Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » czwartek 07 czerwca 2018, 20:52

dylek napisał(a):gumik - też nie do końca

Wiadomym jest ponad wszelką wątpliwość, że zastosowanie tablic oznacza zmianę kierunku tylko i wyłącznie w przypadku gdy jest zarówno łuk jak i T.
a więc tablice prowadzące nie stosuje się na skrzyżowaniu typu T jeżeli nie występuje łuk drogi? :help: ergo jeżeli na skrzyżowaniu typu T gdzie nie występuje łuk drogi postawiona zostanie tablica prowadząca nie występuje zmiana kierunku jazdy :thumb2: -> na skrzyżowaniu typu T z tablicą prowadzącą nie zmienia się kierunku jazdy :spoko: :wow:
zapatrzyłeś się w debilne poglądy warszafskiego pseudoinstruktorka i normalnie rozwalacie system :wow: brawo wy i dziwcie się dlaczego nikt normalny nie chce uczestniczyć w dyskusjach z tym melepetą :eek2:

w przepisie nie ma że tablice prowadzące stosuje się na skrzyżowaniach typu T z łukiem drogi, ale jest że tablice prowadzące stosuje się w celu uprzedzenia kierującego pojazdem o koniecznej zmianie kierunku jazdy a gdzie ten kierunek jazdy się zmienia jest dalej:
a) na szczególnie niebezpiecznych łukach poziomych
i
b) na skrzyżowaniach typu „T”.

ale jak już pisałem ten człowieczek niech się ogarnie:
Henq napisał(a):człowieku ogarnij się spójnik "i" w przepisie nie mówi ci, że w jednym miejscu masz mieć niebezpieczny łuk i skrzyżowanie jak bardzo trzeba być upośledzonym by takie głupoty pisać?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » piątek 08 czerwca 2018, 00:17

LeszkoII napisał(a):Przykład.

Nietrafny. To samo co przy C-12. Nie ma mowy o kierunku ruchu tylko o ruchu
Zmiana pasa ruchu jest zmianą kierunku ruchu, ale nie jest zmianą kierunku jazdy.
W sumie tak. Ale tu nie ma bitwy o zamienne stosowanie zmiany pasa ruchu vs kierunku ruchu.
Tak więc "kierunek ruchu" określeniem bardzo pojemnym, a kierunek jazdy już nie.
To prawda. Ale też zmiana kierunku ruchu nie zawsze jest tożsama ze zmianą kierunku jazdy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez kija » środa 11 lipca 2018, 11:00

Witam.
Najpierw proszę o wyrozumiałość - jestem w trakcie kursu i sporo rzeczy na drodze jeszcze sprawia mi trudność ;)
https://www.youtube.com/watch?v=RFtcJugQeYg - mamy takie rondo, skręcamy na nim w lewo. Według tego co miałam na teorii oraz tak jak jest na filmie, przy widocznym zjeździe powinnam dać prawy kierunkowskaz.
Z moim instruktorem kilka razy jechałam tylko na lewym kierunkowskazie, bez używania prawego przy zjeździe. Czy jest to dopuszczalne, czy to błąd? Kolejne jazdy mam za kilka dni, ale ta kwestia mnie mocno gryzie ;)
kija
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 11 lipca 2018, 10:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » czwartek 10 stycznia 2019, 18:31

Spokojnie się zrobiło w tym temacie :twisted:

Proponuję wirtualnie odwiedzić kolejne "lotnisko": https://goo.gl/maps/5T4j4NMEnwT2
:mrgreen:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez MEL » czwartek 10 stycznia 2019, 20:38

Piękne lotnisko :wizard:

Nawet można w trakcie skręcania? się pomodlić...... :spoko:
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » czwartek 10 stycznia 2019, 20:40

kija napisał(a):Witam.
Najpierw proszę o wyrozumiałość - jestem w trakcie kursu i sporo rzeczy na drodze jeszcze sprawia mi trudność ;)
https://www.youtube.com/watch?v=RFtcJugQeYg - mamy takie rondo, skręcamy na nim w lewo. Według tego co miałam na teorii oraz tak jak jest na filmie, przy widocznym zjeździe powinnam dać prawy kierunkowskaz.
Z moim instruktorem kilka razy jechałam tylko na lewym kierunkowskazie, bez używania prawego przy zjeździe. Czy jest to dopuszczalne, czy to błąd? Kolejne jazdy mam za kilka dni, ale ta kwestia mnie mocno gryzie ;)

W Polsce jest burdel pod tym względem. Część ośrodków egzaminacyjnych stosuje tylko prawy kierunkowskaz, część tylko lewy, a pewnie niektóre jakąś hybrydę. Nie ma dobrej odpowiedzi. Dla mnie najczytelniejsze i najsensowniejsze w przypadku takiego ronda wydaje się używanie tylko prawego kierunkowskazu, ale jest całe grono osób, dla których jest to bezsensowne. Wszyscy mają jakieś argumenty, ale nie ma kompromisu.

LeszkoII napisał(a):Spokojnie się zrobiło w tym temacie :twisted:

Proponuję wirtualnie odwiedzić kolejne "lotnisko": https://goo.gl/maps/5T4j4NMEnwT2
:mrgreen:
Eee no, nie jest takie duże.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » czwartek 10 stycznia 2019, 21:34

gumik napisał(a):Dla mnie najczytelniejsze i najsensowniejsze w przypadku takiego ronda wydaje się używanie tylko prawego kierunkowskazu...
czyli skręcając w lewo na "skrzyżowaniu" używasz prawego kierunkowskazu :eek2: no ciekawe podejście powiedz gdzie tak uczą? - na pewno pomożesz w rozwoju takiej szkółki :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez kg1956 » niedziela 13 stycznia 2019, 05:24

Odnoszę wrażenie, że mylisz skręcanie w lewo na skrzyżowaniu ze zmianą kierunku jazdy.
kg1956
 
Posty: 2237
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2010, 10:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » niedziela 13 stycznia 2019, 08:43

Podejrzewam,że nie myli.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » niedziela 13 stycznia 2019, 09:49

Podejrzewam, że wszystko to było ,"dyskutowane" tu na 101 sposobów. ;)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez kg1956 » niedziela 13 stycznia 2019, 11:41

Tys prowda.
Tylko nie widać konsensusu.
kg1956
 
Posty: 2237
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2010, 10:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » niedziela 13 stycznia 2019, 13:22

Sytuacja sprzed miesiąca. Jadę sobie prawym skrajem prawego pasa z zamiarem skręcenia na rondzie w prawo. Rondo raczej z tych mniejszych, ale dwupasowe. Zwalniam przed rondem i widzę jakieś ćwierć ronda wcześniej pseudoterenówkę na wewnętrznym pasie z lewym kierunkowskazem, to skręcam, w zasadzie bezpośrednio na prawy pas wylotu, a pajac z terenówki nagle drze ryja "jak to rowerzyści nie umieją jeździć" i że mu wymusiłem...

Dokładnie w tym samym momencie, na poprzednim wylocie kolizja, bo jeden zjeżdżał z ronda z wewnętrznego pasa, a drugi jechał dookoła zewnętrznym...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Cyryl » niedziela 13 stycznia 2019, 14:37

kg1956 napisał(a):Odnoszę wrażenie, że mylisz skręcanie w lewo na skrzyżowaniu ze zmianą kierunku jazdy.


a czy skręcanie na skrzyżowaniu w prawo będzie zmianą kierunku jazdy?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » niedziela 13 stycznia 2019, 17:48

kg1956 napisał(a):Tys prowda.
Tylko nie widać konsensusu.

Skoro różne WORDy uczą różnie, a specjaliści też mają różnice zdań, to nie ma siły aby jakikolwiek konsensus uzyskać tu na forum.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez MEL » niedziela 13 stycznia 2019, 19:21

A tutaj to nawięxi z największych "specjalistów" :spoko:
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości