeli masz analogowe, to kto był wpisany w wykresówce?
przypominam, że wykresówki z tacho analogowego i odczyty z tacho cyfrowego muszą być przechowywane przez 12 miesięcy w firmie.
jeżeli masz tacho cyfrowe to będzie dodatkowo 29 dni na Twojej karcie kierowcy.

możesz "zagubić" wykresówkę, ale kara za jej brak kosztuje 500zł (za każdą), więc wobec mandatu 250zł, chyba się nie opłaca.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Lukas1987h » niedziela 28 stycznia 2018, 17:03

ps. Art. 49.9: "w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości;"
pętla jest rodzajem zatoki i co najważniejsze jest tam oznaczony przystanek autobusowy (no chyba, że wziąłeś płaską 17 i odkręciłeś wcześniej - wtedy faktycznie masz większe szanse na wybronienie się).

W moim przypadku nie ma tabliczki oznaczajacej przystanek bardziej bym powiedzial ze jest to duzy plac inaczej nazywany zajezdnia autobusowa ktory jest oznakowany znakiem droga wewnetrzna oraz znak b1, do placu jest przydzielone miejsce gdzie stoja kontenery na smieci oraz nie raz widzialem jak sluzby porzadkowe wysypuja tam sciente galezie z osiedla ktore pozniej zbieraja i wlasnie stalem nie daleko tych kontenerow ... mimo wszystko zeby sie tam dostac musze minac znak b1... nie zaglebiajmy sie w szczegoly pomysmy i skupmy sie na znaku b1 bo za to mam wezwanie... chce udowodnic policji ze nie maja prawa mnie ukarac z tego znaku gdyż oni nie wiedza kiedy ja popelnilem wykroczenie czyli wykonalem RUCH
Lukas1987h
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2018, 13:19

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Lukas1987h » niedziela 28 stycznia 2018, 17:07

Cyryl napisał(a):nie mogłem już edytować, ale jeszcze coś mi się przypomniało:
Lukas1987h napisał(a):...za moje zaparkowanie ciezarowki na petli autobusowej za znakiem B1...
...ale czy maja do tego podstawe prawna? Wedlug mnie znak dotyczy ruchu pojazdów na ktorym mnie nie przylapali bo bylem poza samochodem...


jeżeli masz tacho cyfrowe to czyja karta była w tachografie, jeżeli masz analogowe, to kto był wpisany w wykresówce?
przypominam, że wykresówki z tacho analogowego i odczyty z tacho cyfrowego muszą być przechowywane przez 12 miesięcy w firmie.
jeżeli masz tacho cyfrowe to będzie dodatkowo 29 dni na Twojej karcie kierowcy.

możesz "zagubić" wykresówkę, ale kara za jej brak kosztuje 500zł (za każdą), więc wobec mandatu 250zł, chyba się nie opłaca.


Mam tacho analogowe mam wykresowke z tego dnia ale co to ma do rzeczy? Jak ja sie nie przyznam to i tak wezwanie pojdzie do firmy i szef mnie obciazy lub poda moje dane... za brak wykresowki jest 100zl chyba ze cos sie zmienilo
Lukas1987h
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2018, 13:19

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Henq » niedziela 28 stycznia 2018, 21:57

Lukas1987h napisał(a):
ps. Art. 49.9: "w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości;"
pętla jest rodzajem zatoki i co najważniejsze jest tam oznaczony przystanek autobusowy (no chyba, że wziąłeś płaską 17 i odkręciłeś wcześniej - wtedy faktycznie masz większe szanse na wybronienie się).

W moim przypadku nie ma tabliczki oznaczajacej przystanek bardziej bym powiedzial ze jest to duzy plac

no to gogle map inaczej wróżenie z fusów
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Cyryl » niedziela 28 stycznia 2018, 22:05

nic się nie zmieniło:
Ustawa o Transporcie Drogowym załącznik nr.1
"13.17. Wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę, nieposiadającego wymaganego wydruku z tachografu w przypadku uszkodzenia karty kierowcy, jej niesprawności lub jej nieposiadania - za każdy brakujący wydruk 200 nie więcej niż 1.000"
możesz liczyć na 200, ale też możesz zostać ukarany 1000.

w dalszym ciągu obowiązuje zakaz postoju w obszarze zabudowanym pojazdom ponad 16t DMC i 12m długości (poza wyznaczonymi parkingami), więc będzie istotna DMC i długość Twojego auta.
natomiast udowodnienie, że pojazd którym odbywałeś podróż służbową, który był Twoim miejscem pracy, znalazł się w jakiś sposób za znakiem B-1 bez Twojej wiedzy, będzie trochę problematyczne.

jeszcze jedna sprawa: ukaranie dotyczy tylko tego co jest na mandacie, jeżeli jednak sprawa trafi do sądu, będzie tam rozpatrywana w całości, czyli z postojem, wykresówkami, wjazdem na B-1 itp.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Lukas1987h » niedziela 28 stycznia 2018, 23:51

https://zapodaj.net/01b063d23c44a.png.html
Ciezarowka moja oznaczona w czarnym kółku.
Dodam iz parkuje tam od 3 miesiecy codziennie bo mieszkam w pobliżu i nigdy nie bylo problemu zawsze jakas ciężarówka tam stoi.
Lukas1987h
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2018, 13:19

Re: Parkowanie za znakiem B1 "zakaz ruchu w obu kierunkach"

Postprzez Cyryl » poniedziałek 29 stycznia 2018, 05:54

czyli DMC zespołu pojazdów 40t, długość 16,5m.
prawo nie działa w ten sposób, że jak inni łamią zakaz, to Ty automatycznie też możesz.

jak zrobisz, to Twój wybór.

mi wydaje się, że z tego co piszesz, póki stawianie pojazdów ciężarowych było jednostokowe, nikt się do tego nie czepiał, ale gdy zacząłeś korzystać z tego miejsca jak z prywatnego parkingu, to ktoś zadzwonił i stąd Twoje kłopoty.
ja bym nie zastanawiał się nad tym akurat mandatem, ale: gdzie stawiać w przyszłości? bo wydaje mi się, że gdy będziesz dalej tam parkował, to znowu ktoś zadzwoni i sytuacja się powtórzy.

dopiero teraz sprawdziłem na mapie, to nie jest pętla, to normalny dworzec Mistrzejowice (teren pod zarządem krakowskiego MPK) z peronami i przystankami - oznaczonymi.
trzeba było od razu napisać, mielibyśmy jasność.
Załączniki
Mistrzejowice.jpg
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości