Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Postprzez szerszon » sobota 09 grudnia 2017, 22:29

LeszkoII napisał(a):Zdrowym rozsądkiem jest uwzględnienie błędu wynikającego z obserwacji drogi a nie ze skupiania uwagi na pokładowym przyrządzie mierzącym prędkość.
I tak jest. Nie widziałem i nie słyszałem o egzaminatorze, który robi sceny za przekroczenie prędkości w przedziale 1-5 km/h na 50
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Postprzez Cyryl » sobota 09 grudnia 2017, 22:31

LeszkoII napisał(a):...Szkoda tylko, że ustawodawca utworzyły ten wyjątek w stosunku do pomiaru przez fotoradary (urządzenia stacjonarne)...


przepraszam, ale piszesz tak jakbyś nigdy nie zdawał żadnego egzaminu.
jeżeli do urzędu przyjdziesz w zwykłym ubraniu i przedłożysz jakieś pismo z paroma błędami, czy będzie to miało wpływ na skuteczność tego pisma?
a spróbuj na egzaminie maturalnym przyjść w codziennym ubraniu i napisać polski z błędami.

czy dlatego, że na co dzień w pismach trafiają się błędy, w języku codziennym osoby publiczne używają wulgarnego języka, mamy obniżyć wymagania na maturze?

każdy, który właśnie uzyskał prawo jazdy nauczy się od innych "starych" kierowców jak łamać przepisy, wzorców nam nie brakuje, uczenie tego na egzaminie uważam za zbędne.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Postprzez ks-rider » sobota 09 grudnia 2017, 23:32

POdejrzewam, ze Autor nie do konca jednak zalapal o co biegalo.

Podczes wjazdu na autostrade czy droge expressowa sygnalizuje sie lewym kierunkowskezem zamiar wjazdu. Przy checi zjazdu sygnalizuje sie prawym kierunkowskazem.

U mnie w tej kwesti niema Panie Boze zmiluj sie i delikwenta oblewa sie nie za dwa a za jeden blad nie wlaczenia kierunkowskazu.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Postprzez mp0011 » niedziela 10 grudnia 2017, 05:50

ks-rider napisał(a):Podczes wjazdu na autostrade czy droge expressowa sygnalizuje sie lewym kierunkowskezem zamiar wjazdu.

Mam nadzieję że chodzi Ci o sygnalizowanie zamiaru zmiany pasa z rozbiegowego na ogólny, a nie o moment wjazdu na pas rozbiegowy z drogi dojazdowej...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Postprzez ks-rider » niedziela 10 grudnia 2017, 14:03

mp0011 napisał(a):
ks-rider napisał(a):Podczes wjazdu na autostrade czy droge expressowa sygnalizuje sie lewym kierunkowskezem zamiar wjazdu.

Mam nadzieję że chodzi Ci o sygnalizowanie zamiaru zmiany pasa z rozbiegowego na ogólny, a nie o moment wjazdu na pas rozbiegowy z drogi dojazdowej...


No mniej wiecej :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wjazd na autostradę a kierunkowskaz

Postprzez ti5ger » niedziela 10 grudnia 2017, 20:07

ks-rider napisał(a):No mniej wiecej :mrgreen:

Tylko sprawa wygląda tak że trzymając się stale prawego pasa którego nie miałem obowiązku zmieniać na lewy zostałem poinformowany po wjeździe na autostradę o niezasygnalizowaniu kierunkowskazem ZMIANY TORU JAZDY.
Cyryl napisał(a):egzaminator ma obowiązek poinformować o błędzie

Tak jak wyżej napisałem zostałem poinformowany, później oczywiście drugi błąd popełniony i się z nim zgadzam ale w mojej skromnej opinii po zjeździe z autostrady powinienem mieć dopiero pierwszy błąd na koncie.
ti5ger
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 08 grudnia 2017, 17:54

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości