Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez STARYSZOFER » czwartek 05 kwietnia 2018, 01:08

Henq napisał(a):
Obnażyłeś jedynie swoją.
Pozwól, że wytłumaczę ci to tak, jak małemu dziecku, bo rozsądne argumenty nie trafiają!

Pewien mały głupi henio stwierdził, że: Pojazd na lawecie jedzie, ale się nie porusza.
Na to jego równie głupi ojciec i stwierdził: Ty cembale, przecież widac, że ten pojazd na lawecie porusza się, ale nie jedzie - jakby jechał to by się koła kręciły.

Kto miał rację? Oczywiście żaden!

Na szczęście usłyszał tę kłótnię stary mądry szofer i wytłumaczył im, że pojazd na lawecie jedzie(a więc porusza się) względem drogi, natomiast nie jedzie (a więc nie porusza się) względem lawety.

Teraz pojął, że jazda to ruch pojazdu?
Choćbyś nie wiem jak tupał nóżką i nie wiem kogo jeszcze obrażał mnie moją rodzinę od kajfasza do annasza to nie zdobędziesz tym rozumku, nadal misio pozostanie tym samym głupiutkim misiem jakim był :eek2: C

Ależ Heniu, nie traktuj tego jako argumentum ad presonam. To tylko prosty dobitny sposób tłumaczenia i tak naprawdę wszelka zbieżnosć imion jest tutaj przypadkowa. Ten jaskrawy sposób tłumaczenia powinien dotrzeć nawet do najbardziej głupiutkich osób i powinni zrozumieć, że jednak jazda to ruch pojazdu.

ruch pojazdu może być ale nie musi być jazdą pojazdu :eek2:
pojazd rusza się na boki a nie jedzie - poją?
czy tutaj też ruch pojazdu to jego jazda:
https://youtu.be/-8XJ7VnPME8?t=11
:eek2:
jak bardzo trzeba być upośledzonym, żeby nie rozróżniać dwóch pojęć? :help:


Oj, Heniu twoja edukacja musiała być bardzo wybrakowana, skoro trzeba cię wszystkiego uczyć.

Popełniasz zasadniczy błąd zwany błędem odwróconej implikacji.

To że jabłko jest owocem, nie znaczy, że każdy owoc musi być koniecznie jabłkiem.
Tak więc to, że jazda to ruch pojazdu, nie znaczy, że każdy ruch pojazdu musi być jazdą.

Pojął?
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » czwartek 05 kwietnia 2018, 01:15

Henq napisał(a):W tym samym miejscu gdzie jest "każdy" i "obowiązkowo" :lol: :lol: :lol: a wystarczy odróżnić zmianę pasa ruchu od zajęcia i rysunki staną się dla ciebie przejrzyste :spoko:

:
Nie zrozumiałeś pytania dyletancie ? Gdzie jest napisane, gdzie "lub" zwalnia od sygnalizowania ?
A tu problem ze zrozumieniem tekstu pisanego ? Taki bystrzak i nie dowidzi ?
5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
Wskażesz w prawie,że brak określenia "każdy" powoduje,że sobie możesz wybierać ? No czekam.
oj ale czyta się ze zrozumieniem a nie perfidnie manipuluje - w trakcie zmiany kierunku jazdy a nie przed manewrami :spoko: Problem ci się rozwiąże jak zmienisz kodeks na obowiązujący. Tylko tyle - czytaj PoRD a nie twórz własny
Pokazuje tylko twoje brednie. W trakcie zmiany kierunku jazdy masz obowiązek sygnalizować tę zmianę do zakończenia manewru. ty chcesz ominąć sygnalizowanie zmiany pasa ruchu. Możesz to zrobić. To nie jest zmiana pasa ruchu, tylko ty nie masz o tym pojęcia. Filmik się kłania. :lol: Problem się rozwiąże jak nie zmieni się kodeksu tylko ty zaczniesz myśleć. Ale rozum to nie brwi,ni da sie go narysować.
Jak to może zostać przecież każdy manewr trzeba wg ciebie sygnalizować to co ty nakazujesz sygnalizować?
Ślepy czy co ? Zmieniasz pas, kończysz zmianę pasa jeszcze przed zmianą kierunku jazdy. Potem sygnalizuję zmianę kierunku jazdy z pasa do skrętu. Nie wiem co tu dziwnego...dla ciebie widocznie za trudne.
weź ty się ogarnij twierdzisz że "każdy" manewr "obowiązkowo" a teraz tylko jeden sobie wybierasz? :wow: Intrygujący to jest twój brak konsekwencji i pieprzenia głupot
No to jest sygnalizacja każdego manewru. Kompromitujesz się na każdym kroku. To farsa. Przy zmianie kierunku jazdy manewr zmiany pasa ruchu już dawno zakończony. Taka pierdołą z ciebie,że tego nie łapiesz ? :lol: :lol: :lol: ale "poziom"
ojoj no przecież wyżej zwolniłeś
Żałosny jesteś :lol: :lol: :lol: to jest tak oczywiste,że dobitnie widać,że chcesz wywołać gównoburzę i awanturkę. Zmiana pasa ruchu dawno zakonczona, jazda pasem ruchu dobre kilkadziesiąt metrów przed zmianą kierunku jazdy, a ty biedaku widzisz dwa manewry jednoczesnie, bo podobno nie zakończyłem zmiany pasa ruchu :lol: :lol: :lol:
to jakaś moda warszafskich poganiaczy czy jak?
naszą modą jest wyjaśnianie bzdur, jakie wypisujesz. To żałosne,że tak prostacko kłamiesz i manipulujesz. To dobre na henqa, który nie odróżnia zmiany pasa od zajęcia.
tak tak szerszuś dla ciebie jedzie ale idzie no niestety to tak nie działa nadal kieruje pojazdem ale przepisy pod które podlega się zmieniają
Naciągasz dalej tę gumę. Pamiętaj heniu..przepis ogólny uchylony przez szczególny i cała twoja wizja do śmieci.
tu nie ma mowy o uchylaniu tylko o rozwinięciu przepisu, gdyby było o uchylaniu był by zapis "każdy" kierujący - takowego brak pogrążasz się tylko
To ty się heniu pogrążasz. Przepis ogólny to Art 25.1, przepis szczególny dotyczący pojazdu szynowego anulujący w tym zakresie 25.1 to 25.2..tylko też nie napisali, czy dla każdego pojazdu szynowego, czy sobie mozesz wybrać, ze pendolino ciebie nie dotyczy :lol: :lol: :lol:
kłamco i perfidny manipulancie a to nie ty pisałeś że art 15.1 dotyczy każdego kierującego pomimo że w przepisie brak słowa każdy?
Akurat pisałem o Art 16. Te 15 to związane z twoim IQ ? To by się zgadzalo. Oczywiście,że dotyczy każdego kierującego, co może zostać uchylone przez przepis szczególny. W Art 22.5 nie masz odniesienia do przepisu szczególnego. Szczególna jest tylko twoja głupota.
. Przypomnę że w art 22.2 również widziałeś zapis każdy i się zapluwasz że tak ma być "każdy" i "obowiązkowo" - kłamca i perfidny manipulant!

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
widzi heniu ? czy nie widzi ?
A wyjatek, czyli przepis szczególny heniu widzi ?
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku.

co heniu teraz w tej pustej łepetynie ?
kłamca i perfidny manipulant!
też uważam,że powinieneś zmienić nick. Pokazałem w przepisach obowiązek ? I co orle ?
żadnego braku konsekwencji nie wytknąłeś - jeżeli już coś to swój brak czytania ze zrozumieniem
Gdybym nie czytałe ze zrozumieniem twoje posty przeszłyby bez echa. A jako że bredzisz z lubością ciebie punktuję. Za KAŻDYM razem.
to już przed skrzyżowaniem masz zamiar skręcić w lewo i włączasz prawy kierunkowskaz no co jest - przestań tak uczyć ja wiem że takie pseudo istruktorki mogą tak uczyć bo nie rozumieją zapisów PoRD albo mają własne, ale człowieku ogarnij się
Także przed skrzyzowaniem mam zamiar "zmienić" pas po twojemu. A gdzie jest napisane w przepisie,że mam to zrobić przed skrzyżowaniem. Naucz się czytać i wskaż w przepisie. Przecież jest napisane o jezdni...ale..nie o "każdej" :lol: :lol: :lol:
oczywiście że nie nikną są nadal ale nie w miejscu gdzie znajduje się pojazd a taki bystry jesteś podobno a podstaw nie ogarniasz jednak jak woda w klozecie
Jak nie nikną ? tobie nikną. A w miejscu gdzie jest pojazd to są czy nie ma ? Dawaj bystrzaku, gdzie te jezdnie ?
a to teraz jeszcze musi być droga i to jeszcze jednokierunkowa by mogły być pasy ruchu namalowane :lol: :lol: :lol: - o ja pierniczę co za koleś
Dla ciebie musi być, abyś pasy zmieniał :lol: :lol: :lol: ty sie w końcu ucz, a nie pierniki robisz.
Zdradzę ci mały sekret: na powierzchni skrzyżowania również maluje się linie oddzielające pasy ruchu :spoko: tylko ciii nie mów nikomu
:lol: :lol: :lol: :lol: i taki ktoś ma czelność wypowiadać się w czymkolwiek tu na forum - masakra
Szczególnie czerwone i zielone, które sam sobie narysowałeś, aby uwiarygodnić te swoje wizje. Lepiej zdradź sekret, gdzie rozum zgubiłeś.
bo widać że pojazd jest narysowany prosto
a musi być prosto...może dysfunkcyjny jesteś..wybaczam.
-
niestety wszyscy się już na tobie poznali dupa jesteś nie instruktor
Ale chociaż nie jestem niedouczonym chamem. Oczywiście masz na to dowody. Czy mod wyciął ?
nie moja brożka że masz problemy z czytaniem, każdym wpisem to udowadniasz
ty masz problemy z pisaniem z sensem. Nie masz dowodów tylko bełkoczesz swoje wizje. Pisz na trzeźwo.
nie moja brożka że masz problemy z czytaniem, każdym wpisem to udowadniasz
Ani moja, że ty ze skleceniem poprawnie logicznego zdania. Po prostu za KAŻDYM razem udowadniasz,że nie odróżniasz tych rzeczy.
siersiuś przy każdym poście są "x" które służą do usuwania postów przez autora - ale to już wiesz tylko jak zwykle mydlisz oczy i robisz z siebie niewiniątko
Udowadniam tylko że tak zapędziłeś sie w swoich kłamstwach,że udajesz, albo faktycznie jesteś taką niemotą. Post można zmienić tylko w ciągu godziny i jak jest ostatnim postem. Zmień post ze wczoraj :lol: :lol: :lol:
Bardzo łatwo ci udowodnić,że jesteś jednak kłamczuszkiem. I po co tak kłamiesz ? Przecież jest to do sprawdzenia.
oj znów trzeba ci przypominać, tym razem nie było pisane a malowane, tego też twój rozumek nie poją :eek2: no to jeszcze raz fotosik:
pytam się z kim ustaliłeś. twoje bzdety to stek , a nie jakieś ustalenia.
zmiana kierunku jazdy:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: gratuluje ci "zmiany kierunku jazdy" może zawróciłeś ? Ale dyletant. Zjechaleś z dotychczasowej drogi, a może zawróciłeś na tej drodze i masz przeciwny kierunek... :lol: :lol: :lol: do szkoły.... :lol: :lol: :lol: do poprzednich wyczynów jeszcze teraz to. Padłem.
jesteś obowiązany dać bandziorowi portfel lub dać się zastrzelić" - no nie ma wyjątku musisz dać się zastrzelić :eek2: ja pierdziu dziecko z podstawówki ma z ciebie beke
Nie wiem skąd takie błyskotliwe przykłady. Podobno o PoRD dyskutujemy...tzn z twojej strony to żałosne próby.Bardzo żałosne. A ten "przepis" to skąd ? :hmm:
Tak wiem na rys 2 jest zajęcie wg ciebie bo tak samo wygląda na 1 obrazku - brawo ty, jak na razie to ty nie widzisz obrazków nie czytasz co siędo ciebie pisze tylko non stop swoje oklepane bzdurki
No nie wiesz. Znowu sobie wymyśliłeś. Nie odróżniasz sytuacji zmiany pasa ruchu na drodze od zajecia pasa ruchu po skręcie.
Skądś to znam. :hmm:
a to na skrzyżowaniu nie maluje się pasów ruchu :wow: no takim pseudo instruktorkom pewno się nie maluje - taki dyletant a tak perfidnie kłamie i manipuluje by tylko wszycy uwieżyli w jego idiotyzmy
Maluje się. Pamiętasz przykład z TIRem, gdzie według ciebie zmieniał pasy ruchu ? :lol: :lol: :lol: I naucz się ortografii "uwierzyć" a nie "uwieżyć" :lol: :lol: :lol:
ależ ja też ci to do bólu będę przypominał: jak pojazd znalazł się za skrzyżowaniem?
Skręcił w lewo. No to jak ? Doczekam sie, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu ? Tylko nie "róhó", bo to pewnie zmieniasz. Dawaj gościu dokładny czas. Nie potrafisz ?
jakim pasem wjechał na pas 1? jakim pasem wjechał na pas 2? jakim pasem wjechał na pas 3?
Przecinał powierzchnie skrzyzowania. Nie jechał wymyślonymi przez ciebie pasami ruchu. Pasy ruchu też sie przecinają tak samo jak jezdnie dróg. A może ci się jezdnia te zakrzywiła ?
ty masz poważne problemy o ile nie z oczami to na peweno z główką, to jest to samo skrzyżowanie co do tej pory to jest ten sam przejazd przez skrzyżowanie co do tej pory tylko obrócony o 90- stopni
Od przekręcenia rysunku pojazd nagle nie znajduje się na lewym pasie z prawego. Jako,że nie dasz rady użyć "x" jest to do sprawdzenia.
a co zakończył bo widać? może jest już równolegle ułożony do pasów? na jakiej podstawie twierdzisz że zakończył? jest w trakcie zmiany kierunku jazdy a nie zakończył, zakończy jak przestanie skręcać :spoko: - ale nawet tego nie dostrzegasz i nie rozumiesz
No widać. Po prostu nie umiałeś dobrze narysować. A to musi być równolegle ? Wystarczy,że jest już na pasie. Cienko się tłumaczysz że swojej niegramotności.
tak? :wow: no to przyjrzyjmy się jeszcze raz jak jest namalowany obrazek:
no tak, pojazd "zmienił" pas na prawy :lol: a w tym obróconym ? a w twoim kolejnym zakończył na lewym, nie dorysowałeś. To jest manipulacja. Ale słaba.
no i znów manipulacje i kłamstwa, albo ewidentny dowód na to żeś miernota :eek2: no to wstawiam jeszcze raz zdjęcie 1:

Zgadzam się,że manipulacja i kłamstwo, ale w twoim wykonaniu. Na pierwszym zdjęciu nie ma pojazdu nr 1 zaznaczonego na lewym pasie. Nie przekręciłeś zdjęcia tylko narysowałes nowy tor jazdy. I dopiero przekręciłeś. Myślisz,ze z niewidomymi masz do czynienia. To widać jak mącisz. :lol:
ileż można jedno i to samo w kółko powtarzać - przestań trolowaćmiałeś wszystko opisane to że nie rozumiesz słowa pisanego to trzeba było w szkołę kamieniami nie rzucać
Wystarczy podać czas w filmiku. Kłamiesz na każdym kroku i mam szczery zamiar wydusić z ciebie dyletancie ten czas. Podaj w końcu ten czas, gdzie jest mowa o zmianie pasa ruchu, anie płaczesz, jaki to ty strolowany jesteś. Oczywiście,że nie podasz, bo tego nie ma. Zastąpiłeś to swoimi bzdurami.
Albo wycieli. Pewnie mod.
ależ to ja mam ubaw jak coraz to nowe farmazony wymyślasz byle tylko ukryć braki w wykształceniu. nadal nie doczekałem się jakimi pasami przejeżdżasz przez skrzyżowanie - przelatujesz? latający holender to szersiuś!

Ja tylko czekam na potwierdzenie twoich bredni w filmiku, który miał byc sztandarowym przykładem twych chorych wizji. Ubaw to ja mam, gdy nie potrafisz tego podać zasłaniajac sie chamstwem i oskarżeniami o kłamstwa i manipulacje. Jesteś sztandarowym przykładem tego co najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja". Nieuk, cham, kłamca a to wszystko innym zarzuca.
naucz się czytać,a przestaniesz
twoje bzdety to strata czasu. Podałeś "dowód" to czekam. Jak widać nie udało ci się zmanipulować i okazałeś się takim małym człowieczkiem kłamczuszkiem. Typowe.
Ależ mają tylko że z Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 a nie twoimi chorymi wizjami - czas najwyższy abyś przeprosił panią od polskiego starała się jak mogła niestety nie podołała z tobą
Odezwał sie polonista. Jeden już tu był. A ustawę chyba wykorzystujesz, aby ci się stolik nie kiwał. Nic wspólnego w twoich bzdetach z przepisami. Czas w filmie dyletancie.
oj ale ja pisałem o tym który manewr zaczynasz jako pierwszy, widzisz szersiuś jak sobie wmyślasz bo nie doczytasz
Przeczysz sam sobie. Nawet wypierasz się tego co napisałeś dwa wersy wyżej.
Jednocześnie zaczętych prawda :spoko: brawo ty - zawalił się światopogląd to trzeba kombinować
to ty napisałeś a nie ja.
Złapany na kolejnym kłamstwie ?
ależ cały czas był tak rysowany - nie ogarniasz wiem
Ależ wyżej ci wykazałem, jak manipulowałeś rysunkami. Na najnowszym pojawił się pojazd nr 1 na lewym pasie. Przed obróceniem go nie było. Dowody dostarczyłeś powyżej. I co ? I tak będziesz w zaparte ?
jak na razie to ty leżysz i kwiczysz bo zmianę pasa ruchu nazywasz zajęciem w zależności jak jest obrazek usytuowany
Udowodniłem ci,że sobie narysowałeś jeszcze raz. I inny tor jazdy.
ja też będę drążył temat ale ty już kwiczysz :lol: :lol: :lol: No to jeszcze raz jak się leciało na pasy za skrzyżowaniem?
przejeżdżało się po powierzchni skrzyzowania. Ja nie muszę manipulować z nowymi rysunkami, które podobno tylko obróciłeś.
szersiuś gorzej się z tobą rozmawia niż z dzieckiem upośledzonym - przecież miałeś wszystko pokazane :eek2: już nie wymagam żebyś czytał udowodniłeś że braki poważne w wykształceniu ale obrazki no proszę cie
Nie dociera do ciebie,że twoje bzdety, które pokazałeś nie są warte funta kłaków. To twoje wizje, które nie mają nic wspólnego z przepisami. Na filmiku też mi miałeś pokazać..i co ? Obrazki to też wytwór osobnika o IQ na poziomie ok 15, abyś wody z kałuży nie pił.
po raz kolejny wskaż słowo "każdy" i "obowiązkowo" w art 22.2 nie masz no to spadaj :lol: :lol: :lol: po raz kolejny okazało sięże twoje bzdety nie mają nic wspólnego z obowiązującym PoRD
No normalnie ślepy...jak ty żyjesz ?
Art. 22.
1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
Możez wskazać kogo nie dotyczy poza ust 3 ?
Nie podałes przepisu,że brak "każdego" pozwala ci na swobodny wybór.
jestem obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu a nie każdy manewr jednocześnie :lol: :lol: to że nie łapiesz j polskiego twój problem
Czyli masz obowiązek sygnalizacji manewrów. Wyboru nie ma. Tylko w twym świecie zrobiłeś sobie wybór. A wystarczy tylko odróżnic zmianę pasa ruchu od zajęcia. Nawet z IQ na poziomie 15 masz taką szansę.
jedyne co pokazałeś to swoje perfidne manipulacje - które nie wychodzą

Bardzo dobrze mi wychodzi pokazywanie twoich nieudolnych prób manipulowania. Przyłapany reagujesz taką wsiową agresją.
nadal jest kierującym tak mówi przepis. Proste! za każdym razem nieudolnie chcesz ukryć za inwektywami swoje braki w wykształceniu
Jakby był kierującym, to stosowałby się do przepisów jak dla kierujących. Pamiętaj,że to nie średniowiecze,"bo widać". Do tej pory Ziemia byłaby płaska :lol:
za każdym razem nieudolnie chcesz ukryć za inwektywami swoje braki w wykształceniu

No nie uwieŻę :lol: :lol: :lol:
a nie chce ty mi nakazujesz! dla ciebie zawracanie jest połączone z art 22.2 więc obnażyłem twoją głupotę to jak zwykle w takiej sytuacji manipulujesz i kłamiesz że to ja chce
Jak to nie chcesz ? ładnie to tak sie wypierać ? A może ci przypomnieć to zdjecie, gdzie gostek wjechał pod prąd, a ty szybciutko podłapałeś,że może teraz zawrócić od prawej krawędzi. O mało sie nie zaplułeś przy zawracaniu na trzy aż pojechałeś po jednokierunkowej. Pani od polskiego w grobie jak wentylator... :lol: nie skłamiesz jak się pomylisz
a ja ci życzę byś w końcu nauczył się czytać, może będzie mniej twojej radosnej twórczości na forum bo na razie to same głupoty wypisujesz.
Bardzo dobrze czytam i wyłapuje twoje manipulacje chociażby jak to ze zdjeciami. takie tanie chwyty to możesz stosować u siebie na wsi.
nie nawidzi bo nie umiecie uczyć jeździć, własny PoRD wymyślasz, niestety mam dla ciebie złą wiadomość na S-2 jest obowiązkowe zatrzymanie więc przestań pisać jak by to było coś nadzwyczajnego. Siersiuś pamiętaj o literkach poznawaj i czytaj w końcu dorównasz innym
Zacznij sam uczyć...oj nie, przepraszam to żart. I tak za dużo idiotów na drodze.
Mam dla ciebie wiadomość. Na S-2 faktycznie trzeba się zatrzymać, ale to doprowadza do szału miszczów. Przejedź się do jakiegoś miasta i obczaj. My uczymy według PoRd a nie twoich bredni.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » czwartek 05 kwietnia 2018, 08:53

Henq napisał(a):[
Obrazek
Obrazek

:
Podobno tylko obrócony.
"znajdź różnicę"
Czyli jak pisałem..o łapaniu złodzieje krzyczy najgłośniej złodziej. A kłamstwie i manipulacji krzyczy najgłośniej kłamca i manipulant. :spoko:
Porażka.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » czwartek 05 kwietnia 2018, 17:12

STARYSZOFER napisał(a):Oj, Heniu twoja edukacja musiała być bardzo wybrakowana, skoro trzeba cię wszystkiego uczyć.

Popełniasz zasadniczy błąd zwany błędem odwróconej implikacji.

To że jabłko jest owocem, nie znaczy, że każdy owoc musi być koniecznie jabłkiem.
Tak więc to, że jazda to ruch pojazdu, nie znaczy, że każdy ruch pojazdu musi być jazdą.

Pojął?

nie znaczy że każdy ruch musi być jazdą :hmm: to dlaczego uważasz że każdy kierunek ruchu wskazany C-12 musi być jazdą?
oj raczej z twoją edukacją coś jest nie tak a raczej nie ma jej i tyle, żeby ci się teraz tylko główka nie zagotowała :eek2:

Skoro już ustaliliśmy, że ruch pojazdu to nie musi być jego jazda więc C-12 wskazuje kierunek ruchu a nie kierunek jazdy :spoko: o czym pisaliśmy jeszcze w poprzednim wątku o SoRO a tobie, aż tyle czasu zajęło by to zrozumieć :lol: :lol: to teraz czas na sygnalizację :spoko:

Nadal czekam na odpowiedź kiedy sygnalizowanie ZAMIARU będzie zawczasu i wyraźnie - dlaczego nie odpowiadasz tylko migasz się od swoich mądrości?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » czwartek 05 kwietnia 2018, 19:06

szerszon napisał(a):"znajdź różnicę"
brak! tor jazdy pojazdu czerwona strzałka jest taki sam na obydwu rysunkach! prosi się o wykazanie odrobiny inteligencji :spoko:

wszystko trzeba ci podać jak na tacy :eek2:
Obrazek

biały pojazd jest w takiej samej sytuacji jak na moim rysunku, pojazd zmienia kierunek jazdy i zmienia zajmowany pas ruchu:

https://youtu.be/I10-kkPkoMc?t=57

niestety ty tu widzisz zajęcie pasa ruchu :help: co za idiotyzm :lol: :lol: zajęcie pasa ruchu miało miejsce zaraz za trójkątami i był to pas wewnętrzny a później to już normalna zmiana pasa ruchu podczas zmiany kierunku jazdy :spoko:

ten pojazd zajmuje pas ruchu:
Obrazek

ten pojazd również zajmuje pas ruchu:
Obrazek

ale teraz już ten pojazd zmienia pas ruchu:
Obrazek

a robi to w trakcie zmiany kierunku jazdy :spoko:
phpBB [media]


naucz się w końcu rozróżniać manewry a cały ten słowotok będzie zbędny mystrzu:

Obrazek

zielone linie - zajęcie pasa ruchu
czerwona linia - zajęcie pasa ruchu
niebieskie linie - zmiana pasa ruchu podczas zmiany kierunku jazdy :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » czwartek 05 kwietnia 2018, 20:39

Henq napisał(a):brak! tor jazdy pojazdu czerwona strzałka jest taki sam na obydwu rysunkach! prosi się o wykazanie odrobiny inteligencji :spoko:
Jak to brak. problem z oczami ? Nawet narysować nie umiesz.Kłamiesz też nieudolnie. Ta inteligencja była potrzebna przy tym rysowaniu.

wszystko trzeba ci podać jak na tacy
Prowadzący mówił coś o "zmianie" pasa ? :lol:
niestety ty tu widzisz zajęcie pasa ruchu :help: co za idiotyzm
poza tobą nikt nie widzi tam "zmiany" masz rację, idiotyzm.
zajęcie pasa ruchu miało miejsce zaraz za trójkątami i był to pas wewnętrzny a później to już normalna zmiana pasa ruchu podczas zmiany kierunku jazdy :spoko:
A to zmienił tylko zajął ? Przecież dla ciebie nie ma zajecia pasa ruchu, zawsze jest zmiana. :lol: :lol: :lol: Czyli jednak da się oddzielić dwa manewry i zgodnie z przepisami zasygnalizować...niebywałe.

ten pojazd zajmuje pas ruchu:
poważnie ? a nie zmienia ? Przecież to "zmiana"
ale teraz już ten pojazd zmienia pas ruchu:
a robi to w trakcie zmiany kierunku jazdy
widocznie zna przepisy w takim samym stopniu jak ty. Nie dał rady tego zasygnalizować tylko wjechał jak ostanie ciele.

naucz się w końcu rozróżniać manewry a cały ten słowotok będzie zbędny mystrzu:

ja ??? To we Wrocławiu takie cuda, gdzie nie odróżniają zmiany pasa ruchu od jego zajecia. Czy też zmieniają kierunek jazdy jadąc po zakręcie.
zielone linie - zajęcie pasa ruchu
już nie zmiana ? Jak na filmiku, gdzie do tej pory nie potrafisz wskazać czasu, gdzie mowa o zmianie ?
czerwona linia - zajęcie pasa ruchu
niebieskie linie - zmiana pasa ruchu podczas zmiany kierunku jazdy
Przecież na twoich obracanych obrazkach nie odróżniasz tych manewrów klasyfikując je jako zmianę.
Tak samo jak niebieskie linie przecinam pasy ruchu na moim zdjeciu z TIRem na wprost. Tam też zmieniam ?
W miejscu pierwszego żółtego krzyżyka nie ma jeszcze zakończenia zmiany kierunku jazdy. Jak bystrzaku informujesz innych uczestników ruchu,że "zmieniasz" pasy ?
Kiedy zaczniesz odróżniać ? Nie uwieŻę jak nie zobaczę.
A teraz manipulancie...co z edytowaniem postów ? Zatkało ?
Jak z podaniem czasu na filmiku ze "zmianą" pasa ruchu ? Uciekasz od odpowiedzi ?
Wskażesz przepis, gdzie "każdy" musi występować, aby dotyczyło wszystkich uczestników ?
A jak ze zmianą kierunku jazdy na zakręcie, której podobno nie musisz sygnalizować ? :lol: :lol: :lol:
Gdzie jest napisane, że "lub" zwalnia od sygnalizacji ?
Doczytałeś,że w Art 22 jest napisane o obowiązku ? Wskażesz zwolnienia z tego obowiązku ?
Czy już się nauczyłeś,że przepis ogólny jest uchylany przez szczególny ?
Znalazłeś te jezdnie na skrzyżowaniu ?
Dlaczego uciekasz od pytań ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » czwartek 05 kwietnia 2018, 21:06

co za typ nadal widzi "każdy" i "obowiązkowo" w art 22.2 a nie widzi "lub"

tam gdzie zmiana pasa ruchu on zajmuje pas :wow: i pewno jeszcze pierwszeństwo masz przy takim zajmowaniu :lol: ja pierniczę gdzie tak uczą? co za typ skąd takich biorą?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » piątek 06 kwietnia 2018, 21:41

Henq napisał(a):co za typ nadal widzi "każdy" i "obowiązkowo" w art 22.2 a nie widzi "lub"

tam gdzie zmiana pasa ruchu on zajmuje pas :wow: i pewno jeszcze pierwszeństwo masz przy takim zajmowaniu :lol: ja pierniczę gdzie tak uczą? co za typ skąd takich biorą?
Jeszcze raz ci zacytować aby dotarło ? Według ciebie PoRD to zbiór luźnych przepisów do swobodnej interpretacji, bo w kolejnych przepisach nie podkreślili,że przepisy dotyczą KAŻDEGO uczestnika ruchu. A kogo niby dotycżą ?
w art 22.2 a nie widzi "lub"
masz w ogóle pojęcie co to znaczy ? Na pewno nie twój "wybór" sygnalizacji manewru.

tam gdzie zmiana pasa ruchu on zajmuje pas :wow: i pewno jeszcze pierwszeństwo masz przy takim zajmowaniu :lol: ja pierniczę gdzie tak uczą? co za typ skąd takich biorą?
W PoRD napisane, a nie twoje chore wizje, które sobie wymyślasz. Kup sobie bilet miesięczny, bo ty w ogóle nie zmieniasz kierunku jazdy tylko "zmieniasz" pasy :lol: :lol: :lol:
Nie masz nic do powiedzenia poza swoimi lichej wartości rysuneczkami i wymyslonymi teoriami bez jakiejkolwiek podstawy prawnej ?
A jak ze zmianą kierunku jazdy na zakręcie, której podobno nie musisz sygnalizować ? :lol: :lol: :lol:
Gdzie jest napisane, że "lub" zwalnia od sygnalizacji ?
Doczytałeś,że w Art 22 jest napisane o obowiązku ? Wskażesz zwolnienia z tego obowiązku ?
Czy już się nauczyłeś,że przepis ogólny jest uchylany przez szczególny ?
Znalazłeś te jezdnie na skrzyżowaniu ?
Znalazłeś czas w filmiku, gdzie jest mowa o "zmianie" pasa ruchu ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » piątek 06 kwietnia 2018, 22:21

ale co ty mi chcesz cytować? wszystkie twoje chore wizje PoRD weryfikuje :lol: w każdym przepisie masz kogo dotyczą definicje; podstawy się kłaniają: kierującego, pieszego a nie "KAŻDEGO" uczestnika ruchu :eek2:
i po raz kolejny obnażona twoja głupota - chcesz każdy przepis stosować do każdego uczestnika ruchu :wow: po raz kolejny ogarnij się PoRD tak nie działa
człowieku w art 22.2 masz wyraźnie napisane że jesteś obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować a nie "OBOWIĄZKOWO" "KAŻDY" manewr jak to sobie uroiłeś :eek2:
jak sygnalizujesz zmianę kierunku jazdy to sygnalizujesz do końca manewr, nie musisz sygnalizować w trakcie tego manewru zmianę pasa ruchu, masz dany wybór po przez spójnik "LUB" a ty sobie uroiłeś że skoro "LUB" to sobie manewry wybierasz :eek2: ogarnij się w końcu.

P.S. swoją drogą to już wiem dlaczego nie chciałeś by kursant na egzaminie mógł swojego instruktora zabrać :spoko: świecił byś jakie durnoty wpajasz kursantom a oni potulnie bez zastanowienia te twoje farmazony na drogę wprowadzają :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » piątek 06 kwietnia 2018, 22:54

Henq napisał(a):ale co ty mi chcesz cytować? wszystkie twoje chore wizje PoRD weryfikuje
Ani razu.
w każdym przepisie masz kogo dotyczą definicje; podstawy się kłaniają: kierującego, pieszego a nie "KAŻDEGO" uczestnika ruchu
Pisałem, naucz sie czytać ze zrozumieniem i poznaj podstawy prawa. Przepis ogólny jest uchylany przez szczególny. Poza tym definicje są w Art 2, a nie w KAŻDYM przepisie.
i po raz kolejny obnażona twoja głupota - chcesz każdy przepis stosować do każdego uczestnika ruchu :wow: po raz kolejny ogarnij się PoRD tak nie działa
Gdzieś tak napisałem ? Znowu zmyślasz. Są przepisy dla kierujących i dla pieszych. Podstawowy podziłą. ale Art 3, 4 czy 5 dotyczą uczestników ruchu
człowieku w art 22.2 masz wyraźnie napisane że jesteś obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować a nie "OBOWIĄZKOWO" "KAŻDY" manewr jak to sobie uroiłeś
Naucz sie czytać. O sygnalizacji jest w Art 22.5, a nie 22.2. Jesteś obowiązany sygnalizować manewr. Nie ma wyjątku. Myślisz,że dal tak ograniczonych jak ty trzeba dopisać,ze każdy ? Charakterystyka kursanta zakłada,że jest m.in sprawny psychicznie...niedopatrzenie w twoim osk.
ak sygnalizujesz zmianę kierunku jazdy to sygnalizujesz do końca manewr, nie musisz sygnalizować w trakcie tego manewru zmianę pasa ruchu, masz dany wybór po przez spójnik "LUB" a ty sobie uroiłeś że skoro "LUB" to sobie manewry wybierasz :eek2: ogarnij się w końcu.
Gdzie masz zwolnienie z sygnalizacji ??? Pytam się , gdzie ? Po prostu nie odróżniasz zmiany pasa ruchu od jego zajecia. Zmiana pasa ruchu może być tylko na tej samej jezdni. Jakbyś logicznie kiedyś zaczął myśleć to poczytaj Art 22.4. Inaczej wychodzą takie debilizmy, że ty w ogóle nie zmieniasz kierunku jazdy tylko pasy ruchu. Albo masz "wybór" :lol: :lol: :lol: wybrać to sobie możesz czym się w główke stuknąć aby zmądrzeć.
O twojej wiedzy świadczą przykłady zawracania na trzy na jednokierunkowej, czy zmiana kierunku jazdy na zakręcie. A o twoim manipulanctwie i kłamstwach te nieudolne próby obracania obrazków, brak wskazania czasu w filmiku o "zmianie" czy choćby edycja i zmiany treści postów na forum. Szorujesz po dnie pod względem kultury i wiedzy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 00:52

za każdym razem PoRD mądrzejszy od ciebie :spoko: rowerzysta na poboczu olewa twoje chore wizje "każdy" kierujący ma stosować art 16 :lol: :lol: :lol: i nadal przestrzega PoRD :eek2: - tylko że obowiązujący a nie twój własny :thumb2:
nie wyszło to teraz ratujesz twarz art 3,4,5 hahaha
j. polski stosuj może wówczas ktoś zrozumie o co twojej mamie chodzi :eek2:
i przestań w końcu wymyślać sobie przepisy! jak byk stoi:
"Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować..." a nie: "OBOWIĄZKOWO KAŻDY MANEWR SYGNALIZOWAĆ..." - czy co tam sobie jeszcze wymyślisz :help: już jest tuta jeden który sygnalizuje "ZAMIAR" wystarczy geniuszy :spoko:
skończ te swoje chore wizje :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 07:46

Henq napisał(a):za każdym razem PoRD mądrzejszy od ciebie :spoko: rowerzysta na poboczu olewa twoje chore wizje "każdy" kierujący ma stosować art 16
skończ te swoje chore wizje :eek2:
Rowerzyści zazwyczaj wszystko olewają.
Nawet to.

Art. 16.
1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

nie wyszło to teraz ratujesz twarz art 3,4,5 hahaha
Jakbyś nie zauważył to już dawno podawalem przykład Art 3..gdy się pytałem, czy dotyczy każdego uczestnika ruchu czy tylko wymyślonego przez ciebie.

j. polski stosuj może wówczas ktoś zrozumie o co twojej mamie chodzi
Nie uwieŻysz stosuję.
"Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować..." a nie: "OBOWIĄZKOWO KAŻDY MANEWR SYGNALIZOWAĆ..."
Co jest obowiązany sygnalizować ? :lol: Chyba manewry. Może nie jest obowiązany ? Będziesz teraz uciekał się do tego,że nie rozumiesz co jest napisane ??? Te polonista... :lol: :lol: :lol:
już jest tuta jeden który sygnalizuje "ZAMIAR" wystarczy geniuszy
Przynajmniej od czegoś zaczyna..jak w przepisie. Gorzej gdy jest tu także jeden, który sobie wybiera, który manewr sygnalizować. :lol:
skończ te swoje chore wizje :
Na razie kończę z twoimi. Jak to w końcu mały oszczerco z tą edycją postów, gdzie w swym manipulanctwie zarzucałeś mi,że coś zmieniłem, gdy wyszło,że mod jednak nie usunął ?
Czy w zapodanych filmikach znalazłeś coś o "zmianie" pasa ruchu ? A może ty głuchy jesteś i nie dociera ? Bo że ślepy to już wiem, gdy "obracałeś" obrazki.
Jak tam zmiana kierunku jazdy na zakręcie, której podobno nie musisz sygnalizować ? Spotkałem się już z tym idiotyzmem w wykonaniu bodajże usera o nicku "kombi". Nie wierzę,że takie szaleństwo może tak sie szerzyć.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 18:57

Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » sobota 07 kwietnia 2018, 19:30

Przecież to jest zajęcie pasa ruchu podczas zmiany kierunku jazdy, nie zaś zmiana pasa ruchu.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 19:58

Henq napisał(a):Oznacza to, że zmiana kierunku jazdy jest jakby ważniejsza od zmiany pasa ruchu. .[/url]

[/quote] :lol: :lol: :lol: ważniejsza ??? Mocne. A ten koleś ma na to podstawę prawną, aby pisać, co jest ważniejsze ?
Dlatego jeśli skręcamy na przykład w lewo i jednocześnie zmieniamy pas ruchu możemy ten fakt sygnalizować tylko lewym kierunkowskazem
Napisz do tego gościa, aby ci pomógł znaleźć w filmiku tę zmianę pasa ruchu. :lol: :lol: :lol:
wcześniej wjechaliśmy na pas lewy drogi, w którą skręcaliśmy, to wtedy obowiązkowo sygnalizujemy prawym kierunkowskazem zmianę pasa ruchu.
sytuacja z twojego drugiego obróconego obrazka
I naucz się w końcu przepisów bo ci daleko do tego dyletancie!
Ale po co mi cytujesz jakiegoś agenta, który prezentuje mniej wiecej twój "poziom" ? Przepisy chłopku podaj, a nie swoje chore wizje ? Jak z tymi filmikami ..znalazłeś ten czas, gdzie mowa o "zmianie" pasa ruchu ? Czy przeprosisz za próbę manipulacji o edycji postów, czy dalej okażesz się kołkiem u płota ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości