Kolizja na parkingu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez waw » sobota 21 października 2017, 14:22

mp0011 napisał(a):
A czy osoba jadąca 'na przełaj' przez miejsca parkingowe, między samochodami ma pierwszeństwo nad pojazdami jadącymi jezdnią drogi wewnętrznej (jaką tu mamy), czy Waszym zdaniem obowiązuje zasada prawej ręki...?

Między "jadącym 'na przełaj' przez miejsca parkingowe" a pojazdami na jezdni nie ma punktów kolizyjnych więc nie ma sensu ustalać pierwszeństwa. Bardziej chodzio o wjeżdżanie na miejsce parkingowe i tu cofający ma obowiązek ustępować pierwszeństwa wszystkim.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez Henq » sobota 21 października 2017, 20:35

waw napisał(a):
mp0011 napisał(a):
A czy osoba jadąca 'na przełaj' przez miejsca parkingowe, między samochodami ma pierwszeństwo nad pojazdami jadącymi jezdnią drogi wewnętrznej (jaką tu mamy), czy Waszym zdaniem obowiązuje zasada prawej ręki...?

Między "jadącym 'na przełaj' przez miejsca parkingowe" a pojazdami na jezdni nie ma punktów kolizyjnych więc nie ma sensu ustalać pierwszeństwa. Bardziej chodzio o wjeżdżanie na miejsce parkingowe i tu cofający ma obowiązek ustępować pierwszeństwa wszystkim.
są punkty kolizyjne, ponieważ jadący na przełaj przecina tor jazdy tych po "jezdni", ale nie jednokrotnie omawiane były tu na forum takie sytuacji i nawet przytaczane wyroki, zasada prawej ręki nadal obowiązuje :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez mp0011 » sobota 21 października 2017, 20:48

Henq napisał(a):są punkty kolizyjne, ponieważ jadący na przełaj przecina tor jazdy tych po "jezdni", ale nie jednokrotnie omawiane były tu na forum takie sytuacji i nawet przytaczane wyroki, zasada prawej ręki nadal obowiązuje :spoko:


Chcesz powiedzieć, że czerwony ma pierwszeństwo w załączonej sytuacji?
Obrazek
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez szerszon » niedziela 22 października 2017, 00:30

mp0011 napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że czerwony ma pierwszeństwo w załączonej sytuacji?
Dobre pytanie. :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez STARYSZOFER » niedziela 22 października 2017, 13:37

mp0011 napisał(a):
Henq napisał(a):są punkty kolizyjne, ponieważ jadący na przełaj przecina tor jazdy tych po "jezdni", ale nie jednokrotnie omawiane były tu na forum takie sytuacji i nawet przytaczane wyroki, zasada prawej ręki nadal obowiązuje :spoko:

Chcesz powiedzieć, że czerwony ma pierwszeństwo w załączonej sytuacji?


Oczywiście, że nie ma. Nie słuchaj go.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez waw » niedziela 22 października 2017, 15:40

Henq napisał(a):są punkty kolizyjne, ponieważ jadący na przełaj przecina tor jazdy tych po "jezdni", ale nie jednokrotnie omawiane były tu na forum takie sytuacji i nawet przytaczane wyroki, zasada prawej ręki nadal obowiązuje :spoko:

Jak już jest na miejscu parkingowym to nie ma. Jeśli autor wątku był już na miejscu parkingowym, a drugi samochód wjechał na zajęte miejsce to wiadomo kto będzie winnym. Monitoring najpewniej ustali właściwy przebieg zdarzenia.
Z resztą widząc, że ktoś cofa w naszym kierunku najlepiej zahamować. W razi kolizji winnym będzie cofający, uderzający w stojący pojazd.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez Henq » niedziela 22 października 2017, 17:40

STARYSZOFER napisał(a):
mp0011 napisał(a):
Henq napisał(a):są punkty kolizyjne, ponieważ jadący na przełaj przecina tor jazdy tych po "jezdni", ale nie jednokrotnie omawiane były tu na forum takie sytuacji i nawet przytaczane wyroki, zasada prawej ręki nadal obowiązuje :spoko:

Chcesz powiedzieć, że czerwony ma pierwszeństwo w załączonej sytuacji?


Oczywiście, że nie ma. Nie słuchaj go.
art 25.3 skończ wprowadzać w błąd i naucz się w końcu przepisów :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kolizja na parkingu

Postprzez paulabb » czwartek 25 stycznia 2018, 13:12

Witam,mam takie pytanie ponieważ dzis wyjeżdżając z parkingu przy markecie cofając i patrząc czy nic nie jedzie podjęłam próbę wyjeżdżania autem juz prawie wyjechałam a po lewej stronie mojego samochodu bylo wolne miejsce parkingowe ale bylo go malo kobieta myślała ze sie zmieści i zaryła o mój lewy prawy blotnik i zderzak z przodu dziwna sytuacja wepchała sie na siłę i jeszcze mówi ze mój wina .Prosze o poradę nie wiem co zrobic w tej sytuacji
paulabb
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 stycznia 2018, 12:38

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 90 gości