kto ma pierwszeństwo w strefie ruchu? wyjazd z parkingu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

kto ma pierwszeństwo w strefie ruchu? wyjazd z parkingu

Postprzez rataj131 » czwartek 16 listopada 2017, 21:20

Bez tytułu1.jpg
rysunek :)
Witam, mam pytanie, na które nikt nie udzielił mi logicznej odpowiedzi.
W podanym przykładzie wjeżdżamy do strefy ruchu, jadąc prosto, a następnie w lewo jak to niektórzy określają tzw. "drogą główną" po prawej stronie znajdują się wjazdy na obiekt przydrożny lub drogi wewnętrzne. Znajdują się tam zaparkowane samochody, nie ma nigdzie oznaczenia, że jest to parking. Jakie przepisy mamy zastosować w tym przykładzie?

Odp.1
Są to wyjazdy z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, więc pojazd czerwony i niebieski jest włączającym się do ruchu.

Odp.2
Zgodnie z ustawą o drogach publicznych każdy parking niezlokalizowany w pasie drogowym jest drogą wewnętrzną. Drogi na tych " chyba parkingach" są utwardzone, mają 20m więc stanowią skrzyżowanie z "drogą główną", a co za tym idzie należało by zastosować regułę prawej ręki.

Według mnie problem polega na tym, że nie wiadomo czy mamy te parkingi traktować jako obiekty przydrożne, czy drogi wewnętrzne. Wjeżdżając do strefy ruchu wjeżdżamy na drogę wewnętrzną, więc dlaczego jedna droga wewnętrzna ma być ważniejsza od innej ?
rataj131
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 listopada 2017, 20:56

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości