Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 20 kwietnia 2019, 18:59

krislee napisał(a):Dobra Szerszon — "SPIEPRZAJ DZIADU".
Nie wiem czy odpowiedziałeś mi na moje pytanie czy nie...bo jak znowu zaczął się twój bełkot to przestałem czytać i szkoda mi marnować na ciebie czasu.

JEST TU KTOŚ INNY KTO CHCE NAWIĄZAĆ KONTAKT W TYM TEMACIE?
Hmmm....czyli jednak słoma wylazła ?
LeszkoII napisał(a):Tak, w obydwu opcjach występuje zmiana kierunku jazdy, podobnie zresztą jak na skrzyżowaniu typu "Y"..
A jak na tym "rozwidleniu" będzie stał C-11 ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » sobota 20 kwietnia 2019, 19:12

szerszon napisał(a):
krislee napisał(a):Dobra Szerszon — "SPIEPRZAJ DZIADU".
Nie wiem czy odpowiedziałeś mi na moje pytanie czy nie...bo jak znowu zaczął się twój bełkot to przestałem czytać i szkoda mi marnować na ciebie czasu.

JEST TU KTOŚ INNY KTO CHCE NAWIĄZAĆ KONTAKT W TYM TEMACIE?
Hmmm....czyli jednak słoma wylazła ?
Tak, na obornik wystarczy słoma i nie więcej nie jest potrzebne :D

LeszkoII napisał(a):Tak, w obydwu opcjach występuje zmiana kierunku jazdy, podobnie zresztą jak na skrzyżowaniu typu "Y"..
A jak na tym "rozwidleniu" będzie stał C-11 ?

Jeśli ci nie zależy na szacunku innych to chociaż szanuj sam siebie i nie wpieprzaj się desperacko między wódkę, a zakąskę. Miałeś swoją szansę. Teraz się rozpaczliwie nie wpieprzaj.
Przecież nie chcesz być jak Henq, który się wpieprzał w naszą dyskusję.
Miej godność i chociaż szanuj sam siebie.
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 20 kwietnia 2019, 19:15

krislee napisał(a):Jeśli ci nie zależy na szacunku innych to chociaż szanuj sam siebie i nie wpieprzaj się desperacko między wódkę, a zakąskę. Miałeś swoją szansę. Teraz się rozpaczliwie nie wpieprzaj.
Przecież nie chcesz być jak Henq, który się wpieprzał w naszą dyskusję.
Miej godność i chociaż szanuj sam siebie.
Przepraszam najmocniej, ale chyba szanowny user nie będzie dyktował, kto ma dyskutować, a kto nie. Ktoś tu coś pisał o dyktaturze...nie pamiętam kto. :hmm:
Po drugie...nie dam się zmanipulować twoimi wyssanymi z palca tezami. Poczytaj paragraf 36 i wszystko stanie się jasne. A "fizyczność" sprawdzaj sobie na ścianie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » sobota 20 kwietnia 2019, 19:29

Szerszon "SPIEPRZAJ DZIADU" rozumiesz znaczenie tego prostego słomianego zwrotu? :D
Ja cię nie zmuszam, mówię ci, żebyś uwzględnił jak to cię określa. Jak chcesz być cymbałem, czy użytkownikiem Henq - to właśnie tak się zachowuj :D A jak chcesz być lepszy od niego - TO SIĘ TAK NIE ZACHOWUJ. MASZ WYBÓR.

szerszon napisał(a):Po drugie...nie dam się zmanipulować twoimi wyssanymi z palca tezami. Poczytaj paragraf 36 i wszystko stanie się jasne. A "fizyczność" sprawdzaj sobie na ścianie.
Nie jęcz mi tu desperato o paragarafach i jakiś bzdurach. Twoje granie głupa, że nie wiesz o co chodzi, nikogo nie nabierze (chyba, że nie grasz).
Nie ważne czy mówisz, że jest czarne/czy białe. Nie ważne czy masz rację/czy nie masz...jesteś cymbałem ZA SPOSÓB w jaki się zachowujesz i o tym mówisz. Za podejście. Za metodę komunikacji.
I skończ jęczeć o 'merotoryce', paragrafach, nie ośmieszaj się...TO NIE MA NIC DO RZECZY jesteś cymbałem, ze względu na zachowanie, a nie za merotyrykę i wiedzę.
Byłem cierpliwy ale skończyłem I CO SIĘ KURNA TAK TYM DZIWISZ! Byłeś ostrzegany, napominany i ...beton.
Więc na cymbała została już tylko słoma!
I mam w dupie czy w tej swojej główce dajesz się na coś zmanipulować czy nie dajesz. Zmarnowałem na ciebie kawał czasu i nerwów i już mam tego po prostu dość.

Nie udało ci się samemu prowadzić płynnej dyskusji, w której w końcu doszlibyśmy do celu...TO TERAZ NIE WPIEPRZAJ SIĘ INNYM I DAJ INNYM SZANSĘ, i nie rób następnego syfu swoimi krótkimi, nic nie wyjaśniającymi szczeknięciami bez rozwinięcia.
Nie, że ci tak karzę...TYLKO Z SZACUNKU DLA SAMEGO SIEBIE.
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 20 kwietnia 2019, 20:05

Jak szybko z szanownego spadła maska ułożonego usera. "spieprzaj dziadu" "cymbał" tylko pogratulować argumentów.
Nie jęcz mi tu desperato o paragarafach i jakiś bzdurach.
To są przepisy, na których się opieram, a nie jakieś wymyślane "fizyczności" asfaltu.
I skończ jęczeć o 'merotoryce', paragrafach, nie ośmieszaj się...TO NIE MA NIC DO RZECZY
Poleganie na akcie prawnym to ośmieszanie się ?
jesteś cymbałem, ze względu na zachowanie,
Że nie włażę po palcu w... w twoje teorie ?
Zmarnowałem na ciebie kawał czasu i nerwów i już mam tego po prostu dość.
Toż polecam validol...raczej miałeś szansę coś się poduczyć.
Nie udało ci się samemu prowadzić płynnej dyskusji, w której w końcu doszlibyśmy do celu...
Chciałeś prowadzić dyskusję pod swoje teorie. Wybacz, ale naprawdę wolę przepisy.
.TO TERAZ NIE WPIEPRZAJ SIĘ INNYM I DAJ INNYM SZANSĘ, i nie rób następnego syfu swoimi krótkimi, nic nie wyjaśniającymi szczeknięciami bez rozwinięcia.
Prosze mi wybaczyć, ale jak widzę bzdury o "fizyczności asfaltu po obwiedni" to pozwolę sobie jednak skomentować i wrzaski szanownego usera nic tu nie wniosą. A o szacunku proszę nie wspominać-nie z takim językiem debaty.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » czwartek 02 maja 2019, 16:48

Bo jak zwykle swoim stylem jaskiniowca pociachałeś tępo wypowiedź bo tylko po jednej linijce ogarniasz na raz i poodpowiadałeś SOBIE co tam sobie chciałeś na jakieś wycinki ignorując całość, to dla poprawności jeszcze raz.
Nie jęcz mi tu desperato o paragarafach i jakiś bzdurach. Twoje granie głupa, że nie wiesz o co chodzi, nikogo nie nabierze (chyba, że nie grasz).
Nie ważne czy mówisz, że jest czarne/czy białe. Nie ważne czy masz rację/czy nie masz...jesteś cymbałem ZA SPOSÓB w jaki się zachowujesz i o tym mówisz. Za podejście. Za metodę komunikacji.
I skończ jęczeć o 'merotoryce', paragrafach, nie ośmieszaj się...TO NIE MA NIC DO RZECZY jesteś cymbałem, ze względu na zachowanie, a nie za merotyrykę i wiedzę.
Byłem cierpliwy ale skończyłem I CO SIĘ KURNA TAK TYM DZIWISZ! Byłeś ostrzegany, napominany i ...beton.
Więc na cymbała została już tylko słoma!
I mam w dupie czy w tej swojej główce dajesz się na coś zmanipulować czy nie dajesz. Zmarnowałem na ciebie kawał czasu i nerwów i już mam tego po prostu dość.

Nie udało ci się samemu prowadzić płynnej dyskusji, w której w końcu doszlibyśmy do celu...TO TERAZ NIE WPIEPRZAJ SIĘ INNYM I DAJ INNYM SZANSĘ, i nie rób następnego syfu swoimi krótkimi, nic nie wyjaśniającymi szczeknięciami bez rozwinięcia.
Nie, że ci tak karzę...TYLKO Z SZACUNKU DLA SAMEGO SIEBIE.
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » czwartek 02 maja 2019, 17:17

LeszkoII napisał(a):
krislee napisał(a):Czy tutaj
a) a-c — jest zmianą jezdni/kierunku?
b) a-d — jest zmianą jezdni/kierunku?
Tak, w obydwu opcjach występuje zmiana kierunku jazdy, podobnie zresztą jak na skrzyżowaniu typu "Y". Swoistą trudnością będzie zakomunikowanie woli wykonania manewru w sposób nie budzący wątpliwości (zawczasu + wyraźnie). Na przykład można powstrzymać się od włączenia kierunkowskazu na wlocie, i włączyć go na wysokości wylotów (b) i (e). Inną prokomunikatywną metodą przejazdu będzie włączenie kierunkowskazu już na wlocie, lecz zamiar wykonania późniejszego "w lewo / w prawo" wyniknie z odpowiednio celebrowanej prędkości przejazdu (pasywnej lub zwyczajnej), nie wykluczając nawet zatrzymania pojazdu. Wszystko zależy od rozmiaru skrzyżowania.

@LeszkoII
Jeśli dobrze cię zrozumiałem to w drugim przypadku masz na myśli — zmianę — kierunkowskazu na przeciwny?
Jeśli tak to czy nie była by to zmiana — w trakcie — pokonywania skrzyżowania?
Pytam, bo pewnie wg "krzyżowców" na samym skrzyżowaniu nie wolno/nie da się, zmieniać kierunku i sygnalizować zmiany i w tym kontekście czy ty właśnie zmiany kierunku w trakcie skrzyżowania nie masz na myśli?

Zresztą @LeszkoII czy to jest jedno skrzyżowanie czy dwa obok siebie?
I idąc dalej czy to wg ciebie już będą dwa skrzyżowania czy jedno:
Obrazek
A czy wg ciebie gdyby tam na dole stał znak:
Obrazek
to wtedy staje się to jednym skrzyżowaniem czy dwoma? Bo przypuszczam, że wg "krzyżowców" użycie słowa "skrzyżowanie" w opisie tego typu znaków/tabliczek od razu definiuje wszystko i określa "zakres fizyczny" pojedynczego skrzyżowania i w tym przypadku ewidentnie było by to JEDNO skrzyżowanie, a więc można użyć TYLKO RAZ kierunkowskazu, przed wjazdem na skrzyżowanie.
Oczywiście to utrudnia aby jednoznacznie i poprawnie zasygnalizować w takim przypadku czy wybiera się kierunek a-b czy a-c.
Stąd na podstawie jakich 'tekstów' @LeszkoII wnosisz, że to nie jest jedno skrzyżowanie tylko dwa albo nawet jeśli jedno, to że można w trakcie pokonywania skrzyżowania zmieniać kierunkowskazy?
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » czwartek 02 maja 2019, 17:48

Moim skromnym, przepis nakłada jedynie obowiązek sygnalizowania zamiarów w sposób wyraźny.

Nie precyzuje jednak wprost którym kierunkowskazem należy sygnalizować zależnie od kąta czy skomplikowania skrzyżowania. Oznacza to, że masz obowiązek sygnalizować w taki sposób, aby inni wiedzieli gdzie chcesz pojechać i nie było to dla nich zaskoczeniem, i tyle. Wcale nie jest powiedziane, że jeżeli na jednym skrzyżowaniu (lub zespole kilku) wykonujesz kilka manewrów w krótkim odstępie czasu musisz odrębnie sygnalizować każdą zmianę pasa i kierunku jazdy. O ile wszyscy inni na podstawie Twoich sygnałów będą znali Twoje intencje.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez krislee » czwartek 02 maja 2019, 18:31

mp0011 napisał(a):Moim skromnym, przepis nakłada jedynie obowiązek sygnalizowania zamiarów w sposób wyraźny.

Nie precyzuje jednak wprost którym kierunkowskazem należy sygnalizować zależnie od kąta czy skomplikowania skrzyżowania. Oznacza to, że masz obowiązek sygnalizować w taki sposób, aby inni wiedzieli gdzie chcesz pojechać i nie było to dla nich zaskoczeniem, i tyle. Wcale nie jest powiedziane, że jeżeli na jednym skrzyżowaniu (lub zespole kilku) wykonujesz kilka manewrów w krótkim odstępie czasu musisz odrębnie sygnalizować każdą zmianę pasa i kierunku jazdy. O ile wszyscy inni na podstawie Twoich sygnałów będą znali Twoje intencje.

Chyba nie zrozumiałem. To jakbyś zasygnalizował a-b, a jakbyś zasygnalizował a-c?
Względem debila nie stosuje się inteligencji, to jest bezsensowne. Chamstwo jest najbardziej adekwatną metodą.
krislee
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:22

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » czwartek 02 maja 2019, 18:42

Zależy od okoliczności (przejścia, sygnalizacja , natężenie ruchu, itp)

Ale, w najprostszej sytuacji, moje sygnalizowanie w tym przypadku interesuje tak na prawdę tylko tych co są za mną. I ich interesuje tylko czy skręcam w lewo, czy w prawo, nie to które lewo czy które prawo, bo od tego zależy, czy będą mnie mogli wyprzedzać/omijać lewą, czy prawą stroną, zależnie od tego gdzie oni chcą skręcić. W tym przypadku, sygnalizowałbym identycznie prawym kierunkowskazem obie sytuacje.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Cyryl » czwartek 02 maja 2019, 19:35

oprócz tych co są z tyłu, trzeba również uwzględnić pojazdy wyjeżdżające z drogi B, bo jeżeli będziemy skręcać w drogę C i wcześniej zasygnalizujemy prawym kierunkowskazem, to kierujący wyjeżdżający z drogi B, może nas opatrzeni zrozumieć, że skręcamy w B i wjedzie nam prosto przed maskę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez mp0011 » czwartek 02 maja 2019, 19:40

A jakie to ma znaczenie, skoro i tak B ma pierwszeństwo gdziekolwiek bym nie jechał i cokolwiek bym nie sygnalizował?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » czwartek 02 maja 2019, 22:31

krislee napisał(a):Bo jak zwykle swoim stylem jaskiniowca.
To forum schodzi na psy, skoro kolejny cham popisuje się swoją głupotą.
To bedzie w dalszej kolejności.
Obrazek
aha...
jeszcze to.

polski"kazać" - odmiana czasownika
Bezokolicznik
kazać
Czas teraźniejszy
każę
Tryb przypuszczający
kazałbym
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » piątek 03 maja 2019, 01:11

Ja bym tu jakiś ogólnych teorii nie tworzył. Znak znakiem, ale tak naprawdę ogromne znaczenie ma jak w rzeczywistości wygląda skrzyżowanie. Weźmy sobie takie coś.

https://maps.app.goo.gl/NUBhwL6yPiBDEF428

Jadąc 1 Maja w Kolejową sygnalizujemy skręt w prawo już na skrzyżowaniu.

Analogicznie wyjeżdżając z Kolejowej w 1 Maja kierunkowskaz lewy.

Brak sygnalizacji skutecznie by zdezorientował innych kierujących w tych dwóch przypadkach.

Podobnie jadąc z 1 Maja za główną drogą włączenie kierunkowskazu lewego skutecznie by zaciemniło nasze zamiary.

Można sobie natomiast wyobrazić skrzyżowanie z identycznym oznakowaniem T-6 gdzie sposób sygnalizacji byłby inny. Wszystko zależy jak to faktycznie wygląda.


Aaa, dawno temu nie było tam żadnych znaków poziomych. Ale musiała być jazda. :D
(Ale i ruch dużo mniejszy)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Cyryl » piątek 03 maja 2019, 09:20

mp0011 napisał(a):A jakie to ma znaczenie, skoro i tak B ma pierwszeństwo gdziekolwiek bym nie jechał i cokolwiek bym nie sygnalizował?


masz rację, skupiłem się na sygnalizacji zapominając o pierwszeństwie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 194 gości