Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » niedziela 11 marca 2018, 13:34

sont najwyszszy napisał(a):Przy wjeździe na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie następuje zmiana kierunku jazdy
Chciałbym poznać skrzyżowanie (dowolne), na które WJEŻDŻAJĄC zmieniamy kierunek jazdy.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez STARYSZOFER » niedziela 11 marca 2018, 13:46

Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Ta prosta zasada na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym sprowadza się do obowiązku syganalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu (na skrzyżowaniach wielopasowych) oraz sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy prawym kierunkowskazem przed opuszczeniem skrzyżowania o ruchu okrężnym.

co za bzdura, opuszczanie SoRO nie musi odbywać się po przez zmianę kierunku jazdy a zwykła jazdę na wprost - czego się nie sygnalizuje. Przestań w końcu wprowadzać ludzi w błąd swoimi idiotyzmami!!!


Bzdur to uczą tacy pseudoinstruktlrzy jak ty. Na szczeście sąd po raz kolejny strzelił was biczem po gębie.

Czy pojazd po opuszczeniu SoRO nadal jedzie w kierunku wskaznym na znaku C-12?
Oczywiście, że nie, gdyż w czasie opuszczania SoRO zmienił kierunek jazdy! :spoko:
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 11 marca 2018, 14:01

STARYSZOFER napisał(a):
Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Ta prosta zasada na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym sprowadza się do obowiązku syganalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu (na skrzyżowaniach wielopasowych) oraz sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy prawym kierunkowskazem przed opuszczeniem skrzyżowania o ruchu okrężnym.

co za bzdura, opuszczanie SoRO nie musi odbywać się po przez zmianę kierunku jazdy a zwykła jazdę na wprost - czego się nie sygnalizuje. Przestań w końcu wprowadzać ludzi w błąd swoimi idiotyzmami!!!


Bzdur to uczą tacy pseudoinstruktlrzy jak ty. Na szczeście sąd po raz kolejny strzelił was biczem po gębie.



Raczej strzelił sobie w kolano zresztą pokazuje jakim nieuctwem się wykazujesz, że nawet czytać nie umiesz, wg sądu zjazd z "normalnego" skrzyżowania jest zmianą kierunku ruchu :lol: :lol: :lol: wskaż zapis gdzie należy sygnalizować "ZMIANĘ KIERUNKU RUCHU"?

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: skoro zjeżdżasz z SoRO zjazdem to zmieniasz kierunek jazdy, ale jak już wjeżdżasz tym samym zjazdem to nie zmieniasz kierunku? No to jak nie ma symetrii?

STARYSZOFER napisał(a):Czy pojazd po opuszczeniu SoRO nadal jedzie w kierunku wskaznym na znaku C-12?
Oczywiście, że nie, gdyż w czasie opuszczania SoRO zmienił kierunek jazdy! :spoko:
czyli pojazd którego mijam zjeżdżając ze SoRO on wjeżdża tym samym zjazdem ma inny kierunek jazdy więc wjazd należy również sygnalizować to jest skrzyżowanie symetryczne. - I cała debilna teoryjka poszła w %$#&
Czasami się zastanawiam kto takiej patologi drogowej daje prawo jazdy?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez STARYSZOFER » niedziela 11 marca 2018, 14:33

Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Bzdur to uczą tacy pseudoinstruktlrzy jak ty. Na szczeście sąd po raz kolejny strzelił was biczem po gębie.

Raczej strzelił sobie w kolano zresztą pokazuje jakim nieuctwem się wykazujesz, że nawet czytać nie umiesz, wg sądu zjazd z "normalnego" skrzyżowania jest zmianą kierunku ruchu.


Lata lecą, sądy wydają wyroki, a taki tuman jak ty nadal nie rozumie, że jazda to ruch pojazdu, a więc kierunek ruchu i jazdy są dla pojazdu tożsame.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 11 marca 2018, 15:23

STARYSZOFER napisał(a):
Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Bzdur to uczą tacy pseudoinstruktlrzy jak ty. Na szczeście sąd po raz kolejny strzelił was biczem po gębie.

Raczej strzelił sobie w kolano zresztą pokazuje jakim nieuctwem się wykazujesz, że nawet czytać nie umiesz, wg sądu zjazd z "normalnego" skrzyżowania jest zmianą kierunku ruchu.


Lata lecą, sądy wydają wyroki, a taki tuman jak ty nadal nie rozumie, że jazda to ruch pojazdu, a więc kierunek ruchu i jazdy są dla pojazdu tożsame.

no i widzisz głąbie nawet czytać nie umiesz, przerabialismy to już i miałeś udowodnione że nie ma w przepisie o sygnalizacji zmiany kierunku ruchu tylko sygnalizacji zmiany kierunku jazdy. Pojazd jedzie zmienia kierunek jazdy ruch odbywa się w kierunku wskazanym na znaku nie zmienia się. Ale to trzeba mieć mózg by to zrozumieć, niestety to jest jak media markt nie dla idiotów, żal mi ciebie.
nadal nie odpowiedziałeś na proste pytania, ale nie dziwię się za tępy jestes.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » niedziela 11 marca 2018, 15:31

szerszon napisał(a):
POnieważ przełaczka jest takich rozmiarów,że mając ułamki sekund na podjęcie decyzji można potraktować to jako jedno skrzyżowanie. Nikt nie bedzie mierzył z jadących odległości i długości. Od tego jest zarządca, który ma tak oznakować, aby nie było wątpliwości.

A zatem zarzadca mogl oznakowac to jako osobne skrzyżowanie tylko wtedy kiedy tam istniało juz osobne skrzyżowanie. Zgodnie z rozporządzeniem znak A-6 stawia sie przed skrzyżowaniem, a definicja skrzyżowania jest jedna i niezmienna. Co byloby niezgodne z tym co stwierdziles wczesniej, ze postawienie znaku stworzyło skrzyżowanie.
Tylko nie pisz mi "gdzie napisali, ze nie można na skrzyżowaniu?", bo takim wnioskowaniem to możnaby dowolny znak postawić gdziekolwiek, no bo nie ma zapisu, ze nie wolno. ;)
Przy A-6d jest wyraźnie napisane, ze stosuje się go przed skrzyżowaniem.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Blacksmith » niedziela 11 marca 2018, 15:52

Proszę się nie obrażać o tumanów i głąbów. Więcej kultury i powagi. Poza tym zajmujecie się rzeczami mało istotnymi. Fundamenty "Babilonu" właśnie drżą w posadach, na horyzoncie widać zmiany. Warto pisać i przedstawiać posłom swoje pomysły.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez waw » niedziela 11 marca 2018, 15:54

Pomijając kwestie sygnalizacji - wprowadzanie zasad szkoły krakowskiej sprawia, że projektowanie rond o kilku pasach ruchu jest bezcelowe bo tylko komplikuje ruch i zmniejsza przepustowość.
W ostatnim czasie było sporo negatywnych zmian w ruchu drogowym więc warto byłoby oszczędzić kolejnej...
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » niedziela 11 marca 2018, 17:20

szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):a co może nie mogę? jakiś przepis zabrania?
Pokazujesz zajecie pasa po skręcie. Ja ci pokazuje twoją próbę zmiany pasa ruchu z wewnętrznego na zewnętrzny przy skręcie w lewo już na wysokości pierwszego zjazdu.
ale dlaczego sobie ubzdurałeś że na wysokości pierwszego zjazdu? rozumiem że słowo pisane jest ci obce, ale masz obrazek - dlaczego perfidnie manipulujesz i wymyślasz swoje teoryjki by pasowały pod twoje głupoty?

szerszon napisał(a):
zmieniam kierunek jazdy i to sygnalizuje mam wybór sygnalizować zmianę kierunku jazdy lub zmianę pasa ruchu - nie pojmujesz tego, niestety wiem.
A mi sie marzy sygnalizować "zmianę" pasa ruchu. Podobno mam wybór. Mogę nie sygnalizować zmiany kierunku jazdy ? Tzn będę skręcał w lewo z prawym kierunkowskazem, bo "zmieniam" pas ruchu.
przestań marzyć, naucz się przepisów i zejdź na ziemię. Jaki manewr wykonujesz jako pierwszy?

szerszon napisał(a):
sygnalizuję to lub to.
Jak wyżej. To mogę w lewo zmieniać kierunek jazdy i wybrać sobie sygnalizację "zmiany" pasa ruchu ?
j/w naucz się przepisów :spoko:

szerszon napisał(a):
pokazał ale twoje motanie się jak ślepego bez laski :lol: - no to jak magicznie przejechałeś przez część drogi w drugim kierunku? - zapewne tu również unikniesz odpowiedzi bo niewygodna prawda? nadal nie napisałeś dlaczego nie da ci się dwóch manewrów na raz zasygnalizować

Zmieniłem kierunek jazdy. Muszę to zrobić zmieniając pas ruchu ? Czy jak na filmie -zająć po skręcie. Wskaż mi, gdzie w filmie jest mowa o zmianie pasa ruchu przed zajęciem pasa ruchu po skręcie.
Motanie ślepego bez laski ciąg dalszy :eek2: po raz kolejny może obrazek pomoże (choć wątpię) bo słowa pisanego (jaki i obrazków) nadal nie ogarniasz:

Obrazek

widzisz trzy tory jazdy przez całe skrzyżowanie?
czy widzisz jeden tor jazdy i wybór pasa:

Obrazek


jeżeli nie widzisz jak pasy przecinają część drogi w kierunku przeciwnym na powierzchni skrzyżowania bo ich nie ma to ja ci chętnie przedłużę :thumb2: :lol:

szerszon napisał(a):Co do pytania -to było moje pytanie do ciebie, gdzie jesteś zwolniony z sygnalizacji zmiany kierunku jazdy czy pasa ruchu. gdzie ci dano wybór ?
art 22.5

szerszon napisał(a):
Nie, nadal nie ma że każdą
nadal jest że zmianę kierunku jazdy czy zmianę pasa ruchu. Zwolnienia nie ma.
zmianę kierunku jazdy lub zmianę pasa ruchu :thumb2: a nie oba manewry na raz :spoko: :lol:

szerszon napisał(a):
Brawo, no to teraz jeszcze daj przepis nakazujący wg ciebie objeżdżanie wyspy w kierunku wskazanym na znaku jedynym słusznym pasem czyli wewnętrznym
Była mowa o skręcie w lewo ? No to Art 22.2 i 5.
art 22.2 Nie! - obowiązuje przed wjazdem na skrzyżowanie - nie na powierzchni skrzyżowania, a na jezdni!
art 22.5 Nie! - mówi od kiedy do kiedy należy sygnalizować manewry na drodze! - nie ułożenie pojazdu a jakie manewry sygnalizujemy i od kiedy do kiedy!
:spoko:
więc nadal nic na temat tego, że muszę zrobić to przez powierzchnię skrzyżowania pasem wewnętrznym czy zewnętrznym :spoko:
a jak są strzałki kierunkowe to nie ma znaczenia z którego pasa skręcam w lewo:
Obrazek

uwaga skup się:
i nie ma znaczenia który pas na powierzchni skrzyżowania wybiorę :spoko: :lol: :lol: :lol:
i cały światopogląd ci się zawalił :lol:
ale już to kiedyś przerabialiśmy - niestety nie dotarło - szkoda, że taki pseudo instruktor jak ty tego nie ogarnia :help:

szerszon napisał(a):Nigdzie nie pisałem o sygnalizacji kierunku wskazanym na znaku C-12. To sobie wymyslasz,
ale ja też nigdzie nie pisałem o sygnalizacji kierunku wskazanego na znaku C-12 - znowu manipulujesz
pisałem że powierzchnię SoRO można objechać pasem wewnętrznym, lub pasem zewnętrznym :thumb2:
swoją droga rozumiesz już zastosowanie słowa "lub"? nie oba pasami na raz tylko jednym "lub" drugim :thumb2: - zupełnie jak w art 22.5:
zmiany kierunku jazdy "lub" pasa ruchu
a nie oba manewry na raz :lol:
szerszon napisał(a):aby uciec od mojego perfidnego drążenia tematu.
raczej od twojej perfidnej manipulacji o kłamstwach nie wspominając bo o temacie to ty zielonego pojęcia nie masz :eek2:


szerszon napisał(a):
]tak, strzałki kierunkowe i linie ciągłe a nie art 22.2 czy tym bardziej art 22.5 :thumb2: :lol: :lol: :lol:
Coś sprzecznego z Art 22.2 ?

zdajesz sobie sprawę że obowiązuje przed skrzyżowaniem a nie na?

szerszon napisał(a):A to strzałki kierunkowe w lewo czy w prawo zwalniają ciebie od obowiązku wynikającego z Art 22.5 ?
z sygnalizacji nie bo o tym mowa w tym art a nie o ustawieniu pojazdu na skrzyżowaniu :lol:

szerszon napisał(a): Zdajesz sobie sprawę,że pewnie stoi jeszcze F-10 przed skrzyzowaniem ?
a ty sobie zdajesz sprawę, że ten znak oznacza że:
"wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu" i tyle a nie przejazd przez skrzyżowanie?, a o ile nie ma pasów wyprowadzających to nie wskazuje na który pas wjadę na skrzyżowaniu albo za skrzyżowaniem?
nie wierzysz popatrz:
skrzyżowanie w szczecinie wierzbowa z mieszka z lewego przez skrzyżowanie dowolnym torem na dowolny lewy albo prawy

a nie jedynym słusznym wewnętrznym :thumb2: :lol:

szerszon napisał(a):Czy mam ci zacytować co oznaczają strzałki P-8x i znak F-10 i pokazać co ma wspólnego z Art 22.5 ?
Tak bardzo proszę wytłumacz mi, chętnie poczytam co ma wspólnego strzałka kierunkowa, oraz co mają wspólnego strzałki kierunkowe przed skrzyżowaniem P-8x oraz znak F-10 przed skrzyżowaniem z ustawieniem pojazdu na skrzyżowaniu, a tym bardziej co ma sygnalizacja manewru do ustawienia pojazdu na skrzyżowaniu :spoko: wiesz jak byś miał trudności to możesz się wspomóc obrazkiem który specjalnie dla ciebie przygotowałem:
Obrazek

możesz dorysować strzałki chętnie się dowiem dlaczego wg ciebie pojazd czerwony skręcając na skrzyżowaniu w lewo ma przejechać tylko jedynym słusznym pasem wewnętrznym, oczywiście cytaty z dyspozycji znaków P-8x i F-10 oraz z art 22.5 obowiązkowe :spoko: :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a):
Masz sygnalizować albo zmianę pasa ruchu albo zmianę kierunku jazdy :thumb2: słowa "każdą" - brak
Jak jest napisane kierujący, to uważasz,że nie dotyczy wszystkich kierujących, ponieważ nie napisali każdy kierujący ??? :lol: :lol: :lol:
jak widać nawet podstawowych pojęć nie ogarniasz :eek2:

szerszon napisał(a):A jakiej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu nie muszę sygnalizować ? Możesz podać wyjątki ?
ależ oczywiście że mogę:
zmiana kierunku jazdy bez sygnalizacji

Obrazek

zmiana pasa ruchu bez sygnalizacji
Obrazek

zmiana kierunku jazdy i pasa ruchu jednocześnie
Obrazek

i wiele wiele innych :thumb2:

szerszon napisał(a):
jeżeli wykonujesz dwa manewry na raz - przepis wymusza sygnalizację jednego lub drugiego a nie obu na raz
To jak wyżej. Mogę sygnalizować "zmianę" pasa ruchu na skrajnie prawy jak na filmiku wjeżdżajac na skrzyżowanie z prawym kierunkowskazem skręcając w lewo ? Mam podobno wybór.
a zakończyłeś zmianę kierunku jazdy? :eek2:

szerszon napisał(a):
zwracam uwagę na słowo "lub" i brak słowa "każdą" - ale na wstępie już pisałem że masz poważne problemy z czytaniem
Czyli PoRD nie dotyczy wszystkich kierujących ponieważ nie ma napisane, ze każdy kierujący ? A z "lub" to się nie kompromituj. Specjalnie dla ciebie powinni ustęp 5 rozbić na a i b :lol: :lol: :lol:
ale on jest rozbity po przez spójnik lub - wiedzą to dzieci w podstawówce - więc jak na razie to ty się kompromitujesz ze swoimi brakami :eek2:

szerszon napisał(a):
2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.
Nie ma "każdy" tak wiec niektórzy mogą pod prąd, bo mają wybór ? :lol: :lol: :lol:
oczywiście, np rowerzysta poboczem :spoko: i znów twoja perfidna manipulacja nie powiodła się :lol: :lol: :lol:

szerszon napisał(a): Wybacz teę perfidną manipulację. To każdy musi się stosować, czy są jednak wyjątki ?
nie przepraszaj po prostu przestań perfidnie manipulowac, próbowałeś wyżej niestety nie udało się :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » poniedziałek 12 marca 2018, 07:58

Jak widać Sąd wyraźnie wskazał, w którym miejscu na rondzie następuje zmiana kierunku jazdy (przy zjeździe), a w którym nie następuje (przy wlocie). Więc pojęcie "zawczasu", w myśl art. 22 ust. 5, powinno się odnosić do miejsca, w którym następuje zmiana kierunku jazdy. W przypadku ronda oznacza to wylot z ronda a nie wlot.
Chciałem zwrócić uwagę, że w pierwszej kolejności sąd stwierdził,że rondo to zwykłe skrzyżowanie jak każde inne. Dlatego się dopytuję o sposób sygnalizacji w myśl tej zasady na skrzyżowaniu typu X, które też jest zwykłym skrzyżowaniem. Poza tym jest coś takiego jak zamiar, a nie dopiero faktyczny skręt kierownicą.
STARYSZOFER napisał(a):
Lata lecą, sądy wydają wyroki, a taki tuman jak ty nadal nie rozumie, że jazda to ruch pojazdu, a więc kierunek ruchu i jazdy są dla pojazdu tożsame.
Przypominam o zakazie stosowania synonimów.
gumik napisał(a):A zatem zarzadca mogl oznakowac to jako osobne skrzyżowanie tylko wtedy kiedy tam istniało juz osobne skrzyżowanie.
Istniało przecięcie się kierunków ruchu.
. Zgodnie z rozporządzeniem znak A-6 stawia sie przed skrzyżowaniem, a definicja skrzyżowania jest jedna i niezmienna. Co byloby niezgodne z tym co stwierdziles wczesniej, ze postawienie znaku stworzyło skrzyżowanie.
Nie zapominaj o "drodze wewnętrznej" :lol: omijasz ten niewygodny punkt. Pisałem , tłumaczyłem sytuację, Nie dotarło.
Tylko nie pisz mi "gdzie napisali, ze nie można na skrzyżowaniu?", bo takim wnioskowaniem to możnaby dowolny znak postawić gdziekolwiek, no bo nie ma zapisu, ze nie wolno.
To twój wniosek, który w miarę upływu dyskusji stał sie nagle podobno moim. :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » poniedziałek 12 marca 2018, 08:21

Henq napisał(a):przestań marzyć, naucz się przepisów i zejdź na ziemię. Jaki manewr wykonujesz jako pierwszy?


A co za znaczenie ma, który manewr wykonuję jako pierwszy ? Przecież mam według ciebie "wybór". Czy mogę skręt w lewo sygnalizować prawym kierunkowskazem, bo podobno zmieniam pas ?
oczywiście, np rowerzysta poboczem :spoko: i znów twoja perfidna manipulacja nie powiodła się
Nie widzę wyłączenia poszczególnych kierujących w Art 16
Art. 16.
1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

nie przepraszaj po prostu przestań perfidnie manipulowac, próbowałeś wyżej niestety nie udało się
Jak to się nie udało. Do tej pory nie odróżniasz zmiany pasa ruchu od jego zajęcia, czy przeciecia. Wymysliłeś sobie kolejność manewrów, pomimo tego,że wcześniej pisałeś o "wyborze". Wymysliłeś sobie, że jeden z kierujących nie musi się stosować do przepisów ogólnych( nie wspominam o szczególnych). :lol:
ale on jest rozbity po przez spójnik lub
gdzie ty pisząc o "wyborze" traktujesz jako "albo"
Ale polecimy dalej. Tu też nie masz napisane "każdy"
:lol:
3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » poniedziałek 12 marca 2018, 09:48

szerszon napisał(a):
gumik napisał(a):A zatem zarzadca mogl oznakowac to jako osobne skrzyżowanie tylko wtedy kiedy tam istniało juz osobne skrzyżowanie.
Istniało przecięcie się kierunków ruchu.
A jakie to ma znaczenie skoro A-6 stawia sie przed skrzyżowaniem?
. Zgodnie z rozporządzeniem znak A-6 stawia sie przed skrzyżowaniem, a definicja skrzyżowania jest jedna i niezmienna. Co byloby niezgodne z tym co stwierdziles wczesniej, ze postawienie znaku stworzyło skrzyżowanie.
Nie zapominaj o "drodze wewnętrznej" :lol: omijasz ten niewygodny punkt. Pisałem , tłumaczyłem sytuację, Nie dotarło.
Nie wiem co miało dotrzeć. Znak "droga wewnetrzna" nie jest obligatoryjny. Droga wewnetrzna może istnieć bez takiego oznaczenia.
Tylko nie pisz mi "gdzie napisali, ze nie można na skrzyżowaniu?", bo takim wnioskowaniem to możnaby dowolny znak postawić gdziekolwiek, no bo nie ma zapisu, ze nie wolno.
To twój wniosek, który w miarę upływu dyskusji stał sie nagle podobno moim. :lol:
[/quote]To nie jest żaden wniosek, ale pytanie które zadajesz na moje pytanie odnośnie możliwości postawienia znaku A-6 w obrębie skrzyzowania. To można postawic przed tym przecięciem kierunków? Uzasadnisz przepisami?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Tom661 » poniedziałek 12 marca 2018, 15:14

gumik napisał(a):
szerszon napisał(a):Nie zapominaj o "drodze wewnętrznej" :lol: omijasz ten niewygodny punkt. Pisałem , tłumaczyłem sytuację, Nie dotarło.
Nie wiem co miało dotrzeć. Znak "droga wewnetrzna" nie jest obligatoryjny. Droga wewnętrzna może istnieć bez takiego oznaczenia.

Tu nie o to chodzi, że droga wewnętrzna może istnieć bez oznaczenia. Chodzi o to, że szerszon myśli, że samo postawienie znaku "droga wewnętrzna" na drodze publicznej, bez stosownego aktu prawnego właściwego organu - automatycznie czyni taką drogę "drogą wewnętrzną" - "no bo znak stoi".
Innymi słowy, szerszon myśli, że jak ktoś dowcipnie postawi taki znak np. na autostradzie A4 zarówno w na granicy UA/PL w Korczowej jak PL/D w Jędrzychowicach - to już wg niego cała A4 będzie drogą wewnętrzną, bez względu na wszystkie prawne wymogi związane ze zmianą statusu dróg publicznych. "No bo znak postawili"... A ze nikt nie zmienił statusu A4 - to dla niego nie będzie mieć znaczenia.

Oczywiście faktem jest, że zarówno skrzyżowania jak i drogi wewnętrzne mogą istnieć bez znaków (choć w przypadków dróg wewn. raczej rzadko się to zdarza).
Tom661
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 19:59

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez PraktykRuchu » poniedziałek 12 marca 2018, 15:38

Tom661 napisał(a):Oczywiście faktem jest, że zarówno skrzyżowania jak i drogi wewnętrzne mogą istnieć bez znaków (choć w przypadków dróg wewn. raczej rzadko się to zdarza).

Moim zdaniem większość istniejących dróg wewnętrznych nie jest w jakikolwiek sposób oznakowana. :P
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Tom661 » poniedziałek 12 marca 2018, 15:43

PraktykRuchu napisał(a):
Tom661 napisał(a):Oczywiście faktem jest, że zarówno skrzyżowania jak i drogi wewnętrzne mogą istnieć bez znaków (choć w przypadków dróg wewn. raczej rzadko się to zdarza).

Moim zdaniem większość istniejących dróg wewnętrznych nie jest w jakikolwiek sposób oznakowana. :P

Masz rację.
Tom661
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 19:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości