Przełączka - zawracanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez szoferemeryt » piątek 15 grudnia 2017, 09:21

Cyryl; nic nie będziemy inicjować.
Dworak w filmie oddaje pierwszeństwo, które ma wg. wielu dyskutujących. Ja również twierdzę, ze nie ma pierwszeństwa co wyraziłem jasno podając powody mojej interpretacji.
Leszko i szerszon;
Uzgodnijcie wreszcie o czym piszecie, o filmie czy obrazie z google.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez Cyryl » piątek 15 grudnia 2017, 11:05

skrzyżowanie jest z drogą z pierwszeństwem, nie ma żadnej równorzędności.
mając znak A-7 musimy ustąpić pojazdom poruszającym się po drodze z pierwszeństwem. czy te pojazdy będą jechały do przodu, do tyłu, zmieniały pas, czy zawracały, są na drodze z pierwszeństwem.
droga z pierwszeństwem (droga główna jest określeniem potocznym), jest oznaczona znakiem D-1, który nie musi mieć kontynuacji, obowiązuje do odwołania lub znaku A-7. więc tutaj brak oznaczenia jest nieczytelne dla osób nie znających znaków.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez JAKUB » piątek 15 grudnia 2017, 11:50

Cyryl napisał(a):(...)mając znak A-7 musimy ustąpić pojazdom poruszającym się po drodze z pierwszeństwem. czy te pojazdy będą jechały (...), do tyłu, (...) są na drodze z pierwszeństwem.(...).
,...??? Ja wiem, że podczas jazdy "do tyłu" ustępuję ....
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez Cyryl » piątek 15 grudnia 2017, 12:19

zagalopowałem się, powinno być: na ukos, w poprzek itp.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez szoferemeryt » piątek 15 grudnia 2017, 12:36

Leszko; to co piszesz jest twoją osobista interpretacją, nie poparta żadnym dowodem, ponadto zmieniasz realia o których ja piszę.
Raz piszesz że włącza się do ruchu innym razem że nie włącza się do ruchu. Zdecyduj się o czym piszesz.
Pisz o konkretnym przypadku a nie o wszystkim naraz.
Podstawową sprawą w tym przypadku jest określenie „wyjeżdżający”.
Wprowadzasz znak P-1c w którym wyraźnie jest użyty wyraz wyłączenie, czego wyłączenie a raczej z czego? Z jezdni na pas ruchu do skrętu w lewo i zawracania dalej zawracając już przed wjazdem na przeciwny pas jezdni masz zgodnie z P-1 użyte słowo „wyjeżdżający”. Czy ten wyjeżdżający na inną jezdnie nie ma żadnych obowiązków. Ma, tylko jesteś przekonany że zawracający nie opuścił drogi z pierwszeństwem. To tak jakbyś powiedział że nagle niewiadomo skąd nadjechał z jezdni przeciwnej do jezdni na której podjął decyzje o zawracaniu.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez szerszon » piątek 15 grudnia 2017, 16:57

szoferemeryt napisał(a):Leszko; to co piszesz jest twoją osobista interpretacją, nie poparta żadnym dowodem, ponadto zmieniasz realia o których ja piszę.
Jest poparte przepisami, które notorycznie ignorujesz.Paragraf 1 lub Art 17
Raz piszesz że włącza się do ruchu innym razem że nie włącza się do ruchu. Zdecyduj się o czym piszesz.
Pisz o konkretnym przypadku a nie o wszystkim naraz.
Piszemy o tym konkretnym miejscu. Czy ze zdjęcia czy z filmu-to jest to samo miejsce. Udajesz,że tego nie widzisz, czy naprawdę jesteś aż tak dysfunkcyjny ?
Rozpatrujemy dwa przypadki, ponieważ na filmie nie widać znaku "droga wewnętrzna".
Nie ma to większego znaczenia dla zawracającego, W obu przypadkach skręcający w prawo ma ustąpić pierwszeństwa.
Podstawową sprawą w tym przypadku jest określenie „wyjeżdżający”.
Poważnie ? A masz na to przepis ?
Czy ten wyjeżdżający na inną jezdnie nie ma żadnych obowiązków. Ma, tylko jesteś przekonany że zawracający nie opuścił drogi z pierwszeństwem.
A ten "wyjeżdżający" od Mc nie wyjeżdża na inną jezdnię...taa :lol:
A zawracajacy opuścił drogę z pierwszeństwem ? Możesz wskazać, w którym momencie jest na podporządkowanej lub wewnętrznej ?
Dworak w filmie oddaje pierwszeństwo, które ma wg. wielu dyskutujących. Ja również twierdzę, ze nie ma pierwszeństwa co wyraziłem jasno podając powody mojej interpretacji.
Leszko i szerszon;
Uzgodnijcie wreszcie o czym piszecie, o filmie czy obrazie z google.
Pan Dworak może sobie oddawać. Tylko z przepisów wynika co innego. Ty natomiast nie podałeś żadnych powodów, a unikasz jak możesz odniesienia się do znaczenia A-7 czy zachowania się podczas włączania się do ruchu.

Wyjeżdżający czyli zawracający mając w pamięci P-1 wie że ma ustąpić pierwszeństwa nie tylko tym z prawej, ale wszystkim i dlatego musi czekać aż wjeżdżający spod A-7 jednocześnie skręcający w prawo pojedzie jako pierwszy (Art. 25. 1).
Odkąd to linia P-1 decyduje o pierwszeństwie ?
P-1 vs A-7 ??? Tego nie grali.
Dlaczego powołujesz się na Art 25.1 skoro nie jest to sytuacja równorzędna ? To nie są dwa skrzyżowania. To dla skręcającego w prawo pojazd zawracający nadjeżdża z prawej strony. Chyba że masz inne pojęcie "prawa strona"
6. Zabrania się zawracania:
4) w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić.
:lol: :lol: :lol:
masz rację. Skandal,że ktoś ma pierwszeństwo i utrudnia temu spod A-7 jazdę. Ci stojący w korku też utrudniają jazdę temu ostatniemu.
Cytuj:
3) przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów wyjeżdżających na inną drogę lub jezdnię.
Pojazd skręcający w prawo też wjeżdża na inną drogę i jezdnię. I co w związku z tym ? Czy znak P-1c ma gdzieś w swojej dyspozycji nakaz ustąpienia pierwszeństwa ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez LeszkoII » piątek 15 grudnia 2017, 20:47

szerszon napisał(a):Wyjeżdżający czyli zawracający mając w pamięci P-1 wie że ma ustąpić pierwszeństwa nie tylko tym z prawej, ale wszystkim i dlatego musi czekać aż wjeżdżający spod A-7 jednocześnie skręcający w prawo pojedzie jako pierwszy (Art. 25. 1).
Wciąż nijak zrozumieć nie mogę, w jaki sposób łączysz zasady pierwszeństwa w oparciu o linie P-1c. Zaznaczam, że nie da się tego zrozumieć, bo to absurd (najłagodniej pisząc).
szoferemeryt napisał(a):I nadal pozostaje Art.22.6.
Zostaw ten przepis w spokoju, bo nie ma zastosowania do omawianej sytuacji. Zawracający nie utrudnia ruchu ani nie zagraża b.r.d. Jeżeli dobrze zasygnalizuje zawracanie oraz gdy w porę wyłączy lewy kierunkowskaz (gdy zamiar dotyczy wjazdu w inna drogę w lewo), to ten przepis jest dla tego przypadku - martwy. Wiec przestać wklejać bez sensownie fragmenty ustawy, których nie jesteś w stanie zrozumieć bez podejścia systemowego do problemu. To się robi już irytujące z lekka ;) Stawiasz nas pod ścianą w obliczu "obowiązku podania dowodu, że 2+2=4".
szoferemeryt napisał(a):Nadal pozostaje bez odpowiedzi;
Jaki obowiązek kierującego wynika z
Cytuj:
3) przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów wyjeżdżających na inną drogę lub jezdnię.
W ujęciu ogólnym - ŻADEN. Taki pas ruchu oznacza się strzałkami kierunkowymi (F-10/11 oraz P-8 - odpowiednie groty strzałek). Sama linia P-1c nie ma nic wspólnego z pierwszeństwem a nawet z samym kierunkiem jazdy z pasa ruchu, który wyznacza. Aż tak trudne? :eek2:
szoferemeryt napisał(a):Dworak w filmie oddaje pierwszeństwo, które ma wg. wielu dyskutujących. Ja również twierdzę, ze nie ma pierwszeństwa co wyraziłem jasno podając powody mojej interpretacji.
0 interpretacji, bo 0 merytorycznej argumentacji. Wypisujesz bzdury. Guzik mnie obchodzi "wiele dyskutujących".

Jak mawia pewien Człowiek Z Muszką: "głupich jest więcej niż mądrych" i choć się z taka tezą nie zgadzam, bo brak w niej definicji "głupiego", to zaczynam rozumieć Korwina - o co mu chodzi.
szoferemeryt napisał(a):Leszko i szerszon;
Uzgodnijcie wreszcie o czym piszecie, o filmie czy obrazie z google.
Czytaj wątek od początku do końca - ze zrozumieniem, to zrozumiesz o czym piszemy. Dworak i Pasieczny zatrzymali się w epoce, która minęła. Sam Dworak mówi, że trzeba doprecyzować przepisy :lol: A po jaka cholerę? Dlatego że Dworak wygłosił bzdurną tezę i jej sprostowane wymaga nowelizacji PoRD? :lol:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez JAKUB » piątek 15 grudnia 2017, 22:40

LeszkoII napisał(a):(...)Jak mawia pewien Człowiek Z Muszką: "głupich jest więcej niż mądrych" i choć się z taka tezą nie zgadzam, bo brak w niej definicji "głupiego", to zaczynam rozumieć Korwina - o co mu chodzi.(...)

"Człowiek głupieje hurtowo, a
mądrzeje detalicznie" (Wiesława Szymborska)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez waw » piątek 15 grudnia 2017, 23:24

JAKUB napisał(a): (Wiesława Szymborska)

Chyba raczej Wisława.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez szoferemeryt » sobota 16 grudnia 2017, 09:43

Jakże umiejętnie manipulujecie każdym przepisem, a nawet słowem, który mógłby być przydatny w waszej interpretacji, a jak unikacie niewygodnych określeń, więc ponowię;
szoferemeryt napisał(a):Wprowadzasz znak P-1c w którym wyraźnie jest użyty wyraz wyłączenie, czego wyłączenie a raczej z czego
i gdzie się włączy, a raczej w co.

To również nie warte waszej uwagi.
szoferemeryt napisał(a):Jaki obowiązek kierującego wynika z
3) przeznaczonym wyłącznie dla pojazdów wyjeżdżających na inną drogę lub jezdnię.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez szerszon » sobota 16 grudnia 2017, 10:25

szoferemeryt napisał(a):Jakże umiejętnie manipulujecie każdym przepisem, a nawet słowem, który mógłby być przydatny w waszej interpretacji, a jak unikacie niewygodnych określeń, więc ponowię;
]
ty zaś be finezji udajesz,że nie widzisz przepisów. Jak grochem o ścianę. Czepiłeś się P-1c nie potrafiąc wskazać związku z pierwszeństwem
To również nie warte waszej uwagi.
Taki sam jak skręcającego w prawo, który też wjeżdża na inną drogę lub jezdnię.
Bezmyślny argument. Przed przełaczką stoi F-10 "kierunki jazdy przez..." i co z tego ?
F-10 i P-1c ważniejsze od A-7 ? :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez szoferemeryt » sobota 16 grudnia 2017, 10:56

Gdzie jakikolwiek przepis podważający to co napisałem?
Ja widzę przepisy ale całościowo.
Co dla zawracającego oznacza wyłączenie z prawej jezdni i włączenie w lewą jezdnie?
Dla mnie jest oczywistym że mam obowiązki wynikające z włączania, które stawiają mnie w pozycji równorzędnej z tym spod A-7. Przecież są naprzeciw siebie, nie najpierw jedzie ten co włącza sie, a następnie spotyka wyjeżdżającego spod A-7.
Dlatego ten spod A-7 powinien jechać jako pierwszy. Więc nie zapominajcie że najpierw nastąpiło wyłączenie, a później włączenie.
A to A-7 jest ważniejsze? Nie w tym przypadku.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez Cyryl » sobota 16 grudnia 2017, 15:54

tak jak wspominałem, można jeszcze zapisać 300 stron forum i nikt nikogo nie przekona, a co więcej postronni nie będą wiedzieli kto ma w rzeczywistości rację lub jeżeli postąpię tak, jak mnie potraktuje policja, czy ubezpieczyciel.
a rozwiązanie mojego pomysłu lub zaniechanie jednej ze stron, da nam jasną odpowiedź kto ma rację nie na forum, nie na papierze, ale życiu, w rzeczywistości.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez LeszkoII » sobota 16 grudnia 2017, 17:10

LeszkoII napisał(a):
tego nie napisał szerszon napisał(a):Wyjeżdżający czyli zawracający mając w pamięci P-1 wie że ma ustąpić pierwszeństwa nie tylko tym z prawej, ale wszystkim i dlatego musi czekać aż wjeżdżający spod A-7 jednocześnie skręcający w prawo pojedzie jako pierwszy (Art. 25. 1).
Sprostowanie, cytat pochodzi OCZYWIŚCIE od szoferemeryta a nie szerszona. :lol:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Przełączka - zawracanie

Postprzez benio101 » sobota 16 grudnia 2017, 18:22

szerszon napisał(a):
2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.
Brawo...coraz lepiej. :lol: :lol: :lol:
Nie, dalej tak samo. Dalej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Temat dotyczy tego, kto miał pierwszeństwo: zawracający, czy skręcający w prawo.
Włączanie się do ruchu nie jest w jakikolwiek sposób związane z tematem, a tym bardziej z ustalaniem pierwszeństwa na skrzyżowaniu.
Mylisz włączanie się do ruchu z ustalaniem pierwszeństwa na skrzyżoiwaniu. Jak zwykle, nie na temat. Ot, cały szerszon.
benio101
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 11 marca 2011, 22:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 153 gości