Droga wewnętrzna dochodząca do skrzyżowania

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Droga wewnętrzna dochodząca do skrzyżowania

Postprzez Obelix321 » piątek 20 października 2017, 13:15

Cześc, mam pytanie do tego skrzyżowania:
https://www.google.pl/maps/@50.0993896, ... 312!8i6656

Na mapie brakuje tabliczki o łamanym pierwszeństwie. W rzeczywistości tabliczki są, a droga z pierwszeństwem to ta na przeciwko skręcająca w lewo. Po prawej stronie jest droga wewnętrzna - czy dobrze myślę że w teorii mam przed nimi pierwszeństwo (tymi po prawej)?

Pytam, bo w przypadku gdy droga z pierwszeństwem jest pusta, to samochody z prawej bardzo śmiało włączają się do ruchu, czasami nawet nie zwalniając. Mają dużo lepszą widoczność na drogą z pierwszeństwem i jeżdżą ponad 50km/h. Nie wiem czy rzeczywiście mają pierwszeństwo przede mną, czy po prostu wykorzystują to że zatrzymałem się na stopie.

Pytam czysto teoretycznie, jako uzupełnienie wiedzy, bo wiadomo że nie pchamy się pod rozpędzone samochody.
Obelix321
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 07 kwietnia 2017, 16:15

Re: Droga wewnętrzna dochodząca do skrzyżowania

Postprzez LeszkoII » piątek 20 października 2017, 20:27

Ta droga wewnętrzna nie jest wlotem skrzyżowania, skrzyżowanie jest 3 wlotowe. Ostatni jedzie włączający się do ruchu czyli opuszczający drogę wewnętrzną.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Droga wewnętrzna dochodząca do skrzyżowania

Postprzez Henq » sobota 21 października 2017, 02:03

Obelix321 napisał(a):Na mapie brakuje tabliczki o łamanym pierwszeństwie. W rzeczywistości tabliczki są,
pokaż foto, bo tabliczka z łamanym pierwszeństwem nic nie zmienia, jest zbędzna :thumb2:

Obelix321 napisał(a):czy dobrze myślę że w teorii mam przed nimi pierwszeństwo (tymi po prawej)?
Tak. Masz pierwszeństwo.

Obelix321 napisał(a):Pytam, bo w przypadku gdy droga z pierwszeństwem jest pusta, to samochody z prawej bardzo śmiało włączają się do ruchu, czasami nawet nie zwalniając. Mają dużo lepszą widoczność na drogą z pierwszeństwem i jeżdżą ponad 50km/h.
Pewnego dnia, aż się zdziwią, że są po "prawej" a nie maja pierwszeństwa :spoko:

Obelix321 napisał(a): Nie wiem czy rzeczywiście mają pierwszeństwo przede mną, czy po prostu wykorzystują to że zatrzymałem się na stopie.
Wykożystują :spoko:

Obelix321 napisał(a):Pytam czysto teoretycznie, jako uzupełnienie wiedzy, bo wiadomo że nie pchamy się pod rozpędzone samochody.
Powiedz to żyjącym z wyłudzania odszkodowań :spoko: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości