skrzyżowanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

skrzyżowanie

Postprzez jarekjarek » czwartek 19 października 2017, 12:55

Witam wszystkich, przedstawiam poniżej skrzyżowanie i proszę Was o ocenę pierwszeństwa przejazdy w podanych sytuacjach.

skrzyzowanie.jpg


Ulica Graniczna + Świerklańska mają pierwszeństwo przejazdu ustanowione znakami (zaznaczone czarną kreską na rysunku)
Brodecka oraz Plonowa mają znak Ustąp pierwszeństwa
Fragment ul. Granicznej z prawej strony ma znak Stop

Sytuacje "dyskusyjne"

1. Pojazd A nadjeżdża od ul. Świerklańskiej i chce jechać w Graniczną (fragment ze Stopem) czyli na wprost,a z ul. Plonowej jedzie na skrzyżowanie pojazd B. Kto ma pierwszeństwo?

2. Pojazd A nadjeżdża od ul. Granicznej do znaku STOP a po swojej lewej stronie ma pojazd B na Ustąp pierwszeństwa (ulica Plonowa), Kto ma pierwszeństwo?

3. Pojazd A nadjeżdża od ul. Granicznej z pierwszeństwem przejazdu i chce jechać w ulice Graniczną (w lewo). Na Plonowej pojawia się pojazd B. Kto ma pierwszeństwo?
jarekjarek
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 października 2017, 12:43

Re: skrzyżowanie

Postprzez Henq » czwartek 19 października 2017, 22:24

jarekjarek napisał(a):1. Pojazd A nadjeżdża od ul. Świerklańskiej i chce jechać w Graniczną (fragment ze Stopem) czyli na wprost,a z ul. Plonowej jedzie na skrzyżowanie pojazd B. Kto ma pierwszeństwo?
Bezdyskusyjnie pojazd z D-1 czyli A

jarekjarek napisał(a):2. Pojazd A nadjeżdża od ul. Granicznej do znaku STOP a po swojej lewej stronie ma pojazd B na Ustąp pierwszeństwa (ulica Plonowa), Kto ma pierwszeństwo?
Daj miejsce w SV, bo o ile obrazek jest dobrze odwzorowany to może okazać się że pominąłeś jakieś szczegóły np tabliczki pod znakami, jeżeli nie i wszystko jest tak samo to znów pojazd A bezdyskusyjnie jeżeli pojazdy mają takie same znaki pierwszeństwo reguluje art 25.1. czyli w tym przypadku nadjeżdżający z prawej strony.

jarekjarek napisał(a):3. Pojazd A nadjeżdża od ul. Granicznej z pierwszeństwem przejazdu i chce jechać w ulice Graniczną (w lewo). Na Plonowej pojawia się pojazd B. Kto ma pierwszeństwo?
Bezdyskusyjnie pojazd z D-1 czyli A

O ile jeszcze rozumiem pytanie nr 2 to nie mogę zrozumieć dlaczego pytasz który pojazd ma pierwszeństwo jak są znaki określające to pierwszeństwo? (D-1 i A-7 B-20)
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: skrzyżowanie

Postprzez jarekjarek » piątek 20 października 2017, 11:07

Kolego Henq, dla mnie osobiście opisane sytuacje są (były) dość oczywiste jeśli chodzi o pierwszeństwo przejazdu, ale poruszam się po tym skrzyżowaniu kilka razy dziennie od roku i jak widzę co robią inni kierowcy, szczególnie traktując STOP jako "Ty masz stać bo ja mam "tylko" ustąp pierwszeństwa, więc jadę pierwszy" i z ulicy Plonowej wymuszają przejazd czy to gdy jadę od Świerklańskiej czy od Granicznej (ze stopem), to sam zacząłem wątpić w swoją widzę, stąd ten post.

Dziękuję za odpowiedzi i utwierdzenie mnie w swoich racjach.
Kamerka w samochodzie działa, więc jak w końcu któryś przeszarżuje to będę miał spokojną głowę.

Pozdrawiam
jarekjarek
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 października 2017, 12:43


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości