Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez STARYSZOFER » poniedziałek 16 października 2017, 20:28

yorki napisał(a):
Art. 24.
(...)
7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Wrzucam to jesze raz. Jako, że szerszon nie raczył odpowiedzieć, to może ktoś inny twierdzacy, że na skrzyżowaniu nie ma jezdni to skomentuje?

Szkoda słów. Brednie szerszona łatwo zdemaskować. Jednokierunkowa jezdnia wokół wyspy to standardowy element SoRO
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » poniedziałek 16 października 2017, 20:40

yorki napisał(a):Wrzucam to jesze raz. Jako, że szerszon nie raczył odpowiedzieć, to może ktoś inny twierdzacy, że na skrzyżowaniu nie ma jezdni to skomentuje?
Nie dziwię się,że do ciebie nie dociera. Skrzyżowanie to m.in przecięcie się jezdni. Czyli siłą rzeczy nie może być JEDNA jezdnia. Nie napisałem ,że nie ma jezdni. Napisałem,że nie ma jednej jezdni tylko ich przecięcie.
Czy odróżniasz ten drobny szczegół ???
STARYSZOFER napisał(a):[
Szkoda słów. Brednie szerszona (i nie tylko szerszona) łatwo zdemaskować. Jednokierunkowa jezdnia wokół wyspy to standardowy element SoRO
Jakoś zabrakło ci wiedzy aby odnieść się do ...
A na jakiej podstawie przyjąłeś,że drogi się łączą ???I które drogi..a na obwiedni w końcu jest droga czy jezdnia..bo z twej "dedukcji" wynika,że łączą się drogi z jezdnią jednokierunkową.Tego, wybacz, nie mogę pojąć.

Czy możesz mi wskazać punkt, w którym mnie zdemaskowałeś ??? Czy możesz odnieść się, dlaczego w paragrafie 36 napisali o skrzyżowaniu a nie o jednokierunkowej jezdni, która sama w sobie nie może istnieć, ponieważ jezdnia jest elementem składowym drogi ???
Na skrzyżowaniu jadą w jednym kierunku, wskazanym na znaku C-12. Przecież jest to napisane jak wół w §36.1. :roll: Kierunek zmieniają dopiero podczas zjazdu ze skrzyżowania.

Czyli boisz się napisać konkretnie ,że jadą w jednym kierunku JAZDY pozostawiając niedomówienia. I chyba nie znasz tego paragrafu..nie mogę znaleźć w "jednym"
Gdzie ty tu masz SoRO człowieku? Namalował jakiegoś paszkwila i myśli, że to SoRO..
Ku twej rozpaczy takich rond jest mnóstwo...nerwy wytrzymają ???
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez STARYSZOFER » poniedziałek 16 października 2017, 20:57

szerszon napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Szkoda słów. Brednie szerszona (i nie tylko szerszona) łatwo zdemaskować. Jednokierunkowa jezdnia wokół wyspy to standardowy element SoRO
Jakoś zabrakło ci wiedzy aby odnieść się do ...
A na jakiej podstawie przyjąłeś,że drogi się łączą ???I które drogi..a na obwiedni w końcu jest droga czy jezdnia..bo z twej "dedukcji" wynika,że łączą się drogi z jezdnią jednokierunkową.Tego, wybacz, nie mogę pojąć.
Wybacz, ale do bełkotu nie będę się odnosił. Napisz coś z sensem to się odniosę.
Czy możesz odnieść się, dlaczego w paragrafie 36 napisali o skrzyżowaniu a nie o jednokierunkowej jezdni, która sama w sobie nie może istnieć, ponieważ jezdnia jest elementem składowym drogi ???
Sam sobie odpowiedziałeś.
Na skrzyżowaniu jadą w jednym kierunku, wskazanym na znaku C-12. Przecież jest to napisane jak wół w §36.1. :roll: Kierunek zmieniają dopiero podczas zjazdu ze skrzyżowania.
Czyli boisz się napisać konkretnie ,że jadą w jednym kierunku JAZDY pozostawiając niedomówienia.
:lol: Skoro mowa o jeździe w kierunku wskazanym na C-12 to wiadomo, że mowa o kierunku jazdy.
I chyba nie znasz tego paragrafu..nie mogę znaleźć w "jednym"
. Nie dziwie się. Czytanie to nie jest twoja mocna strona, a odrożnianie liczby pojedyńczej i mnogiej to niepojęta trudność....
Gdzie ty tu masz SoRO człowieku? Namalował jakiegoś paszkwila i myśli, że to SoRO..
Ku twej rozpaczy takich rond jest mnóstwo.. ???
Rond tak, ale nie skrzyżowań o ruchu okrężnym w sensie §36.1 nie ma ani jednego. Zresztą jak widać w warszawie ludzie nie grzeszą inteligencją.... :lol:, ci od znakowania dróg również..... :roll:
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » poniedziałek 16 października 2017, 22:16

STARYSZOFER napisał(a):Wybacz, ale do bełkotu nie będę się odnosił. Napisz coś z sensem to się odniosę.

Ale ja tylko wykazuję nieścisłości w twoim "rozumowaniu". Ewidentnie widać, że nie masz argumentu, gdy kasuję twoje rewelacje.
Sam sobie odpowiedziałeś.
Co sobie odpowiedziałem ?? To nie ja wciskam kity o jezdni jednokierunkowej w miejscu, gdzie w paragrafie jest napisane o skrzyżowaniu. Potrzebna ci definicja ???
Skoro mowa o jeździe w kierunku wskazanym na C-12 to wiadomo, że mowa o kierunku jazdy.
Znowu sobie wymyśliłeś coś, czego nie ma napisane.Nie znalazłem określenia "jazda" czy "kierunek jazdy" we wspomnianym paragrafie.
Na razie są to tylko twoje wizje, bez grama potwierdzenia w przepisach.
.
Nie dziwie się. Czytanie to nie jest twoja mocna strona, a odrożnianie liczby pojedyńczej i mnogiej to niepojęta trudność....
Czy wspomniany "ruch" występuje w liczbie pojedynczej czy mnogiej ?
Rond tak, ale nie skrzyżowań o ruchu okrężnym w sensie §36.1 nie ma ani jednego.
Czy pomimo C-12 ruch odbywa się w innym kierunku niż pokazany na C-12 ??? Jak możesz mówić/pisać o sensie paragrafu 36, skoro nie możesz pojąć iż napisano w nim o skrzyżowaniu, a ty widzisz, że jest napisane o jezdni jednokierunkowej.To o czym z tobą dyskutować ???
Zresztą jak widać w warszawie ludzie nie grzeszą inteligencją.... :lol:, ci od znakowania dróg również..... :roll:
Jak widać nie masz argumentów to posuwasz się do obrażania..oh wait..według praktykaruchu to ja obrażam..ty wyrażasz tylko swoje emocje.
Takie skrzyżowania są w każdym większym mieście w Polsce. Osobiście jeździłem na takich w Lublinie, Poznaniu. Łodzi. Krakowie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez PraktykRuchu » wtorek 17 października 2017, 00:36

szerszon napisał(a):Nie dziwię się,że do ciebie nie dociera. Skrzyżowanie to m.in przecięcie się jezdni. Czyli siłą rzeczy nie może być JEDNA jezdnia. Nie napisałem ,że nie ma jezdni. Napisałem,że nie ma jednej jezdni tylko ich przecięcie.

W definicji skrzyżowania nie chce być inaczej - jest mowa o przecięciu się dróg mających jezdnię a nie jezdnie, mimo że wielokrotnie twierdziłeś co innego. Raz już ci to zostało wytknięte. Chcesz do tego wracać? Nie ma co się motać...
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez yorki » wtorek 17 października 2017, 06:06

szerszon napisał(a):Nie dziwię się,że do ciebie nie dociera. Skrzyżowanie to m.in przecięcie się jezdni. Czyli siłą rzeczy nie może być JEDNA jezdnia. Nie napisałem ,że nie ma jezdni. Napisałem,że nie ma jednej jezdni tylko ich przecięcie.
Czy odróżniasz ten drobny szczegół ???
OK, nie będę się upierać, że jest tylko jedna jezdnia. W przypadku skrzyżowania dróg dwujezdniowych tych jezdni będzie więcej, a i przecięć też będzie kilka.
Jednak w dalszym ciągu część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów będziemy nazywać jezdnią. I pojazd poruszający się w obrębie skrzyżowania będzie jechał po jezdni.
Specyficzna budowa skrzyżowania z wyspą centralną, oznaczonego znakiem C-12 sprawia, że jezdnia biegnąca wokół wyspy jest jezdnią jednokierunkową.
Nazwanie skrzyżowania skrzyżowaniem nic nie zmieni w nazwie i przeznaczeniu poszczególnych elementów dróg tworzących to skrzyżowanie.
Jezdnie pozostaną jezdniami, a chodniki chodnikami.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szerszon » wtorek 17 października 2017, 07:35

PraktykRuchu napisał(a):W definicji skrzyżowania nie chce być inaczej - jest mowa o przecięciu się dróg mających jezdnię a nie jezdnie, mimo że wielokrotnie twierdziłeś co innego. Raz już ci to zostało wytknięte. Chcesz do tego wracać? Nie ma co się motać...
Jedna droga ma jezdnię i druga droga ma jezdnię-przecinają się.
Warunkiem istnienia skrzyżowania jest fakt, że każda z dróg musi mieć jezdnię. Czy z ich przecięcia powstaje...?
yorki napisał(a):OK, nie będę się upierać, że jest tylko jedna jezdnia.
.
Pozostańmy przy przecięciu się dróg, które posiadają po jednej jezdni.
Jednak w dalszym ciągu część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów będziemy nazywać jezdnią.
Prawie zawsze, ale na potrzeby tego tematu można sie skoncentrować na drogach z sama jezdnią pomijając jej dalsze części.
I pojazd poruszający się w obrębie skrzyżowania będzie jechał po jezdni.
W obrębie być może jeszcze tak. A na samym przecięciu sie jednej jezdni z drugą jezdnią ? Czy będzie poruszał sie swoją dotychczasową jezdnią czy już w poprzek drugiej jezdni ???
Specyficzna budowa skrzyżowania z wyspą centralną, oznaczonego znakiem C-12 sprawia, że jezdnia biegnąca wokół wyspy jest jezdnią jednokierunkową.
Pisz szybciutko do ustawodawcy. W takim układzie w paragrafie 36 jest koszmarny błąd.Wbrew waszym światłym wywodom te gamonie nieopatrznie napisały o skrzyżowaniu.
Poza tym dziękuję za uświadomienie,że C-12 wskazuję jezdnię jednokierunkową.Brak D-3 zawsze wprawiał mnie w błąd.
Nazwanie skrzyżowania skrzyżowaniem nic nie zmieni w nazwie i przeznaczeniu poszczególnych elementów dróg tworzących to skrzyżowanie.
Przecież ty chcesz zmienić.Przepraszam, jest tu jeszcze paru wizjonerów.
=============================================
Cała ta dyskusja jest w ogóle bez sensu. Po co się spierać czym jest kierunek jazdy czy kierunek ruchu itp. Podstawą jest fakt, że szanowni oponenci nie mają pojęcia o podstawowych definicjach i ich zrozumieniu.
Nie rozumiecie czym jest skrzyzowanie. I skąd sie wam wzięła ta jezdnia jednokierunkowa ???
Na dzień dobry ustaliliście sobie iż skrzyżowanie to jednak nie skrzyżowanie. Wobec oczywistych faktów wymyśliliście sobie jakieś irracjonalne znaczenie C-12 bez pokrycia w przepisach ( tym gorzej dla przepisów)
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez PraktykRuchu » wtorek 17 października 2017, 10:27

szerszon napisał(a):szanowni oponenci nie mają pojęcia o podstawowych definicjach i ich zrozumieniu.
Nie rozumiecie czym jest skrzyzowanie.

O, wypraszam sobie. To nie ja twierdziłem, że skrzyżowanie to przecięcie się jezdni dwóch dróg, a nie dróg mających jezdnię. :D Ale widzę, że nawet najtwardszy beton kruszeje. Dobrze.
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » wtorek 17 października 2017, 10:49

STARYSZOFER napisał(a):Skoro mowa o jeździe w kierunku wskazanym na C-12 to wiadomo, że mowa o kierunku jazdy.
W dyspozycji D-3 też mowa o kierunku wskazanym na znaku, czy to jest kierunek jazdy?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szoferemeryt » wtorek 17 października 2017, 10:54

LeszkoII napisał(a):W dyspozycji D-3 też mowa o kierunku wskazanym na znaku, czy to jest kierunek jazdy?

Tak, do czasy az nie podejmę decyzji o zmianie kierunku jazdy.
------------------------
Czy skrzyżowanie z C-12 jest tym samym skrzyżowaniem co skrzyżowanie z A-5 albo bez oznakowania.
Czy w przypadku SoRO można mówić o połączeniu czy przecięciu. Połączenie to skrzyżowanie typu „T”, przecięcie to „X”, to gdzie jedna noga z x-a?
No i pytanie dodatkowe, są różne skrzyżowania czy nie. Czy na każdym skrzyżowaniu stosowane są identyczne przepisy. Czy skrzyżowanie typu X , skrzyżowanie z wyspą centralną i skrzyżowanie z C-12 to identyczne skrzyżowania? Czy stosuje się w nich te same zasady ruchu?
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez PraktykRuchu » wtorek 17 października 2017, 11:00

LeszkoII napisał(a):W dyspozycji D-3 też mowa o kierunku wskazanym na znaku, czy to jest kierunek jazdy?

A nie jest? :D
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez yorki » wtorek 17 października 2017, 12:40

szerszon napisał(a):
I pojazd poruszający się w obrębie skrzyżowania będzie jechał po jezdni.
W obrębie być może jeszcze tak. A na samym przecięciu sie jednej jezdni z drugą jezdnią ? Czy będzie poruszał sie swoją dotychczasową jezdnią czy już w poprzek drugiej jezdni ???
Napewno nie będę szukać na mapach geodezyjnych przynależności danej drogi. Będę jechał tam gdzie planowałem, bez względu na to czy pasy ruchu będą wymalowane zgodnie z moim torem ruchu czy też poprzecznie.
Specyficzna budowa skrzyżowania z wyspą centralną, oznaczonego znakiem C-12 sprawia, że jezdnia biegnąca wokół wyspy jest jezdnią jednokierunkową.
Pisz szybciutko do ustawodawcy. W takim układzie w paragrafie 36 jest koszmarny błąd.Wbrew waszym światłym wywodom te gamonie nieopatrznie napisały o skrzyżowaniu.
Poza tym dziękuję za uświadomienie,że C-12 wskazuję jezdnię jednokierunkową.Brak D-3 zawsze wprawiał mnie w błąd.
Nie rozumiem dlaczego nie pojmujesz, że dojeżdżając do skrzyżowania oznaczonego C-12 mozna (po wjechaniu na niego) kontynuowac jazdę po obwiedni do następnego wlotu i dalej znajdowac się na tym samym skrzyżowaniu. Nawet na takim jak Głogów.
Co do znaku D-3 to zdecydowanie przeceniasz jego znaczenie. To znak informacyjny i nie jest w stanie stworzyć drogi jednokierunkowej. Drogę tą tworzy Zakaz Wjazdu stojacy po drugiej stronie. To B-2 powoduje, że ruch na drodze odbywa się w jednym kierunku. D-3 jest pozyteczny, i tyle.
Na drogach dwujezdniowych sprawcą ruchu jednokierunkowego jest zapis Art.16.3
Natomiast na skrzyżowaniu oznaczonym C-12 jeden kierunek ruchu wymusza właśnie znak C-12. Mozna pojechac tylko w jednym kierunku, znak pokazuje nawet w którym.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » wtorek 17 października 2017, 13:56

szoferemeryt napisał(a):
LeszkoII napisał(a):W dyspozycji D-3 też mowa o kierunku wskazanym na znaku, czy to jest kierunek jazdy?

Tak, do czasy az nie podejmę decyzji o zmianie kierunku jazdy.
W takim razie widzisz związek znaku D-3 z kierunkiem jazdy. Dopóki poruszasz się na jezdni jednokierunkowej, twój kierunek jazdy jest... taki jak wskazano na znaku D-3, a opuszczenie tej jezdni jest zmianą kierunku jazdy :help: Dlatego postawię dodatkowe pytanie: co z kierunkiem jazdy rzekomo wskazanym na D-3, jeśli napotkasz A-20 i nie ruszając kierownicy opuścisz jezdnię jednokierunkową?

Znak A-20 "odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym" ostrzega jadących jezdnią jednokierunkową o miejscu, w którym rozpoczyna się ruch dwukierunkowy.

Pytanie dodatkowe: jak odróżniasz kierunek jazdy na C-5 od "kierunku jazdy" na D-3? Czy odróżniasz je też za pomocą słownika PLUS "genialnego argumentu" że jazda to ruch pojazdów.
szoferemeryt napisał(a):Czy skrzyżowanie z C-12 jest tym samym skrzyżowaniem co skrzyżowanie z A-5 albo bez oznakowania.
Mamy jedną definicję skrzyżowania, ale wiele możliwości organizowania na nim ruchu, w szczególności zasad pierwszeństwa.
szoferemeryt napisał(a):Czy w przypadku SoRO można mówić o połączeniu czy przecięciu. Połączenie to skrzyżowanie typu „T”, przecięcie to „X”, to gdzie jedna noga z x-a?
Jak najbardziej można. Masz dwie drogi czyli cztery wloty/wyloty.
szoferemeryt napisał(a):No i pytanie dodatkowe, są różne skrzyżowania czy nie. Czy na każdym skrzyżowaniu stosowane są identyczne przepisy. Czy skrzyżowanie typu X , skrzyżowanie z wyspą centralną i skrzyżowanie z C-12 to identyczne skrzyżowania? Czy stosuje się w nich te same zasady ruchu?
Zależy od zasad pierwszeństwa, od zakazów skrętu (B-21/22) jakąś drogę poprzeczną lub nakazu zmiany lub utrzymywania danego kierunku jazdy (od C-1 do C-8).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez szoferemeryt » wtorek 17 października 2017, 15:49

LeszkoII napisał(a):W takim razie widzisz związek znaku D-3 z kierunkiem jazdy.

Nie wciskaj mi czegoś czego nie napisałem, to twoja subiektywna ocena.
Widzę związek miedzy mową o odbywaniem ruchu na C-12 a odbywaniem ruchu na D-3.
Tak w jednym jaki w drugim przypadku ruch odbywa się w kierunku jakim pokazują znaki.

Wiem dobrze o co ci chodzi, a mianowicie o grę słów „w jednym kierunku” i „w kierunku wskazanym na znaku”.
A widzisz w obu przypadkach inny kierunek niż prosto przed siebie? Jeśli dla ciebie C-12 wskazuje zmianę kierunku, to przytoczę ci powiedzenie szerzona – „jesteś prostowaczem rond”.
Wskaż na znaku C-12 kierunek inny niż łukiem w lewo, a czy to jest zmiana kierunku jazdy w lewo? Nawet kilkakrotne objechanie ronda nic nie zmieni dopóki nie podejmę decyzji o zjechaniu ze skrzyżowania oznaczonego C-12.
W obu przypadkach uczestniczę w kierunku ruchu nakazanym przez znaki.

LeszkoII napisał(a):jeśli napotkasz A-20 albo jak odróżniasz kierunek jazdy na C-5 od "kierunku jazdy" na D-3

O czym mowa, o SoRO czy o….?
LeszkoII napisał(a):Mamy jedną definicję skrzyżowania, ale wiele możliwości organizowania na nim ruchu, w szczególności zasad pierwszeństwa.

To jednak różnią się między sobą.
szoferemeryt napisał(a):Czy w przypadku SoRO można mówić o połączeniu czy przecięciu. Połączenie to skrzyżowanie typu „T”, przecięcie to „X”, to gdzie jedna noga z x-a?

LeszkoII napisał(a):Jak najbardziej można. Masz dwie drogi czyli cztery wloty/wyloty.

Pokaż mi tę czwartą „nogę” Jakoś jej nie widzę, a może jest na wyspie centralnej?
LeszkoII napisał(a):Zależy od zasad pierwszeństwa, od zakazów skrętu (B-21/22) jakąś drogę poprzeczną lub nakazu zmiany lub utrzymywania danego kierunku jazdy (od C-1 do C-8)

Czy to dotyczy SoRO? To w ogóle nie pasuje do rozmowy o SoRO.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez LeszkoII » wtorek 17 października 2017, 19:11

szoferemeryt napisał(a):Nie wciskaj mi czegoś czego nie napisałem, to twoja subiektywna ocena.
Ja tylko potwierdzam to, co piszesz:
szoferemeryt napisał(a):
LeszkoII napisał(a):W dyspozycji D-3 też mowa o kierunku wskazanym na znaku, czy to jest kierunek jazdy?
Tak, do czasy az nie podejmę decyzji o zmianie kierunku jazdy.

szoferemeryt napisał(a):Widzę związek miedzy mową o odbywaniem ruchu na C-12 a odbywaniem ruchu na D-3.
Tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego zbulwersowałeś się, gdy Ci napisałem, że "W takim razie widzisz związek znaku D-3 z kierunkiem jazdy. Dopóki poruszasz się na jezdni jednokierunkowej, twój kierunek jazdy jest... taki jak wskazano na znaku D-3, a opuszczenie tej jezdni jest zmianą kierunku jazdy".
szoferemeryt napisał(a):Tak w jednym jaki w drugim przypadku ruch odbywa się w kierunku jakim pokazują znaki.
Czyli albo D-3 i C-12 wskazują kierunek jazdy albo nie wskazują. Na podstawie tego co wypisujesz, wskazują kierunek jazdy. A jeżeli tak, to ma sens pytanie o A-20.
szoferemeryt napisał(a):A widzisz w obu przypadkach inny kierunek niż prosto przed siebie?
Widzę, np. mogę na skrzyżowaniu skręcić w lewo mając wcześniej D-3 oraz mogę na SoRO skręcić w lewo mając wcześniej C-12. Te znaki nie mają nic wspólnego z kierunkiem jazdy. Nie mogę jedynie pojechać pod prąd, w obu przypadkach służą temu strzałki na tych znakach.
szoferemeryt napisał(a):Wskaż na znaku C-12 kierunek inny niż łukiem w lewo, a czy to jest zmiana kierunku jazdy w lewo?
C-12 nie zabrania skręcać w lewo, więc skręcam - zawczasu odpowiednio się ustawiając do manewru i sygnalizując jego zamiar wykonania, respektując przy tym zasady okrążania wyspy.
szoferemeryt napisał(a):Nawet kilkakrotne objechanie ronda nic nie zmieni dopóki nie podejmę decyzji o zjechaniu ze skrzyżowania oznaczonego C-12.
Aha czyli opuszczenie obwiedni to niby zmiana kierunku jazdy ze wskazanego na C-12 na jakiś inny, tak? No to trzeba wrócić do przykładu z A-20. Jedziesz prosto. Widzisz A-20. Podejmujesz decyzję o opuszczeniu jednokierunkowej, więc... zmiana kierunku jazdy czy nie?

Nie wiedzieć czemu ten C-12 kasuje Ci możliwość wykonania skrętu w lewo na skrzyżowaniu, pozbawia Cię możliwości jazdy na wprost przez skrzyżowanie, ale z jednokierunkowej D-3 można na skrzyżowaniu w lewo, można na wprost i tutaj nie protestujesz.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości