Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:05

jak czytam takie wypowiedzi instruktora i to jeszcze moderatora to nie dziwi mnie fakt posiadania przez osobników pokroju @STARYSZOFER czy @benio101 czy też innych szoferów siersiusiów itp prawa jazdy :help:
zapewne jeszcze krzyczysz na pieszego, że miał czelność wejść na pasy bo ty stoisz na nich :eek2: - to nie. ja jednak pozostanę przy przepisach i brawo ja :spoko:
a teraz może wytłumaczysz w przypadku braku części drogi w kierunku poprzecznym fenomen czym się różnią powierzchnie skrzyżowania i manewry na nich na obu rysunkach:
Obrazek

Obrazek

dlaczegóż to w jednym przypadku głośno krzyczycie nie wolno bo art 22 a w drugim przypadku "to nie ja" " manipulujesz" "wskaz gdzie mówiłem z lewego tylko na lewy"?
jak byś się zastanawiał to żółte obramowanie na obu rysunkach to powierzchnia skrzyżowania :spoko:

może za duże nie widać podobieństwa? to może to ułatwi:
Obrazek

nie będę obracał bo jeden już po takim zabiegu pogubił wątki i widział cuda na kiju :eek2:

ps podpowiem: NICZYM! w obu przypadkach z lewego pasa przed skrzyżowaniem wjeżdżam na prawy pas na skrzyżowaniu :spoko: - bo wiesz wolno mi tak żaden przepis tego nie zabrania :thumb2: - tylko cii po się instruktory ze swoimi wizjami SoRO potną :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 23:15

Henq napisał(a):za każdym razem udowadniam żeś burak i nieuk :eek2: aż to już męczące się staje
[/quote]Naucz sie czytać ze zrozumieniem, bo przyciśnięty zaczynasz coraz większe bzdury wypisywać. Nie napisałem,że wjeżdżasz z prawego pasa, tylko zmieniasz pas na prawy przy skręcie w lewo i pytam się w jaki sposób to zasygnalizujesz ? Tak wiec chłopku licz się ze słowami, bo jak na razie bredzisz tylko ty. Męczy ciebie czytanie ze zrozumieniem i mamy taki o to festiwal niekompetencji.
normalnie jak na rysunku wcześniej wjeżdżam z lewego pasa przed skrzyżowaniem na prawy pas na skrzyżowaniu i robię to dokładnie tak samo jak na tym rysunku:
dylek ci narysował dokładnie jak ty to robisz. :lol: :lol: :lol: przepraszam, ale to idiotyzm. Ale czego się spodziewać po gościu, który zawraca na trzy na jednokierunkowej.
Pamiętaj z lewego przed skrzyżowaniem nie muszę na lewy na skrzyżowaniu podstawy PoRD się kłaniają!
Które ? Te co sobie wymyśliłeś o "zmianie" pasa ruchu ? :lol: :lol: :lol: Nawet nie potrafisz udowodnić swoich bredni, bo się tego nie da obronić. Z lewym kierunkowskazem na prawy pas. Brawo ty...bo nie napisali,że każdego manewru, albo możesz sobie wybrać.
dałem ci szanse byś udowodnił, że nie jesteś upośledzony,
Zacznij od sibie. Taki bystrzak, a nie potrafi wskazać, gdzie w filmikach mowa o "zmianie" pasa ruchu.
przypomnę ci najważniejsze bo widzę umknął ci wątek główny:
Po co lansujesz te bzdury ? Napisz do tego gościa, aby ci pomógł i znalazł przepisy potwierdzajace twoje chore wizje. Cytujesz jakiegoś agenta wyciągniętego z kapelusza. Przecież to dyletant na twoim poziomie. Też zawraca na trzy na jednokierunkowej ? :lol: :lol: :lol:
Nawet nie masz pojęcia jak się posty edytuje, bo ci mod usunął. Jesteś tak żałosny w swym chamskim dyletanctwie,że aż śmieszny. Kiedy się nauczysz,że jesteś obowiązany sygnalizować manewry, a nie sobie dobierać ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:20

zamiast tego słowotoku to może byś się zajął przepisami? nadal nie widzę w art 22.2 zapisu "obowiązkowo każdy manewr" może wskażesz? tyle krzyczysz o filmik bo nie widzisz przejazdu przez skrzyżowanie, ale cudowne zapisy w art 22.2 to już widzisz? :eek2: no to masz szansę wskaż :spoko: i nie zapomnij obronić swojej głupawej teoryjki " z lewego tylko na lewy"
jak widzę kolejnego część drogi w kierunku przeciwnym przerosła :eek2: co na SoRO brak takowej to się gubisz :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony sobota 07 kwietnia 2018, 23:21 przez Henq, łącznie zmieniany 1 raz
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 23:21

Henq napisał(a):j

ps podpowiem: NICZYM! w obu przypadkach z lewego pasa przed skrzyżowaniem wjeżdżam na prawy pas na skrzyżowaniu :spoko: - bo wiesz wolno mi tak żaden przepis tego nie zabrania :thumb2: - tylko cii po się instruktory ze swoimi wizjami SoRO potną :eek2:
Przepis ci nie zabrania bo go nie znasz. To jest twój błyskotliwy tok "myślenia"
Obrazek :lol: :lol: :lol:
Art 22.2 zblizenie się do lewej krawędzi przed zmianą kierunku jazdy i Art 22.5 sygnalizacja od zamiaru. A ty sobie zamiar olewasz, bo sobie "wybierasz". Wiesz co możesz sobie wybrać ? Kolejny nick.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:23

ale na powierzchni skrzyżowania o ruchu okrężnym nie ma części drogi w kierunku przeciwnym coś ci się mystrzu pofyrtało :help: nie pierwszy raz zresztą :lol:

i cały światopogląd poszedł w <&%#$@>
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 23:27

Henq napisał(a):zamiast tego słowotoku to może byś się zajął przepisami? nadal nie widzę w art 22.2 zapisu "obowiązkowo każdy manewr" może wskażesz?:
Zazwyczaj do tej pory to ty popisywałeś się wodolejstwem i mnóstwem obrazków. I nadal przypominam. Art 22.5 kierujący jest obowiązany... nie ma czegoś innego niż manewry do sygnalizowania. To pozostaje ci obowiązek sygnalizacji. "Każdy" nie jest konieczny. To oczywiste. A do tej pory nie podałeś żadnej wykładni co do "każdego". Udowodniłem ci przepisami,że dotyczą uczestnikó ruchu. Po co dodawać "każdego"...są jacyś inni ?
? tyle krzyczysz o filmik bo nie widzisz przejazdu przez skrzyżowanie, ale cudowne zapisy w art 22.2 to już widzisz?
Przecież to twoje sztandarowe przykłady, gdzie w końcu wyszedłeś na dudka :lol: :lol: :lol: myślisz że zdjecie z filmiku z twoim komentarzem, godnym pożałowania stanie się prawem ? :lol: :lol: :lol:
Otóż nigdzie w materiale, który miał być twoim koronnym dowodem, nikt się nie wygłupił mówiąc o "zmianie" pasa ruchu. To tylko twój bełkot...nic więcej.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez dylek » sobota 07 kwietnia 2018, 23:29

Henq napisał(a):
nie będę obracał bo jeden już po takim zabiegu pogubił wątki i widział cuda na kiju :eek2:


To ja ci poobracam twoje rysunki, żebyś się nie pogubił... u mnie przynajmniej groty w tą samą stronę pokazują :P
Obrazek

P.S.
Henq napisał(a): bo wiesz wolno mi tak żaden przepis tego nie zabrania

Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze SĄ OBOWIĄZANI zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

Ale tobie nie zabrania. nawet jak by napisali, że Henq jest obowiązany, to najwyżej nick zmienisz i powiesz, że ciebie to nie dotyczy.

A ja się dziwię, ze teraz na maturach z polskiego pytania na zrozumienie tekstu....ehhhh
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 23:31

Henq napisał(a):ale na powierzchni skrzyżowania o ruchu okrężnym nie ma części drogi w kierunku przeciwnym coś ci się mystrzu pofyrtało :help: nie pierwszy raz zresztą :lol:

i cały światopogląd poszedł w <&%#$@>
Jak sobie prostujesz rondo to nie ma :lol: :lol: :lol: i ty piszesz,że traktujesz obwiednię jako skrzyżowanie..kpina !!!
Obrazek
Może TIR i pojazd z przyczepą jadą w tym samym kierunku ? :lol: :lol: :lol:
Notorycznie burzymy twój światopogląd. Może w końcu się nauczysz tych przepisów. Pamiętaj..jazda po zakręcie to nie zmiana kierunku jazdy, jak tu błysnąłeś.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:34

a słowa zawczasu i wyraźnie to sobie olewasz? jak zwykle gdy coś nie pasuje do twojej chorej wizji :wow: widzisz cudowne słowa "obowiązkowo każdy" ale jak cię przycisnąć to nie umiesz wskazać :eek2: może w twoim pord takie cuda? jak na razie nic nie udowodniłeś :spoko: przedstawiłeś tylko swoje chore wizje :help: nadal nie potrafiłeś wyjaśnić dlaczego tutaj:
Obrazek

nie sygnalizujesz "każdego i obowiązkowo" zmiany kierunku jazdy? :hmm:
oczywiście z twierdzenia "z lewego tylko na lewy" nadal jesteś dumny :lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:36

dylek napisał(a):To ja ci poobracam

tymi obrazkami chcesz mi wmówić, że wjazd na SoRO to skręt w prawo? :wow:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez dylek » sobota 07 kwietnia 2018, 23:37

Henq napisał(a):
dylek napisał(a):To ja ci poobracam

tymi obrazkami chcesz mi wmówić, że wjazd na SoRO to skręt w prawo? :wow:

Ty te strzałki rysowałeś przecież.... ja tylko groty wykierowałem w tą samą stronę, bo u ciebie szły w przeciwną.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:39

co z typ :eek2: może TIR i pojazd z przyczepą jadą w przeciwnych kierunkach? do czego jeszcze się zniżysz żeby bronić swoich debilizmów? :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Henq » sobota 07 kwietnia 2018, 23:39

dylek napisał(a):Ty te strzałki rysowałeś przecież....

ale to ty je wyobracałeś :eek2:
i to tak, że w jednokierunkową w prawo z lewego pasa :eek2: :wow: :wow: :wow:
chcesz groty w tą samą stronę?
to tor jazdy ze zwykłego skrzyżowania:
Obrazek

przeniosę ci na SoRO:
Obrazek

niestety def znaku C-12 i kierunku ruchu zabrania ci takowej jazdy :spoko:
więc:
Obrazek

tylko że wjazd z innej strony a nie z wyspy :lol: może tutaj wasz problem ma początki? wy nie wiecie jak wjeżdżać na SoRO :hmm:
Ostatnio zmieniony sobota 07 kwietnia 2018, 23:48 przez Henq, łącznie zmieniany 1 raz
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » sobota 07 kwietnia 2018, 23:44

Henq napisał(a):widzisz cudowne słowa "obowiązkowo każdy" ale jak cię przycisnąć to nie umiesz wskazać
Przecież ci wskazałem... a że jak grochem o ścianę to trudno. Ile razy ci zacytować przepis? A u ciebie zawczasu i wyraźnie ma najwyraźniej inne znaczenie. :lol: :lol: :lol:

nie sygnalizujesz "każdego i obowiązkowo" zmiany kierunku jazdy
Właśnie z tego mam bekę. A zmieniam kierunek jazdy ofiaro losu ? :lol: :lol: :lol: Jedziesz po zakręcie. Nawet nie odróżniasz zmiany kierunku jazdy od zmiany kierunku ruchu. Patologia drogowa. :lol: :lol: :lol: bo kierownicą zakręcił, to zmienia kierunek jazdy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
może TIR i pojazd z przyczepą jadą w przeciwnych kierunkach? do czego jeszcze się zniżysz żeby bronić swoich debilizmów?
a nie ? Zjeżdżają ze skrzyżowania przeciwległymi zjazdami...może jadą w tym samym kierunku ??? :lol: :lol: :lol: Może są na tej samej drodze jednokierunkowej w kółko prowadzącej ??? Pty prosty, nieskomplikowany umysłowo prostowaczu rond...po instruktorach nawet nie jesteś wart pozamiatać.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez dylek » sobota 07 kwietnia 2018, 23:51

Henq napisał(a):że w jednokierunkową w prawo z lewego pasa :eek2: :wow: :wow: :wow:

Cieszę się, że otwierasz oczy szeroko na to co tworzysz ;)
Tak, to co proponujesz jest porównywalne ze skrętem w prawo z lewego pasa.
Natomiast skręt w lewo jest również porównywalny z tym co mi na rondzie wyszło.
I na pewno lepiej to wygląda niż twój opis strzałek z grotami w lewo i prawo , że niczym się nie różnią :D

P.S. Ogarnij swoje malunki raz jeszcze, tak by były porównywalne .... Podpowiedź : na "bazowym" rysunku wjeżdżasz na skrzyżowanie lewym pasem prosto / na skrzyżowaniu skręcasz w lewo wybierając pas do wyjazdu/ opuszczasz skrzyżowanie prosto wybranym pasem. Przełóż te same założenia na rondo i wklej nam co ci wyszło - groty strzałek jak logika wskazuje - powinny być tożsame.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości