Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » niedziela 18 lutego 2018, 23:14

Czyli na skrzyżowaniu drogi nie posiadają jezdni?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 18 lutego 2018, 23:15

mp0011 napisał(a):Czyli na skrzyżowaniu drogi nie posiadają jezdni?

czyli na skrzyżowaniu jest powierzchnia skrzyżowania a nie jezdnia :thumb2:

Obrazek

czy pojazd B skręca prawidłowo?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » niedziela 18 lutego 2018, 23:18

Ale drogi na skrzyżowaniu dalej są, czy kończą się przed skrzyżowaniem...?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 18 lutego 2018, 23:18

mp0011 napisał(a):Ale drogi na skrzyżowaniu dalej są, czy kończą się przed skrzyżowaniem...?
Jedna droga? jedna jezdnia?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » niedziela 18 lutego 2018, 23:21

Tyle dróg ile się krzyżuje. Czy drogi biegną przez skrzyżowanie, czy kończą się przed nim?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 18 lutego 2018, 23:25

mp0011 napisał(a):Tyle dróg ile się krzyżuje.
czyli ile jezdni jedna? czy tyle ile się krzyżuje? a teraz poczytaj art 22.2 i jakie słowo jest użyte? jezdnia czy połączenie jezdni czy skrzyżowanie?

podpowiem ci bo widać problemy jakieś z czytaniem:
do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.
nadal nic na temat powierzchni skrzyżowania, nic na temat skrzyżowania i nic na temat połączenia kilku jezdni :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » poniedziałek 19 lutego 2018, 08:43

Henq napisał(a):Art 22 nie dotyczy powierzchni skrzyżowania!
Konkretnie dotyczy sytuacji przed skrzyżowaniem celem przejechania przez skrzyżowanie.
Konkretnie Art 22. 2. Dlatego masz napisane JEŻELI MA ZAMIAR.
Art 22.5 dotyczy także miejsca zwanego skrzyżowaniem. Trzeba brać pod uwagę te dwa ustępy.
Czyli odpowiednie ustawienie się przed zmianą kierunku jazdy i odpowiednia sygnalizacja od zamiaru do zakończenia manewru. A zakończenie nie ma miejsca jeszcze przed skrzyżowaniem.
Przejazd przez skrzyżowanie odpowiednim torem jazdy wynika z zastosowania sie do przepisów. Wjazd na skrzyżowanie nie anuluje wcześniejszych obowiązków. To nie czarna dziura.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » poniedziałek 19 lutego 2018, 10:28

Yup napisał(a):https://zapodaj.net/d595bfb336fa8.jpg.html - Takie rondo. Przy skręcie w lewo lepiej zjechać przed zjazdem na prawy pas czy zjechać lewym pasem skoro strzałki poziome pozwalają na jazdę na wprost z lewego?
No faktycznie czasami zdarzają się takie ronda, chociaż bardzo rzadko. W zasadzie to jest bardzo wątpliwe, żeby tak małe rondo było zrobione z dwoma pasami wlotowymi i wylotowymi. Przeważnie są one dużo większe, wloty/wyloty są od siebie odsunięte pasem zieleni. Zwiększa to znacznie dystans na wszystkie manewry i bezpieczeństwo. Coś jak tu: https://goo.gl/maps/GWoYKoQ8msQ2 Myślę, że to raczej bardziej teoretyczny przypadek niż istniejący w rzeczywistości. Na grafice poniżej zasady poruszania się po takim rondzie w pigułce:
rondo_3.png

Też mam pytanie co do takiego ronda - https://www.youtube.com/watch?v=dTmah0tEd3E
Auto czerwone wyjeżdża z pasa ruchu które umożliwia jazdę prosto i w lewo. Jako, że skręcał w lewo to czy nie mógł tego zrobić ze swojego pasa bez zjazdu na prawy?
Nie musiał zjeżdżać na prawy pas. Moim zdaniem inne samochody na tej animacji nie jadą poprawnie - skręcają w lewo z prawego, bądź środkowego pasa. Tutaj akurat znaki poziome wyznaczają pasy. Samo oznakowanie tego ronda też budzi trochę wątpliwości. Moim zdaniem taka organizacja jest niebezpieczna i nie powinna istnieć. Zobacz na przykład tutaj jak jest skonstruowane rondo ze światłami i wyznaczonymi pasami. NIe ma możliwości, żeby ktoś zajechał Ci drogę z prawego pasa skręcając w lewo. (oczywiście jadąc zgodnie z oznakowaniem poziomym, nigdy nie ma gwarancji, że nie znajdzie się jakiś wariat ;-))
https://goo.gl/maps/q5YpDjBaA8A2
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Yup » sobota 24 lutego 2018, 00:52

Dzięki. Tu podobne rondo znalazłem. Jako, że jest linia ciągła to czy jadąc w lewo mam zająć lewy pas i z niego już jechać prosto czy można zając od razu prawy? Tak aby nie przekroczyć linii ciągłej oczywiście, od razu pojechać na prawy po prostu po lewoskręcie...Bo rozumiem, że jak by była linia przerywana to kończyć na prawym tak jak wyżej narysowałeś na tym rondzie bez pasów ruchu?

Rondo Piastów np. https://www.youtube.com/watch?v=AT74ICqzr6I lewoskręt jeździć klasycznie czyli tak jak na rondzie bez strzałek - z lewgo zaraz cyk na prawy i nim zjechać?

I to samo po korekcie https://www.youtube.com/watch?v=DJgdk6ls7xk, n. 0:50, czarne autko jeep, skręca w lewo więc lepiej tak jak on to robić czy na prawy pas wjechać od razu na skręcie?

1:10 kto byłby winny w przypadku kolizji? biały czy zielony? Biały w sumie ma pierwszeństwo a zielony wjechał na swój wolny pas i był już na rondzie..Jak do tego podchodzi drogówka i czy coś by zmieniał fakt gdyby rondo nie miało strzałek kierunkowych a było jedynie z pasami ruchu?
Yup
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 24 stycznia 2018, 21:57

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 24 lutego 2018, 12:34

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):Art 22 nie dotyczy powierzchni skrzyżowania!
Konkretnie dotyczy sytuacji przed skrzyżowaniem celem przejechania przez skrzyżowanie.
Czyli już zaczynasz przeczyć sam sobie jeszcze dwa posty wcześniej krzyczałeś że art 22 ma zastosowanie na skrzyżowaniu :lol:

szerszon napisał(a):Przejazd przez skrzyżowanie odpowiednim torem jazdy wynika z zastosowania sie do przepisów. Wjazd na skrzyżowanie nie anuluje wcześniejszych obowiązków. To nie czarna dziura.
totalna bzdura, przejazd przez skrzyżowanie może być kontynuacją toru jazdy obranego przez pojazd przed wjazdem na skrzyżowanie, ale nie musi nim być. jeżeli by tak było jedyny słuszny przejazd przez skrzyżowanie było by mijanie się prawymi bokami, wjazd tylko na lewy pas i czołówki na skrzyżowaniach gdzie krzyżują się drogi dwukierunkowe bo wszyscy by jechali środkiem :spoko: - ale na szczęście tak nie jest i twoja wizja upada po raz kolejny.
Powtórzę bo widać coś dotarło ale nie do końca:
Art 22 nie ma zastosowania na skrzyżowaniu, a na jezdni przed skrzyżowaniem. - naucz się w końcu przepisów! A nie ma takowego który wymuszał by przejazd przez skrzyżowanie od konkretnej strony skrzyżowania :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 24 lutego 2018, 21:38

Henq napisał(a):Czyli już zaczynasz przeczyć sam sobie jeszcze dwa posty wcześniej krzyczałeś że art 22 ma zastosowanie na skrzyżowaniu :lol:

Też. Przeczytaj cały Art 22. Znajdziesz również tę część, która dotyczy przejazdu przez skrzyżowanie. Chyba że kończysz sygnalizację manewru jeszcze przed wjazdem. To do ciebie podobne.
totalna bzdura, przejazd przez skrzyżowanie może być kontynuacją toru jazdy obranego przez pojazd przed wjazdem na skrzyżowanie, ale nie musi nim być.
Tak wiem, z lewego pasa przed skrzyżowaniem wjeżdżasz na zewnętrzny. Juz ten idiotyzm przerabialiśmy. Nie potrafiłeś skorelować sygnalizacji.
jeżeli by tak było jedyny słuszny przejazd przez skrzyżowanie było by mijanie się prawymi bokami, wjazd tylko na lewy pas i czołówki na skrzyżowaniach gdzie krzyżują się drogi dwukierunkowe bo wszyscy by jechali środkiem
jak widać tak się nie dzieje, ponieważ na drogach bywają osobniki prezentujące inny tok myślenia niż ty...np nie zawracają na drodze jednokierunkowej od prawej krawędzi.
Art 22 nie ma zastosowania na skrzyżowaniu, a na jezdni przed skrzyżowaniem. - naucz się w końcu przepisów!
ja się mam nauczyć ? To ja jestem taką jałopą co zawraca pasem zewnętrznym a wjeżdża lewym ? :lol: :lol: :lol: Pamiętaj o sygnalizacji manewru od zamiaru do zakończenia. Twoja interpretacja nie ma z tym nic wspólnego.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 25 lutego 2018, 09:25

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):Czyli już zaczynasz przeczyć sam sobie jeszcze dwa posty wcześniej krzyczałeś że art 22 ma zastosowanie na skrzyżowaniu :lol:

Też. Przeczytaj cały Art 22. Znajdziesz również tę część, która dotyczy przejazdu przez skrzyżowanie.
i tam jest coś na temat ustawienia pojazdu bo przecież o tym tu pisałem? czy nie ma? a ty jak zwykle nie na temat by tylko zamydlić swoje braki? no to przypomnę pisałeś o art 22.2 więc dlaczego teraz kombinujesz? :lol:

szerszon napisał(a): Chyba że kończysz sygnalizację manewru jeszcze przed wjazdem. To do ciebie podobne.
nie na temat :thumb2:

szerszon napisał(a):
totalna bzdura, przejazd przez skrzyżowanie może być kontynuacją toru jazdy obranego przez pojazd przed wjazdem na skrzyżowanie, ale nie musi nim być.
Tak wiem, z lewego pasa przed skrzyżowaniem wjeżdżasz na zewnętrzny. Juz ten idiotyzm przerabialiśmy.
Jaki idiotyzm? przecież nadal nie wskazałeś przepisu zabraniającego? Wskazujesz że to idiotyzm oprzyj na faktach przepisach a nie bo widać - to jest idiotyzm!

szerszon napisał(a): Nie potrafiłeś skorelować sygnalizacji.
wszystko miałeś wyjaśnione, wykaż trochę inteligencji

szerszon napisał(a):
jeżeli by tak było jedyny słuszny przejazd przez skrzyżowanie było by mijanie się prawymi bokami, wjazd tylko na lewy pas i czołówki na skrzyżowaniach gdzie krzyżują się drogi dwukierunkowe bo wszyscy by jechali środkiem
jak widać tak się nie dzieje, ponieważ na drogach bywają osobniki prezentujące inny tok myślenia niż ty...
raczej niż ty, na drogach bywają osobniki które uważają że art 22.2 stosuje się na jezdni przed skrzyżowaniem a nie na skrzyżowaniu! niestety jesteś też ty :eek2: ręce opadają.

szerszon napisał(a):np nie zawracają na drodze jednokierunkowej od prawej krawędzi.
nie na temat widzę wycieczki, ale skoro zacząłeś to przypomnę że to ty krzyczałeś że zawracasz stosując art 22.2:
ja ci tylko wytknąłem twój debilizm:
"...lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo."
ot i cały @szerszon pisze idiotyzmy a potem zrzuca na innych - brawo ty :thumb2:

szerszon napisał(a):
Art 22 nie ma zastosowania na skrzyżowaniu, a na jezdni przed skrzyżowaniem. - naucz się w końcu przepisów!
ja się mam nauczyć ?
tak ty się masz nauczyć! co jest napisane w art 22.2?

szerszon napisał(a):To ja jestem taką jałopą co zawraca pasem zewnętrznym a wjeżdża lewym ? :lol: :lol: :lol:
ależ gdzie to jest zabronione - nadal nie wskazałeś?
A jełopą jesteś bo wymuszasz na nas wjazd tylko na lewy skrajny pas po skręcie w lewo a to jest debilizm :thumb2:

szerszon napisał(a): Pamiętaj o sygnalizacji manewru od zamiaru do zakończenia. Twoja interpretacja nie ma z tym nic wspólnego.
Oczywiście że ma bo widzisz nie rozumiesz przepisów, również o sygnalizacji i słowa "lub" w nim zawartego ale to już wyższa szkoła najpierw zrozum art 22.2 że nie dotyczy powierzchni skrzyżowania, choćbyś nie wiem jak bardzo tego chciał :thumb2: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » niedziela 25 lutego 2018, 22:32

Henq napisał(a): no to przypomnę pisałeś o art 22.2 więc dlaczego teraz kombinujesz? :lol:

Pisałem o Art 22. Nie zauważyłeś tylko musisz teraz sobie dopowiadać ? Nie rozdzielam sobie poszczególnych ustępów tego artykułu, aby potem wypisywać bzdurne teorie.
nie na temat :thumb2:
O widzę ,że trafiłem. Zabolało,że głupota obnażona ? Oczywiście że na temat, ponieważ zmiana kierunku jazdy jest powiązana z jej sygnalizacją od zamiaru do zakończenia manewru. Nie dasz rady uciec od Art 22.5, ponieważ dobitnie pokazuje, że twoja interpretacja nie ma nic wspólnego z logiką.
Jaki idiotyzm? przecież nadal nie wskazałeś przepisu zabraniającego? Wskazujesz że to idiotyzm oprzyj na faktach przepisach a nie bo widać - to jest idiotyzm!
Nie musi byc przepisu zabraniającego. Masz wiele przepisów, które coś nakazują. Dla każdego logicznie myślacego, nakaz pośrednio okazuję sie zakazem wykonania innego manewru.
Dlatego nie dasz rady wjeżdżając lewym pasem z zamiarem skrętu w lewo zająć pasa prawego na skrzyżowaniu, ponieważ musiałbyś to zasygnalizować. A jeszcze nie skończyłeś manewru skrętu.No chyba ,że awaryjne, co jest całkiem możliwe w twoim przypadku :lol: :lol: :lol:
wszystko miałeś wyjaśnione, wykaż trochę inteligencji
jak wyżej. Twoje wyjasnienia nie są warte funta kłaków. Nie potrafisz tego wyjaśnić, bo idiotyzmu się nie wyjaśni. Zacytowałeś swoje wcześniejsze bzdury.
raczej niż ty, na drogach bywają osobniki które uważają że art 22.2 stosuje się na jezdni przed skrzyżowaniem a nie na skrzyżowaniu! niestety jesteś też ty :eek2: ręce opadają.
Oczywiście,że stosuje się przed wjazdem na skrzyżowanie, aby mieć właściwy tor jazdy podczas przejazdu przez skrzyżowanie. Idiotów skręcajacych w lewo z prawego pasa jest coraz mniej. Aby ich kompletnie wyeliminować stosuje się coraz częściej ronda turbinowe. Nie możesz zrozumieć, to ci narysowali. I spokój z twoimi bzdetami.
nie na temat widzę wycieczki,
Przypominam tylko na wszelki wypadek jak to ty znasz przepisy, że chcesz zawracać na drodze jednokierunkowej. :lol: :lol: :lol: na twoim miejscu zamknąłbym swoje obecne konto i pisał pod nowym nickiem. Tu jesteś skompromitowany.
tak ty się masz nauczyć! co jest napisane w art 22.2?
gościu, zdecyduj się, bo w tym samym poście sam sobie zaprzeczasz. :lol: :lol: :lol:
ależ gdzie to jest zabronione - nadal nie wskazałeś?
jak wyżej. Aby wjechać na prawy pas masz obowiązek zasygnalizować ten fakt. A przypominam ci,że w tym samym czasie sygnalizujesz zmianę kierunku jazdy w lewo. I jak miszczu ? Awaryjne ? :lol: :lol: :lol:
A jełopą jesteś bo wymuszasz na nas wjazd tylko na lewy skrajny pas po skręcie w lewo a to jest debilizm
Ale cham z ciebie. Ubliżasz zamiast odnieść się merytorycznie. Sygnalizacja manewru. To powinno wystarczyć.I to nie ja wymuszam tylko przepisy, a których nie masz bladego pojęcia heniu.
Oczywiście że ma bo widzisz nie rozumiesz przepisów, również o sygnalizacji i słowa "lub" w nim zawartego ale to już wyższa szkoła najpierw zrozum art 22.2 że nie dotyczy powierzchni skrzyżowania, choćbyś nie wiem jak bardzo tego chciał
Nie ma, przykro mi."lub" nie znaczy,że masz to zrobić jednocześnie. A miże dotrze do twego małego rozumku,że jesteś w trakcie zmiany kierunku jazdy, gdzie masz obowiązek sygnalizacji tego manewru. Nie możesz go przerwać, ponieważ go nie zakończyłeś. To jakim prawem znajdziesz się na prawym pasie ? Wysil rozumek.I błagam, pisz wtedy gdy masz coś mądrego do napisania, a nie klepiesz bez sensu. Szkoda czasu na twe bzdety.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » poniedziałek 26 lutego 2018, 11:45

Yup napisał(a):Dzięki. Tu podobne rondo znalazłem. Jako, że jest linia ciągła to czy jadąc w lewo mam zająć lewy pas i z niego już jechać prosto czy można zając od razu prawy? Tak aby nie przekroczyć linii ciągłej oczywiście, od razu pojechać na prawy po prostu po lewoskręcie...Bo rozumiem, że jak by była linia przerywana to kończyć na prawym tak jak wyżej narysowałeś na tym rondzie bez pasów ruchu?

Rondo Piastów np. https://www.youtube.com/watch?v=AT74ICqzr6I lewoskręt jeździć klasycznie czyli tak jak na rondzie bez strzałek - z lewgo zaraz cyk na prawy i nim zjechać?
Dokładnie - jak na rysunku wyżej.
I to samo po korekcie https://www.youtube.com/watch?v=DJgdk6ls7xk, n. 0:50, czarne autko jeep, skręca w lewo więc lepiej tak jak on to robić czy na prawy pas wjechać od razu na skręcie?
Można wjechac na prawy albo na lewy. Tak naprawdę jak Ci wygodniej. Zdaje się, że lewym pasem nie ma takiego ostrego łuku do pokonania niż jakbys chcial skrecic na prawy pas.

1:10 kto byłby winny w przypadku kolizji? biały czy zielony? Biały w sumie ma pierwszeństwo a zielony wjechał na swój wolny pas i był już na rondzie..Jak do tego podchodzi drogówka i czy coś by zmieniał fakt gdyby rondo nie miało strzałek kierunkowych a było jedynie z pasami ruchu?
Moim zdaniem zielony ponieważ przecinał inny pas ruchu, więc musiał ustąpic pierwszeństwa. Tutaj niesymetryczne ułożenie ulic sprawia, że niektóre te pasy, który na symetrycznym rondzie by się tylko szybko przecinało przy wjeździe, wydłużają się. Moim zdaniem zarządca mógłby tu wymyslic troche lepsze oznakowanie. Np. z niektórych prawych pasów wjazdowych skręt tylko w prawo. Ew. nieco poprzesuwac wjazdy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » poniedziałek 26 lutego 2018, 20:32

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a): no to przypomnę pisałeś o art 22.2 więc dlaczego teraz kombinujesz? :lol:
Pisałem o Art 22. Nie zauważyłeś tylko musisz teraz sobie dopowiadać ? Nie rozdzielam sobie poszczególnych ustępów tego artykułu, aby potem wypisywać bzdurne teorie.
ależ ty wypisujesz bzdurne teorie :spoko: - jedyny słuszny pas jaki można wg ciebie zając to skrajny lewy :thumb2: - bzdura!

szerszon napisał(a):
nie na temat :thumb2:
O widzę ,że trafiłem. Zabolało,że głupota obnażona ? Oczywiście że na temat, ponieważ zmiana kierunku jazdy jest powiązana z jej sygnalizacją od zamiaru do zakończenia manewru. Nie dasz rady uciec od Art 22.5, ponieważ dobitnie pokazuje, że twoja interpretacja nie ma nic wspólnego z logiką.
Nic nie trafiłeś właśnie ci piszę że nie na temat. art 22.5 nie mówi jak masz się ustawić wjeżdżając na skrzyżowanie, art 22.5 nie mówi jak masz się ustawić przejeżdżając powierzchnię skrzyżowania, art 22.5 nie mówi jaki pas masz zająć zjeżdżając ze skrzyżowania :thumb2:

szerszon napisał(a):
Jaki idiotyzm? przecież nadal nie wskazałeś przepisu zabraniającego? Wskazujesz że to idiotyzm oprzyj na faktach przepisach a nie bo widać - to jest idiotyzm!
Nie musi byc przepisu zabraniającego. Masz wiele przepisów, które coś nakazują.
No to wskaż przepis który nakazuje przejazd przez skrzyżowanie od lewej krawędzi skrzyżowania :spoko: :help:

szerszon napisał(a):Dla każdego logicznie myślacego, nakaz pośrednio okazuję sie zakazem wykonania innego manewru.
:wow: :wow: :wow: No to panie logicznie myslący wskaz zakaz zmiany pasa ruchu na skrzyżowaniu :help: :lol: :lol: :lol: - coś nie bardzo :help:

szerszon napisał(a):Dlatego nie dasz rady wjeżdżając lewym pasem z zamiarem skrętu w lewo zająć pasa prawego na skrzyżowaniu, ponieważ musiałbyś to zasygnalizować.
Sygnalizuje się zmianę kierunku jazdy "lub" zmianę pasa ruchu a nie oba manewry :spoko: skoro zmieniam kierunek jazdy i zmieniam pas ruchu to sygnalizuje zmianę kierunku jazdy lub zmianę pasa ruchu - j. polski podstawy się kłaniają - ale jak już wspomniałem analfabeta z ciebie i to wychodzi :spoko:

szerszon napisał(a):
wszystko miałeś wyjaśnione, wykaż trochę inteligencji
jak wyżej. Twoje wyjasnienia nie są warte funta kłaków. Nie potrafisz tego wyjaśnić, bo idiotyzmu się nie wyjaśni. Zacytowałeś swoje wcześniejsze bzdury.
to nie były moje wyjaśnienia lecz instruktorów o trochę większym rozumku niż twój, niestety widac po tobie co prezentujesz - nic! żal mi twoich kursantów :spoko:

szerszon napisał(a):
raczej niż ty, na drogach bywają osobniki które uważają że art 22.2 stosuje się na jezdni przed skrzyżowaniem a nie na skrzyżowaniu! niestety jesteś też ty :eek2: ręce opadają.
Oczywiście,że stosuje się przed wjazdem na skrzyżowanie, aby mieć właściwy tor jazdy podczas przejazdu przez skrzyżowanie.
tak tak znamy te twoje wizje "właściwych torów" z lewego tylko na lewy! - :wow: :wow: całe szczęście że to tylko chore urojenia pseudo instruktorka :thumb2:

szerszon napisał(a): Idiotów skręcajacych w lewo z prawego pasa jest coraz mniej. Aby ich kompletnie wyeliminować stosuje się coraz częściej ronda turbinowe. Nie możesz zrozumieć, to ci narysowali. I spokój z twoimi bzdetami.

całe szczęście że pseudo instruktorków i ich chorych wizji również coraz mniej:
Obrazek
nie możesz zrozumieć to ci ustawodawca narysował masz z prawego pojechać w LEWO :thumb2: co za prymityw z ciebie.

szerszon napisał(a):
nie na temat widzę wycieczki,
Przypominam tylko na wszelki wypadek jak to ty znasz przepisy, że chcesz zawracać na drodze jednokierunkowej. :lol: :lol: :lol: na twoim miejscu zamknąłbym swoje obecne konto i pisał pod nowym nickiem. Tu jesteś skompromitowany.
skompromitowałeś się ty i to po całość w tym temacie jak i w temacie zawracania art 22.2 reguluje zawracanie - tak tak miernoto reguluje ale chyba u ciebie w ogródku :lol: :lol: :lol: - to ja się z ciebie naśmiewałem że chcesz zawracać na jednokierunkowej bo art 22.2 tak ci mówi i to ja się z ciebie naśmiewałem że nie masz pojęcia o zawracaniu na trzy :spoko: - więc tak miernoto nie na temat piszesz zaczynasz manipulować bo ci argumentów brakło. Zresztą jak ci miało braknąć coś czego nigdy nie posiadałeś :lol:

szerszon napisał(a):
tak ty się masz nauczyć! co jest napisane w art 22.2?
gościu, zdecyduj się, bo w tym samym poście sam sobie zaprzeczasz. :lol: :lol: :lol:
Nic sobie nie przeczę niestety logiczne myślenie nie jest twoją mocną stroną :thumb2:
Skup się czy w art 22.2 który jest od konkretnej pozycji pojazdu na drodze jest coś na temat skrzyżowania?
Naucz się! Co jest napisane w art 22.2!

szerszon napisał(a):
ależ gdzie to jest zabronione - nadal nie wskazałeś?
jak wyżej. Aby wjechać na prawy pas masz obowiązek zasygnalizować ten fakt.
No i bzdura! mam obowiązek zasygnalizować zmianę kierunku jazdy "lub" zmianę pasa ruchu, skoro wykonuje manewr zmiany kierunku jazdy który sygnalizuje, to zmianę pasa ruchu już nie sygnalizuje :thumb2:

szerszon napisał(a):A przypominam ci,że w tym samym czasie sygnalizujesz zmianę kierunku jazdy w lewo. I jak miszczu ? Awaryjne ? :lol: :lol: :lol:
wiem że ty tak robisz bo pojęcia nie masz co zrobić - ale bez przesady nawet ty nie jesteś aż taki tępy - z drugiej strony czytając twoje wypociny można do różnych konkluzji dojść :eek2:

szerszon napisał(a):
A jełopą jesteś bo wymuszasz na nas wjazd tylko na lewy skrajny pas po skręcie w lewo a to jest debilizm
Ale cham z ciebie. Ubliżasz zamiast odnieść się merytorycznie. Sygnalizacja manewru. To powinno wystarczyć.I to nie ja wymuszam tylko przepisy, a których nie masz bladego pojęcia heniu.
Przykro mi ale chamem nadal jesteś ty i prostakiem na siłę chcesz wcisnąć wszystkim swoją ideologię:
Z LEWEGO PASA TYLKO NA LEWY! - nie to jest debilizm!!!
naucz się bo braki jak diabli:
https://www.youtube.com/watch?v=iQOyWq_WFX4


szerszon napisał(a):Nie ma, przykro mi."lub" nie znaczy,że masz to zrobić jednocześnie.
Ma! Twoje tupanie nóżkami, perfidna manipulacja na nic się nie zda masz dwa manewry które możesz wykonać jednocześnie, dlatego ustawodawca wstawił "lub" a nie "i" pomiędzy te manewry, żeby nawet taki analfabeta jak ty zrozumiał, że sygnalizuje się jeden manewr lub drugi a nie oba na raz :spoko:

szerszon napisał(a): A miże dotrze do twego małego rozumku,że jesteś w trakcie zmiany kierunku jazdy, gdzie masz obowiązek sygnalizacji tego manewru. Nie możesz go przerwać, ponieważ go nie zakończyłeś. To jakim prawem znajdziesz się na prawym pasie ?
Zmienię pas ruchu a co może mi nie wolno tego zrobić na skrzyżowaniu? Ja pierniczę naucz się w końcu przepisów bo bredzisz jak potłuczony. teraz pasa ruchu na skrzyżowaniu nie mogę zmienić :eek2:

szerszon napisał(a):Wysil rozumek.I błagam, pisz wtedy gdy masz coś mądrego do napisania, a nie klepiesz bez sensu. Szkoda czasu na twe bzdety.
jak widać brakuje argumentów aż mi ciebie żal, podsumujemy może twoje wypociny co?:

szerszon napisał(a):1 - Z LEWEGO PASA TYLKO NA LEWY
2 - SYGNALIZOWAĆ NALEŻY ZMIANĘ PASA RUCHU I ZMIANĘ KIERUNKU JAZDY
3 - SKRĘCAJĄC W LEWO Z LEWEGO PASA NIE WOLNO NA PRAWY WJECHAĆ
i ostatni orzeszek:
4 - NIE WOLNO ZMIENIĆ PASA RUCHU NA SKRZYŻOWANIU


brawo ty - wareszafka sięgnęła dna :eek2: - ty się lepiej nie przyznawaj że zawodowo uczysz ludzi przecież to kompletne bzdury są w twoim wykonaniu
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości